Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Nízká oblačnost, jen na východě Moravy a ve Slezsku slunečno

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

172
# 26.11.2021, 20:51

Mike11
Představitelé koalice s ničím novým radikálním nepřišli, nemají leadra, který by byl tahounem a potřebné osobnosti se zkušenostmi s krizovým řízením, Vojtěch je strašně slabej, vždyť je to klučina, tak šikovný národ a není schopen vygenerovat schopné profesionální odborníky, kteří nejedou jen na sebe (Prymula) a nejsou zkompromitovaní.

Nové mutaci to bude chvíli trvat než se rozšíří, deltě to taky trvalo, korona nás ale ještě každopádně pěkně vyškolí, to snažení se tomu před Vánocemi zabránit bude zajímavé sledovat, ale určitě bych se připravil na nejhorší, že si tím projdeme všichni a uvidíme, kdo podcenil přípravu a kdo ne.

Jedno hezké počtení o spike proteinech, které si vemte co znamená v souvislosti s brzkou povinností očkování: https://rozalio.cz/poskozeni-organu-vcetne-mozku-a...

66
# 26.11.2021, 21:34

Yurri
Že já to četl, běhá z toho mráz po zádech.

40
# 27.11.2021, 01:05

Yurri
Ten článek je samozřejmě pitomost bez jakýchkoliv důkazů, vakcína je otestovaná a fakt se nechová jak živý virus

Což revmatolog nemůže vědět, protože to v životě nestudoval..

Nakonec ten článek je ještě z doby, kdy ani žádná vakcína nebyla.. již je schválená pro děti, protože nic takového se neprokázalo. Co jiného čekat od terminologie jako "Je možné" nebo "zřejmě".

This means that, no matter how much of the mRNA encoded spike protein is in your body, it can’t cause disease. It cannot replicate. It cannot invade cells. All it can really do is “knock on the door” of the cell. It can’t open the door, and there is nothing on the other side, anyway.

https://cosmosmagazine.com/health/covid/spike-prot...

Nebo konkrétně článek, který rozebírá tuhle pitomost:

https://www.reuters.com/article/factcheck-vaccine-...

172
# 27.11.2021, 08:23

Mike11
V pohodě, já netvrdím, že je to pravdivé nebo že s tím souhlasím, už jen web rozalio je známý schraňováním informací brojících proti povinnému očkování u dětí, tak je jasný, na které straně bude stát, zřejmě v souladu s plánem redakce na oslovení jejich cílové skupiny, která časem v takovýchto věci krystalizuje v radikalizující se bublinu, která odmítá jakákoliv fakta, která by ji popírala (klasický obranný mechanismus)

Každopádně to není pro slabší povahy, Charlie to má jako dárek v Vánocům nebo jestli bude chtít k Mikulášovi. Poslal jsem to spíš proto, že na povinné očkování je sice na aktuální vlnu dost pozdě, ale na vše ostatní ještě sakra brzy, každý ví, jak se letos vše změnilo a odborníci se omlouvají 1 přes druhého, že ještě v září si mysleli, že ochrana z vakcín a promoření trvá rok, všechny ty tečky a e-roušky, jednodávkový Janssen ( velmi oblíbený u mladých) po půl roce účinnost 13 % a proti těžkým průběhům jen 52%, takhle brzy vakcínu proti respiračnímu viru zpovinnostnit je dost odvážný krok a ne náhodou to nebylo už od začátku při slibných datech z výzkumu, nemůžete najednou udělat z 1-dávkové vakcíny pomale 3-dávkovou během 1 roku, na tohle se vám lidi vykakají, i kdyby jezdil z nemocnice 1 pohřebák za druhým, tak to prostě je, nemocnice je uzavřený svět sám o sobě a lidi do něj nevidí a po X-té vlně už ani vidět nechtějí, s tím musí každý, kdo vymýšlí burcující strategie přece počítat.

241
# 27.11.2021, 15:33

Yurri
No, tak první stát hlásí proočkovanost 100% od tří let věku.. tak budeme moct porovnávat, ovšem objevila se nám varianta "omikron" na ní je proočkovanost 0, takže se vyrobí nová vakcína a zase se začne očkovat od nuly.. vsadíme se? Tak máme odhadem tak na pět let dopředu vystaráno o odbyt vakcíny, o lockdowny a nadávání vakcinářů na ty kteří nepíchají...https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/spojene-ara...

