Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 21.10.2020, 12:27

ota
Pokles ekonomiky je primárně důsledek viru, ne vládních opatřeních. Vláda zpočátku nechtěla nic zavádět, co by mělo dopad na ekonomiku, až horšící se situace ji k tomu donutila. Lidé neomezili pohyb dobrovolně, tak musí přijít další zákazy. Dostali přesně to, co nechtějí a proti čemu protestují.

Ta ekonomika prostě fungovat nebude, pokud budou lidé umírat na chodbách nemocnic a nebude péče pro necovid.

77
# 21.10.2020, 12:33

Mike11
No možná proto, že tu nikdo nechce systém a'la Čína se vším, co k ní patří. Hlášky od hlavního Šikuly s megastretem zájmů, který nikdo nevymyslí, typu ' kdo se nechá ockovat, nebude nosit roušky a bude mít jiné vyhody', tomu moc nepomáhají.

42
# 21.10.2020, 12:41

Jinak já můžu argumentovat úplně stejně. Je mi líto lidí, kteří přijdou o podnikání a o práci. Je to přirozený vývoj trhu, v současné době některé podniky nemohou fungovat, nedá se nic dělat. Přirozený vývoj světa, musí si najít jinou práci, nebo svůj podnik přizpůsobit době...

386
# 21.10.2020, 12:50

Mike11
Přirozený vývoj trhu na základě toho, že se přikáže ty obchody zavřít, omezit prodeje apod, zajímavá přirozenost..;-)

42
# 21.10.2020, 12:58

palma
Je to přirozenost k dění ve společnosti a ve světě. Nebo se můžeme snažit tvářit, že je vše stejné jako před rokem, ale ono není. Že se zavřou restaurace, se dalo předpovědět. Restaurace si mohla zařídit rozvoz, napsat mně, abych vytvořit objednávkový systém. A ekonomika by jela dál ;-) Kdo se nepřizpůsobí, má teď problémy.

386
# 21.10.2020, 13:24

Mike11
Fakt je, že knihkupec si taky může otevřít okénko,... nebo snad ne?:!!:
Fakt taky je, že konkrétně moje manželka ná z prdele kliku, jelikož zavřít veterinární provozy si niko netroufne..:D
P.s. je zajímavé, jak leckdo schvaluje tahle opatření, ale když přišla Pekarová s nápadem, aby se mohli propouštět zaměstnanci bez udání důvodu,,, tak skoro nikdo nebyl pro, .. to nechápu:!!:

42
# 21.10.2020, 13:30

palma
Knihkupec může otevřít eshop. Rád mu ho vytvořím :D

386
# 21.10.2020, 13:35

Mike11
Fajn,všichni můžou mít E-shop, to beru, kdo bude živit ty prodavače sice nevím, ale je jiná doba, doba zkracování, třeba pracovních úvazků..taky můžou být pak všichni řidičema, aby obsloužily ty E-shopy, ovšem nevím, jak budou potom vypadat ta zácpy ve městech....Dobrej bude e shop instalatérů, až vás blondýna z horního patra vytopí, protože přefikne přívod vody..:)

42
# 21.10.2020, 13:38

palma
Prodavač bude vyřizovat objednávky z toho eshopu a dělat zákaznickou podporu online :D Samozřejmě opatření se netýká instalatérů apod., takže ti jsou v pohodě. Jejich podnikání se pandemie nedotkne.

386
# 21.10.2020, 13:46

Mike11
Nebude nic vyřizovat, obchod to bude rozvážet z velkoobchodu, ..

# 21.10.2020, 15:25

Mike11
Mike, tak si to tak neberte a ještě můžete poradit kadeřnicím jak si mají otevřít e-shop.

386
# 21.10.2020, 15:39

Lištička
No, možná to jde.. já poslední dobou dost jezdím po zdejším okolí, a připadá mi, že autoškoly už e-shop otevřený mají...:D

# 21.10.2020, 15:43

palma
Jo, pošlou vám řidičák na dobírku.

272
# 21.10.2020, 22:23

Dneska to vláda opět pohnojila, co má za smysl sejmout 10 - 20 % klastrů Covidu s milion výjimkami, takže v reálu dáte tak 10ku (asi jako školy), když jich můžete striktní karanténou a omezením vycházení jako v Izraeli postihnout klidně 50 - 60 %, ale chápu, že by to byl pro zdejší rozmazlenou populaci šok, za 14 dní trochu povolit a za měsíc jsme z toho venku, takhle to bude mrcasení a trápení se do jara.
https://neovlivni.cz/oficialni-data-kde-se-lide-ne...

ota
Avatar
2132
# 23.10.2020, 09:53

Yurri
Tak ono to asi není tak vážné, když autor těchto opatření, který si neustále stěžuje, že je lidé nedodržují tráví noc v restauraci a bez roušky...

2673
# 23.10.2020, 09:59

Nejen lidi ale i pan Prymula porušuje opatření:D:!!: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ministr-prymula... další věc další Lockdown nemusel být kdyby mírnější opatření zůstala i v létě a ono ne vždyť se vědělo že ten vir tady je nebo ne:zz: lidé by byli hezky doma v Čr ne v zahraničí a školy by zůstaly v září dál zavřené to byla obrovská chyba tohle je od vlády zklamání:!!: kdyby tomu tak bylo tak bysme neměli dneska tolik lidí v nemocnicích a zemřelých;-):!!:

386
# 23.10.2020, 11:15

Tutugon
No, abych se tu trošku zastal našich garnitur.. koukněme se dokola, okolo nás. mám ten dojem, že okolní státy mají za námi pouze nějaké třítýdenní zpoždění, ten virus si prostě jede po svým...:cool:

386
# 23.10.2020, 12:09

Tak Primule končí.. nu což, dlouho nám ten plukovník nevydržel... Novej ministr bude, hádám Flegr, lid prý si ho žádá..:!!:

272
# 23.10.2020, 12:15

Jak jsem psal, bez důvěry to nemůže nikdy fungovat, žádná nařízení nemají smysl, když tomu velí nedůvěryhodná osoba, jak na pozici premiéra, tak na pozici ministra, tohle se mělo vyřešit v létě, jako co s plukovníkem, který v boji v noci přeběhne na druhou stranu.

Jako když národ není schopen tenhle morální odpad vyměnit a fláká se po dovolenejch, tak dobře mu tak, teď nám příroda ukáže, co znamená nedisciplinovanost v boji, odnesou to ti nejslabší, chce se mi z téhle garnitury zvracet.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.