Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Jarní počasí, teploty překračují rekordních 15 °C

# 20.02.2019, 19:54

Oteplování je snad alespoň zde bez debat tedy i s přiznáním faktu, že za něj mohou lidé. Ale opravdu je hrozný číst si diskuze jinde, kde se většina lidí proti tomu vymezuje, jaký to je nesmysl. Nechtějí se smířit s tím, že je nutné omezit jejich konzumní život.

Co se týče toho svícení souhlas s Na.Guru nade mnou. Já bych byl pro to, aby se lampy zapínaly jen když je potřeba (čidla) mimo hodně frekventovaných míst a zakázal bych světelnou reklamu. Kolik energie se zbytečně prosvítí a ve městech ani nejsou vidět hvězdy. Někdo argumentuje bezpečností, ale ČR je velmi bezpečná země a já se tedy nebojím jít večer po tmě.

A k výhledům počasí. Od pondělí neúprosný návrat tepla a jde jen o to kolik bude. Zda 10° nebo 15°. Pokud budou celé dny jasné, tak to vidím spíše na těch 15° či více, pokud se zatáhne, tak zůstaneme u "skromných" 10°. Ale teplota v 850 hPa bude silně nadprůměrná.

384
# 20.02.2019, 20:48

Ano, ano, nejdříve si lidé svým způsobem života způsobí třeba takový obecný nárůst alergií, prostě si zasviníme prostředí a je to, no a abychom to ve městě v létě zvládli, tak pokosíme veškerou zeleň až tak na dva centimetry, aby jsme náhodou díky pylu nepčíkali, a výsledkem je o další stupeň větší vedro a o stupeň větší sucho, večer si pak na to pořádně posvítíme, aby jsme zlikvidovaly tu ošklivou tmu a pár kusů těch zbývajících můr a nočních broučků..a pak se utěšujeme že se třeba zpomalí golfský proud a ten to tu ochladí.. takže se vlastně nic neděje a neotepluje.. jenže nic není jisté, teď jsem narazil na zajímavý článek https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/g... No a v něm je něco trošku jiného, pokud by to tak bylo, nečekají nás zrovna studené časy.. a bude se to týkat opravdu všech. Teď tu koukám na to, co mi to ukazuje po půlce února, skoro v devět večer... +4,5...

271
# 20.02.2019, 22:25

palma
Oteplovat se bohužel bude a díky tomu poroste výpar, který znemožní využití vegetací, výsledkem bude pro naši oblast stepní klima, budoucnost budou mít spíše skořápkoviny, bobuloviny, keřové porosty, stromy jen s úpravou pro rychlejší růst. Lze se do značné míry přizpůsobit, ale chce to mnohem radikálnější opatření a ochranu životního prostředí, na to ale není současná zhýčkaná konzumní společnost připravená. Prim bude hrát flexibilita, odolnost a soběstačnost, jak v potravinách, tak v energiích atd. Beru to ale jen jako vítanou příležitost potrénovat na mnohem rychlejší migrační, epidemiologické či bezpečnostní problémy tohoto století, jejichž dynamika je mnohem rychlejší a narušení kritické infrastruktury zásadnější, 20.té století toho ukázalo dost a není důvod předpokládat nějaký extra klídeček i v 21ce, už kecám jak Cílek.

76
# 20.02.2019, 22:36

Z článku jsem se mimo jiné dozvěděl, že odborníci na slovo vzatí se mezi sebou nedohodnou, pak v tom mají amatéři hokej jako prase....

271
# 21.02.2019, 08:39

charlie
Pro nás je jasný ten poslední odstavec-jsem to vypsal v předchozí reakci, nakolik to ovlivní třeba západoevropské státy nás nemusí moc trápit, každý stát má svůj vlastní krizový management, však oni si nějak poradí, zajimal bych se tady o místní regiony, nenechte se ovlivnit médii, ta budou kafrat o čemkoliv, co se řeší, bez naší možnosti to jakkoliv ovlivnit, kritické myšlení a mediální gramotnost by se měla učit už na středních školách, ale už odbočuji hodně, sorry.

