Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Čeká nás návrat letních a postupně i tropických teplot

# 15.07.2019, 09:32

Na.Guru
Ano, přesně tak. Pršet mělo někdy v roce 2020 a do Silvestra tropy.:D

77
# 15.07.2019, 09:34

Tomamir
tak jedině GFS to vidí trošku optimisticky,ostatní modely škoda slov,Ecák to kdyby mu vyšlo tak tu padnem...

36
# 15.07.2019, 09:47

dawe
30+ osobne fakt nepotrebuju, ale tech 25+ bych tu po 3 tydnech (pocitam i tento) nic moc teplot uvital...Mel jsem ted 2 tydny celozavodku a 1. tyden byl docela good (20-22°C), ale druhy tyden spise 17-18°C a kdyz do toho foukl ten studeny SZ, tak teda velka bida...
Ale celozavodni dovolenou si nevyberem ze, takze ted jen sledovat nejakou teplejsi cast leta a tam bouchnu ty zbyle 1-2 tydny...:slunce::cool::D

# 15.07.2019, 09:52

Návrat léta je znát už dnes, kdy je od rána jasno a to sluníčko prostě hřeje ... tak to je :slunce:
Ale venku je příjemně. Jen v baráku je zase na prd už :D

77
# 15.07.2019, 09:56

Tomamir
tak ty jsi výše položený jak my takže těch nesnesitelnéch veder se moc obavat nemusíš,hůře s námi..Jinak my teploty do 32st vůbec nevadí.Výš už ano.

384
# 15.07.2019, 10:06

Já jsem zatím spokojenej, v nádrži jsou už zase celkem 4 kubíky vody, teď vylezlo sluníčko a za tak dva dny sklidím meruňky co zbyly po krupobití, jinak slunko vylezlo a hřeje, tak si vychutnávám kafe na zahradě, na horka jsem připraven, tož uvidíme na kolik to vystoupá, věřím, že víc jak +30 to moc nebude. Potěšila mne TV, ukazovali jak v Brně dělají ve městě na stromech pokusy s různými typy půdy, která úprava pojme a udrží nejvíc vody, stojí za tím zemědělská univerzita, tak že by se ledy počaly hýbat? Tak uvidím, zda vyjdou ty tři týdny tepla...

32
# 15.07.2019, 10:31

Frantis95
Ach kde jsou ty časy? :D

F4
Avatar
109
# 15.07.2019, 16:53

Tomamir
No vida, ta údajná "zima" nakonec způsobila jen to, že teploty za první půlku červenece jsou do -0,5°C, což je pořád normál stejně jako kdyby bylo +0,5°C. Normál bude do čtvrtka. V pátek už je tam najednou o 2°C víc než včera, jak jinak. Hlavně, ať při tom je bouřka, která ale zasáhne nejen hory nebo známá místa.
Ostatní
Kdyby bylo do 30°C a ráno třeba 14, 15, tak by to ještě šlo, ale modely už ukazují přes 30 a na západě Evropy zase 40, takže hrozí, že to zase schytá Z a SZ.

36
# 15.07.2019, 20:55

F4
No jak kde...ta modra barva neni po cele CR stejna ze? U nas na S Cech to je spis -1,5/-2°C, coz uz prumer neni...Dlouhodoby prumer v 1/2 cervence je u nas 22°C pres den a cca 12°C v noci. Minuly tyden tu ale nekolik dni nevylezly teploty ani nad 17°C a v noci casto padaly k 6°C, takze za me vyrazny podprumer...Mapu samozrejme ovlivnuje 1.7. kdy bylo jeste 31°C a sobota 6.7. kdy bylo 28°C, tyto 2 dny vyrazne zvedly prumer 1/2 cervence, zbylych 13 dni byl tedy vyrazny podprumer...Navic tu teploty do 20°C vydrzi i 1/2 tohoto tydne, takze 2,5 tydne podprumer...To za Liberecky kraj;-), ale chapu, ze na to koukate z jineho mista a hlavne kazdemu vyhovuje neco jineho...ja chci leto (cervenec) travit venku v tricku a koupat se v prehrade a ne koukat na teplomer, kde je 17, pri studenem SZ vetru pocitove spis 12 a klepat kosu i v mikine, ale chapu, kazdy ma o lete jinou predstavu...;-)

# 15.07.2019, 21:00

F4
To bych teda očekával mnohem víc, tak 1,5 C pod normálem. Asi je fakt, že u mě snižuje pocitovou teplotu vítr, a proto mi přišlo, že je chladněji. Jinak to, že nad západní Evropou zase bude 40 C znamená pro střední Evropu postupný vzestup teplot a gradaci s probíhající vlnou v západní Evropě. Bude to dost podobné situaci na konci června. Pokud už k nám vedra ze západu dorazí, tak největší úder zasáhne Čechy. Slezsko by mělo mít teploty asi o 2 až 3 C nižší. Celkové maximum bych, ale očekával níže, protože ani nad západní Evropou neočekávájí, tak tvrdý úder tropického vzduchu. Nakonci celého tohoto období tipuju maximum 36,3 C v Doksanech, tak uvidíme.

96
# 15.07.2019, 21:52

Tomamir
Statistika je také o průměrech takže pokud budeme hodnotit průměrné teploty 1/2 července pak nemá smysl vypichovat extrémní teploty. Až dojde na průměry za celou letní sezónu a zjistíme že je opět teplotně nadprůměr, pak k čemu vypichovat že na Šumavě bylo i -5°C, ani to že nebyla překonána maximální absolutní teplota.
U nás průměrná teplota za 1/2 července +14,3°C.
0 tropických dnů
2 letní dny
8 dní se teplota nepřehoupla ani přes +20°C.
Srážkově sice pod normál ale jinak výborné počasí pro mnoho aktivit.
Dokonce i v zakrytém bazénu se dá stále koupat.

