Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Jarní počasí, teploty překračují rekordních 15 °C

74
# 22.02.2019, 08:54

Yurri
Tady do rána 6 mm:prsi:(únor 22 mm)teplota 8,8°C:!!:

ota
Avatar
2122
# 22.02.2019, 08:58

Yurri
U nás trochu sprchlo, v součtu 4,5 mm, takže lepší než nic. Ale teď hrozný vichr a teplota už padá dolů, myslím že mrznout tu bude už odpoledne. Je to celkem divoký vpád.

228
# 22.02.2019, 09:02

Tady u nás 17mm a pořád prší takže spokojenost nadevše

270
# 22.02.2019, 09:47

Radek31
Ten východ byl vždycky v pohodě, já to říkám pořád, kde vy ty srážky furt berete, vždyť jste o dost níže než my. Když už i placka Haná má více než my. A to nás veškeré kalamity minuly, ta moravská jenom štrejchla s 5cm. Únor bude do 10mm. Leden bylo u nás nejméně srážek z Vysočiny a to 21,2mm - viz infomet. Fakt budeme za 2 měsíce rádi za 30mm, loni to bylo o třetinu lepší.

384
# 22.02.2019, 09:59

Yurri
Teď Vás asi namíchnu:D, prolézám zprávy na netu, a pan ministr na svém místě (Brabec na životním prostředí, to příjmení je asi jediné co je o.k.) právě řekl, že zatím máme situaci s vodou a srážkami vlastně LUXUSNÍ, protože u nás ročně spadne ve formě srážek 60 miliard metrů krychlových srážek, a pitné vody prý potřebujeme pouhých 6OO milionů metrů krychlových.. tolik pan ministr, tak co tu teda voláme po dešti, že.. abych byl trošku spravedlivý, řekl i že máme suché studny, leckde..ale čísla prý ukazují že ČR netrpí suchem.. :D:D:D

63
# 22.02.2019, 10:09

No včera na rádiu říkali, že třetina ČR je s podzemní vodou velmí bídně. I když napadl a byl letos sníh pořád je extrémní sucho na třetině ČR. Mluvil teda o té podzemní vodě no

228
# 22.02.2019, 10:30

Yurri
tak mame tu hory zijeme v horach asi tim to je že tu mame sražky a to je dobře v lonskem roce tu spadlo 643,7mm sražek a bylo to tu v pohodě letos je to taky zatim slušne množstvi jen tak dal a vam tam taky přeju aspon to same neli vic

270
# 22.02.2019, 10:58

palma
Od politiků nemůžeme nic moudrého čekat, jestli si nikdo myslí, že dešťovka či dotace do rabování podzemních vod něco se suchem vyřeší a nerozlišuje mezi množstvím srážek na horách a v úrodných nížinách či pahorkatinách, tak je u mě deb..

Ale on to nemá lehké a snaží se, ono říct 1 větou jak to je v průměru, je opravdu těžké, to je určitě lepší, to zase jako jo, musíte vždy pochopit i tu druhou stranu, já nejsem namíchlej, jen je mi smutno.

# 22.02.2019, 11:02

Budeme se muset přizpůsobit, nic jiného nám nezbyde. Jestliže na horách bude srážek dost a v úrodných nížinách málo, tak budeme muset najít způsob jak tam tu vodu dostat.

Tohle jednotlivec nevyřeší. Když na mém poli zkrátka pršet nebude, tak sám to nijak nezachráním. To se musí řešit na celostátní možná i celoevropské úrovni. Voda bude jednou nad zlato, tak snad se k tomu bude náležitě přistupovat.

76
# 22.02.2019, 11:04

Tu napršel brutální 1mm, za únor 12mm celkem

270
# 22.02.2019, 11:07

Radek31
Děkuji, ale data vždy mluví jasně, já si vyrobím vlastní terra pretu (úrodná černozem), která potřebuje mnohem méně vody, než kterákoliv jiná půda, tak je mi to už jedno, jen je mi líto těch našich smrkových lesů, kéž by už to agrolesnictví fungovalo.

# 22.02.2019, 11:44

charlie
Tak to jsme na tom úplně stejně.

Všimli jste si toho, že když Daweovi v Těšíně pěkně zaprší, tak mlčí, a jakmile tam naprší méně než v Čechách, tak se z toho může zbláznit? Navíc Slezsko bude dalších pár dní nejchladnější z republiky, jaká to zvláštnost...

76
# 22.02.2019, 12:32

Frantis95
Vzal jsi mi to z klávesnice, zrovna jsem to o Daweovi chtěl napsat, opět ve srážkovém nadprůměru, jak jinak.

36
# 22.02.2019, 13:20

Frantis95
To je ale u Dawea davno znama klasika...:D Ani Southwind se neukazal po tom, co tu v prosinci tvrdil, ze zadna zima neprijde...a ono na horach nejvice snehu za 15let, my tu meli 6 tydnu vkuse snehovou pokryvku, coz nepamatuju taky peknych par let...tyhle jedince musite ignorovat...;-) Jsou to jenom prudici...

642
# 22.02.2019, 14:15

Tomamir
sněhovou pokrývku ještě snad máme :) Nebo ty dole už ležíš na trávníku? Hodně toho už uteklo,ale po sněhu bude tak za týden.Byl jsem kouknout na přehradu a nějaká voda se už doplnila.S táním na horách to bude zase plné :)

# 22.02.2019, 14:43

Frantis95
Jestli myslite SlezSko, tak dalsich par dni bude kde tady nejchladneji...? U nas od pondeli opet poradne nad nulou. Nastesti. Kde se ztratil mraz a snih by me spise zajimalo :D:D:D chapu uz je zapla klima.

42
# 22.02.2019, 15:16

Aktualne 2°C, pocitova teplota pry -4.. no nevim, to spis +8 na tom slunci :D

# 22.02.2019, 15:21

Body_Link
Vzhedem k nadmořské výšce stejných oblastí v ČR u Vás bude nejchladněji. A nečekaně bude nejchladněji v těch nejvyšších oblastech, tedy Beskydech:D. Mráz a sníh byl podobnej extrém jako South wind, ten se po jeho předpovědi, že zima končí v prosinci, snad propadl do země.

# 22.02.2019, 15:30

Zitra ma byt dle predpovedi neco malo pod nulou cely den (v noci vice) ale nastesti slunce uz je znatelne silnejsi, takze ve stinu ano pod nulou bude ,ale na jizni strane kde mame zahradu to bude v pohode. My uz tu snih nemame od zacatku unora. Jakmile prislo otepleni po snehu ani pamatka. Na vodu si nestezuju, uz jsem 3x cerpadlem vypoustel do pole 6kubikovou jimku na destovku, protoze byla k prasknuti.

384
# 22.02.2019, 15:35

Frantis95
No, je otázka co rozumíme pod pojmem zima, zda teploty minus pět šest pod nulou v noci a přes dem plus jeden a pak plus čtyry..a za dva dni šlus, jen mi to připomělo tušim přede dvěma roky tři zmrzlý v květnu, podle těch teplot, tehdy bylo tušim až minus sedm....:cool:Protože ten příští týden mi fakt předpovědně ten začátek května trošku připomímá ( že by zima končila až v květnu?), byť tam co chvíli ty výstupy měněj.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.