10
# 21.02.2019, 12:31

Suché období začíná už nyní v únoru, moc deště nebude ani z přicházející slabé fronty. Jakmile nás neovlivňuje výrazné frontální rozhraní nebo TN s nějakým jménem :), tak u nás už prakticky neprší.

16
# 21.02.2019, 12:49

Podle mě bude březen a duben prakticky beze srážek. V květnu aspoň spadne něco z bouřek.

271
# 21.02.2019, 13:45

casipo
To je pro nás ten nejčernější scénář, duben a květen je rozhodující, na leden či září ser. puňťa.

384
# 21.02.2019, 16:16

Přes noc to nekleslo pod +3 dnes přes den vystoupilo na 9,4..spadlo asi dvacet kapek vody (děkujeme):) , půda už rozmrzla, to ochlazení, co má přijít tu už nic neznamená.

384
# 21.02.2019, 16:16

Přes noc to nekleslo pod +3 dnes přes den vystoupilo na 9,4..spadlo asi dvacet kapek vody (děkujeme):) , půda už rozmrzla, to ochlazení, co má přijít tu už nic neznamená.

# 21.02.2019, 16:17

casipo
Jestli bude březen a duben beze srážek, tak těžko v květnu bude hodně bouřek. Lokální bouřky vznikají právě v krajině, kde se vypařuje hodně vody což by nehrozilo, kdyby předtím dva měsíce nekáplo. Takže dobrý základ na letní bouřky bude jedině ve vlhkém jaře.

Jinak dle modelů to vypadá, že TV ustoupí ze střední Evropy a březen by mohl být přeci jen vlhčí a snad sem doputuje nějaká TN z Atlantiku. Uvidíme.

384
# 21.02.2019, 18:59

Tak poslouchám předpověď podle ČHMÚ a máme zapomenout od soboty na déšť až do minimálně 3-5 března, asi už to začíná v módu minulého roku..:)

271
# 21.02.2019, 20:55

palma
To ochlazení bude brutální, zítra ráno u nás tak +4 až +5 a na druhý den -7 nebo -8, to už je opravdu razantní a vydrží to i v neděli ráno, někde bude až o 15 stupňů chladněji (večerní předpověď na ČT24). Zatím srážky žádné, tak snad po půlnoci.

384
# 21.02.2019, 23:20

Teď to u nás zase leze nahoru, +6,7, hezky se to houpe, kouknu po ránu co to udělá, odcházím spát při otevřeném oknu..dneska mi ani kotel nespínal, bylo na to teplo...

4
# 22.02.2019, 02:35

U nás leje a leje, krása.

96
# 22.02.2019, 06:21

palma
Se zataženou oblohou u nás začal tát sníh všude. Navíc se v noci přidal déšt. S topením to máme obráceně. Netopilo se 6 slunečných dní, ale už se opět dotápí.

63
# 22.02.2019, 06:28

U nás taky večer začalo pršet a pršelo i v noci i nad ránem . Nááádhera

384
# 22.02.2019, 06:44

Tak po ránu jsme skončili na +7,2, pršelo pouze sporadicky, což je škoda, teď jsem zvědav, do jakého minusu se dostaneme v následujících dnech, pak už tam máme v předpovědích hrozné teploty, v četně nočních, a to bude teda z hlediska probouzení přírody asi fofr, na druhou stranu bude to už alespoň v březnu. únor si dovoluji hodnotit u nás jako nadprůměrný už teď.

# 22.02.2019, 08:07

Tady prší (nebo alespoň mrholí) od včerejších 15h .. krásné počasí :D lepší, než ty celodenní :slunce:

271
# 22.02.2019, 08:33

Tak z těch srážek nic nebylo, jen slabá přeháňka a už teď díky větru a chvilkovému slunci je to oschlé, necelý 1mm, takhle mi to tady od toho ledna máme pořád, z Moravy společně se Znojemskem nejméně, aspoň, že je teplo při +6,5, zítra touhle dobou jsem zvědav.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.