Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

63
# 25.11.2021, 13:07

Tak se podělím co se děje tady u nás v práci.
Děti se testují každé pondělí, hygiena se už 14 dnů neozvala s trasováním.
1profesorka naočkovaná nakazila celý kabinet naočkovaných učitelek. Pak si zašla ještě do školní knihovny, kde nakazila plně naočkovanou knihovnici, ta vesele chodila dál do práce, i když věděla, že byla v kontaktu s nakaženou, takže nakazila profesorku, která se nemůže očkovat...
Dnešní příběh. Plně očkovaná Učitelka dojde do školy, za hodinu jí volá manžel naočkovaný, že má covid. Volá se vedení. No nic si naočkovaná, její dcera co sem taky chodí je naočkovaná, takže nic. Budete dál chodit do práce, do školy.
A už mi říkala jak musí manžel zavolat doktorce ať mu nasadí léky na covid.

Docela čumím co se tady děje

76
# 25.11.2021, 13:31

Lucina
To je stardartni postoj hygieny, očkovaný je nesmrtelný i přes nudli omotanou kolem hlavy a vychrchlanymi plícemi, nemusí do karantény, nemusí se testovat a pak to takto dopadá. Dnes hospitalizovaných 3100 neocko, 2600 očko, a v takovém +-vyrovnanem poměru je to každý den, takto se s nefunkční vakcínou a bizarním postojem hygieny v životě Tečka neudělá.

63
# 25.11.2021, 13:35

charlie
No tady prej pomáhá hygieně hodně vysokoškoláků,ale očividně ani to nepomáhá a nic se neděje..
Právě mě,ale zaráží, že ta škola nic nedělá
U kamarádky se třeba chovají úplně jinak k pozitivním.
A ještě mě teda zaráží chování některých očkovaných jedinců... Knihovnice věděla,že se setkala bez roušky s nakaženou, testy má zdarma a ona vesele chodí do práce?? Chtějí zodpovědnost po nás a co trocha zodpovědnosti od sebe

6
# 25.11.2021, 14:29

charlie
Asi tak.

76
# 25.11.2021, 15:12

Doizer
Jestli to tak je, a to jen jestli, tak se věnujme této skupině včas před virovou sezónou dostatečně proockovanou a nastavíme pro podzim, zimu pravidla pro obě skupiny stejná.

384
# 25.11.2021, 19:55

charlie
No vida, tak teď hlásili že náš pan president i po třech dávkách má covida a je šupem zpět v nemocnici, to jsem zvědav jak to dopadne, na 92 procent by to měl přece rozchodit..:!!:
Jinak v nemocnici máme fofr, tak jsem dneska konečně zase doma, dám si půllitřík červeného vína.. kdyby je náhodou napadlo zavolat, jestli bych ještě neměl náladu na další smněnu..musím bejt rychlej..:)
p.s. jen jsem zvědav, zda pan president bude tou zlomenou zápalkou z toho většího paklíku sirek, co je tady na fotu o kousek výše, nebo, zda bude nadále mít hlavičku rovně..

2261
# 25.11.2021, 20:02

palma
:cool: přesně

33
# 25.11.2021, 21:04

Doizer Kde jsou ted k videni aktualni statistiky tech umrti? ve zdrojich kde driv byvaly uz je nemuzu najit

2
# 25.11.2021, 21:06

Palma Tipoval bych to na alkoholovou recidivu :-) Covid je jen zástěrka pro média :-)

ota
Avatar
2125
# 25.11.2021, 21:29

Petr82
Taky to vidím na trochu jinou "virózu". :zz:
Každopádně myslím, že už nikdo nemůže pochybovat o vlivu počasí na šíření Covidu. Je to už vyloženě sezóní nemoc. Docela mě to překvapuje, vzhledem k tomu, že v Indii se úspěšně šířil i ve velmi teplém počasí.

