Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

379
# 23.09.2021, 20:09

Ai-kun
Nesmysl to není...
Co se týče šíření viru očkovanými, toto jsou slova fundované viroložky..

,,Přenašečem i přes očkování
Může být člověk, který je očkován, ale nakazí se, také přenašečem?
Ano, může. Podle studie amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je riziko, že jste infekční, menší. Pokud jste naočkovaní, máte menší dávku viru. A také doba, kdy vylučujete virus a jste infekční, je kratší. Tyto dva faktory přispívají k tomu, že očkovaní lidé se sice mohou infikovat, ale s menší pravděpodobností nakazí někoho dalšího.,,

33
# 23.09.2021, 20:19

swan1no ale po tom prodelani? Treba pri reinfekci za 170 dni do karanteny nemusi to je ok oficialne zdravej clovek, ale pokud bude jeste pozitivni 181. den tak rychle zavrit doma, to uz je nebezpecnej. Jakou to ma pak logiku, kdyz v tech 10 dnech co byl treba infekcni mohl behat kdekoliv?

379
# 23.09.2021, 20:31

Ai-kun
Tak tam musí být stanovena nějaká hranice..

Koupit si alkohol taky můžete až v den kdy je vám 18, jste ,, plnoletý,,.to už je v poho..:D
Ale dva dny předtím vám ho neprodaji..
Prostě pevně stanovené normy, hranice..tam se vždy dá argumentovat, že pár dní sem nebo tam je fuk..
Což je v podstatě pravda..
Logičtější by samozřejmě bylo tu hranici stanovit naměřenímy protilátkami..




386
# 23.09.2021, 20:32

Mike11
Já si taky nestěžoval, jsem rád za moderní medicínu a nemusím očkování konkrétní vakcínou, která je doposud málo prověřená ohledně možných dlouhodobých následků a obzvláště pak u dětí.. nota bene vždy budou ty děti použity jako pokusní králíci, protože co je to jiného, když teď napíšou, "vakcína byla podána 964 dětem, následky očkování stejné jako u dospělých ( tedy po podání, nikoli aby byly prozkoumána případné dlouhodobé) , a na základě toho, můžeme říci, že je vakcína bezpečná a účinná, čili, vždy jde o pokus na někom, a ano jinak to nejde, ale, jde o pokus na pokusných dětech..
ad.2. s tou menší infekčností... hmm, a od koho jsem to teď chytil já a manželka.. asi od dcery, to by byla divná náhoda, kdyby od někoho jiného, a to jsme tu dva očkovaní a dvě, co už to jednou měly, ostatně jsem tu už uváděl odkazy na studie, které říkají, že očkovaný je s deltou stejně infekční, když ji má, jako neočkovaný.. to se tu zas můžeme dohadovat, která paní a studie je ta správná, prostě i očkovaný nakazí druhé.

379
# 23.09.2021, 20:48

palma
Bylo by velmi s podivem, kdybyste to od dcery, která to přinesla ze školy, při tak těsném, každodenním domácím kontaktu nechytili..
Mě spíš překvapilo že u ní ve třídě bylo pozitivních ,,jen,, 8 dětí..
Čekal bych u delty, že bude všech 12..
Nicméně stále platí, že možnost šíření vaší rodinou dál, na další lidi, je řádově méně pravděpodobná, než u lidí, kteří jsou před infikací a propuknutím nemoci nenaočkovaní nebo nepromoření..

42
# 23.09.2021, 22:07

palma
A proč by mělo testování a vývoj vakcíny navždy trvat stejně dlouho jako v 80. letech? Moderní medicína je dál a dělá pokroky.

Tam není ani mechanismus, jak by mohli vzniknout dlouhodobé následky. Respektive pokud imunita na vakcínu reaguje nějak nestandardně, projeví se to do několika týdnů po očkování. Ne že po 10 letech.
Že je vakcína "hrozně" nebezpečná jsem slyšel už když se očkovali senioři, následně se to říkalo o dospělých lidech, následně u dospívajících a teď to přešlo na malé děti. Jakmile se však naočkovalo bez potíží milióny lidí, bylo ticho po pěšině.

272
# 25.09.2021, 11:51

palma
To jsem tvrdil od začátku, že jim to uteklo z labky, což to se někdy stává, ale to tutlání a oddálení reakce celého světa bych jim zcela po právu naúčtoval i s úrokama, bohužel zase není vůle, stejná chyba jako s naší neschopnou vládou, která v podstatě vydávala jedno nezákonné opatření za druhým a kdo kde za to nese následky? Kdo byl obviněn za 15 tisíc mrtvých navíc? Děkuji za odpovědi, fakt to nebude o pár lidech.

Pokud se objeví nová varianta viru, tak Pfizer je schopen vyvinout vakcínu za 3 měsíce, ale stejně než se to dostane k potřebným, tak je po zimě, ještě nyní se do některých oblastí musí distribuovat pomocí neziskovek, staří nikam nepojedou.

