Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Podzim o sobě dá vědět, v příštím týdnu se citelně ochladí

386
# 04.09.2019, 18:40

charlie
Copak o to, na tom sluníčku to v těch deseti stupních v krátkém rukávu jde, ale při podmračeném dni je to o nachlazení, takový teplotní skok je opravdu dobré trochu eliminovat, i tím oblečením, pokud tedy nejste trénovaný otužilec, přiznám se, i já si ráno v autě topil..:D

77
# 04.09.2019, 18:45

palma
Jasná věc, na slunci paráda i při takové teplotě, asi je člověk i naakumulovany:D, pravda je ale taková, že toho horka jsem už měl plné zuby.

96
# 04.09.2019, 19:12

Yurri
To máte dobré. U nás včera nad ránem +4°C ve dvou metrech a rajčata jsou v háji. S větráním zatím žádné omezení, jen se přes den se od 1. 9. odpojilo chlazení přívodu venkovního vzduchu a teplota v interiéru pomalu roste. O dva kilometry dále už teplota padla pod +1°C a na trávě námraza.

F4
Avatar
109
# 04.09.2019, 20:04

charlie
Že jo a ono tě to pak hřeje vnitřně, že se konečně snad stabilně ochladilo. Dneska samozřejmě nejvyšší teploty v Polabí a na SZ, ale naštěstí v rozumných hodnotách. Takhle slunečno kdyby bylo pár dní v říjnu při barevné přírodě a člověk vyskočí radostí. Jako bylo pěkně dneska a je to dáno i tím, že je středa a že snad nebude horký s suchý víkend jako poslední minimálně 4. Ráno jsou teploty kolem 11°C zcela v normě a že bylo třeba 9 není žádný extrém, naopak to vykompenzovalo teplejší odpoledne. Ale už nějaké srážky prosím.

63
# 05.09.2019, 07:03

Včera bylo skoro 25 a jasno, dnes by měla být letní teplota kolem 26 a opět jasno.
V noci mám otevřené všechny okna a je naprosto báječně a můžu se konečně i přikrýt :D
Rána jsou chladnější,ale to k tomuto počasí patří.. zatím před 6 ráno pořád chodím v sukni a tričku s krátkým takže se to dá.. ;)

# 05.09.2019, 07:41

Ráno chládek, ale už to praží :slunce: dnes bude teplo, pak hurá na :prsi::D

272
# 05.09.2019, 11:49

charlie
Fakt už nejsem puberťák, takže na tohle potřebuju dvojnásobné teploty a kupodivu se shoduji s ostatními, je tam jedna výjimka, tou jsou ti s nadprůměrnou tukovou izolací.

77
# 05.09.2019, 11:59

Yurri
V pořádku, žiješ v chladnější oblasti, to je v pohodě. Byl jsem letos na týden v Rokytnici, teploty první 4dny max.28, ráno min.18, místní mi říkali jaké je horko a že musí mít v noci puštěnou klimatizaci, tak jsem si říkal:' o čem to ty lidí mluví, ty nemají ani tušení, co je to horko'. Za mě nádhera, na konci příštího týdne se rýsují teploty v maximech 23, to je pohoda, jen ta voda no, i ecak jí smazává pomalu a jistě, nášup dostane V, už je to celkem trapná písnička.

F4
Avatar
109
# 05.09.2019, 12:53

Teplotně to teď půjde, hlavně ale, ať už není žádný exces směrem nahoru. Už ani 25°C by správně být nemělo, normál je na 23. Podzim bývá, ač tomu trochu nerozumín, spojen s častými srážkami, přitom se jedná zrovna o sušší období. Spíše to je subjektivně, že prší v menších úhrnech a častěji je podmračeno. Každopádně SZ a Z poloviny Čech se tohle netýká.

272
# 05.09.2019, 13:34

charlie
Chladnější možná vůči tobě, ale třeba za letošní červenec je moje lokalita a celý JV cípek okresu Třebíč teplotně roven dlouhodobému červencovému průměru JMoravy, oproti zbytku Vysočiny je tady výrazně tepleji a já bydlím na náměstí, takže kdybych měřil někde ve stínu na našem vydlážděném náměstí, tak bych měl možná tepleji než ty, pokud teda na tom nejsi stejně.
S vodou mi nemluv, zkusím vybudovat podpovrchové celoroční zavlažování záhonu na pár m2, protože se to už nedá a zalévat to svrchu ja kravina.

80
# 05.09.2019, 14:32

charlie
Tohle je normální - dost lidí většinou nemá ani představu o tom, co je opravdu vedro v teplých oblastech. Proto povídají nesmysly, jak mají rádi tropy, přitom absolutně neví, co tropy jsou :D

F4
Avatar
109
# 05.09.2019, 19:23

Ondra83
Tak tak, letos ale i loni si SZ polovina Čech užila doslova pekelné sucho. A ač jsou teploty nyní OK, tak sucho pokračuje.

142
# 05.09.2019, 20:27

Dnes krásných a příjemných 26,5 stupně, co víc si přát, Člověk se vyspí, odpoledne je vhodně na aktivity... Značka ideál. Ráno by mohlo být trošku tepleji, ale holt je září...

80
# 06.09.2019, 06:59

F4
Sucho je zoufale silné - sotva se objeví epizody, kdy přestane být na čas povrchové sucho. Spodní vody jsou na tom hůř a hůř, byl by potřeba výrazně propršený rok, ale už ani nevím, co by se muselo stát, aby to nastalo.

F4
Avatar
109
# 06.09.2019, 07:16

Ondra83
Pro začátek by stačilo to, co se děje na V, co fronta to srážky i přes 10 mm. Resp. je to spíše pravidlem. No a dneska kde jinde bude nejdelší sluneční svit? Navíc ty jejich předpovědi o chladném, oblačném a deštivějším týdnu tedy nevyšly. Nebylo míň než 20°C a od pondělka každý den slunce, k tomu út+st+čt celý den.

77
# 06.09.2019, 07:24

příští týden na východě i přes 25st!

386
# 06.09.2019, 10:49

dawe
Zapoměl jste napsat, že budou tropy!:D

# 06.09.2019, 11:22

Tropy nejsou vyloučeny. Tak je to nejlepší

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.