Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

271
# 03.09.2020, 23:01

charlie
Hele jak je něco s příponou org a ještě v nadpisu se píše o zaručených faktech, tak bych to nebral vůbec vážně, i když o ID a pasech je to určitě zajímavé a určitě se na zpracování osobních dat pracuje na více frontách, že toho někdo může zneužít jak ukázala kauza Cambridge analytica je přece jasné.

384
# 09.09.2020, 11:49

No vida a jsme na tom jak v Březnu..:D, no zásoby mám z vlastní sklizně, mrazák plnej masa, zavařuju houby jak o život a nakladačky mne čekají.. tak k tomu přidám dvametráky roušek a čekám, že zas nebude droždí a mouka, snad nějaký kilo zbude na Vánoce na cukroví..:!!: Tak, přátelé od zítra... zahalíme papule všude kde to pude..:D

42
# 09.09.2020, 13:37

palma
Je dobře, že konečně budou nějaké větší opatření.. když se podívám na naše data, tak se počet případů už třetí týden zdvojnásobuje a podobně hospitalizace.
Nechci strašit, ale z jednoduché matiky mi vychází, že po 8 týdnech by to mohlo být nějak takhle:
1000*2*2*2*2*2*2*2*2 = 250.000 nakažených denně
40*2*2*2*2*2*2*2*2 = 10240 hospitalizací denně

86
# 09.09.2020, 13:47

Mike11
Takto to určitě nefunguje, ve všech zemích po určité chvíli dojde k nasycení a počet případů již tolik nestoupá. Při velikosti Česka je ta hranice zhruba 2000 denně.

ota
Avatar
2125
# 09.09.2020, 13:56

Petr12
Asi nějak tak, navíc ty slavné roušky, když vidím jak je třeba děcka nosí, jsou spíš na škodu. Já je nosit příliš rozhodně nehodlám, nasadím to jen když bude hrozit pokuta. Znám 2 lidi, kteří Covid měli, ve srovnání s chřipkou je to sranda rýma a to přitom jeden z nich má výrazně přes 70 let.

42
# 09.09.2020, 14:00

Petr12
No spíš se pak už nezvládá testovat a nastane situace jako v Lombardii, kdy smrtnost se dostane klidně na 20%. Jenže ještě předtím se zavedou drakonická opatření, které zastaví kompletně ekonomiku.

Vychází mi, že do 2 měsíců bychom potřebovali 100.000 lůžek v nemocnici.

42
# 09.09.2020, 14:03

ota
Já znám zase 2 lidi, kteří na Covid zemřeli, a?
Statistika je neúprosná a nezajímá ji subjektivní pocit.

Že roušky fungují je jasná věc, stačí se podívat do Německa nebo na Slovensko. Liší se akorát tím, že ty roušky nosí i přes léto a nemají exponenciální šíření jak my. Nosí na puse i na bradě trička a různé látky i přesto to funguje jako celek, je to lepší než nic. Viz obrázek ze studie..

384
# 09.09.2020, 14:06

No, asi se to nešíří až tak pode toho vzorce, to by taková Brazílie a Indie to měla už zasebou..:!!: Roušky jo, díky tomu nedostává jedinec tak velkou porci virů a má naději na lehčí průběh, tohle bych věřil, že funguje.:cool:

ota
Avatar
2125
# 09.09.2020, 14:08

Mike11
Zemřeli na Covid nebo s Covidem, byli jinak zdraví? Chápu, že lidé nakažení Covidem mohou zemřít, ale jsou to lidé, kteří by zemřeli třeba i na chřipku...
Za mě kdo má strach ať nosí respirátor, ale šikanovat lidi nošením roušek, to mi opravdu vadí.
A úmrtnost v Lombardii rozhodně nebyla 20%.

42
# 09.09.2020, 14:14

ota palma
Já si právě myslím, že v 10M Lombardii těch nakažených mohli mít v milionech. Pokud je smrtnost 0,6% pak museli mít reálně cca 3M nakažených..

Jinak chřipka ma smrtnost 0,01 - 0,1% nesrovnatelně méně. Nezahltí nemocnice jak Covid v Italii i jinde, kdyz se to necha zajit daleko..
V tom je zakerne to exponencialni sireni..

ota
Avatar
2125
# 09.09.2020, 14:19

Mike11
Jistě, ovšem v Česku máme údajně chytrý semafor, který má určovat nebezpečí právě i zahlcení nemocnic. Kromě Prahy je všude situace, alespoň podle semaforu dobrá. K čemu tedy, samozřejmé s výjimkou Prahy, roušky? Nebo k čemu byl tedy semafor....
Mimochem v ČR není úmrtnost na Covid ani 0,5%.

42
# 09.09.2020, 14:23

ota
Semafor je k nicemu, platil by mozna pred 3 tydny. Uz v Srpnu jsme meli pres 100 ohnisek nezavisych na sobe, jinak receno komunitni sireni. Otevrely se skoly. Do toho se vratilo 80 tisic lidi z Chorvatska, kde pres 10% testovanych je pozitivni. Ty maluvky na semaforu nejde vubec brat vazne. Vláda to vi moc dobre, jinak by nezavadela plosna opatreni.