2
# 27.11.2021, 18:19

palma
Není problém, můžeme rovnou bez obav srovnávat, viz přiložený obrázek. Vysvětlení asi není třeba dodávat :-)

Pokud vznikla nová závažná mutace, se kterou budeme mít problém, tak samozřejmě doufám, že vznikne velmi brzy i nová verze vakcíny, která nás před ní bude chránit (pokud nebude funkční stávající verze). Tam asi není nic, o co by se dalo sázet? :-) A ano, tu půlhodinu, aby si ji mohl každý zájemce nechat píchnout, snad nějak všichni zvládnou.

Tak vakcináři mají asi trochu důvod na neočkované nadávat, ale vědí, že nemá cenu jim rozmlouvat jejich "specifické" postoje a prostě nějaká omezení nějakou dobu vydržíme (i když si můžeme ťukat na čelo a říkat si, jestli jim to stojí za to). Neočkování trápí hlavně zdravotníky, ale školy zůstaly (zatím) otevřené, na nákup do sousedního okresu také můžeme, takže zatím nic strašného. Ano, spousta lidí má třeba odloženou operaci (nebo podcení prevenci), protože neočkovaní zbytečně zaplňují nemocnice a mnoho lidí kvůli tomu bohužel i umře. Ale tak stejně jim to teď už nikdo nerozmluví, takže zbývá jen doufat, že se promoří rychle a zase se to všechno zklidní.

66
# 27.11.2021, 18:47

neoen
Co to tu meleš? Neočkovaní zbytečně zaplňují nemocnice?
Každý den je to s hospitalizovanými zhruba půl na půl očko, neočko.🤦
Kdo se tam téměř vůbec nevyskytuje jsou promoření.

241
# 27.11.2021, 19:00

neoen
Jste opravdu... chytrý, a rozumný, tak si to proberme, máme tu deltu, a bude řádit nová varianta, čili, bude na ni vakcína a na deltu, která řádí též, takže šest dávek za rok.. fajn, asi i pro imunitu, ta z toho bude celá radostná.. a nedej bože, až to zmutuje zase a bude tu třeba pět variant najednou... jen si to vynásobte, nebo udělají takovou míchanici jako je prevenar pro děcka, s šesti variantama najednou, to bude taky fajn, třeba, bezva, hlavně že porazíme virus.. che che..jste s tím už srandovní je to zoufalství, říkat " nemáme nic lepšího".. budeme rádi za ten inzerovaný lék, co ze 100%, zatím, na celé spektrum koronavirů zabírá..po mně už chtějí v nemocnici třetí očkování, kašlu na to, budu mít aspoň víc času na potomstvo, co je zase doma, protože karanténa... protilátek mám, že můžu odlévat do flašky.
A tohle, v podstatě dobrá zpráva..https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-muze-...
budeme promořeni..:cool:

66
# 27.11.2021, 19:49

palma
V diskuzi toho článku na který odkazuješ mě zaujalo toto:
Šel poutník do velikého města a potkal v poušti Smrt s kosou. Ptá se jí, kam že spěchá. Smrt, že ji posílá Bůh, aby skosila morem padesát tisíc lidí.

Za nějaký čas potkal poutník Smrt zase. A hned na ni: „Nestojíš v slově, měla jsi zahubit jen padesát tisíc, ale zahubila jsi stopadesát tisíc.“ Na to Smrt: „Zahubila jsem morem jen padesát tisíc. Těch sto tisíc jiných umřelo strachy.“

~ Stará indická báje ~

Velmi trefné a pravdivé.

2
# 27.11.2021, 20:50

charlie
Bohužel to tak není a neočkovaní opravdu zbytečně zaplňují nemocnice. Nemůžete srovnat dvě jednoduchá čísla, ale musíte to přepočítat na srovnatelné hodnoty. Nemám sílu to tady vysvětlovat, zkuste si projít třeba oficiální statistiky: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kdo-zaplnuje-...
Snadno tak zjistíte, že je v nemocnicích přibližně 5-krát více neočkovaných a dokonce 10-krát více jich je na JIP. Obecně se to bere jako jasný důkaz funkčnosti očkování (a proto je doporučováno).

