Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Před Vánocemi i letos dorazí klasická obleva

272
# 19.12.2018, 16:37

JohnBattler

Celkem souhlasím, když máte děti jako já, nemůžete si dovolit ten luxus být pesimista bez návrhu řešení.

S růstem obyvatelstva vyspělý svět problém opravdu nemá, spíše naopak, nepočítaje přistěhovalce by nás v Česku byla za pár generací půlka, podobné by to bylo skoro v celé Evropě, teoreticky není problém uplatnit politiku 1 dítěte jako svého času Čína, to je věc politiků snadno řešitelná.

Tady je vidět, že neznáte prioritu, kterou je změna klimatu podle všech seriózních vědců, ale já říkám i to B, že není potřeba si řezat pod sebou tu větev tím, že přejdeme za pár let na elektromobilitu a podobné nesmysly, díky mnou navrhovanému řešení bude na tyto postupné změny čas, je to ekonomické harakiri, stačí juknout do historie, nejsem ekoterorista, ale ekorealista (jsem ekonom)

A je vidět, že máte provinční myšlení, je třeba se na problémy dívat jaksi celosvětově, to co já řeší giganti jako Musk, Gates, ti už ale zase řeší i osidlování planet, cestování na měsíc mě fakt neláká, zůstal bych při zemi a pro začátek zůrodnil půdu oproti současnosti tak 100 násobně, sám s tím experimentuju, není to tak složité.

F4
Avatar
109
# 19.12.2018, 18:04

Já nevím, co všichni máte proti holomrazům. Srážky jsou samozřejmě lepší, ale sněhové těžko budou při Z proudění, zrovna tak SV, takže musí jít TN od S nebo J kolmo přes ČR, jinak nic nebude. Pokud by bylo celý rok mezi 10 a 15 a nic jiného a délka dne konstantně 12 hodin s dostatkem srážek, tak bych to bral - nejméně náročné teploty na organismus, žádný vedro ani extrémní mráz, den a noc spravedlivě rozložené, nikdo by neměl navrch ani nic nekritizoval. V této zemi to bohužel nikdy nebude, protože vždycky bude mít někdo navrch a vždycky jsou to teplomilové. Pro mě jsou ty ódy na léto a vedro se suchem nepochopitelné. Už jsem kvůli tomu opustil jednu diskuzi na jiném webu, protože tam začaly útoky a dohadování s teplomily. Tady to začíná být podobné...

Snad to s tím razantním oteplením nebude tak strašné. Poslední výstupy trochu tepla ubraly. Noční teploty 9°C nejsou normální ani trochu a to ani pro Z oceáničtější půlku Čech.

# 19.12.2018, 18:29

F4
Opustit diskuzi. Vite co? V zivote jsou fakt dulezitejsi veci jestli teplomilum nebo mrazomilum vychazi jejich chute. Chce to brat s nadhledem a je uplne jedno ze ted to vychazi vic nam.a asi i dlouhe roky bude. Ale vite co? Me to je fuk. Treba bude zase nekdy zima s 50cm v Praze a? Je mi to taky fuk. Dam si kafe, zakusek a hlavne pohoda. Rozhodne kvuli pocasi neminim mit deprese a uzirat se komu to vyslo. Priroda si to ridi sama a my si jen delame srandu jak nekteri by se mohli zblaznit. Svet byl je a bude i po nas.... vivat summer :slunce: :D

96
# 19.12.2018, 18:35

Letos prosincové počasí trochu více diferencuje hory od nížin. U nás to zatím vypadá, že naprostá většina prosincových dní bude se sněhovou pokrývkou. V několika dnech kdy téměř sních zmizel bylo zase zaledníno.

# 19.12.2018, 19:23

Body_Link
V necem s vami souhlasim, ale na druhou stranu, prijde mi proste lepsi se treba z pocasi i mirne stresovat, nebo spis z nej byt nekdy i trochu nešťastný. Kdyz se podívám co v poslednich letech zpusobuje, tak mi prijde lepsi ho resit, byť treba trochu prehnane, nez ho neresit vubec. S timto pristupem, ze je všechno v pohode a nic se nedeje, by to totiz podle me brzy dopadlo spatne, ne mozna pro nas, ale pro dalsi generace. Samozrejme, ze clovek počasí nemuze ani v nejmenším ridit, ale kdyby jen trochu prispelo omezeni sklenikovych plynu k mensi extremite pocasi a trochu beznejsimu chodu pocasi, tak by to podle me stalo za to a melo by to svuj vyznam. Ale to je jen muj nazor samozřejmě, nechci se hadat;-)

272
# 19.12.2018, 19:38

Celou dobu hlásí během vánočních svátků ochlazení a už na Boží hod a dále prý od středních poloh smíšené či sněhové srážky, takže vlastně budou beze sněhu tak 2 dny, neděle a Štědrý den, sníh už tady leží přes týden, dnes celodenní mráz, za mě super.

77
# 19.12.2018, 19:49

Yurri
U nás celý den Mordor, teplota oscilovala kolem 2nad nulou, nyní 1 nad nulou a padá zmrzlý déšť. Ve stejném duchu to vidím o svátky i o Nový rok, a vlastně i v lednu. Nížina je marná.

