Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

171
# 10.09.2021, 18:57

palma
Velký Vont koukám dorazil nečekaně před volbami. Anketa je "nic moc".. Naopak diskuse stojí za to https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/daniel-landa-od... i samotní odpírači vakcín a opatření Landovi nic moc nevěří.

Je expert koukám i na Afghánistán.
https://www.lidovky.cz/domov/landova-tajna-mise-v-...

Další šašek Žito, nic víc.

Člověk, který přirovnává covid-19 k Protektorátu je vůl. Očividně asi pán neví co se tehdy dělo.


-----

https://ct24.ceskatelevize.cz/3367170-volebni-lidr...

Dále něco na ukázku trapného dětského zoufalství, ono celkem respekt Panu Železnému, protože zkrotit takovou divou šelmu je něco nadlidského. Pobavila v pozadí usměvavá Jana Bobošíková.


Tyto osoby mají jedno společné. Ony si jdou se svým názorem proti zdi bez jakýchkoliv argumentů a pokud je mají, tak z dezinformačních webů. Nebezpečí tak je největší v nich.

42
# 10.09.2021, 22:15

Na jedné straně stojný Volný, Bobošíková, Landa, Aeoronet, Facebookové posty a tweety na Twitteru

na druhé straně špičkový vědci z ČR i z celého světa, kteří vyvíjejí léky, vakcíny a přichází na řešení krize

Jen snadno zmanipulovatelný člověk a člověk s nižší inteligencí se přidá k první skupině.

386
# 10.09.2021, 22:45

Mike11
co dělají nadúmrtí v Indii?

42
# 11.09.2021, 00:00

palma
Co s nimi? Jste se zase metodou 1+1=2 snažil něco zjistit a popřít tak covid, zhruba něco jako ukazuje obrázek výše (paní na WC s mobilem), Palma je totiž uznávaná celosvětová kapacita, podle které nezáleží na kontextu ani správnosti výpočtu. Záleží pouze na tom, aby to tvořilo "dílek do mozaiky" přátel Volného bloku :D

Pro ty, které zajímá trochu důkladnější analýza a ne pitomosti vyplozené diskutérem:

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.20...

386
# 11.09.2021, 12:37

:D dva chápající se opět předvedli, odkazem jsem poukazoval, a pro normálně uvažujícího člověka je to k pochopení, na situaci, kdy "hlasem lidu" vznikají různé akce, různá uskupení, názorové proudy, které mají už dost zmatků, (či jsou už ze všeho sami zmateni, a není divu) protiřečení, neustálého oddalování, výmluv, apod. ze strany vlády, odborníků apod, začalo to očkovací kampaní, "potřebujeme dosáhnout 70%, 75%, 85%, 90% a podle některých i více než 90% proočkovanosti...s tím jak čas šel.. pak sundáme roušky, možná sundáme roušky, roušky sundáme až to dovolí situace, očkovaní budou mít benefity, očkovaní nešíří covid, ... očkovaní mohou šířit covid, očkovaní šíří covid, a nakonec... očkovaní šíří covid stejně jako neočkovaní..

čili, zdejší statistici, matematici chápající možná řeč čísel, nejsou s to pochopit řeč lidí, kteří už toho mají dost, na demonstracích rozhodně nejsou jen neočkovaní...proč? Jo to už se chce zamyslet... navíc je vynikající, když jsem dám odkaz, ke kterému vůbec nedám komentář, ani to, že bych s aktéry, předvádějícími se na náměstích apod, souhlasil, nicméně tento souhlas je mi experty na vše, přisouzen, holt vidí do cizí hlavy i přes klávesnici ...:cool: Nakonec jeden dnešní odkaz pro zcela jasné dokreslení situace, tedy i toho, proč se lidé chovají i výše uvedeným způsobem který plyne z odkazu o páně Landovi...:cool:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-koron...

42
# 11.09.2021, 20:05

Takže nenaočkovaní teď volají po povinném testování a restrikcím, protože se bojí, že se nakazí covidem. Komedie lidí s vysokou školou života pokračuje :D

77
# 11.09.2021, 21:38

Mike11
Nenaockovaní ale po povinném testování a restrikcích kvůli obavam, že se případně nakazí Covidem nevolají. Ale kvůli neoprávněným výhodám očkovaných, kteří jsou dál prokazatelně infekční. Můj názor je ten, že by se měla vláda a hygiena plně soustředit na 500k 65+, kteří mají spoustu zdravotních problémů a nejsou očkování a zbytek,tedy 10 mega obyvatel nechala dýchat.

