Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 12.09.2021, 13:17

Což btw pokud vám vadí restrikce (mě teda jo) tak se naočkujte. Jako očkovaný jsem si žádných restrikcí nevšiml, nemusím řešit že je někde povinný test. Jednoduché řešení. Jenže tahle sorta lidí se spíš chce cítit utlačovaně místo toho aby zvedli zadek a něco pro svoji zemi udělali a nechali se očkovat. Jednodušší je pro ně vyhledávat dezinformace a mesiáše typu Volný, kteří je v tom utvrdí.

42
# 12.09.2021, 13:20

palma
odborník zpěvák Landa, Beran který 2 roky hlásí blbosti přes média? Právník Ondrej Dostál? Hana Zelená? Uh tak to jo. Vždyť to jsou stále ti stejní lidi, stále stejná jména, kteří se ohledně covidu celou dobu pletli a vše jen zhoršili. Přičemž ani o ničem nerozhodují. Teda kromě Berana, který radil Andrejovi, jak uspět ve volbách tzn. nezavádět žádná opatření. To je ten váš mesiáš, ke kterému teď vzhlížíte?

380
# 12.09.2021, 13:36

Mike11
Hm, šlo o tento odkaz, ne o Landu, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-koron... a jako "odborník" je jmenován i zástupce pirátstva, plus Hořejší ...apod... a odpůrce testování očkovaných je tam tuším z TOP či ODS, který to i zdůvodňuje..
Píšu pouze, že mi připadá, po prohlášení o motivaci k očkování, vinit z pomalého postupu ty, kdo vakcínu odmítají, a souhlasím s tím, že kdo se chce očkovat nechť tak učiní, dále říkám, a na tom si trvám, že ohledně možných dlouhodobých následků, obzvláště u mladé generace, nemáme žádná data abychom mohli prohlásit, že vakcína je bezpečná...vz můj odkaz na očkování proti chřipce, kde se na to přišlo až po delší době a vcelku náhodně, díky všímavosti několika doktorů.. (zcela bez emoce, doktor z nemocnice mi řekl, spíše se mne zeptal " máme povinné očkování, po deseti, patnácti letech se nám bude zdát, že se vyskytuje více případů nějakého autoimunitního onemocnění, uděláme výzkum, porovnáme ho z uběhlým obdobím a celou tou očkovanou populací, v tom případě to nevybočí, prohlásíme, že v porovnání z dobou před očkováním, tam nárůst je, ale nevíme proč, ..s očkováním to nelze spojit, takže to bude vlivem prostředí, stresem, a civilizací obdobně"..)..a proto jsem se rozhodl necpat své dvě docela mladé ratolesti do očkování, přičemž té 13 ti leté jsem řekl, že když bude chtít, tak ať se nechá.. u nich ve třídě je očkovaných dva kusy..

268
# 12.09.2021, 13:49

Jestli chcete pro svoji vlast něco udělat, tak přijďte k volbám vystavit vládě účet za zpackaný boj s pandemií i s jejími podporovateli (SPD, KSČM), dobrovolné očkování bych nikomu nevnucoval nebo nevyhrožoval jako tady vejš někdo, nemůžete po lidech chtít, aby hltali studie, mají právo na ošetření v nemocnicích stejně jako očkovaní, to už můžete opravdu diskriminovat kvůli otylosti kde koho a určitě si to studiemi nákladovosti obhájíte, ale podle mě je to velmi nebezpečné chování a tenký led. Delta mění pravidla hry a víme prdlajs co to s nakažlivostí v kterém státě udělá, UK je daleko, převáží jiná verze Delty zmutovaná v GER, dynamika vývoje v čase je velká, vaše pravda před měsícem dnes již třeba mylná, s tím je třeba počítat.

42
# 12.09.2021, 14:16

palma
Nemáme žádný důkaz, že by vakcína něco takového způsobovala. Protože nezpůsobuje. Ano, jsou případy kdy jeden z milionu, ale to je u všech povinných vakcín i léků, které existují a nikdo o tom ani nediskutuje, že to přináší benefity pro jednotlivce i celou společnost.

To co píšete způsobuje prodělání nemoci, ne prevence proti prodělání nemoci. Na to již důkazy jsou kromě desítky milionů zemřelých a sta milionu hospitalizovaných, i u mladých při asymptomatickému průběhu ve věku vašich dětí.

2
# 12.09.2021, 20:10

Mé sympatie patří Palmovi , do narození dcery bych pravděpodobně argumentoval jako Mike11 :-) Jak s oblibou říká největší ostuda České politické scény " jen blbec nemění názory " .

380
# 13.09.2021, 13:41

Nu, z mého pohledu vidím v hodnocení situace značný posun ve stylu podávání informací, který podle mne plyne z následujícího sdělení:
V Česku přibylo v neděli 138 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru, podobně jako před týdnem. Oproti předchozí neděli ale významně stoupl počet hospitalizovaných. V nemocnicích bylo 113 lidí s onemocněním covid-19, nejvíc od 17. června.

