Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 03.06.2020, 21:22

Petr12
Prosím o dovysvětlení, vážně. Jak virus slábne? Mutuje? Změnil se výrazně RNA genom? Je to někde zaznamenané?

380
# 03.06.2020, 23:42

Petr12
Nevím odkud ten vadný graf máte, dal jsem si tu práci a na kalkulačce sečetl ty mrtvé, které uvádí, jak vysvětlíte, že k poslednímu datu tam dle toho vašeho grafu je tam 4899 mrtvých, když k dnešku je jich ofiko 4542... jsou tam evidentně nacpané černé duše navíc, aby se na konci najednou objevila klesající úmrtnost, akorát to hrubě nesedí..Podíval jsem se i na křivku ČR, kterou mohu srovnat s našimi údaji a ta sedí, včetně toho zvýšení v tom dole naposled, čili předpokládám, že world meter pracuje s relevantními čísly... takže, kde se vzal ten rozpor v tom vašem grafu?:!!:
Jinak je ještě krásně vidět, jak se projevují ty masové nepokoje v USA..16900 nových případů, po týdnu...jo to bude ještě fofr..:cool:
přikládám ještě další graf z Vašeho odkazu na wikipedii , je tam ten rozpor v případech jasně, den po dni, vidět.. co s tím?

dvě tabulky z vámi udávané stránky, porovnejte údaje..
380
# 05.06.2020, 14:54

In-počasí
Takže, dal jsem si tu práci, a zjistil, co na tom Švédském modelu nesedí, a ejhle, páni Švédové mají třeba včera v hlavičce svéstránky napsáno, že mají 20 zemřelých, ale ve statistice přibyli pouze 4? Jakpak to? Tak jsem porovnal celkový graf ze včerejška a nový z dneška, a už to vím! oni těch dvacet zpětně rozpočítají do 14 ti až dvaceti dnů zpětně, takže tam, co jste mi tu tvrdili, že je přírustek 15 obětí, dvě oběti, pět obětí, je už dneska obětí dvacet, patnáct atd.. takže Švédům už nevěřím ani nos mezi očima a jejich statistice už vůbec ne, taky mi bylo divný, jakto že k určitému dni měli třeba 2540 obětí a po 14 dnech to najednou bylo 3015... docela skrytý nárůst ne?.. takže to sem dávám jako perličku a připojuji včerejší a dnešní graf těch úmrtí, už i na něm je to vidět, za týden tam budou uplně jiné údaje, jo pak to vypadá, jak jim ta úmrtnost pěkně klesá, vyčuraný jak mraky..

a dnes.
švédsko úmrtí včera
42
# 06.06.2020, 03:17

palma
Taky jsem si toho všiml, dnes jim přibylo 1000 případů a 70 úmrtí. Na ofic. webu v celkových číslech (z toho mimo jiné vycházejí čísla na worldometers). Ale v grafech nic.

380
# 06.06.2020, 09:02

Mike11
Mám dojem, že si to upravují kvůli tomu aby to "dobře vypadalo", jako to, jak jim to klesá, aby jim okolní státy otevřely hranice... páč seveřani si to mezi sebou už otvírají, ale Švédi mají furt zaracha..:!!: , Ono je to ale dvousečné, zaprvé to lidi zjistím zadruhé nic to na podstatě věci, že jsou v zadeli, nezmění, oni tvrdí, že data ze vzdálených oblastí ji s potvrzením diagnozy dorazí, ale to mi nesedí s tím, že nejvyšší počet případů je ve velkých městech, prostě někdo tu pod tlakem kecá.. ono by totiž to, že teď tam je ř mrtvých nemůže být z podstaty věci v pořádku, když mají měsíčně přes tisíc mrtvých, že.. Nicméně si data stahnu tak za 14 dní a uvidíme, co to tam v tom grafu provede..:D. Jinak už jdu makat na zahradě, je na to fajn počasí..

86
# 10.06.2020, 09:10

palma
Kde v celém tom článku vidíte něco o rouškách? Vy jste klasický případ člověka, který manipuluje s informacemi.

