Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Denní maxima vystoupí až na 33 °C

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

35
# 15.07.2020, 21:23

Yurri
Papír snese všechno, je potřeba lidí strašit, čím víc, tím líp. Godlike to popsal velmi přesně. Třeba lidé dělají, místo tvého lektvaru, Céčko, Déčko a pohyb;-)

9
# 15.07.2020, 21:46

Já bych to nebagatelizoval.

Při první vlně španělské chřipce byla poměrně malá úmrtnost, v létě se na ni prakticky zapomnělo, žilo se dál jako dřív. Pak přišla druhá vlna. Jedna teorie je, že virus zmutoval, pravděpodobnější teorie je, že se virus mnohem masivněji rozšířil (lidé z první vlny byli imunní). Z toho bychom se měli poučit a jít nějakou střední cestou.

Tady nějaké porovnání s běžnou chřipkou: https://www.livescience.com/new-coronavirus-compar...

V "nejpromořenějších" místech se objevila nemoc u dětí: https://www.statnews.com/2020/06/29/nejm-inflammat...

Španělská chřipka
110
# 15.07.2020, 23:02

charlie
Se strašením si na mě nepřijdete, koronu beru spíše jako zajímavost, která byla otázkou času že nastane a vlastně i příležitost ke změně, mediální hysterie se mě netýká, jakmile to přerostlo určitou mez, tak se odstřihnu a vrátím se ke zdrojům po splasknutí bubliny a mezitím doběhnout data z výzkumů, nesmí vás to znechutit, musíte mít zvídavý přístup s možností vlastního řešení.
Jinak Dko beru ze slunce skoro každý den a Cko zobu ze zahrady ob den, organismus funguje na tyhle věci jako baterie, kdy si každý den dokáže uložit pár procent ode všeho, ale musíte mu to naservírovat, na konci léta budete nabitej na maximum, pak při vhodném udržovacím programu na podzim vydrží zásoby třeba Dka do Vánoc, ale málokdo si to může dovolit (venku podle počasí + domácí produkty). Samozřejmě že alkohol + probdělá noc + nachlazení apod. ty procenta zase ubírají, Covid se háčkuje na nejslabší článek, vždyť je to přece zřejmé, ideální pro perfekcionisty.

110
# 17.07.2020, 12:32

Ještě posílám odkaz na šíření Covidu vzduchem, který se týká až dalších mutací, které jsou už snadněji šiřitelné, ale méně smrtelné (strategie přežití viru)
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/who-koronaviru...

Další důkaz je zde:
https://tn.nova.cz/clanek/zahada-namornici-meli-ne...
Jen poopravuji bombastický nadpis (holt Nova), je to logické, jsou určité koncentrace ve vzduchu, někdo má imunitu dobrou a někomu stačí málo k nákaze, pak se to rozjede a už vylučuje do okolí mnohem vyšší koncentrace a nakazí i toho s tou silnou imunitou (může být dokonce rychlejší průběh), ale jakápak záhada. Kdo to prodělá, může být pak na danou variantu imunní, ale orgány spíš zestárnou, kdo je má už teď špatné, tak bohužel, poděkujte Číně.

# 17.07.2020, 14:14

Znovu bych pripomel, ze virus primarne napada muze( zjevny rasismus:D) a nemocne lidi, popr. hlavne obezni + cukrovkare + jiny civilizacni choroby. Bezny zdravy clovek se nemusi bat. Navic "nakazeny" nebo "pozitivni" automaticky neznamena, ze se u nej realne nemoc projevi. Ale nevim proc, proc se pozitivne testovany clovek bere jako nekdo, ktery do 3dnu zemre. Nakazeny = mrtvy. Je proste jen pozitivni s tim, ze muze nakazit dalsi. Jinak muze byt klidne zdravy a zije si svym beznym zivotem. Vubec nechapu, tento zpusob informovani o covidu. Kdybych byl paranoik, tak verim tomu, ze "smrtonosny" virus slouzi jen jako zaminka, pro zkroceni neposlusne zapadni rozezrane civilizace. Je myslim velmi prijemny pro kazdou vladu takhle jednoduse ovladat masy. Kdy jindy vas lidi poslechnou a souhlasi se vsim, co vam vlada naridi? :)
Samozrejme jako u kazde jine nemoci ji podlehnou zdanlive zdravi lide. O kterych samozrejme nevime vubec nic. Jestli meli skryte vady ci dedicne dispozice nebo stav jejich imunity. Potom je to idealni sousto pro media jak ukazat, vidite umiraji i zdravi lide, ne jen potencialne ohrozeni. Celkem je sranda pozorovat lidi s doma usityma rouskama ze starych tricek, ktery se domnivaji, ze staci jen mit zpoceny hadr na puse a jsou zachraneni. Kdyz uz rousky, stat by mel pro lidi zakoupit jednorazove u kterych dava smysl, ze je hned po nekolika hodinach hodim do kose.

