Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Původem arktický vzduch přinese výrazné ochlazení

# 01.01.2019, 11:56

Mráz a sníh Nechápete vůbec nic, změna probíhá postupně a emise budou neustále stoupat, s růstem lidské civilizace.Zřejmě to nedokázali jenom vám,vlastně to ani nechcete chápat, ale to se nic neděje, můžete si snít svůj sen o zimách minulosti, spousta lidí žije ve vzpomínkách a zcela odtržena od reality.Důchodcům se to stává běžně..:D

# 01.01.2019, 11:58

Dejte důkazy a přestaňte urážet. Přesně kvůli takovým lidem jsem opustil Česko. :(
Nejsem informovaný, klima jsem studoval jenom dva roky na škole. Což uznávám že není zas tak moc.

Realita je taková, že za pár let se to obrátí a místo horkého léta budeme mít léto propršené a chladné.

# 01.01.2019, 12:06

Globální oteplování je jen trend nebo mýtus..jak to řekla na globální klimatologické konferenci
v Katowicích jedna malá švédská školačka.

# 01.01.2019, 12:08

Klima se prostě přirozeně staletími mění..netřeba k vůli tomu vyšilovat.

# 01.01.2019, 12:12

Koralovec
Přesně tak. A teď jsme v teplejší periodě a ta povede k tomu, že se po nějaké době zase dostaneme do chladnější fáze. Globální oteplování je jenom strašák.

# 01.01.2019, 12:13

Mráz a sníh Důkazem je samotné počasí, s růstem konzumu a výroby na celém světě, bude teplota neustále stoupat.Když jste tolik studoval klima, jistě víte, že po většinu času na zemi žádný led a sníh nebyl.Země kráčí cestou planety Venuše, CO2 dva zajistí, že tu časem nebudou ani ledovce ani žádný sníh.Nikdo to nezastaví, lidská civilizace, není schopna kontrolovat svůj počet, neprosadí ani změnu ve svém chování a spotřebě.Tak se těšte z těch drobtů, že vám ještě občas zasněží, proti minulosti je to směšná parodie, časem nebude už nic.Vy si pravdu nehodláte připustit, ale věřícím lidem, nic jiného nezbývá, co by jim pak zbylo.:D

# 01.01.2019, 12:14

Je to důvod pro globální ekonomiky zasahovat do chodu světa. Je to přirozená etapa země a globální oteplování se obejde bez zásahu člověka.

# 01.01.2019, 12:17

Koralovec Plácáte nesmysly, to je Klausovské dogma, nic na nic nemá vliv, i on už dnes nemá na nic vliv.Je nula.

# 01.01.2019, 12:19

Koralovec
Přesně tak. Tento názor sdílel i můj profesor z univerzity, který se počasím celý svůj život zabýval.
Strašák globálního oteplování se používá čistě z politických důvodů a samotné klima je z drtivé části neovlivněné člověkem.
Samozřejmě bychom se k přírodě měli chovat s respektem a udržovat jí, o tom žádná.

Docela vtipné když nula o někom jiném prohlásí, že je nula :D

# 01.01.2019, 12:23

Rve mi to srdce, ale tady musim bohuzel zcela souhlasit se south windem. Ano pocasi se meni neustale, ale GO je podle me dany fakt, protoze to ze je tepleji je jedna vec, ktera se stavala i driv to ano, ale GO neni jen o vzrůstající teplotě, ale spise o extremite pocasi s tim spojene. Takze tady ma podle me opravdu south wind pravdu. Doufam ze to ale neznamena, ze ji bude mit cely rok, to bysme se zde vsichni z toho vedra vyparili:D

# 01.01.2019, 12:25

Země se měnila a bude měnit.Stačí aby vybouchla nějaká super sopka a máme tu malou dobu ledovou nebo stačí aby se zastavil Golfský proud a bude tu zima o které se nikomu nezdálo

# 01.01.2019, 12:27

Jinak dawe ty fakt nejsi normalni, podivej na ten vyhled od ecaku pro tvou oblast, co bysme za to mi ostatni dali, v sobotu max 2 stupne jinak porad celodenni mrazy a převážně snehove srazky. Opravdu toho stezovani si prosim nech, jenom to tady stve ostatni co opravdu takove stesti jako ty mit nebudou;-)

# 01.01.2019, 12:33

Mráz a sníh
South wind má pravdu. Čím víc se bude oteplovat atmosféra, tím víc se do ní dostane vodní páry, atmosféra zhoustne a bude zadržovat více tepla od slunce. Z toho se poté stane nezadržitelný cyklus. Zachránit by se to ještě dalo, ale dosáhnout nulových emisí CO2 prostě nejde, zvlášť když je to půlce světa úplně fuk.

# 01.01.2019, 12:37

Až budou mít Afričané stejnou konzumní společnost jako my, pak nám pomáhej Bůh.Navíc s růstem populace a s přihlédnutím k tomu, že každý se chce mít dobře, mít automobil atd..Je snad výsledek rovnice jasný.

# 01.01.2019, 12:38

Nemyslím si, že vliv CO2 je zásadní. Je to nepříjemné pro lidi, je třeba s tím něco dělat, ale pro klima jako takové to nehraje významnou roli.
Planeta se měnila, mění a bude měnit. A bez vlivu člověka. Až zeslábne Golfský proud, tak abychom se nedivili.

Ale já si nestěžuji, nemám v zimě sice půl metru sněhu jako před lety, ale i těch 20 30 čísel potěší. Počasí je prostě takové jaké je a my s tím nic neuděláme. Třeba se ještě dožijeme, až přijde chladnější epizoda.

# 01.01.2019, 12:42

Kdysi se zase říkalo, že přilišné cesty do vesmíru dělají díry do atmosféry. A teď zase pohádky s CO2.

# 01.01.2019, 12:44

Koralovec Kdysi se taky říkalo, že ten plyn s freony je úžasný a nijak neškodí.., prostě bezva hnací plyn do spreje..:D

# 01.01.2019, 12:44

Omezování CO2 je spojeno s omezováním svobod člověka. Čili politický krok, nic víc. Minimálně tedy v dnešní podobě jak je prezentováno.

# 01.01.2019, 12:49

Globální konference, kde si světové ekonomiky mnou ruce nad tím jak se jim zlaťáky hromadí nad snahou upozorňovat na vliv co2 na globální oteplování a hromaděním zisku z šíření poplašné zprávy.

ota
Avatar
2132
# 01.01.2019, 13:05

Mráz a sníh
Tady teda musím souhlasit se South windem. Popírat dnes vliv CO2 na změnu klimatu už snad ani nejde. V 90. a nultých letech mnozí tvrdili, že se neotepluje, nyní když už to nejde popřít, tak to pro změnu není způsobeno člověkem, jenže všechno se vyvíjí přesně tak, jak vědci předpokládáli. Mimochodem už dlouho jsem neslyšel o žádném odborníkovi, který by oteplení popíral. No a opravdu se obávám, že lidstvo není schopné emise CO2 nijak výrazně omezit. I přesto ale nesouhlasím s tím, že se nedá nic dělat. První věc je přizpůsobit se teplejšímu a sušímu počasí, ale četl jsem i rozhovor s několika vědci a ti jsou přesvědčeni, že se v budoucnu bude klima ochlazovat vypouštěním hliníkového prachu do atmosféry. Nutno dodat, že předtím tento vědec sám varoval, protože nikdo neví, jaké důsledky by to přesně přineslo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.