33
# 25.11.2021, 21:48

ota mozna na to ma opravdu i ta vzdusna vlhkost a dehydratace sliznic.

Kazdopadne muze mi nekdo z propagatoru vakcinace vsech za kazdou cenu ukazat zemi ktera se diky proockovanosti vratila opravdu k normalu?

- aktualni zprava z Portugalska s 88% proockovanosti. Tohle ma byt normalni zivot?:

Portugalsko kvůli šíření nákazy opět zpřísňuje opatření proti koronaviru. Od 1. prosince se každý, kdo přiletí do země, bude muset prokázat negativním testem na koronavirus, i když je plně očkován. V uzavřených prostorech bude všude povinné nosit roušky, oznámila tamější vláda.
Při vstupu do restaurací, barů, hotelů či tělocvičen se budou muset všichni povinně prokazovat potvrzením o očkování či prodělání nemoci covid-19. Návštěvy pacientů ve zdravotnických zařízeních či pečovatelských domech, hosté v nočních klubech, ti všichni se budou muset navzdory očkování prokazovat negativním PCR testem nebo negativním antigenním testem.

76
# 25.11.2021, 22:01

Ai-kun
To, že to nefunguje, je vidět na denní hospitalizací očkovaných (je to jen o málo menší půlka), co tam dělají, vždyť je to má chránit alespoň před hospitalizací.
U nás ve firmě ti uvědomělejší (administrativní pracovníci) 2x-3x očkování si Covid ve svých kancelářích předávají jako horkou bramboru. Naopak pracovníci v provozu, kteří se doteď s Covidem netrápili, zda je nebo není, neočkovaní, neví, co to Covid je .Asi tak

# 25.11.2021, 22:53

Ai-kun
Třeba island a Izrael , jsou na tom výrazně lépe co se tyče úmrtí. A to Portugalsko , které zminujete má 18 tisíc zemřelých a ČR má 35 tisíc zemřelých. Nerikam ze je to ockovani vsespasny , ale nejaky smysl asi mit bude.

Jinak co tady ctu je docela sila , samej pozitivni ockovany. Ale zas na druhou stranu neznam nikoho kdo zemrel na kovid ockovany, ale znam 5 pripadu , kteri zemreli na kovid a byli neockovani a zemreli doopravdy na kovid ne s kovidem , 2 ctyricatnici a 3 kolem 60 let

271
# 25.11.2021, 22:55

Prokazovat se testy (viz Portugalsko) je úplně to poslední, jestli je tohle pro některé obrovské omezování, tak jsou to joudové, nouzovej stav tady měl být dávno a opatření jasná na měsíc dopředu a hlavně je neměnit a poctivě dodržovat stanovené hladiny a na to navazující následná opatření, tohle není naše pověstná flexibilita, ale neskutečnej českej bordel kam se podíváš, chce to řád a pořádek bez debat a hlavně poctivá příprava evidencí ohrožených s komorbiditami, kde se tohle dělalo? Nemocnice pojedou nadoraz a nic nedokáže zabránit plnejm krematoriiím a převozům pacientů a obětí. Tragédie Důchodová reforma 4.0 pokračuje, už to těm lidem řekněte, povinné očkování už nic neřeší, to mělo být v létě dokončeno u ohrožené populace, teď už máme vidět plody poctivé letní přípravy.

Jinak u mě osobně beze změny, v 1. třídě jsou už pozitivní, ale celá už nechodí do karantény, zatím se nás korona nijak nedotkla (ťuk ťuk).

Průběh nákazy je pěkně popsán zde:
https://zivotvcesku.cz/imunolog-jiri-sinkora-popsa...

33
# 25.11.2021, 23:17

Yurri Ok, ale proc nam slibujou normal i v ramci oficialni ockovaci kampane, kdyz sami vidi, ze tohle k zadnymu navratu k normalnimu zivotu jak byl jeste pred 2 lety nevede?
Navic dokola testy, ockovani a stejne lidi v nemocnicich.. nepovede to nakonec k degradaci zdravotnich systemu tak jako tak, kvuli vycerpani statnich rozpoctu?