Předpokládám, že hospitalizovaní lidé nešli do nemocnice ze strachu (a doktoři, kteří musí odkládat plánované operace, by je tam ani nevzali), maximálně tam jsou neočkovaní, a to z obavy, že se jim doma moc nedaří promoření. Jinak promořené máte ve statistikách jako nakažené a neočkované, těm co se to nepovedlo pak máte v hospitalizovaných, na JIP a mezi mrtvými.

palma
Vůbec těm podivným výpočtům nerozumím. Zatím tu máme dvě dávky (+ třetí dodatečná) na všechny dosavadní varianty. Mimochodem, údajně by měly stačit dvě dávky, po několika měsících, takže ta prostřední (co byla po několika týdnech od první) byla možná trochu zbytečná (ale pomohlo to asi v době rozsáhlé epidemie). Pokud se potvrdí, že nová mutace protilátky obchází (nejen získané vakcinací, ale i infekcí), tak doufám, že bude vzápětí nová dávka vakcíny, která by mohla zase alespoň rok vydržet. Ale uvidíme, jednou ročně to snad nebude problém, třeba vznikne nějaká kombinovaná vakcína s chřipkou a bude to úplně bez problémů. Mimochodem, vakcína je stále mnohem lepší řešení než lék, osobně raději zabráním tomu, aby mi virus v těle něco prováděl, než abych s ním bojoval po nakažení a potom, co tam už třeba něco provedl. Ale nevím, zatím to asi nemusíme řešit :-)

Jinak bych chtěl ještě jednou zdůraznit, že by se samozřejmě měli testovat i očkovaní a nechápu, že pro ně platí jiná pravidla, když mohou virus také přenášet. A i když to třeba šíří v trochu menší míře, tak to prostě mohou šířit a tím, že se zcela opomíjejí dochází ke zbytečné eskalaci epidemie. Jen takový malý příklad z místní školy (osmá třída). Dívka (očkovaná) s příznaky nachlazení se sama dobrovolně otestovala (očkovaní se ve školách jinak netestují, neboť asi šetříme na testech). Pozitivní antigen byl potvrzen i PCR. Do karantény odchází všichni neočkovaní, zatímco očkovaní zůstávají ve škole, nejdou do žádné karantény a ani se nemusí otestovat :-) Občas z toho zůstává rozum stát. Doporučuji to ale nesvádět na očkované (ti za nastavená hloupá pravidla nemohou a naopak se i sami dobrovolně testují), ale na státní instituce, které tímto hloupým způsobem přilévají oheň do sporů mezi lidmi i do samotné epidemie.

241
# 27.11.2021, 21:11

neoen
Výpočet je jednoduchý, máme variantu delta, proti které by ještě současná vakcína měla fungovat, nová varianta obejde vakcínu, tak se bude opět očkovat, pokud bude vakcína na stejném základě, tedy opět třikrát, ale vakcína proti nové variantě, nebude účinná proti deltě, tak se bude dále očkovat i proti deltě..( a vemte si, jak pak budou určovat, kdo je vlastně plně očkovaný a kdo ne..:D) třeba, nebo bude kombinovaná vakcína, což je otázka, zda bude možná, či ne..čili mi klidně vyjde i šest očkování za rok, což u nás nebude zdravotnictví stíhat, leda by praktici zrušili ordinace pro ostatní pacienty a pouze očkovali. Neradostný výhled..a co se týče situace nyní v nemocnici, neustále je, s prominutím, 70% nakažených vypasených jak vepříci, převracet 100 až 205 kg těžké bezvládné pacienty je parádní trénink, mám fyzičku jak nikdy.. takové je totiž jejich váhové rozpětí v posledních cca 3 - 4 týdnech, měli přes rok , skoro dva, času aby ze sebou něco dělali, a nic.. takže bych tak moc nevinil "antivaxery" tohle je ve všech ohledech o lenosti, neochotě se pohnout, apatii na situaci..apod. tihle na očkování nedorazí ( mimochodem nevím, čím to je), ale očkovaní nemocní jsou "hubenější", to nekecám!

no, koukám, že už to bude, co nevidět, aktuální..https://www.novinky.cz/domaci/clanek/varianta-omik...

