Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Příští týden může přinést i tropický den

# 10.09.2018, 18:01

Frantis95
Zlatá slova!

# 10.09.2018, 22:34

Tak my tady v Českém Brodě máme v baráku kolem 24 stupňů, což je příjemná teplota a teploty kolem 25 mi v září vyhovují, teploty jako loni v září bych nechtěl, to jsme už v půlce září začínali topit.

# 11.09.2018, 06:19

Koukám, že v ČR docela prší nebo kapky nedopadaj na zem a meteorologům vyšla předpověď, že nejsou žádné srážky?

77
# 11.09.2018, 07:28

GFS zašílel,od 19 září předpovídá asi týdenní vlnu s teplotami nad 30 st!Tohle už není normální!

79
# 11.09.2018, 07:46

dawe

Taky mě to pobavilo :D Tam je regulérní vlna veder s mnoha dny kolem 30 :D Snad to nevyjde, zatím je září naprosto ideální, tohle už by byl hnus; navíc je slunce už dost nízko a svítí do oken půl dne. Nemluvě o tom, že zase neprší a šance na houby klesá a klesá :(

# 11.09.2018, 08:21

Ostrava
Taky na to čučím - na radaru zeleno a na přehledu srážek skoro nic.
Ale to je letos běžný - několikrát během léta jsem viděl nad námi dokonce zeleno-oranžové odrazy a nespadla ani kapka...

dawe, Ondra83
Jojo, oteplení v přístím týdnu má ve výhledu i ČHMÚ. ještě že v noci je chladněji, už je to snesitelnější.

77
# 11.09.2018, 08:23

Zdenál07
příští týden i noci budou o dost teplejší než teď.

77
# 11.09.2018, 08:24

Ondra83
taky pořád doufám,že to nevyjde.Jinak u nás teď je celkem pěkná úroda hub.

8
# 11.09.2018, 08:30

GFS zešílel, počasí zešílelo, lidi zešíleli, celý svět zešílel, vlna veder letos I v prosinci. Ochladit se má začátkem ledna, to by teploty měly klesnout pod 20 C°, od března asi opět turecké léto a teploty přes 40 C°. Kapitalistická konzumní společnost začíná být decimována.

16
# 11.09.2018, 09:04

Olga95:
pěkně vám z toho hrabe...
proč pořád koukáte na ty sračky typu GFS, Aladin... věřte, že bez toho vám bude líp

268
# 11.09.2018, 09:08

Frantis95
chápu, no já už v bytě neudržel ani 23, teď aktuálně venku 17st. po ránu, což je super, ale v noci kvůli miminu moc větrat nejde, tomu těch 25 vyhovuje, za chvíli budu muset už topit, no severní byt.

Zrovna včera byla v Ostravě mezinárodní konference o zeleni ve městech, všechno je to stejně o tom, jak osvícené máte radní a kolik jsou ochotni do toho vrazit, technologie už jsou vymyšlené, jen ta realizace kulhá, zelené střechy, podzemní rezervoáry s filtracemi, zelené stěny, propustné betony + pohlcující emise, tiché asfalty, vždyť je toho všude plno, jen ty ceny no.

142
# 11.09.2018, 09:11

dawe
Jak můžete mít úropdu hub, když jak vy pořád píšete jste nejsušší místo v Evropě a nejteplejší :D

Modely ukazují že bude teplo, a nejlepší jak jak všichni v TV a meteorologové říkají že se ochladí na 18 stupnů a budou potřeba svetry atd. :D Takže to vidím na zlatý krásný střed okolo 25 a budu spokojenej. Dny jsou stejně krátké, v noci se víc ochlazuje, takže i sem tam nějaká 30 je už v pohodě

ota
Avatar
2119
# 11.09.2018, 09:12

casipo
Asi nějak tak, paní píše dobré blbosti.

Jinak pokud to skutečně vyjde bude u nás letošek rekordní v počtu tropických dní a také v rozsahu období od prvního do posledního tropického dne. Letošní léto je opravdu mimořádné. Na druhou stranu to počasí co je v průběhu tohoto září prozatím, je za mě úplně perfektní.