386
# 11.09.2021, 22:51

charlie
Ale no tak, i Mike už je z toho všeho zmatený, dejme mu čas, aby zapojil mozek.. v článku stojí...
Vize volnějšího cestování a pravidelných návštěv restaurací byla jednou z velkých motivací, proč se spousta Čechů nechala očkovat. Zesiluje však názor, že pokud se má vůbec testovat, pak by se mělo i očkované. I ti totiž mohou nákazu covid-19 šířit. A cílem je kontrola podzimní vlny. Názor sdílí například epidemiolog Jiří Beran nebo imunolog Václav Hořejší.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-koron...
Navíc to chtějí i další odborníci, nepochybně povolaní odborníci...Ondřej Dostál, odborník České pirátské strany pro oblast zdravotnictví, pro CNN Prima NEWS uvedl „testování očkovaných považuje za žádoucí. Je zapotřebí prověřit, zda mohou být též přenašeči covidu nebo jestli sami můžou být ohroženi“.


Nu, a jelikož naše zdejší Svatá trojice Hořejšího často citovala ( Berana zrovna nemusela) tak je z toho zmatek a tvrzení, že Beran a Hořejší nejsou očkováni...
neboť jak praví Mike - Takže nenaočkovaní teď volají po povinném testování a restrikcím, protože se bojí, že se nakazí covidem.

379
# 12.09.2021, 03:26

palma
Tak je zapotřebí zjistit, že i očkování mohou být přenášeči, nebo je už prokázáno, že mohou být..?
Čtete někdy po sobě ty vaše výplody, co tu postujete..?
Kde je nějaká vaše chrabrá a fundovaná odpověď na to, co vám Mike11 napsal na vaši otázku ohledně nadumrti v Indii..? Kde?😁 No nikde...
Akorát tak vaše smrsklý krovky a velkej prd..
Preskocite na další totální pitomost a jedete dál..
Člověk si říká, že v svojí vlastní sebediskreditaci už tu někteří nemohou zajít dál..
Ale omyl, oni to vždy pozvednou ještě o level níž.. ještě pod úplné dno..
A i ještě níž, než jsou ti nejsměšnější tajtrlíci jako Landa, Bobošíková a spol...
Diletantství, prostota ale i sprostota některých antivaxerů nezná hranic..
I dětem na ZŠ jsou věci ohledně pojmů jako jsou epidemie, pandemie, covid19atd, atd jasné..
Nebýt 5milionu naočkovaných v ČR, tak už tu svištime do dalšího lockdownu..
Nenaockovaní mohou mít strach akorát tak sami ze sebe a ze svých nenaočkovaných kolegů..
Protože ať už se nakazí odkudkoli, oni mají ty ,,nejlepší,, vyhlídky na to, že pro ně bude mít covid 19 těžký nebo smrtelný průběh..
A za to si budou moci jen oni sami, a na absolutně nikoho jiného nemají šanci tu vinu svalit.
Oni si budou moci za svůj případný pobyt na JIP nebo za svou smrt.. Jen oni sami..
A ti následně vyléčení by si veškeré zdravotní výlohy měli platit pak v plné výši sami ze svého..
Protože jejich jednání je nezodpovědné, krátkozraké a nikdo by na něj neměl doplácet ze státní kapsy, tedy z kapsy nás všech...Ani. jedinou korunu českou...



42
# 12.09.2021, 04:44

Očkování funguje v každém věku

# 12.09.2021, 05:09

palma
Omlouvám se , ale píšete opravdu hrozný blbosti ..Proč jste se tedy vlastně nechal očkovat ??

386
# 12.09.2021, 07:54

Novorolak
Protože slavné zdravotnicví neuznává protilátky po prodělaném covidu, ale po očkování ano, a jelikož, jak jsem psal, chtěl jsem nadále pomáhat ve zdravotnictví, a bez očkování, mne jako dobrovolníka, nechtěli, byl jsem tím přinucen se očkovat, ačkoli protilátek jsem měl více než dost, psal jsem tu o tom, už tak asi před pěti měsíci.. tož tak... a tady je odkaz pro Swana, který chce pořád relevantní odkazy na studie, tož tady o té infekčnosti očkovaných..https://www.theguardian.com/world/2021/aug/19/jabb...
čili to v ČR nemusí ani zkoumat. už to za ně udělali jinde.

386
# 12.09.2021, 08:02

swan1
Jestli se nepletu, o pár řádků výše napsal Mike zcela zřetelně, že neočkovaní chtějí testování pro očkované, kde má na to studii? A v mém odkazu chtějí testování odborně způsobilé osoby, které jsem uvedl, tudíž, i ty jsou dle myšlénky Mikeho, neočkované, protože tím co napsal, generalizuje. No a udělal přesně to co děláte oba dva (a mimochodem, proto byla část předchozí "debaty" smazána) a co tu předhazujete mě, odskočil od jasné odpovědi, a namlel tu spoustu plev, aby to překryl. Tak sem se studií, či grafem , pak dokladaci, že Beran a Hořejší nejsou očkováni.. (přičemž Beran covid prodělal, že) . když už jsou tedy ti propagátoři testování očkovaných.. Zajímavé je, jakmile někdo nesouhlasí, byť z jedním slovem, co tu vyplodíte, ( nověji třeba Lucina) okamžitě se do ní zdejší očkovací lobby pustí... velice typické..