272
# 26.09.2021, 19:50

palma
Tak je to jakýsi opoziční politik v marginální straně, to se mu nedivím, že nemá důvod k nějaké odpovědi na jeho zdravotní údaj o dobrovolném očkování, ještě ministr není, takže to nemá smysl řešit, ale kdo bude pykat za zpackaná nařízení ministerstva zdravotnictví, to bych se ptal já, všichni mají plnou hubu o omezování osobních práv a kde je výsledek, kdo je hnán k zodpovědnosti a hlavně kdo je patřičně potrestán? Za každé chybné rozhodnutí ve státní správě by měly padat hlavy, všichni si ten moloch platíme, vám to lidi fakt jako nevadí? To, že byl teď klid přece nic neznamená, když jsou tam pořád ti samí lidé, to jsou všichni takový ignoranti nebo je odpouštění nějakej národní sport nebo co?

Jinak odbočím a posílám odkaz na celkem blízkou budoucnost, doufám, že s tím kritická infrastruktura počítá, o civilistech nemám ideály, ale doufám, že zase někdo nespí na vavřínech:
https://zoommagazin.iprima.cz/vesmir/internetova-a...

386
# 26.09.2021, 20:01

Yurri
No, tak já mám pořád ten indiánský bubínek, takže spojovací prostředek by byl... s tím postihem pro úředníky a politiky.. asi spočívá v tom, že si aktuálně zvedly základní plat, od úředníků až po presidenta, ztrestali se náležitě..:D

386
# 28.09.2021, 10:54

No, halt řádí koronavirus....(jedna cedule pro odlehčení tématu)

uvítání u doktora v ordinaci
386
# 28.09.2021, 22:22

No, takže, i zdejší modla Hořejší potvrdil, že imunita po prodělání covid je lepší jak ta po očkování. Tudíž už se očkovat, či spíše přeočkovat nemíním dát, a nutit očkovat se lidi po prodělání covid, je evidentně pokrytectví, a to mi tedy pro potvrzení toho, co jsem tvrdil stačí, imunita po prodělání je dlohodobá..https://www.stream.cz/prostor-x/je-tu-ockovaci-dik...
a kdo chce ať se nechá opíchat, kolikrát chce, je to jeho volba..a kdo nechce , ať se nenechá, též jeho volba. A jsem rád, že se na rovinu začíná mluvit o očkovací diktatuře..:cool:

386
# 29.09.2021, 08:42

Tak jsem se tu dozvěděl, že rozhovor dvou imunologů, kteří se na něčem shodnou, a na něčem ne, nepřináší faktické informace...:D, to je fakt bizár , tady...:D

42
# 29.09.2021, 08:52

Je tu očkovací diktatura!!!!!!!!!

Vyhodil bych tě od zkoušky!!!!!!!!!

Kdybyste nevěděli, to je "rozhovor dvou imunologů", ne rozhovor Tomia s Bobošíkovou

386
# 29.09.2021, 09:04

Mike11
Ano,i to je v rozhovoru dvou imunologů... a mimo těchto dvou výrazů je tam řečeno ve zbývajících 45 ti minutách rozhovoru docela dost zajímavého..a ten v titulek má celé znění ..Je tu očkovací diktatura. Vyhodil bych tě od zkoušky. Ostrý střet imunologů Šinkory a Hořejšího jen tak pro přesnost a bez dalších manipulativních technik...
Ono totiž nejde o titulek, ale o obsah, ale to je pak složitější zhodnotit, to chápu..

386
# 29.09.2021, 14:24

:D, pro potěchu zdejších odborníků na problematiku koronaviru dávám odkaz na další diskusi mezi dvěma zasvěcenými..https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/beran-flegr-epi...
Je tam i anketa, která je v celku jednoznačná.. a pravdu má pan profesor v tom, že kolektivní imunita, díky rychlosti mutací viru, není v rámci podávání vakcín v současné době možná...:cool:

272
# 29.09.2021, 21:03

Mno jestli si někdo neočkovaný myslí, že si ho corona nenajde, tak se dost mýlí, na roušky nebo respirátory se bohužel už nelze spoléhat, s mutacemi jsou viru pro smích, už jen Alfa byla prý až 100 x nakažlivější než původní kmeny, co teprve Delta:
https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/2831-koronavi...

379
# 29.09.2021, 21:35

Kolektivní imunita do značné míry samozřejmě existuje..
Díky očkování i promoření..
Kdyby neexistovala, nemáme tu v současnosti 500-600 nových positivit za den, při 100x agresivnějších současných mutacích, než původní forma viru, ale klidně 5-10 tisíc..nebo víc..
Stejně tak je již bohatě potvrzeno i nesrovnatelně méně hospitalizovaných a tězkych průběhů onemocnění.., i to že ze 4/5 jsou to nenaočkovaní lidé.
Beran si lže do kapsy i do kapes těch , kdož těm blábolům věří..
Realita a současná čísla, to nikam ohnout nejde.. byť se někteří můžou snažit sebevíc..
Oproti loňskému konci září tu máme po roce nezpochybnitelný, velký imunitní progres...

386
# 29.09.2021, 21:35

Yurri
Tak jen malé shrnutí reinfekce u nás v rodině, já dnes po kontrolním odběru již negativní, nejmladší, nejdříve nakažená ( předpokládám), též bez nálezu, starší ratolest s nálezem, manželka bez nálezu.. veškeré projevy, nejmladší byla poněkud spavější, jinak nikdo nic.. tak snad už bude imunita natrénována na dost let dopředu a další setkání už bude pouze o tom, že při případném testu to bude zase někde v nose ... akorát tak.. nicméně stejně to máme až do pondělí, pak, pokud hygiena a pánbůh dá, půjde mladá zase do školy...:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.