Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

379
# 09.09.2021, 16:12

Myslíte ty % naočkovaných lidí..?
Jj, ty sou fajn, hezký vlaštovky, pak se samosebou může uvolňovat..
Seveřani mají holt víc rozumu, než ,, odvážní,, Češi..bohužel...

379
# 10.09.2021, 09:13

Obchodní a psychologické hledisko hraje samozřejmě roli, ale...cituji z toho článku :
,,Experti na veřejné zdraví upozorňují, že mnohem větší nebezpečí pro šíření koronaviru představují neočkovaní lidé, kteří ještě nedostali ani jednu dávku. Většina nových nákaz je mezi nenaočkovanými, uvedl server Live Science.,,

Ano.. To je ten hlavní stavební kámen do mozaiky příčin zhoršující se situace.. přesně tak...

64
# 10.09.2021, 09:31

No a já si myslím,že to roznáší hlavně očkovaní mladí, kteří vir mají ale není to na nich poznat. Netestují se, takže to nezjistí vůbec nikdo a pak nakazí ty nenaočkované.
Ano každý se může nechat očkovat aby to "nechytil"
Toto je ovšem jen můj pohled na situaci, nečerpám z ničeho jen co vidím jak se naočkovaní chovají

379
# 10.09.2021, 10:25

Lucina
To je váš názor, nikdo vám ho nebere..
Identifikovat přenašeče je těžké, neli nemožné..
Ovšem identifikovat nakažené, nemocné nebo zemřelé jde jaksi velice přesně..
Ale tady jde hlavně o jednu věc, o to, kolik bude z nově nemocných těžkých průběhů a smrtí..
A těch je mezi neockovanymi nesrovnatelně více,, než mezi ockovanymi nebo lidmi s protilátkami .a tyto těžké průběhy a úmrtí jsou pak příčinami k restrikcím a lockdownum..

64
# 10.09.2021, 10:31

swan1
Opět můj názor, ale podle mě žádný lockdown ještě nepomohl.. Pomohlo jedině počasí..
Lidé totiž už žádný lockdown nedodržují, už je toho na všechny prostě moc
A taky hodně zajímavé, na to kolik je naočkovaných a kolik je imunních a co už covid prodělali, jsou čísla stejná jako loni :cool:

386
# 10.09.2021, 10:47

Tak jsem se kouknul na Indii, pokud někdo tvrdí, jak tam narostla nadúmrtí, bude zábavné sledovat, jak se to prokáže, neboť poslední trochu relevantní data jsou, ohledně úmrtí, z roku 2018.. holt tam mají trochu zpoždění ze statistikami, navíc jsou ty statistiky ohromně nepřesné, navíc do toho zajisté promluví i ty nárusty úmrtí na AIDS, tuberu, malárii apod. pro objasnění přidávám dva grafy, jeden ukazuje počet pravděpodobných úmrtí v Indii v průběhu let, a druhý podíl ověřených úmrtí doktorem na místě, či v nemocnici a podíl hlášení bez toho aby byla určena příčina smrti, tedy od příbuzných, kteří tělo spálí a pak někdy ohlásí že příbuzný, či neznámý zemřel, pak tam ještě nejsou úmrtí která byla ale nikdo je nikdy nenahlásil...tím pádem asi nelze považovat data třeba z Indie za věrohodná a průkazná, pokud jde o nadúmrtí

počet celkový
ověřeno lékaři a neověřeno
379
# 10.09.2021, 10:47

Lucina
Jen o počasí to fakt není, je to hlavně o tom, že velké části lidí zbyl ještě nějaký zdravý rozum..Nebýt 5milionů naočkovaných, měli bysme tu s přibývajícím podzimem opet tvrdý lockdown. Za to že ho nemáme, a že ho nemá velká část Evropy, můžeme poděkovat právě jim, ockovanym!!!
Čísla jsou stejná jako loni..? Kam na to chodíte..? To je lež..
Loni jse tu měli více než 1000 nově nakažených denně, touto dobou, a během pár týdnů se to vyhouplo přes 10000!!!
Aktuálně se to motá kolem 350-400 denně, tedy o 2/3 méně..
Což cca odpovídá poměru naočkovaných + těch co covid prodělali..versus nenaockovaní...
Právě díky nim, díky ockovanym a promorenym jsme aktuálně na pouhé 1/3 stavu loni v září..
A počet těžkých průběhů a smrtí je ještě násobně nižší...