PS: I kdyz si myslim, sve, vzdy respektuji a dodrzuji vladni narizeni.

35
# 19.07.2020, 12:18

godlike
Bylo by taky fajn a celkem fér, kdyby se statistika nového viru dělala stejně, jako doteď u viru chřipkového, tedy- máte teplotu?,bolí vás svaly a klouby?, jste unavený?, tak to máte covid! Bez jakýchkoli testů, jako u chřipky u jakéhokoli obvodaka do konce roku 2019. Pak by se sakra zvedl počet nakažených a sakra snížila smrtnost viru;-). Ale to ne, to se teď nenosí, teď to budeme dělat po našem, vědecky. Musíme dělat bububu, navždy.

93
# 19.07.2020, 12:41

charlie
Tak tak, statistika věda je.. naposled se vrátím ke Švédům.. zvýšili testování, zvýšil se jim počet identifikovaných nakažených.. víc než se čekalo.. tak se statistika upravila.. takže hup skok a identifikovaní nakažení spadli řádově dolů, do statistik to místo denně, začali promítat jednou za týden, tím pádem vypadli z koronavirus worldmeter, který to nějak nemohl zpracovat.. registrace mrtvých..taky sranda, oproti původnímu počtu před měsícem ( konkrétně k 4.6...) jim tam oproti původnímu počtu před měsícem, přibylo přes 200 mrtvých,, asi je našli ležet někde v lese..pak hezky zpracovali asi týden bez úmrtí, pak nahlásili +12 ale ve statistice se objeví jeden nebo dva případy.. prý upravili statistiku v tom smyslu, že když někdo má koronavirus a zastaví se mu srdce, je to prostě zástava srdce, ne koronavirus... atd.tohle mám od známých z Dánska, co tam mají jednu větev rodiny, prostě Švédi chtějí volný režim na hranicích, protože bez testů nikam nemůžou, ani do toho Dánska..přestávám to sledovat, nevěřím jim ani slovo, ani jejich statistice..:D, ale ten vývoj statistiky v čase mne pobavil..ten Churchill před lety měl pravdu a zkušenosti..
p.s. jedna z mejch holek chytla díky promoknutí pěknou rýmu a trochu kašle, stáčí že venku kýchne a smrkne a okolojdoucí si s děsem v očích zakrývají obličeje a horem pádem si běží objednat žulovou desku na hrob.. ( přeháním, ale ne moc):D

110
# 21.07.2020, 15:22

Tady opět jednoznačné doporučení letos opravdu k moři nee, jedině, že by jste tam byli sami, nevím proč to pořád nedokáže někdo pochopit, rozvolnění ve smyslu volného cestování kdekoliv je samozřejmě chyba, že je barva státu zelená je jako v pohodě? Prosím vás a kolik vám je? 15, 20?

https://www.flowee.cz/civilizace/8027-profesor-lib...