42
# 09.09.2020, 14:25

ota
V CR je umrtnost neco pres 2% coz odpovida tomu, ze realne nakazenych mohlo byt 5x tolik. Tedy cca 1% populace. Vic si nemyslim.

384
# 09.09.2020, 14:27

Mike11
Já už nějak neřeším že tu ten virus je, to by se jeden zbláznil, mám kvalitní potraviny, drůbež z domácích chovů, ryby dtto, plus většinu ostatního vlastní, běham po venku, dělam na vzduchu, a beru nějaký výtažky a zeleninový šťávy, co ostatně mám rád..stihnul jsem i roční prohlídku, prý jsem zdravý jako ta řepa, kterou konzumuju..:D, no a užívám si, na chatě, v českým ráji, a tak nějak..:cool:

384
# 09.09.2020, 14:28

Mike11
No, taky tu můžeme mít procentuálně jinou úmrtnost než v té Lombardii..

# 09.09.2020, 14:29

Mike11
Ajaj máme tu někoho z tábora "COVID je mor". Tak zajímavé že počty nakažených už rostou několik týdnů (okolo těch 300 případů denně už bylo před 2-3 týdny), ale pořád máme úmrtí v jednotkách denně. Na celý slavný COVID nebo resp. s ním zemřelo od začátku roku 441 lidí. Vzhledem k tomu že ročně v ČR zemře 110 00 lidí v průměru mi to opravdu nepřijde, že bychom měli takto vyšilovat. Navíc kolik z těch 441 lidí by zemřelo i kdyby žádný COVID nebyl? Myslím, že naprostá většina akorát možná o pár měsíců déle.

Uvidíme co podzim a zima, ale zatím mi přijde že vir dost slábne. Asi taky hraje roli přirozeně silnější imunita přes léto díky vitaminu D ze slunce a čerstvé zelenině a ovoci a taky samozřejmě fakt, že přeci jen to teď statisticky mají mladší lidé. Takže lidi perte do sebe vitamíny, otužujte se a pokud to půjde vyražte na podzim ještě někam na jih za sluncem a téhle nové chřipky se až tak moc nebojte. Ale jo náhubky budeme muset nosit, holt páni nahoře to tak chtějí a já se podvolím. Co mi zbývá.

80
# 09.09.2020, 14:31

Mike11
Vy jste dobrý blázen :cool: :D

Kdyby byla smrtnost 2 % na covid, tak tu jsou tisíce mrtvých už teď... a my jsme tu v situaci, kde opravdových úmrtí na covid budou jednotky.

ota
Avatar
2125
# 09.09.2020, 14:32

Mike11
No nejsem si jistý jestli naše vláda vůbec něco ví, ale to bych raději neřešil nejsme naštěstí na politické diskuzi.
A ohledně semaforu se tedy shodneme, byl vlastně k ničemu. Každopádně jsem zvědavý na dalsí vývoj i na ochotu respektovat požadované nošení roušky.
Ještě abych vysvětlil můj osobní odpor proti rouškám, bohužel mám astma, sice lehké a bez potíží, ovšem rouška mi dýchání nepříjmně komplikuje. Mluvil jsem o tom i s mojí alergoložkou, která mi doporučila roušku prostě nenosit a tím se i řídím. Proto jsem příznivcem nošení respirátorů u těch, kteří se nemoci obávají. Navíc jsem přesvědčen, že dlouhodobé nošení roušek má negativní dopady na zdraví. Přeci jen, většina osob nemá nijak kvalitní roušky, ale spíše hadry.

238
# 09.09.2020, 14:34

ota
Opravdu je nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorech pro vás taková šikana? Mě přijde, že v poslední době se z čechů na internetu stala banda kvalifikovaných profesorů - virologů. Já byl kupříkladu nedávno na Slovensku týden u rodiny mé ženy a nevšiml sem si, že by tam nošení roušek do krámů, na benzínku nebo poštu někoho tak rozčilovalo a to je nosili i když byly vedra. Přijde mi, že Slováci to celkově berou o dost zodpovědněji, proto mají i na počet testů daleko menší růst nových případů.

42
# 09.09.2020, 14:35

JohnBattler
Nenapsal jsem ze COVID je mor nebo apokalypsa. Jen je zcela realne, ze pri nekontrolovatelnem sireni bychom skutecne mohli dosahnout na 20.000 umrti a 100.000 hospitalizovanych., jak to bylo v jinych zemich. A behem kratke doby...

Ano, pocet nakazenych roste, ale zacal take rust pocet hospitalizovanych. Jen za vcerejsek 40 lidi. Pokud to budu tedy dvojnasobit jako pocet nakazenych, ty cisla nejsou vubec hezka..

Umrtnost v % se casto odviji od schopnosti trasovat a testovat. Cim tedy vime o vice nakazenych, tim i klesa umrtnost. Pro zajimavost v lete bylo nejvice nakazenych ve veku 20-29 let coz ma vyrazny vliv na pocet hospitalizaci. Vyrazne je snizuje. Zatim neni dukaz, ze by vir nejak zmutoval, spise jsme se zmenili my..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.