Samotný údaj je nicméně značně relativní. Drtivá většina pacientů trpí přidruženými chronickými nemocemi, které také většinou jsou skutečnou příčinou hospitalizací. Jak přiznávají i samy nemocnice, mnozí nakažení jsou bezpříznakoví a o jejich infekci se ví jen díky rutinnímu testování.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-vojtech-s...

370
# 14.09.2021, 10:57

Kdyby ještě stále někdo nechápal, jak je to s nově nakaženými, průběhem covidu u nich, počtem těžkých průběhů , čemu vděčíme za to, že už nejsme jako loni touto dobou na několika tisíci nakažených denně, ty obrovské rozdíly v počtu očkovaných a neočkovaných mezi nově nemocnými, tak tady jsou jasná, tvrdá data..
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tezky-prubeh-...

2
# 14.09.2021, 11:13

swan1 tvrdá data z novinek :-) možná jsem přehlédl, kolik neočkovaných mělo těžký průběh za zmiňované období ?

370
# 14.09.2021, 11:20

Petr82
Tvrdá data..z ÚZIS...
Víte co, přečtěte si něco od Landy nebo Volného, tam se dozvíte naprosto vše, co potřebujete..;-)
A co ne, tak doplní Bobošíková...

2
# 14.09.2021, 11:26

Swan1 opravdu nenašel.... prosím o citaci.....děkuji

76
# 14.09.2021, 11:48

swan1
Vděčíme tomu kombinací promoreni a očkování. Tvrdá data ukazují, že dotyční by byli na JIPU i s očkováním, protože mají spoustu různých chorob. Tolik k zavádějícímu infu z Novinek.

2
# 14.09.2021, 11:48

Swan1 než jste editoval Váš poslední příspěvek tak jste psal, že to tam je. Nechápu proč odkazujete na Volného s Bobošíkovou ?

370
# 14.09.2021, 11:58

charlie
Není tam nic zavádějícího a nepochází to z novinek, nýbrž z ÚZIS.. Jsou tam fakta.
Novinky obstaraly jen přepis, zveřejnění údajů poskytnutých deníku Právo..
Tolik k vašim zavádějícím informacím..
75-80 % všech nově nakažených je z řad neočkovaných..
Některé nemocnice uvádějí až 90%..
S tím nehnete..
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hospitalizovani...
A ano, je tam jasně uvedeno i to, že lidé s prodělaným covidem mají spíše vyšší protilátky, než očkovaní..
Teddy je to nějaká míra kolektivní imunity, mix..
Nikdo se tu ani nepře o to, že je špatné neuznávat lidem protilátky, pokud je mají, ale namaji papír, potvrzení o prodělání covidu..
Ovšem zpochybňovat, dehonestovat význam očkování je také špatné a kontraproduktivní...

76
# 14.09.2021, 12:08

swan1
Ano je to sorta lidí s obrovskou škálou různých nemocí, kterým by případně očkování snad, snad pomohlo (ještě jich je 400 000). Ostatní ať se zcela svobodně rozhodnou a hlavně je nechat již zcela normálně žít a fungovat, nic víc, nic míň.

370
# 14.09.2021, 12:16

charlie
Ten stav by byl ale mnohem, mnohem horší, nebýt u nás 5ti milionů už naočkovaných...

76
# 14.09.2021, 12:41

swan1
Nemyslím si, na příkladu Izraele to tak zřejmé není. Přikláněl bych se k 5ti milionům promorenych.

380
# 14.09.2021, 14:06

Jo dobrej článek, akorát tam některá data chybí, ale dobrý, taky je dobrý, že se tam píše, že prodělaná infekce dává lepší imunitu než očkování, konečně se píše to, co tu říkám už půl roku..bylo to totiž jasné od začátku, a vůbec to není nic pěknýho, proč před tím půl rokem prosili ty s prodělaným kovidem o odběr krevní plazmy.. pamatuju jak je obvolávali... přišli, pomohli, pár lidí to zachránilo, jo to byli pro imunology dobří, pro společnost dobří... hrdinové okamžiku, které kvůli propagaci očkovací hysterie vzápětí systém kopnul do pr...e, a chce aby se očkovali, možná už je nepotřebuje, protože najednou jejich protilátky nejsou průkazné... dobrá práce!:( , čili chrání souběh účinného očkování a účinného promoření..aspoň doufám..

63
# 14.09.2021, 14:18

palma
Jejda tož mají vakcíny tak je musí někde udat tak neuznávají imunitu a protilátky...Ti kdo protilátky mají se nechávají očkovat aby mohli cestovat a měli jednodušší život...
Bohužel, je to tak..ti kdo očkování "potřebují" tak očividně více než 500.000 nechce..

Z mého pohledu teda se to dycky začalo rozjíždět v tom září jak jdou děcka do škol..Vidím to u nás.. roušky každý druhý, čuňata si pracky umýt ani neumí takže co chceme

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.