2
# 27.11.2021, 21:47

Aha, tak to mě nenapadlo, že by pro každou mutaci měly být tři dávky. Spíše předpokládám, že bude jedna nová dodatečná dávka pro novou (nové) mutace, tedy maximálně jedna ročně (jako chřipka). Nemyslím si, že by bylo reálné očkovat se šestkrát ročně :-) Spíše bude nakonec nějaký doladěný základ (1 - 2 dávky) + jednou za rok (či za dva roky) dodatečný booster podle nových mutací. A za pár let se toho třeba nějak zbavíme (jako těch nemocí, proti kterým očkujeme už desítky let). Ale tohle těžko odhadovat a nemá cenu o tom spekulovat. A je zbytečné to vůbec komentovat (s narážkami na nesmyslnost očkování), protože to zatím prostě nenastalo. Zatím půjdu za pár dní na třetí dávku a příští léto bude asi nějaký booster proti dalším mutacím. V této podobě je to OK a bez větších problémů a dál už jsou to spíše věštby :-) Rozhodně zatím nic, proti čemuž bych se chtěl bouřit nebo mi to nějak vadilo...

Žádné statistiky "vypasenosti" očkovaných a neočkovaných bohužel nejsou veřejně dostupné, takže se z toho nemohou dělat žádné závěry (i kdyby tomu tak opravdu bylo v jedné nemocnici). Zatím je zcela zřejmé pouze to, že většina pacientů v nemocnicích je neočkovaných, což je bohužel vzhledem k dostupnosti vakcíny neomluvitelné a ti lidé za to často zaplatí zbytečně životem (a v konečném důsledku i mnozí další). Podle mé zkušenosti mají ale "vypasení" vcelku vysokou proočkovanost, protože se (právem) bojí a vakcína je mnohem jednodušší řešení než se snažit něco dělat se svým tělem. Ale opět jsou to všechno spekulace, které jsou k ničemu. Můžeme zatím zůstat u toho, že očkování je podle statistik dobrá věc, která prokazatelně funguje jako ochrana před vážných průběhem a očkovat by se měli nechat všichni? :-)

241
# 27.11.2021, 21:51

neoen
V tom se neshodneme, očkovat by se měli, dle mne, ti, co chtějí a dobrovolně.. nebo vyhlásit povinné očkování, pak budiž... čehož se všichni politici u nás, bojí jak čert kříže..

2
# 27.11.2021, 23:20

No, tak to určitě sám vidíte, že podobný experiment, aby se očkovali pouze zájemci, právě probíhá a zatím to nedopadlo moc dobře. Nebo si alespoň nemyslím, že plné nemocnice, odkládané operace a zatím cca 120 mrtvých denně je vhodná cena za to, aby si lidé mohli na základě nepřesných informací sami vybírat :-) Zkuste porovnat třeba s odkazovanými "emiráty", kde jsou očkovaní všichni (obrázek jsem sem vkládal o pár příspěvků výše). A že se povinného očkování báli politici (hlavně před volbami), je samozřejmě jejich chyba, která se nám všem vymstila. Ušetřili bychom si mnoho nesmyslných vzájemných hádek a mohli bychom pouze nadávat na politiky a nemocnice by třeba dál fungovaly. Ale to vypadá, že bude až další pokus, tak uvidíme :-)

241
# 28.11.2021, 08:49

neoen
No, dneska jdu zase od 14.00 do "covidaria":cool:, jo a tady je odkaz na ty tlusťochy..https://www.novinky.cz/domaci/clanek/obeznich-je-v...
sice z března, nicméně jedna změna, i z těch pár dětí, co tam je na dětským oddělení s covidem, je přes polovinu morbidně obézních, dokonce mezi nimi vede z dalších 90% jedno etnikum, můžete hádat, které, ale nepsat, aby jsme nebyli za rasově nesnášenlivé.. A beze srandy, fakt to chce pohyb a změnu životního stylu, nejen kvůli covidu, ona už i ta děcka mají problémy třeba se srdcem a tak když přijde covid.....tam skončí, i s očkováním..