380
# 10.06.2020, 09:39

Petr12
Ano, máte pravdu, mluví se tam obecně o opatřeních, a mezi ty roušky patří.. ale mohu se mýlit.. ...jo, a kde máte vašich těch vašich 15 obětí denně z přelomu měsíce Května ve Švédsku? :!!:
(roušky jsem uvedl proto, že koronavirus je kapénková nákaza, čili se mi jeví roušky jako velmi smysluplné, a předpokládal jsem, že toto opatření většina vlád, které použily "drastická" opatření, do arzenálu zařadily, ať už obecně, či na určitých místech)

# 15.06.2020, 09:35

palma
Uvádět průměr bez znalosti jeho rozptylu může být zkreslující. Průměrná hodnota má řadu omezení - třeba se ta hodnota každý rok výrazně liší, ale průměr to samozřejmě zcela zahladí a pak logicky v průměru nemůžete vidět epidemie v jiných letech, které občas nastávají (jen nejsou tak silné jako letos). Dobře je ale na těch grafech vidět datum nástupu a ústupu epidemie.

42
# 09.07.2020, 16:03

palma
Podle mě ten Švédský pokus už bude ve většině státech. Jen v ČR vyrazilo a vyrazí statisíce lidí na dovolenou do zahraničí. 50.000 lidí vyveze regiojet do Chorvatska. Bude to mnohem masivnější, než když se lidé vraceli v březnu z Itálie. Jenže další lockdown už si ekonomicky dovolit nemůžeme, viz Karviná kde zjistili 1000 nakažených během týdne a opatření jsou minimální. Těžko říct, co bude na podzim.

268
# 09.07.2020, 16:12

Mike11
Tady ti kdo byli v Itálii, byli tady hodně trnem v oku, doufám, že se lidé poučili a letos do zahraničí nepojedou, je to opravdu velice riskantní a nezodpovědné, vždyť se o tom všude mluvilo, že letos by opravdu lidé měli zůstat doma, co je na tom furt k nepochopení nechápu, přenos vzduchem i bez kapének je přece potvrzen, osobně bych určitě nejel ani do Prahy či MSK kraje, opět normální obyčejná prevence.

268
# 12.07.2020, 11:28

Došlo na moje slova velmi brzy:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-ces...
Dalo se to pravda čekat, ale tihle dovolenkáři znemožní trasování v časové řadě nejlépe k bezpříznakovému přenašeči, osobně bych jim nebránil v odjezdu, ale spíše nařídil karanténu po příjezdu, z důvodu možné vysoké infekčnosti i po 2 negativních testech se jeví jako optimální měsíční karanténa (necucám si to z prstu, názor i imulologa z lékařské fakulty), nejlépe samozřejmě domácí se zamezení kontaktu s okolím, jedině tak by se to podařilo zvládnout stejně jako 1. vlnu, kde jsme těžili z opatrnosti a přísnosti na začátku.

# 12.07.2020, 11:42

Jsem teda laik, ale prosim vas, kolik lidi z tech pozitivne testovanych ma nejaky realny priznaky nemoci resp. nemoc se u nich naplno projevi? Podle me 90% pozitivnich nic neni a muzou dal normalne fungovat. 10% zbylych ma bezny lehky prubeh, kasel, teplota apod. Zbyva par procent tezsich pripadu a par lidi lezi na JIP. Pocet lidi na JIP od jara neustale klesa, aktualne je tam asi 148 lidi. Kapacita JIP se nikdy nenaplnila ani na 1%. Je to uz cele smesne divadlo. Je to proste dalsi vir, ktery tady s nama bude naporad popr. bude mutovat. Vubec nerozumim proc se porad o te nemoci informuje stylem: nakazeni, pozitivni, ohniska apod. Cele to budi dojem, jakoby kdyby mela nemoc charakter nejakyho moru si lepry. Jakoby kazdy, kdo je pozitivni do tydne zemre. A navic vsechny informace z jinych zemi se musi davat do nejakych sirsich souvislosti se situaci tady u nas a ne furt placat neco ve stylu at nedopadneme jako Italie USA a Brazilie a Svedsko.

