Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

168
# 28.03.2024, 10:09

Snad nezačne brzy sucho když koukám na předpovědi srážek tak většina západní a jihozápadní Evropy bude mít hodně srážek ale v ČR skoro nic a ořezává se to každým výstupem,pár dní zpátky vypadal příští týden dost deštivý a teď zase ne ,naštěstí je v půdě hodně vlhkosti že srážkově nadprůměrný zimních měsíců.

# 28.03.2024, 10:15

kuba
No Čechy na tom s vodou začínají být nic moc. Zatím se nic vážného neděje, ale pokud pořádně nezaprší tak může být problém s vodou už v půlce dubna poměrně značný. V zimě ta voda super na doplnění spodních vod, ale pro vegetaci to chce vodu teď. Chápu, že Moraváci jsou na tom úplně jinak tak nám to pošlete sem prosím.

Jinak výhledy po Velikonocích šli do tepla a na nějaké mrazy to zatím nevypadá. Pokud budou stejné výhledy jako teď třeba za 10 dní tak už budu docela optimista, že to letos nepomrzne.

171
# 28.03.2024, 10:36

JohnBattler
Jo vody je tady celkem hodně, za březen nad 30mm bude, akorát teda co je na letošním březnu neskutečné je to, jak pořád neskutečně fouká vítr. Jako srážky super, ale ten vítr je neuvěřitelně otravný. Naštěstí to ale kryje dostatek slunečního svitu a to teplo.

Teď se zdá, že pár dní bude celkem fajn skoro až letní počasí, ale teplo by mělo naštěstí zůstat i po velikonocích.

386
# 28.03.2024, 13:40

No, kouknul jsem se, kde tedy vlastně tepelně startoval tento rok, a jak si v současné době vede... no, vede si teple, to jo..:cool:, trošku mne mrazí, co to udělá během tohoto roku, holt setrvačnost El Nino ještě úřaduje..

hezkej start roku 2024
# 29.03.2024, 09:57

Aktuální průměrná teplota pro Prahu - Libuš za březen 2024 činí 7,8°C k dnešní půlnoci. Když si do výpočtu zahrnu odhadované průměrné teploty pro zbytek měsíce (dnes 11°C, zítra a neděle +15) tak se dostáváme na 8,35°C, i kdybych se trochu seknul tak 8,2°C dáme určitě, takže už nyní mohu s velkou pravděpodobností říci, že březen 2024 bude nejteplejším březnem v Praze-Libuši a překoná rok 2014 (8,1°C).

Těch rekordních měsíců je opravdu hodně. Za posledních 7 měsíců hned 4 z nich překonaly rekordy. Nevím jak u vás, ale mě to přijde jako docela extrém a známka toho, že globální teploty se dostaly opravdu do zatím neprobádaného teritoria. Doufám, že v létě si dají rekordní měsíce pohov. Teplo mám rád, ale nějaké vlny 35+ o to fakt nestojím.

47
# 29.03.2024, 10:42

Mám pocit, že lidi v mém okolí v reálu si představují, že bude růst teplot donekonečna jako v tom filmu Výheň, jenomže ono to bude asi jinak, v historii Země se rychle oteplovalo a pak bylo dosaženo nějakého toho bodu zlomu a následoval pěkný propad, u nás v Evropě to může být kolaps Golfáče a co jinde se bude dít ve světě vůbec netuším, já jsem jenom laik ;-) a lidský život je moc krátký, co se bude dít za sto-dvě stě let můžeme jen odhadovat, sluneční bouře zlikvidují všechny satelity a zavládne apokalypsa, lidi by už potřebovali přes držku za to chování k planetě

258
# 29.03.2024, 13:01

Tak už je jasné že do konce měsíce žádné srážky nebudou, za celý měsíc máme 5mm a určitě se najdou i oblasti v Čechách kde je ten úhrn ještě menší. Moc nechápu nespokojenost některých lidí z oblastí kde pravidelně prší a mají dostatek srážek, co bychom za to tady u nás dali:).
Jinak z výhledu zmizely úplně všechny srážky, takže to vypadá na pěkné sucho už teď v dubnu, docela se bojím toho co bude v létě. Jak už známe z minulých let tak na suchou půdu nerado prší a regionální rozdíly ve srážkách se budou jenom zvětšovat…

168
# 31.03.2024, 08:42

palma
Spíše čekám v létě extrémní teploty a sucho když vidím kolik stupňů je na konci března ale třeba to tak nebude ;-)

272
# 05.04.2024, 07:31

palma
Zeptal bych se všech, co jste pro to udělali, aby to sucho nebylo tak hrozné hm, všech institucí konkrétní výsledky, žádné plány a adaptace na papíře a nějaké předpovědi a představy, ale konkrétně co je vidět v krajině, kolik km2 krajiny jste na nevyhnutelné připravili, pěkně proti vodní+větrné erozi+zelený pokryv+připravená půda, jak jste všichni daleko.

168
# 05.04.2024, 07:43

palma
No uvidíme :D ale když by nemělo být sucho tak by zase mohly být silné bouřky z těch veder.
Spíše to vypadá ve čtvrtek ráno na mrazíky, snad bude oblačnost a změní se to.
Výhled za 10 dní Teda nic moc ale je to daleko.

# 05.04.2024, 10:20

kuba
Jasný,těch 5 dní jakž takž odhadnou ale pak už né.

168
# 05.04.2024, 12:39

LadaBlatna
Ale pořád se to ochlazení v modelech opakuje ten další týden, aby ještě nakonec nebyla druhá půlka dubna chladná a vše nepomrzlo,doufám že modely oteplí.
Já vím je to daleko ale je to tam prakticky každý výstup stejný na tak dlouho dobu,to by hrozily i mrazy při vyjasnění.

109
# 05.04.2024, 15:45

kuba
Ecák tam má přístí sobotu normálních 17°C v nížině a rána tak do +7°C, zatímco GFS chladí až k +4 na jižní Moravě. Tož uvidíme, ale je to lepší, než kdyby se řešilo jestli bude +1 nebo -1°C.

inpocasi vyhled Brno ECMWF
168
# 05.04.2024, 16:10

ludvicek
U gfs právě těch +4 tady u nás znamená tak +1 nebo k nule tak právě toho se bojím, snad výhledy oteplí,a i tady ve výhledu je ranní teplota když je jasno a uklidní se vítr klidně o 4 stupně nižší než se ukazuje.

# 05.04.2024, 20:54

16. a 17.4. GFS 25 cm snehu?

5
# 05.04.2024, 21:17

Tak určitě :D Tyhle zjevné úlety hlavního běhu GFS ani nemá cenu komentovat.

# 05.04.2024, 22:49

kuba
Jestli nějaký měsíc v posledních letech dokáže být teplotně podprůměrný,tak je to tuším duben a i přes nastupující vysoké teploty jím pořád může být :(

# 06.04.2024, 07:56

TomasMost
Letošní duben na 99% nebude podprůměrný. Ja fakt nechápu jak se tady někteří nechají unést tím co ukáže GFS ve výhledu na 12 dní dopředu. Taková školácká chyba. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.