MichalS36 tak to netvrdim ze ne, ale pokud by se vratili k normalnimu zivotu bez jakychkoliv omezeni jak to bylo predtim, tak nas zacnou v tech poctech nejspis taky dohanet (nebo spis ty staty v jejich geograficke oblasti ktere to nezvladly tak jako oni.), viz treba Rakousko ktery je k nam klimaticky a geneticky bliz. Novy Zeland se vuci zahranicnimu pohybu osob izoloval skoro jako Severni Korea.. jo normal

Sam sem zvedavej kam tohle (prakticky celosvetove) vede, ale docela z toho mam obavu.

42
# 26.11.2021, 02:49

Ai-kun
Mě je politika a kampaně jedno, neřeším to. Rozhoduju se podle toho, co je správné udělat. Jaký má smysl se neočkovat? Žádný. Ničemu tím nepomůžu, ani sobě ani ostatním.

Z Afriky se šíří nová mutace, asi těžko politici zařídí že žádná další delta nevznikne.
https://www.bbc.com/news/health-59418127

42
# 26.11.2021, 03:15

charlie
Bez očkování by jich tam bylo 5x tolik. Tzn. teď by bylo 30.000 hospitalizovaných. (Vycházím z toho, že u nejohroženějších skupin je násobně víc neočkovaných)

271
# 26.11.2021, 05:59

Mike11
Novou mutaci jsem čekal, už jsem o ní mluvil nedávno a neměl jsem jako podklady vůbec nic a sleduji situaci jen poočku, cizí zdroje žádné, prostě to bylo jasné, už jsou i naše zdroje:
https://cnn.iprima.cz/svetem-se-siri-nova-varianta...

Jinak právě proto, že lidé na politiku kašlou a nesledují ji, přičemž významně ovlivňuje životy nás všech, jsme tam kde jsme a vládne nám naprostý odpad, který si teď myje ruce nouzovým stavem, protože nevyladil pandemický stav a který si myslí, že zákaz venkovních adventních trhů něčemu pomůže, což je přece nesmysl.

Další velice kontroverzní věc je zavedení povinného očkování, podle mě po 2 letech a jestli jen u některých skupin obyvatel, tak to bude velmi odvážné rozhodnutí, mimochodem neřešící aktuální vlnu aktuální verze, možná až tu další víc zmutovanou, doufám, že konečně nasadí nyní testovanou aktualizovanou vakcínu, až ji začne tahle gama nebo jak ji nazvou obcházet, tak to bude teprve zajímavé:
https://hlidacipes.org/app/uploads/2021/11/Analyza...

A zde ještě, proč jsou protilátky problém:
https://zpravy.instory.cz/koronavirus/243-testy-na...

42
# 26.11.2021, 14:33

Yurri
Spíš myšleno tak že SPOLU nebude rozhodovat lépe jak ANO. Bude to vždy populismus, nebo řízení se podle nějakých pseudodborníků (Babiš = Beran, Fiala = Hana Zelená), kteří chtějí mít především vliv a moc na chod státu.

Spíše by měl každý začít sám u sebe.

Na zastavení šíření nové mutace je pozdě, už je v Evropě bez spojitosti s jihem Afriky. Jinými slovy, je to všude.

https://www.rtbf.be/info/societe/detail_coronaviru...

ota
Avatar
2125
# 26.11.2021, 19:30

Mike11
Upřímně nesledovat politiku je špatné, protože politika váš život ovlivní ať chcete nebo ne. Díky tomu, že se lidé málo zajímají to pak tak vypadá…
Každopádně ta nová mutace vypadá dost nepěkně. Pokud by dokázala prorazit imunitu z očkování a prodělané nemoci byl by to asi velký problém.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.