Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

77
# 23.09.2021, 13:25

swan1
Jako neočkovaný dárce plazmy jsem rozhodně užitečnější.

380
# 23.09.2021, 13:31

charlie
Ne, nejste, od plazmy se již upouští...Anti-covid plazma už se praktikovat nebude..
Ověřit si to můžete v archivu rozhlasu, dnešní vysílání.. Bylo to tam jasně řečeno...

2
# 23.09.2021, 13:35

Palma Po covidu a očkování a přesto pozitivní..... náhodou nenechával jste si měřit protilátky ? Příští týden jedu k Vám (Fialka Unhošt) pro osivo, tak bych se stavil i pro virovou nálož :-)

387
# 23.09.2021, 14:18

Petr82
Už jsem to tu psal, po druhém očkování to byl masakr, bylo mě blbě, tachykardie, což zde u jednoho odborníka málem vyvolalo veselí, a protilátky byly tuším přes 800 někam.. pak už jsem neměřil, teď po tomhle dalším promoření si to nechám přeměřit, počítám tak za tři týdny, jsem zvědav, co se virové nálože týče, tak nevím jak by se to dalo změřit..:), nicméně je evidentní, že se s tím musíme naučit žít a to bez omezení, roušek apod. jinak to bude stát v budoucnu za prd. Když se podívám do minulosti, bylo běžně v rodině třeba šest, osm dětí, dospělosti se klidně dožila tak polovina z nich a žili..už jsme si odvykli, o tom to je. Bereme smrt jako něco divného, nepatřičného, epidemii pak jako pomalu konec světa. Lidi prostě jednou umřou, s tím nic nenadělá ani nejlepší pan doktor..
p.s. jo jo, na Fialku v Unhošti jsem taky něco odvážel, ještě když jsem bydlel v Chýni...

42
# 23.09.2021, 15:13

Takže raději středověk a smrt než očkování :D Trochu děsivé, jak lidi přemýšlí .. Palma máte 2 děti, takže podle vaší rétoriky by mělo 1 zemřít. Odvykl jste si né? Zkuste takový hovadiny aplikovat první na sebe a svoji rodinu, až pak na společnost.. Nebo jsem to špatně pochopil?

380
# 23.09.2021, 15:39

Mike11
Jako to už není normální..fakt, co tady je za výplody..
:!!::D
Lidí už si odvykli, že jim má půlka rodiny předčasně, běžně, jako to bývalo dřív, zemřít .. ?🤔
Tvl, to je příspěvek roku tady na fóru...
Věřím, že si palma dělá v nadsázce legraci, doufám...
Jako joke to nemá chybe..:D

77
# 23.09.2021, 16:38

swan1
Jaké výplody? Palma jasně napsal, že kvůli protilátkám měl zdravotni problémy při očkování, jeho děti tím bez větších zdravotních potíží prochází, tak nevím co vy dva řešíte? Když vidím denně ty davy obézních lidí s narvanymi koši nesmyslného jídla, tak se vůbec nedivím, že nejsou schopni čelit jakýmkoli nemocem. Na tohle by se mělo cilit, udržovat se v co nejlepší kondici, jíst zdravě, otuzovat se, slunit.

2
# 23.09.2021, 16:44

Palma To jsem asi přehlédl, nebo jsem to prostě zapomněl. Zaráží mě, že i přes tak vysokou hladinu protilátek jste opět pozitivní..... i když pozitivní neznamená nemocen :-). Vypadá to, že jste nechtěně otevřel Pandořinu skřínku...

380
# 23.09.2021, 16:44

charlie
Hele , jasně tam já i Mike 11 píšeme o ,,předčasné, přirozené smrtnosti půlky rodiny, na kterou už si lidé tak nějak odvykli..,,
Na to jsme oba reagovali, na tu palmovu nostalgii ke středověku, možná starověku..?
Tak se uklidni..:D

387
# 23.09.2021, 16:49

swan1
Mno, čekal jsem, který nejchytřejší se zahákne (vy to nejste) , na jednom si ale trvám, a vidím to dnes a denně, lidi si opravdu myslí, že zubatá nestojí za nima.. a berou to tak, že se naočkujou, a dobrý, a za měsíc jsou tam z infarktem, protože, přes radu doktora, přibrali dalších šest kilo..atd. atd. A zase to tu jeden překroutil, kde píšu radši středověk, než očkování ( a o středověku taky nepíšu, ale od dotyčného jsem na manipulaci zvyklý) co se týče očkování proti koronaviru, říkám, že teď už pro mne nemá smysl, a pro mou rodinu taky ne, a že u dětí ho považuji stále za diskutabilní, a jak jsem uvedl výše, utvrdil mne i pan akademik, když řekne, že je možno očkovat a ochránit i děti a pak praví, že by je očkoval hlavně kvůli kolektivní imunitě, a na závěr, že děti nepatří primárně mezi ohroženou skupinu, nicméně mohou onemocnět, a já i říkám, že z hlediska dlouhodobých následků nemáme prakticky ještě žádné výstupy, to je v řádu klidně deseti let, tolik můj názor na očkování..( především dětí) jinak tady jestli si chcete pročíst, jak to bylo ohledně špaňelské chřipky, s opatřeními, co jsou dnes (mimo očkování, to neměli) je podobnost až zarážející, včetně vzniku epidemie, docela zajímavé počtení...https://www.webrangers.cz/spanelska-chripka/

380
# 23.09.2021, 17:01

palma
Už jsou prognózy že do dalších, nebezpečnějších mutací to snad nepůjde..
A ano, zmutování do naopak mírnější formy a odeznění epidemie cca po 2-3 letech..jako u španělské chřipky, to by mohlo ve finále být....