# 12.09.2021, 08:14

palma
Aha , dobře , to jsem nevěděl . Chapu. Děkuji za odpověď.

171
# 12.09.2021, 08:40

palma
Já očkovaný se účastnil termínu všeho testování ve školství a všude jinde kde se dalo. Doufám, že když vy zde dáváte jak je to kvůli kontrole podzimní vlny důležité se testujete, ono to nejde pokud se nepletu, že?

https://eu.usatoday.com/story/news/health/2021/08/...
Opět tady zase hlavy pomazané vše shazují na dospívající, ale je to nesmysl. Nová studie prokázala, že mnohem vyšší riziko přenosu covidu-19 je u malých dětí a batolat.

A pak tady něco z USA.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/americke-nemo...
Pro ty co mají potřebu do všeho strkat prsty, tak se jedná i o zdravé jedince bez nemocí, obezity či jiných zdravotních komplikací.

379
# 12.09.2021, 08:49

palma
Víte, kdyby někdo kritizoval normálně, bez toho všeho okolo, co tu předvádíte s Charliem, tedy bez té nesmyslné, jedovaté antivax kampaně, ber, kde ber, že není správné, aby člověk s prodělaným covidem , kterej na to nemá ,,papír,, a má prokazatelně naměřenou hladinu protilátek v těle, byl považován za něco míň, než lidé očkovaní a lidé s potvrzeným, diagnostikovaným proděláním covidu, pak to podepisuji a samozřejmě souhlasím s tím, že to není správné... Už jsem to tu i psal..Ale...
Kdo na to má žaludek a čas, nechť si toto vlákno projde, co vše tady vy znevažujete, napadate, jakými zpusoby...
. S vámi a vám podobnými je možný zřejmě prostě jediný způsob diskuze, prostě nediskutovat.. ignorovat.. což přesně od této chvíle budu činit..

386
# 12.09.2021, 09:03

Novorolak
To je v pohodě, ta diskuse je už hrozně dlouhá a nepřehledná, navíc jsem na začátku nezastával nějak odporující posici, ale právě ona situace mne silně ovlivnila, to přiznávám, navíc i sdělení od doktora, který paradoxně očkován být nemusel, a pracovat mohl a může, o tom, že ohledně očkování by tak pět, minimálně dva roky počkal, poučen dřívějšími následky po očkování proti viru H1N1..viz. odkaz https://www.tribune.cz/clanek/37564-narkolepsii-sp...
A pro Aidamka, osobně si nemyslím, že by mladí až nějak mohli za šíření covidu aktuálně, vzhledem k proběhlé kontrolní kampani na školách, je to myslím zcela dobře patrné. Horší skupina jsou neočkovaní senioři, a to říkám především ze zkušeností, i v nemocnici, rouška, respirátor pod nosem, čili neúčinná (odpověď, blbě se mi v tom dejchá, a covid nemám) .. ošmatávání všeho možného v obchodě s potravinami, chrchlání do rohlíků apod. Jo a například při mém prázdninovém pohybu, jsem byl testován celkem 5x, i když jsem měl certifikát o dokončeném očkování... nemínil jsem se hádat někde v Africe..A v nemocnici se testuje v mém případě tak 1x až 2x za měsíc podle služeb, či podezření při positivním nálezu u ošetřované osoby... A nadále říkám, že se lidem nedivím a souhlasím s těmi, co už projevují odpor proti restrikcím, neboť ti, co restrikce zavedli, neplní sliby a stále mění podmínky.

42
# 12.09.2021, 12:58

palma
Podle studie jsou očkovaní infekční kratší dobu čímž snižují a šanci nakazit další. Očkování pak v každé věkové kategorii snižuje cca 10x šanci na hospitalizaci oproti neočkovaným, takže za předpokladu že by palma, charlie, landa, volný a další nešířili dezinformace, i při nejhorším počtu nakažených jsme na desetinových číslech nejhorší covid vlny ze zimy. Za předpokladu, že bych tihle šaškové neodrazovali od očkování a netáhli tak ČR do středověku.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozdil-tu-je-ja...

386
# 12.09.2021, 13:15

Mike11
Humorné sdělení... odborníci a vládní činitelé, v tom mém předchozím odkaze vcelku jednoznačně říkají, že když by se očkovaní začali opět testovat.. atd. padl by hlavní důvod pro lidi, aby se dali očkovat, z čehož by ovšem plynulo, že se lidé neočkují hlavně kvůli druhým,hlavně kvůli covidu, nýbrž hlavně kvůli tomu aby měli klid a benefit moci jít kam chtějí, bez kontroly, dále pak začíná pokulhávat poděkování očkovaným za jejich "oběť".. za což ovšem může páně Landa a ostatní jmenovaní..:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.