386
# 10.09.2021, 10:51

Rád bych poděkoval za současný stav v rámci covidu v ČR všem naočkovaným a všem kteří prodělali infekci a podílejí se tak na poměrně dobré situaci před nadcházejícím podzimem, což je čas náchylný na další zvýšení počtu onemocnění. :cool:

379
# 10.09.2021, 10:58

palma
To s vámi souhlasím..
To ovšem vůbec nic nemění na tom, že nebýt aspon těch 5mil zodpovědných, naočkovaných, budem se tu v lockdownech s plnými jipkami a márnicemipromořovat ještě několik let...

64
# 10.09.2021, 11:00

swan1
Pořád to ten .... Vojtěch opakuje, jak jsme na stejných číslech :D:D:D

379
# 10.09.2021, 11:01

Lucina
Ne, nejsme..

379
# 10.09.2021, 11:08

...

64
# 10.09.2021, 11:08

swan1
Mě se taky zdálo,že loni už to bylo vysoko ty čísla,ale jemu přeci nejde nevěřit :D:D:D:D:D

386
# 10.09.2021, 11:09

Lucina
Ještě bych pak hodně poděkoval zdravotníkům, a všem lidem, kteří nepodlehli mediální smršti negativismu a s tím i nárůstu depresí a beznaděje napříč generacemi, na tom má tato scéna obrovský podíl, děkuji tímto těm lidem, kteří se nenechali semlít, zachovali si optimismus a zdravý rozum, který okolo sebe šíří mezi ostatními, nekoukají ustrašeně za záclonou, zalezlí ve své ulitě, ale snaží se normálně žít, přes to vše, co je jim kladeno do cesty.. mezi ně počítám i Lucinu

64
# 10.09.2021, 11:22

palma
Dík :cool:
Ale taky jsem byly první vlnu vystrašená,ale zase mi to dalo, že jsem o sebe začala daleko víc pečovat, začala brát vitamíny, jíst ještě víc zdravě, začala o 100% více sportovat, používám nano roušku, kde je to třeba, v rozumné míře i desinfekci..

Zdravotníkům obrovské díky za všechno a za všechny.. To jako klobouk dolů

379
# 10.09.2021, 11:41

Lucina
Naprosto přirozené a normální reakce a chování, smýšlení..
Já měl také strach o svou 84letou mamku, která má už léta potíže s dýchacím ústrojím a se srdcem.., když přišel covid.. když kolem mě začali umírat 50tnici, 60tnici , kteří byli před covidem bez vážnějších zdravotních problémů, atd..
Měl sem strach o ní, ne o sebe.. o ní a o další seniory, sestru (64let) tety, strejdy, atd..
Nikde jsem nebyl ustrašeně za záclonou a nepadalo mi z kalhot, jak tu někdo tvrdí..to je něčí nesoudnost, utkvělé představy a předsudky, hlouposti...
Naopak, já byl v každodenním styku s desítkami lidí během pandemie, lockdownů, protože mojí prací je zásobovat lidi něčím, co každý den potřebují, používají, v lockdownech pak ještě více, než jindy..
Já jsem člověk kulturní a velmi společenský, nikoli ,,záclonový,, , a za rok navštívím víc kulturních a společenských akcí, koncertů, výstav, než jiní hrdinové za celý svůj život..;-)
A když jsme u těch obdivuhodných zdravotníků, čím víc protilátek mezi lidmi bude, tím míň vysilující práce s vážně nemocnými pro ně...
Vést tady populistickou antivax kampaň, zlehčovat vážnost onemocnění covidem 19, vážnost pandemické situace uplynulých dvou let a přitom děkovat zdravotníkům za boj s covidem, je vcelku slušné pokrytectví...(tím nemyslím vás..)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.