# 19.12.2018, 20:20

Snowrain
Aby to nebylo pochopeno spatne nerikam ze mi je vse jedno. Ale nebudu kvuli tomu na prasky. Naopak co me znepokojuje jsou cim dal vetsi poryvy vetru pri zmene teplot. Tak extremni, ze to nici urodu i stromky. Nebyt kotvama upevneny zahradni domek v zemi tak i ten je pryc.a mm obavy ze sila vetru bude pristi rok zesilovat. A rok co rok to bude horsi. Takze jestli bude snih na vanoce je mi jedno.budeme resit horsi veci....

77
# 19.12.2018, 20:42

Body_Link
Spíš bych řekl, že dochází k celkovému oslabování síly větru a ke změně převládajícího směru větru. Nedávno tu někdo dal přehledný graf.
Narůstá počet extrémů.

# 19.12.2018, 21:01

Body_Link
No vidite tento prispevek uz je rozumnější a muzeme se spolu o tom normalne bavit a ne se urazet kvuli tomu ze nekdo ma rad takove a druhy zase takove pocasi. Tak doufam, ze uz v pri tom zustaneme a budeme v tom pokracovat. Souhlasim s vami v tom, ze v principu s pocasim nekdo nic obecne neudela a je opravdu jedno jake pocasi si prejeme, priroda si to udela po svem. Jinak take mam pocit jakoby vitr celkove zesiloval, hodne je to podle me videt treba v lete, kdy ja casto jezdim na kole nebo hraji venku tenis. S teplotami kolem 30 stupnu bych se i smiril, nemusim je, ale nedela mi uplny problem v nich delat sportovni aktivity, ale to co mi to znepříjemňuje, je silnejsi vítr a prijde mi, ze se to deje cim dal casteji. Je to podle me opravdu kvuli klimatickým změnám, ktere zpusobuji castejsi extremy a nektere jevy, jako napriklad vitr, zvyraznuji.

# 19.12.2018, 21:04

charlie
No grafy jsou hezke ale ja mluvim z realneho zivota. To jak vitr najednou zesiki a trva to i 2 dny v kuse, jednu noc nepamatuji presne cca. v zari se zdalo ze odleti i cely barak. Rano oci jak zapalky, myslel jsem ze to vytlaci okna. Grafum a tabulkam neverim asi jako je tabulkove prumerna mzda v CR.

77
# 19.12.2018, 21:13

Zcela chybí Z vítr který do ČR přinášel jednu nizi za druhou. na začátku jara chybí mnou oblíbený SZ, který přinášel časté a vydatné sněhové přeháňky, prostě se ztrácí dynamika.

182
# 19.12.2018, 21:35

Už se nám tady vytváří ledovka ... na autech a předmětech se už tvoří ledová krusta.

1
# 20.12.2018, 06:51

Ted v Kadani krásně chumelí asi hodinu dokonce ej venku krásně bílo teplota někde kolem nuly

F4
Avatar
109
# 20.12.2018, 07:19

kralda
No jo sněží dle kamer i v Klášterci.

55
# 20.12.2018, 07:47

Už poletuje i v centru Prahy. Na Řepích byl ráno pop, ale jen sotva k Motolu.

272
# 20.12.2018, 08:02

Tady je mlha jako mlíko a teplota na -4, na Vysočinu vůbec nevyjíždějte, D1 kolabuje a 38ka též 2hodiny stála, jestli do toho byť jen slabě zasněží nebo zítra nedejbože i zaprší, tak to bude masakr, obzvlášť před posledním adventem. A už poletuje a teď jsem ještě zjistil, že je slabá ledovka z mrholení, to už je moc.

# 20.12.2018, 08:16

za okny chumelí a já si čtu článek jak se od čtvrtečního rána otepluje. Chvíli koukám na článek v počítači, chvíli na sníh, který se sype venku a říkám si. Měl si se hůř učit, mohl si dělat do předpovědí počasí:D

# 20.12.2018, 10:16

podřipan II Chápete to tak, protože jste vidlák.Změna počasí není stejný proces, jako když si bliknete světlem na WC.Je jistá přechodová fáze, tohle co píšete, je běžná představa lidí, co chápou předpovědi a změny počasí tak, že se dějí okamžitě, což je naprostý, hlupácký blud.To, že sněží neznamená, že začíná milovaná zima, ale jen to, že se otepluje.Nepřekvapuje mne, že si právě někde kde sněží hloupí lidé myslí, že se zima rozbíhá..:D

# 20.12.2018, 11:36

South wind
můžeš mě ty "intelektuále" říct kde jsem psal že začíná "milovaná zima". K tomu tvému pindání od PC něco praktického. Do včerejška bylo 0 až +2 stupně. Nikde žádný sníh a všechno běželo jak má. Dneska přichází oteplení, ale prakticky tady už víc jak 3 hodiny sněží a to pro mě znamená minimálně 2 naprosto zbytečné hodiny odhazování sněhu. Nehledě na další skutečnosti jako odpolední delší cesta v sněhové hnusné kaši do práce, kdy hrozí více nehod. Změny počasí chápu, ale byl bych rád kdyby byla zima tak jako v minulých dnech, než tento humus. Kdo má rád sníh ať si za ním jede do hor. Bydlím schválně v nížině abych té "milované zimy" měl co možná nejméně.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.