Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Příští týden může přinést i tropický den

# 08.09.2018, 10:23

Včera přes naše území přešel slabý frontální systém. Srážky přinesl hlavně do západní poloviny Čech, kde napršelo až kolem 10 mm srážek. Dnes k nám po jeho přechodu pronikl o trochu chladnější vzduch. Nejvyšší denní teploty zůstanou mezi 20 °C až 24 °C.... Více >>

77
# 08.09.2018, 11:19

nejenom příští týden,ale i ten další a další...

8
# 08.09.2018, 11:23

Kolik ještě letos bude těch jasných, a prosluněných teplých dní? Už mi to vážně leze na nervy, to budou tropické a prosluněné I Vánoce? Už by se to tryskové proudění mohlo zase narovnat, jen díky tomu tu budeme mít zase čtvero ročních dob, a ne jako v roce 2018-léto duben až ??, zima (možná) listopad až březen. A samozřejmě bez vláhy, jen občasné cmrndání aby se neřeklo,že vůbec neprší. Jsem přesvědčená že za letošní zcela nenormální počasí je zodpovědné rozvlněné tryskové proudění, co takhle napsat článek o tom?

273
# 08.09.2018, 23:03

Slaby JetStream prinasi same nehezke veci, v lete horke suche vlny, v zime dny arkticke. Jen tech tropickych dni ponekud prybyva. To jsem zvedavej, kolik letnich a tropickych dni da nakonec Hurbanovo, resp. Sudomerice a Kunovice. Rekord v poctu letnich dni je vice-mene jasny.

8
# 09.09.2018, 09:58

Tommy
To je přesně to co se letos děje, udržuje se tu bublina vysokého tlaku vzduchu už od února, proto jsou předpovědi stereotypní a únavné- xxxx měsíc bude teplý a slunečný, pršet moc nebude, změna v nedohlednu. Tohle mě už nebaví číst, není přeci možné aby tu ta bublina setrvávala rok? Jet stream se snad dá do pohybu a skončí tahle pomalá plíživá prosluněná katastrofa. Nejvíc je to vidět na krajině, uschlé smrky, modříny I borovice, svěží zelenou nahrazuje hnědá, ošklivý pohled, ale mám obavy že říjen, listopad I prosinec bude slunečný teplý a bez vláhy, možná v listopadu přijde vlna veder ( GFS tam třeba na začátek listopadu namaluje tropy, a určitě to vyjde), a na jaře(kdo ví jestli nějaké jaro ještě bude) se v lese budou sázet místo buků a borovic palmy.

# 09.09.2018, 22:07

Letos se nedivím nicemu na Jihu Afriky napadl sníh teploty tam jsou 5 - 10 podprůměrné

63
# 10.09.2018, 07:01

A mě v pátek někdo řekl: doufám,že bude pěkný vík...
K.. jak kdyby bylo posledního půl roku jinak než pěnkě. Jasně sem tam káplo :prsi:, ale jak kdyby toho pěkného počasí už neměli lidi dost.. Nechápu, pro mě už je to spíš k pláči to :slunce::slunce::slunce::slunce::slunce:

F4
Avatar
109
# 10.09.2018, 08:13

Lucina
Pro mě také, já se na konci každého víkendu s nadějí dívám na ten další, že by mohlo být zataženo a pršet a nikdy to nevyjde. Lidi jsou z toho už pomatení a nenažraní, už se normálně tším na mlhy a nízkou oblačnost aspoň na pár dní.

271
# 10.09.2018, 12:01

Mě to pěkné počasí naprosto vyhovuje, jen ty noci jsou moc studené, jako 10 st. je na mě hrozná zima, přes den budu tady rád za pár letních dnů, září je suverénně nejpříjemnější měsíc v roce, slunce už tak nespaluje a jen příjemně hladí, a pár mlhavějších a deštivých dní tomu jen prospěje, narozdíl od října, kdy už v druhé půlce může bejt vysloveně mulda, to se dá týden vydržet, ale když to trvá přes měsíc, tak už se to na organismu projeví, ať se vám to líbí nebo ne.