35
# 21.07.2020, 20:55

Yurri
No, profesor hlavně ví, že je virus čínský, že jediná cesta bude vakcínečka atd...trochu mě ten člověk smrdí. Na stejném odkazu Bebová má ten pohled na vir a boj s ním lepší. Stále mě tu ale chybí celková osvěta, co by měl každý z nás udělat i pro sebe, vitaminy, C, D, pohyb, změna zivotospravy, že nošení roušky výrazně oslabuje imunitu člověka, že dýchá o 30-75% méně kyslíku, takže se udržuje v mírné hypoxii, že dýchá zpětně spoustu viru, bakterií, plísní, které mohou způsobit vážné zdravotní komplikace. Lidé raději odkládají návštěvy u lékařů, plánované operace, takže další zdravotní komplikace či úmrtí navíc atd. atd. Jestli se vrátí šílenství s kusem hadru, tak to bude ještě mazec

110
# 21.07.2020, 21:56

charlie
Tak ty informace byly myslím dostupné, kus hadru funguje možná těch 20 min., musí to být rouška, co ty svinstva aktivně likviduje a po vyprání neztrácí účinnost, na vakcínu spoléhá kde kdo, neviděl bych tam snahu za každou cenu něco prodat, věnuje se tomu hafo firem po celém světě, uvidí se, co bude účinnější a šetrnější, klinické testy se o tolik urychlit nedají, snad to někdo neošulí, o vit. D jsem tady už něco napindal, ty studie jsou celkem dostupné, jen umět hledat, ale stačí být prostě co nejvíc venku a hýbat se a moc nežrat (splňuje moje zahradničení), nic lepšího nevymyslíte, u sportu fakt 8 hodin nevydržím, ale na zahradě v pohodě, navíc musí být za mnou něco vidět, každý rok znovu a lépe ;-)

35
# 28.07.2020, 23:12

Tak dnes další úprava ve statistikách, 42 pacientů vyskrtnutych ze seznamu aktuálně hospitalizovaných, kteří v sobě měli virus, ale už ho nemají, přesto se dal léčí s velkou dávkou různých zdr.neduhu.
Nu, jsou to věci, že by to bubu strašidlo nebylo zas až takové strašidlo.
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

110
# 30.07.2020, 16:48

Jak jsem psal, špatně je být ze zpráv z médií vystrašený (u mě moc nehrozí) ale i vše bagatelizovat (většina mladých), statistiku moc nesleduji, jak násobím realitu 10x nebo 15x, tak mě to moc nebere, tohle je myslím rozumný přístup:
https://denikn.cz/407011/covid-je-presne-uprostred...

9
# 30.07.2020, 17:24

Tohle je jedna z hrozeb, která je stále neznámá - trvalé následky i těch bezpříznakových: https://www.cardiovascularbusiness.com/topics/card...

78% ze studie měli poškozené srdce včetně těch bezpříznakových. Nicméně je to pouze na 100 vzorcích, takže realita může být ještě jiná. I u nás byl takový případ: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-tho...

Pak je studie, že u covidu je 8x větší šance na mrtvici než u chřipky: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/u-korona... Minimálně jeden případ byl na Slovensku: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/slovak-s...

# 30.07.2020, 20:57

Koronavirus je jen velká a nafouklá bublina!!!!

3
# 02.08.2020, 15:28

Lištička Dam vedet az to prodelam; naky opatreni ok, ale vyhlidka na to sedet xy let zavrenej doma v cr a zvejkat rousku me zrovna moc nadsenim nenaplnuje.

110
# 03.08.2020, 06:09

Lištička
Myslím, že v tvém případě je nafouknuté určitě něco jiného.

110
# 03.08.2020, 06:14

Ai-kun
Obyčejná rouška a ještě v teple je samozřejmě nesmysl, ale větší je neschopnost vyvodit za chyby vlády politickou odpovědnost, tady někdo devastuje republiku ve všech směrech a ono nic, lidi nic, chybí německá povaha dotáhnout věci do konce a do detailu, zásadní chyba.

35
# 07.08.2020, 09:13

palma
Jojo, farmaceutický průmysl si mne ruce a klepe se až bude prodávat své včelky. Uvidíme, jak dotyčným příjemcům pomohou bo je pošlou do kopru;-)

93
# 07.08.2020, 09:21

charlie
Taky to nějak nepobírám, někdo to reálně dostane, prodělá horší formu a imunita je po pár měsících v háji a očkování by mělo fungovat líp?.. třeba bude včelek více, každá pánu třeba za1500,- a pětkrát do roka, no neberte to!:cool: