Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Jarní počasí, teploty překračují rekordních 15 °C

63
# 20.02.2019, 09:02

Zachar
Prááávě, to se tady snažím vysvětlit. Že je to celkem děsivé, že takové teploty začínaj takhle brzy a ochlazení v nedohlednu.Na jaro jako takové se taky těším, pokud nebude takové jako loni ;)

ota
Avatar
2119
# 20.02.2019, 09:10

Lucina
Psala jste tohle:
Tak my loni měli -10 přes den. To mi na únor přijde normální víc než +10 nebo dokonce 15°C, takže jste to psala. :)
Pro palma, však celou dobu tu s JohnBattlerem mluvíme o průměru maxim, nikoli o průměru denním, ten je teď v nížinách těsně nad 0.
Ono prostě závěr února je už často taková zima nezima, slunce má relativně sílu a je to znát. Být taková situace jako nyní v lednu, tak je inverze téměř všude a teploty nad nulu půjdou jen na horách.
Jinak ale samozřejmě souhlasím, že si jaro mohlo ještě chvíli počkat a hlavně stejně jako Lucina doufám, že nebude jako loni, to sucho byl opravdu hnus který se snad nebude opakovat.

16
# 20.02.2019, 09:13

Lucina:
Přijde mi, že si hrajete na moralistku. Jak můžete říct, co je a co není správné? Když jsou (evidentně lidským zapřičiněním) podmínky k tomu, aby v únoru bylo 15 stupňů, tak je to v pořádku ne?

63
# 20.02.2019, 09:14

ota
Ano protože,podle mě by taková teplota v zimě být měla být uplně normální.Únor podle mě je zimní období:D:D

63
# 20.02.2019, 09:15

casipo
Můžu snad vyjádřit co je pro mě správné a co ne, nebo ne? aha jsem myslele,že jsem na diskuzi.
Ano já vím,že si za to můžeme sami, proto mě to taky tak děsí, jestli takové teploty budou normální.

ota
Avatar
2119
# 20.02.2019, 09:21

Lucina
To ale musíte na sever nebo na hory, v druhé polovině února je v nížinách ČR takové počasí naprosto extermní. Obvyklý dokonce není ani celodenní mráz, i když samozřejmě je ještě docela častý. Navíc jak píše casipo, dost výrazně se otepluje a s velkou pravděpodobností za to můžeme my lidé. Takže ne že by bylo takové počasí jako je teď do budoucna normální, ale bude mnohem častější, bohužel...

63
# 20.02.2019, 09:27

ota
No právě, že to všem přijde úplně normální. Mě to prostě nahání hrůzu takové počasí, že se dřív a dřív otepluje, že na jaře už jsou 30tky, že v létě je skoro 40. Déšť žádný atd... A nechci se s tím smířit. Ano jak už jsem psala, podle mě si za to můžeme jen my sami,ale to neznamená,že mi to "nevadí" a musím se s tím smířit, protože se s tím smířili ostatní

380
# 20.02.2019, 09:32

ota
To nerozporuji, pouze že do plusové odchylky to odečítáte od maximální denní teploty a do minusu taky od maximální... pak bude ta odchylka do minusu vždy vyšší.. i v létě..tak mi to nějak připadá..možná si to špatně vykládám.

ota
Avatar
2119
# 20.02.2019, 09:40

palma
Lucina psala, že tam loni měli max. - 10°C, takže proto od maximální teploty.
Pro Lucina souhlasím, ale přečtěte si diskuze jinde než dnes, třeba na Idnes, podle lidí je to nesmysl, žádné oteplování není apod., dokud o tom nebude přesvědčena většina tak se stím těžko bude něco dělat. A počkejte až lidem někdo řekne, co je to bude stát, že se nejspíš budou mít o něco hůř, pak už nebudou ochotni dělat proti oteplování vůbec nic. Je to smutné, ale zatím to jinak nevidím...

63
# 20.02.2019, 09:48

ota
JJ já vím,i v mém okolí si lidi myslí,že teploty v létě kolem 38 jsou normální a jak je to krásné. To , že neprší je super, že pořád svítí jen sluníčko...Takže je mi uplně jasné,že pokud to lidi nepochopí nenaděláme s tím nic. Taky si,ale myslím,že zrovna taková ČR kdyby i s tím něco začala dělat moc to asi nepomůže. Když nějaká amerika, čína atd. se chovají jak se chovají k přírodě

380
# 20.02.2019, 10:07

ota
Oteplování samozřejmě je, křivka teplot je jasná, a to i ta oceánská, a z hlediska vodního hospodářství a vody v krajině vidím u nás nepatrnou novou jiskřičku v nastávající spolupráci v tomto směru s Izraelem, tam jsou v tom asi nejdál, z prosté nutnosti. Jinak se o totéž snažím ve svém mikroměřítku, trávu sekám tak na sedm až deset centimetrů, v půdě mám zapracovaný hydrogel, nádrž na dešťovku na 12 kubíků, plus vysazuji okolo pozemku dokola luční kytky a na zahradě výrazně medonosné keře a kytky pro motýli apod.. celkově ovšem klima neovlivním:D, ale teorie motýlích křídel může být i optimistická.

16
# 20.02.2019, 10:48

Lucina:
Já jsem snad někde říkal, že se nemůžete svobodně vyjádřit? Prosím cokoliv, jenom mi nepodsouvejte něco, co nedělám! To je snad nejhorší nešvar dnešních diskuzí. Diskutujte jak chcete, mě to nevadí.

# 20.02.2019, 12:25

Dneska už mi letěly nad hlavou labutě. Nebo kachny? :D (nevim nepoznal jsem to) :D jen byl slyšet ten zvuk od jejich křídel. Takže ptactvo už se vrací a to znamená jediné. Zima to vzdala :D

76
# 20.02.2019, 12:48

Zima u nás ten souboj ani nezačala, tudíž se nemohla ani vzdát :D

prosinec 2018
leden 2019
únor 2019
16
# 20.02.2019, 13:05

Budejcak
Ti ptáci nad vámi proletěli a určitě se zde nezastavovali. Předpokládám že mají pud sebezáchovy...

380
# 20.02.2019, 14:23

No, ani bych se nedivil, kdyby těch ptáků přiletělo poskrovnu, kupříkladu jiřiček a vlaštovek je již o 30%méně, neb jim umírají mláďata hlady, není dost polétavého hmyzu, je to zjištění z minulého roku, takže za pár let jim uděláme pápá, a dětem ukážeme na obrázcích jak vypadaly.:)

182
# 20.02.2019, 14:25

Budejcak

Nebyly to třeba kvíčaly? :D

380
# 20.02.2019, 14:28

Stranik
Dokud sem nepřiletí hejna papoušků, budu si řikat, ..je to dobrý...:cool:

ota
Avatar
2119
# 20.02.2019, 16:19

Budejcak
Já viděl letos zatím jen husy, ty totiž nejdou přeslechnout.:)

31
# 20.02.2019, 18:44

S hmyzem, drobnými živočichy a ptactvem je to opravdu průšvih. Poněkud se zapomíná na to, že kromě špatný druhový skladby vysazených rostlin, velkých lánů, pesticidů, aut, průmyslu, betonu, změn klimatu atd. je velkou příčinu umělý noční osvětlení. Hmyz v noci přitahuje a ten pak stráví hodiny pachtěním se za jeho světlem, což ho vysílí a nezvládne si obstarat potravu. V podstatě každá lampa, neon, auto, či okno je zabiják. Hřebíček na hlavičku tomu dávají ty nově instalovaný světla s modrou spektrální složkou. Ty narušují biorytmus živočichů, rostlin, ale i lidí neboť v organismech vyvolávají dojem dne. Chtělo by to instalovat světla s měnící se spektrální složkou od večera do rána, tzn. v noci co nejdelší vlnová délka (nejčervenější barva). Taky by se měly umět vypínat, když zrovna jejich světlo nikdo nepotřebuje, popřípadě ztlumovat, když svítí Měsíc. Hlavně na vesnicích, kde v noci davy opravdu neproudí, by ekonomická úspora byla obrovská. Ale to je velký téma a pod toto vlákno se ani nehodí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.