268
# 12.07.2020, 11:53

godlike
Nemám nic proti informacím o nakažených a ohniscích, v reálu jich je 10 x tolik, takže to beru jako orientační číslo, jinak virus prý zmutoval už asi 200x, ale ne úplně v tom podstatném důležitém pro vývoj vakcín, nedávno byly zveřejněny studie o dopadech korony na zdraví a není to úplně na mávnutí rukou, jinak si dovolím zveřejnit výborný přístup obecně k životu a je tam i zmínka o pandemiích:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/varovani-optimi...

# 12.07.2020, 12:32

Yurri
Kazdy virus a kazda bakterie ma nejaky vedlejsi ucinky. Covid19 je pouze jeden z mnoha dalsich. Kdyby prisla spanelska chripka a kosila vsechny i zdrave, rozumim tomu proc se takovy opatreni udelali. Ale covid zjevne kosi slabe kusy, takze max. co jde izolovat starsi a nemocne lidi. Misto plosnych zakazu.

PS: Kdybychom nezili v rozmazlene zhyckane zapadni civilizaci, ktera se uz boji uplne vseho, tak nejaky covid by nikoho vubec nevzrusoval, vzhledem k morovym ranam a spanelske chripce. Proste by umrelo v cely Evrope par desitek tisic lidi navic. Jenze media a socialni site vse popisuju jako nakou naprostou pohromu, ale realne se moc toho nedeje. Kdybychom se taky vzdali teze, ze vsichni nakazeni musi prezit i ti prolezli chorobama co "ziji" jen diky moderni medicine a nemeli kvuli hysterii vypnutou ekonomiku, tak by proste par tisic lidi zemrelo. Ale chladnokrevne cynicky receno, par tisic lidi je opravdu zlomek lidi navic, co rocne zemrou v CR, coz je nejakych 110 000 lidi. Ono se taky nakonec muze stat, ze za rok vic zamava se statistikou vetsi mnozstvi umrti na rakovinu a infarkt. Tyto choroby nikam nezmizeli, jen jsou lidi vystraseni jit do nemocnice na kontrolu nebo operaci. A takovych rakovin, co se zde rocne odhali je 100 000.

PS2: Pokud je covid tak hrozne nakazlivy, jak je potom mozny, ze chripkou se v CR behem par tydnu v chripkove sezone nakazi milion lidi a v prumeru jich 1500 zemre? Covid me teda prijde jako peknej bridil. Lidi bezohledne vsude chrchlaji, chodi s chripkou do prace. Zadny rousky. Proockovanost proti chripce v CR je asi 8%.Sranda zacne na podzim, az se obe choroby(priznaky) zacnou michat mezi s sebou.

PS3: Pro zajimavost si predstavte, kdyby nam v TV kazdy den oznamili, ze zemrelo 310 lidi. Kazdy den, oznameni: Dnes zemrelo 310 spoluobcanu, na ruzne choroby, stari, seslost vekem, urazy. 365 dni v roce. Porad dokola denne, protoze to je prave tech 110 000 mrtvych rocne. Sebevrazd tady tak mame dost, mozna 1400 kazdy rok.

268
# 15.07.2020, 19:31

godlike
Rád bych s vámi souhlasil, ale ono to nebude tak černobílé:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kdyz-covid-19...

Navíc co je u chřipky zcela výjimečné se u Covidu vyskytlo u 36 % pacientů, tomu říkám rozdíl:
https://nedd.tiscali.cz/covid-dokaze-vazne-poskodi...

Opět varuju před přehnaným optimismem, není nad preventivní opatrnost a respekt před neznámem, kdo ho nemá, doplatí na to, dřív nebo později, na to vemte jed, vyrábím si samozřejmě na zimní pololetí svůj lektvar, nechápu, jak může někdo nic nedělat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.