387
# 23.09.2021, 17:44

swan1
Jinak, aby jste se pobavil, jak to dneska státní instituce vedou, teď mi dorazil další mail, jak jsem psal, mám positivně testovanou dceru, ovšem, teď po několikadenní korespondenci, kterou jsme vedli, nám přišlo oznámení od hygieny, že vlastně by dcera do školy mohla, ( přesto, že je positivní), protože prvně byla positivní před 156 ti dny, což spadá do ochranné lhůty 180 dní, tedy může do školy.. Mno, ale, jelikož je celá třída v karanténě, tak ji nemá kdo učit, tudíž má zůstat doma ( to zase dorazilo ze školy) ale zase je positivní, že už nikam nemusíme, včetně starší dcery, protože ta byla nakažená tehdy ke stejnému datu, stejně jako já s manželkou, tudíž se na nás karanténa, přes naši positivitu nevztahuje, a můžeme vesele šířit virus na veřejnosti, nicméně v noticce od hygieny je, že jestli se můžeme zdržovat doma, tak ať to uděláme, tož tak, vítejme v klubu...:D:D:D

380
# 23.09.2021, 18:03

palma
Positivní sice jste, nicméně evidentně, díky protilátkám, nejste nemocní..
Budete rovněž o mnoho méně toxičtí přenašeči, protože virus díky imunitě nepodporujete, neživíte..
Čímž mimo jiné demonstrujete, že na očkované a prodělavší nemoc ani extrémně agresivní delta příliš nefunguje.., přestože vakcíny zatím nedoznaly možné úpravy právě na tuto variantu viru..
Další vakcinace u vás je i podle mě zcela zbytečná..
Třetí dávka je doporučena hlavně rizikovým skupinám..Tam vy přece nepatříte...

387
# 23.09.2021, 18:09

swan1
Ještě výňatek z té super komunikace, je to tam od hygieny vysvětleno, je to ze dvou mailů.. pro poučení, kdyby to někdo potřeboval apod..

V případě pozitivního výsledku testu bude dítě minimálně na 14 dní od testu v izolaci. Karanténa se pak bude týkat všech vašich rodinných příslušníků, kteří jsou ve společné domácnosti (výjma plně očkovaných osob a osob, které onemocnění prodělali v minulých 180-ti dnech). Do dětského kolektivu se bude moci vrátit po uplynutí minimálně 14 denní izolace a zároveň pokud nebude mít 3 dny zpětně žádné příznaky nemoci. Pokud bude výsledek testu pozitivní, informujte o tom prosím ihned vedení školy a také mne na níže uvedenou e-mailovou adresu.

Pokud Vaše dítě bylo již v minulosti pozitivně testováno na onemocnění COVID-19 a od prodělání onemocnění neuplynulo více než 180 dní a zároveň nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19 nebo je řádně očkováno , karanténní opatření ani povinnost absolvovat PCR test se na něj nevztahují a mohou tedy do základní školy nadále docházet. Pokud tuto skutečnost vedení základní školy nezaznamenalo, např. v případě prodělání onemocnění v době uzavření školských zařízení a podobně, bude nutné na tuto skutečnost vedení základní školy upozornit a případně i doložit – například SMS zprávou o pozitivitě dítěte nebo certifikátem o provedeném očkování. Tuto informaci o 180 denní ochranné lhůtě Vašeho dítěte sdělte či o očkování, prosím, také mně na níže uvedenou e-mailovou adresu.

42
# 23.09.2021, 18:25

Sorry tak jsem se spletl. Ne středověk, ale Afrika :D :D Tam očkování moc nemají a jsou happy, nebo ne?

387
# 23.09.2021, 19:06

Mike11
To je pravda, když jsem letos v létě byl chvilku v Tunisu, tak to tam vlastně neřešili.. a vypadali šťastně, to jo..máte vlastně pravdu..

42
# 23.09.2021, 19:21

palma
Doporučuji takové Kongo nebo Súdán, ne turistické destinace v Tunisu. Ale klidně se tam přestěhujte, žádné očkování, žádné roušky, žádné testy, vždyť je v Evropě a ve vyspělém světě tak zle, tak proč by ne? :cool:

387
# 23.09.2021, 19:31

Mike11
Já nebyl v turistické destinaci, sbírali jsme semena rostlin, a nějaké řízky z větví a tak, takže spíše pustý venkov..A proč říkáte, že je v Evropě a vyspělém světě zle? Ono je?

33
# 23.09.2021, 19:38

palma Takze to testovani je vlastne jen takova buzerace, nekdo pozitivni nemusi do karanteny a nekdo jo? Ale vlastne tim sami davaji najevo, ze je to cely nesmysl. mm dobre vymysleny to maj :D

42
# 23.09.2021, 20:03

palma
Mě není, já si tu věčně nestěžuji.. jsem rád za moderní medicínu, za očkování, že mi neumře půlka rodiny na nějakou banalitu.. nechápu tedy ten komentář.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.