2
# 28.11.2021, 17:58

palma
O pohybu a životosprávě není samozřejmě sporu, ale to je zase o dost složitější téma. Vychází to už od rodičů a něco podobného změnit vyžaduje velké úsilí, což se ne všem povede. Dokud ale není tloušťka brána jako něco, co můžeme při epidemii ignorovat (jste tlustý, tak máte problém a nás to nezajímá), tak to ani nemá cenu rozlišovat. Znám mnoho lidí, co třeba na několik let ztloustli nebo začali pít, ale některým se z toho podařilo zase vybřednout. A pokud by nedostali šanci a umřeli na koronu, tak by to byla škoda. Nedovolím si tvrdit, že můžeme tlusté (či jinak nemocné) při hodnocení pominout (v době humanismu a demokracie bereme, že je každý člověk svým způsobem unikátní). A že jsou v nemocnicích tlusté děti, tak to je smutné, ale je třeba si uvědomit, že s chřipkou tam dříve nebyli. Bral bych to spíše jako varování, že virus dokáže napadnout už i děti (i když zatím "slabší kusy") a nezlehčoval bych to tím, že jsou stejně tlusté nebo jinak nemocné...

66
# 28.11.2021, 19:01

neoen
Ale ukazuje se, že je to faktor nejvýznamnější, jsme knedlikový národ a podle toho to vypadá. V Evropě v tomto směru hrozně zaostáváme, pohyb a zdravá strava je základ. Nikdo nechce tyto lidi separovat, vylučovat, je to každého osobní věc, stejně by se ale mělo přistupovat k lidem, kteří se očkovat nechtějí.

2
# 28.11.2021, 19:28

charlie
Nemyslím si, že je extrémní tloušťka každého osobní věc a alespoň nějaké drobné postrčení (třeba finanční) by tam mohlo být ze strany společnosti či zdravotních pojišťoven vidět. Bohužel je to ale těžké, protože ne každý má to štěstí, že se narodí v "normální" rodině a může pak vést "normální" život.

Tlustí lidé ale naštěstí nijak neohrožují zdravotní systém a nemusí se kvůli nim zavírat nemocnice a ekonomika. Pokud jsou velmi tlustí, tak to ohrozí zdravotně hlavně je a já můžu jít na operaci kolene, protože infarkty se řeší na vedlejším oddělení. Pokud se ale 30 % lidí nechce očkovat a pak jsou kvůli nim zahlcené nemocnice (i chirurgie), tak na operaci jít několik měsíců nemůžu a to je prostě problém. A pokud nyní v přímém přenosu vidíme, kam vede situace, kdy si každý může zvolit, zda se bude očkovat, tak musí být každému jasné, že to prostě nefunguje a tímto způsobem nemůžeme řešit dvě až tři vlny epidemie ročně. Šlo to u chřipky, kdy se mohli očkovat jen zájemci, protože to nezpůsobovalo problémy. V případě korony jsme ale bohužel jinde a myslím, že bude očkování velmi brzy povinné, čímž skončí podobné diskuze a hloupé srovnávání. Brzy to budou dva roky do začátku pandemie a snad by už mohlo být každému zřejmé, že promořování nefunguje a nemocnice to bez různých opatření a očkování prostě nezvládají...

66
# 28.11.2021, 19:59

neoen
Pořád platí, že v nemocnicích jsou převážně 70+ a lidé s nadváhou s nejrůznějším seznamem chorob +Covid, takže se to na neočko nedá házet ani omylem.
A pořád platí že jsou hospitalizováni každý den očko neočko půl napůl, to se nedá okecat.
Promoření ještě zdaleka nejsme, dílem všemožných opatření.
A také pořád platí, že prodělání nemoci je lepší ochrana, než nejlepší vakcína.

114
# 28.11.2021, 20:28

charlie
Nic z toho co jste právě napsal, jako už tradičně, neplatí...
Samé populistické lži..
Pravdivá, vámi nezohybaná data jsou všude k dispozici.. Pro každého, kdo je schopný je správně číst, vyhodnotit..
Což ale nikdy nebyl a nebude váš případ...
Pane Ivermektinologu.:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.