36
# 15.07.2019, 23:01

ROFA
Ano, i v cervenci se taky da koupat v zakrytem bazenu:D, to se ale muzu koupat tech chladnych 3/4 roku, co tu na severu mame...cervenec je proste stred leta a aby bylo 14dni 17-20 je proste malo...
Vsak OK, nebudeme se tu hadat, protoze se do me akorat pousti kazdej, kdo ma rad chladne pocasi a je mu u zadku ze je v lete 17°C...jen rikam, ze 1/2 polovina cervence byla proste teplotne podpurmena a tak to proste je, at se to vam nebo me libi nebo ne..vsak ted jste si uzili idealni letni pocasi Vy, F4 a dalsi...Za par dni zacina pocasi me a lidem, kterym prijdou v lete teploty do 20ti proste malo a zase vy tu budete prskat, jaky je vedro...vsak na kazdyho dojde...;-)

12
# 15.07.2019, 23:50

Za horkem se dřív jezdilo do Chorvatska, dnes to samé počasí vyžadují někteří tady... příspěvek nade mnou je nesmysl, červenec co byl doteď je celkem konečnè normálni pro naše zeměpisné šířky... ano,i 17st... to, co tu bylo posledních x-let, normální nebylo...

76
# 16.07.2019, 00:14

Tomamir
Lehce podprůměrný byl jen ten tvůj severní cíp.
Chtít v Jablonci nad Nisou v pěti stech deseti metrech nad mořem horko, znamená utrpení v nížinách, ale to přeci nevadí, ty budeš mít teplíčko.
Jestli ti tolik to horko schází, sjeď z tech vršků dolů do nížin, užiješ si tepla až až
https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/roudnice/...
marně tu hledám ten podprůměr

# 16.07.2019, 00:50

Za mě spokojenost, počasí sice trochu chladnější, ale příjemné. Dříve bývalo i daleko chladněji, stačí se podívat do archívu, jak bylo v červenci 1979, 1980 i 2000.

36
# 16.07.2019, 01:12

charlie
Kdo rikal ze chci horko a 30ky a buhvi co? Chci teplo, protoze je leto a divil by jste se, ale dle dlouhodobeho prumeru je i na Liberecku v cervenci 22-23°C. A mame tu 17-20, coz je i tady pro nase zemepisne sirky tim padem podnormal...to jste tak nechapavej? Porovnavam prumer pro Liberecko a aktualni pocasi na Liberecku, co na tom nechapete? Cervenec je proste zatim chladnejsi, nez by mel, dle dlouhodobeho prumeru, byt...A nejen na Liberecku...A ze vam to vyhovuje je mi sumak, neresim subjektivni pocit 5ti borcu, ale fakta a statistiky...A ze byly chladnejsi roky...no a? Taky byly masakry viz 2015...Resime snad 1/2 cervence 2019...No neresim, mam u zadku par borcu, co bydlej v teplych oblastech a maj prijemnych 23, kdyz ja 17...Vsak se vam ta teplejsi oblast brzy vymsti...par dni a budete si prat bydlet na severu...sbohem a pozor na vedra;-):D

76
# 16.07.2019, 05:20

Kňouráš tady jenom ty, že je zima, brrr je to na kabát:D, a korunuješ to závěrečnou větou, že si vlastně můžeme za to sami, když bydlíme v nížině.

96
# 16.07.2019, 06:14

Tomamir
Já prskat nebudu jak se mi tu snažíte podsunout. Zkuste v diskuzích najít kdy jsem si ztěžoval na vedro. Ty dny co je u nás za rok +30°C se dají spočítat na prstech jedné ruky a dovedu si jich také užít... Nejlépe schovat se doma ;-)
1 až 2 stupně do mínusu není žádný extra výkyv teplot. Nebýt statistik tak by člověk snadno podlehl klamu že tomu tak je na základě předešlých horkých sezón.
Bazén píšu zakrytý, nikoli vyhřívaný.
Dokonce i dům kvituje takové počasí jako ideální, když není potřeba topit ani chladit.

36
# 16.07.2019, 07:11

charlie
Tim, ze statistikama, mapou i pocitove zhodnotim 1/2 cervence jako podprumerne chladnou neni knourani, ale holej fakt...A s cpat mi tu, ze jsem na horach v 500m a tim padem tu nemuzu cekat v cervenci teplo je trosku mimo:D Jasne jsem zminil i teploty, ktere jsou u me prumer...
Zhodnotil jsem jen podprumerne teplou 1/2 cervence nejen na Liberecku (viz mapa) a tak to proste je a jestli vam osobne to vyhovuje nebo ne, je mi u kloaky...;-)
Co se tyce Liberecka, dnes cekame nejchladnejsi den tydne, teploty se tu dnes dostanou jen na 16-17°C, coz jsou obvykle teploty spise pro 1/2 kvetna! Od zitra se konecne vrati prumerne teploty pro cervenec (21-23°C) od vikendu prechod k nadprumernym hodnotam (25+)...:cool:

# 16.07.2019, 08:13

Tady byl v Červenci jen jedinej den s maximem pod 20 st a na koupání je to téměř pořád, průměrově jsme úplně na normálu, když chce někdo teplo a je na horách, tak ať se prostě přestěhuje do nížin, tady je teplo stabilně 4 měsíce v roce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.