142
# 11.09.2018, 09:13

Olga95
Jste srandovní, letos žádné 40-tky nebyly a vy tu píšete takové kraviny o nějakém tureckém létě...

8
# 11.09.2018, 09:24

igor127
Já vím že 40C° letos nebylo, ale v té Řeži bylo 1.8. kolem 39 C°, navíc je dost pravděpodobné že ty "čtyřícítky" se tu začnou vyskytovat, nejprve v polabí a pak se můžou vyskytnout I jinde, trend je jasný: otepluje se, a už je to hodně znát I české kotlině, kdysi zahrádka, dnes polopoušť. Snažím se brát to s humorem, jinak to už ani nejde:).A to co se Vám dnes zdá jako "kravina" může být za deset let tvrdá realita, vždyť vzpomeňte na dobu před deseti lety, kdybyste tenkrát někomu řekli jaké počasí tu bude v 2018 těžko by Vám někdo věřil, tenkrát bylo počasí ještě víceméně normální.

142
# 11.09.2018, 09:32

Olga95
Ale to byly dva dny, kdy v Řeži, která není zrovna typické místo, bylo 38. 40 tky se nevyskytují ani ročně, ani v roce 2015 nebyla, naposledy bylo 40 v roce 2012 a od té doby nebylo nikde a v roce 2013 se tomu přiblížil jih Moravy, a každý rok někde skoro. A tak se začnou vyskytovat ale nebudou trvající jako v tom vašem Turecku kde je i 2,5 měsíce v kuse 40. A mimo to, nemyslím si že zrovna v Polabí se začnou vyskytovat jako první, nejsou tam typicky teplé místa kde..., ale to je jedno. A loni, když jsme měli my na jihu Moravy 2x více tropických teplot a celorepublikové maximum, než kdekoli jinde - jste si nikdo nestěžoval...

142
# 11.09.2018, 09:36

Olga95
A taky se to může projevit tak, že příští rok nemusí být ani jeden tropický den, a přesto bude nadprůměrně teplý a bude víc extrémních projevů - oteplování není jen o tom, že by nutně muselo být víc tropických a extrémně tropických dnů. a vlna tropických teplot letos dorazila až někdy v červenci, před tím bylo sice teplo, ale rozumně ovšem dle dlouhodobých průměrů nadprůměrně...

63
# 11.09.2018, 09:38

igor127
Já bych si ztěžovala, kdybych zde byla přihlášená :D:D
Pro mě rok 2015 bylo něco neskutečného, teploty se blížily ke 40 tce a nebyly to 1-2 dny
skoro 14 dnů bylo kolem 38 v srpnu a to nemluvím o červenci 2015. Byly to nejhorší 2 letní měsíce.
Letos ty teploty jsou šílené v tom,že jsou prostě už tak strašně dlouho.
Jasně,že v záři 30°C a v červenci je to pocitově uplně jiné, delší dny, teplejší noci..

142
# 11.09.2018, 09:42

Lucina
2015 byl právě extrémně šílený v tom, že těch vln bylo víc, a maxima byla právě daleko větší každý den, než letos. Letos je problém v tom, že je teplo od dubna, ale zase na druhou stranu si myslím, že duben a květen nebyly tak extrémní na pocit, aby se z toho šílelo - bylo tak "normálně" teplo, to až na léto bylo konstantně dlouho nad 30. A myslím, že hezké počasí není zas tak problém - je zatím příjemně a fajn a říjnových a listopadových atd. mlh, inverzí, špatného vzduchu si ještě užijeme taky dost - a za mě nech je raději takhle jak je, než inverze a hnusný vzduch...

63
# 11.09.2018, 09:52

igor127

Tak nikdo o inverze asi nestojí. Já zase stojím o krásný deštivý podzim jak bývával kdysi ;-). Jasně,nebylo až takové vedro jak v roce 2015 a děkuji za to, protože to se nedalo vydržet a snášet.
Mě jen na letošku vadí to neustálé pěkné počasí a :slunce:.Vím,že to polovina lidí nechápe, ale já to tak mám
A nejvíc mě dostávali lidi co ve 22 slunečném počasí nadávají jaká je kosa.
Další den je 30 a nadávaj jaké je vedro..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.