80
# 10.09.2018, 12:14

Yurri

Září bude zřejmě již šestý většinou silně nadprůměrně teplý měsíc za sebou, s brutálně nadprůměrným slunečním svitem (mně letos poprvé slunce spálilo rajčata i papriky na balkoně, příští rok to budu muset zastínit, holt žijeme v Řecku), to mi přijde, že už stačilo, ne :cool: A noc 10-13 stupňů je naprosto ideální :cool:

# 10.09.2018, 12:22

Pokud budou noci takové chládky, tak nemám námitky. Krásně se spí u ventilačky.
Ale to tvrzení 10°C a hrozná zima pobavilo.

63
# 10.09.2018, 12:23

Ondra83
Přééésně v noci mám dokořán otevřený balkon a krásně se vyspím. 10°C mi naprosto vyhovuje v noci.. Přes den kolem 25 už né.. už toho prostě letos bylo strašně moc tak jako :slunce:

271
# 10.09.2018, 14:01

hellercz
Asi jsi mě nepochopil, těch 10 st. je rozhodně zima jako blázen a průměr mě vůbec nezajímá, vysvětluj to mému krku a jak tak koukám po okolí, tak 2 lidi ze 3 jsou nachl. z toho srpnového skoku. Jasně, že když jsi uvnitř budovy a větráš, tak je to příjemné spát při nějakých 22ti, ale já myslel venkovní teplotu při pobytu venku, a to opravdu na tričko není a je to hnus, pro mě je ideál v noci tak 15st. a výš a před den max. do 27.

142
# 10.09.2018, 16:07

Mě aktuální počasí naprosto vyhovuje, není ani zima, ani nesnesitelné vedro a v noci se člověk solidně vyspí. Nevím, co furt máte s tím, jak je příšerně a nesnesitelně. Rozhodně jsou teploty okolo 25 příjemnější, než měsíc trvající inverze, smog - kdy se ve městě velmi špatně dýchá a vede to k špatnému psychickému stavu osobnosti - to je prostě fakt, vědecky dokázaný a také k zdravotním problémům. Příjemné počasí člověku dodá víc prospěšnosti, než inverze a smog.

142
# 10.09.2018, 16:10

Ondra83
s Řeckem jste pobavil :D Ale chápu, jako nadsázka dobrý, jako porovnatelný stav nemožný :D

76
# 10.09.2018, 17:47

Yurri
igor127
tak jistě, 15 st po ránu a 25-27 přes je pěkné, leč toto léto a asi další léta pro nížiny neuskutečnitelné.
U nás byla klasika většinou po ránu kolem 20 st a přes den kolem 30 a výš, to už takové kafíčko není.
Nemluvě o tom, že ve vzduchu bylo velké množství prachu, páč nepršelo, takže to bylo srovnatelné se smogem, který tu nadhazuje igor127.
Srovnání Řeckem není zase až tak úplně mimo, jak by se na první pohled mohlo zdát ;-)

142
# 10.09.2018, 17:51

charlie
Jistě v létě jsme měli také šílené vedro, ale momentálně bych rád ještě září s nějakým solidním počasím, a ne aby byla mlha a inverze apod. Tak pokud máme běžne průměrné teploty od března do listopadu nad 15 stupnů, od dubna do října nad 20 a v létě okolo 30, pak srovnávat můžeme, ale myslím, že takové průměrné hodnoty zcela jistě nemáme. To že letos nepršelo je srovnatelné se středomořím, i teploty byly obdobné, ale není to pravidlo a rozhodně máme Řecko v počasí a průměrech ve všem dohánět :D

76
# 10.09.2018, 17:54

igor127
Budu rád, když Řecko v počasí nikdy nedoženeme :)

142
# 10.09.2018, 17:58

charlie
A to zas já bych se rád středomoří v něčem vyrovnal - v síle bouří, ovšem unreal - u nás se nemají čím živit, když nemáme moře :D

# 10.09.2018, 17:59

Yurri
No, ono se to mluví hezky, když Vám tam na začátku září tolik napršelo. Tady v Praze je i v září k nevydržení, v noci se sotva vyvětrá a přes den je 28, k večeru vše rozpálené a blbě se usíná. Navíc skoro všechny srážky, co spadly, byly dávno odpařeny, jestli to bude takhle pokračovat, tak bude tráva do týdne zase suchá. Už se nemůžu dočkat těch podzimních dnů s deštěm a teplotou kolem 10 stupňů, to by v baráku mohla teplota klesnout i pod 25 stupňů celsia. To je však zatím v nedohlednu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.