Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

76
# 09.06.2022, 21:23

palma
Jeden metr?, to bys chtěl hodně :(

376
# 09.06.2022, 21:38

palma
Co já na to..? Že i když mi tu vyjmenujete všechny agrese a bezpráví co se jich po světě děje, nic to nemění na tom, co páchá Putin na Ukrajině.. Nic. A už vůbec na tom nemění nic případ téhle ombudsmanky...
Turek, Asad a všechen možnej další neřád, co jich po světě běhá, na to si s prominutím otevřete jiný vlákno..
Tohle je o Ukrajině..

385
# 09.06.2022, 21:47

swan1
Chápu, Ukrajina je jen jedna......a rozhoduje to, že útočník je Rusko..smutná záležitost, jen tak na okraj, máme na klinice ve služebním bytě ubytovanou paní z Ukrajiny, co ji léta známe, klidně pomůžu, podpořím, invazi odsoudím, ale očekávám, že v budoucnu bude všem měřeno stejným metrem, to je moje posice..

ota
Avatar
2126
# 09.06.2022, 22:29

charlie
Ne Rusové ne, russáci. Rusové buď emigrovali nebo se snaží s tím režimem něco dělat, útočí russáaci. Bohužel těch je dnes v této zemi většina.
palma
To máte těžké. Při vší úctě k Sýrii, je to tam v podstatě poušť, tamní lidé nijak zvlášť nemilují ani Asada ani Turky. Erdogan je samozřejmě darebák, jenže s tím co se děje na Ukrajině se to přeci jen nedá srovnávat. Ukrajina byla normální, více méně svobodná a demokratická země, jejíž přibližování k západu nemohl putin a spol. překousnout. Oproti tomu byla v Sýrii občanská válka, ta země je totálně rozvrácená a Turci využili situaci. Je to samozřejmě taky špatné a neobhajitelné, ale to co se děje na Ukrajině je přeci jen ještě horší. Navíc je to prostě v Evropě, takže se nás to týká mnohem víc. Co je ještě horší, že russáci zadržují i Ukrajinské obilí, aby vyvolali světový hladomor a díky nové migrační vlně oslabili Evropu. Takže tahle válka bude mít i další nevinné objeti v úplně jiné části světa.

376
# 09.06.2022, 22:56

palma
Ne, nechápete s jednou paní z Ukrajiny ve služebním bytě, kterou znáte už léta, evidentně nic..v té vaší posici:D .
Vaše zkreslené představy o ,,hordách ekonomických uprchlíků,, raději komentovat vůbec nebudu, nikdy jste na živo neviděl utíkat před válkou ani jednoho z nich, ostatně jako cca 95% lidí v této zemi, velká část z nich zmasírovaná xenofobní nenávistnou propagandou naší extrémně pravicové ,,elity,, .
Nevinná oběť války je jen jedna, tedy jedni, obyčejní lidé..Jedno odkud jsou..
Se spoustou Syřanů, Afghánců a s dalšími, jsem před lety při migrační vlně do Evropy, na jejím vrcholu, mluvil tváří v tvář, viděl jich tisíce, stovkám jsem dával něco k jídlu, pití nebo nějaké oblečení, v uprchlickém táboře na chorvatsko-slovinské hranici (Dobova) , coby dobrovolník..
Nikdy na to nezapomenu, protože vidět humanitární krizi takovýchhle rozměrů na živo, ty oči, tváře obyčejných lidí prchajících před válkou, to je prostě silný kafe..
Jak píše Ota, Putin a jeho agrese na Ukrajinu, to je jiný soudek, než občanská válka v Sýrii, nicméně obyčejní, mírumilovní lidé v těch nebo těch zemích to odserou vždy stejně, nejvíc...


385
# 09.06.2022, 23:05

ota
To nikterak nerozporuji,, jen třeba s tím obilím to už má nádech tragikomedie, rusové tvrdí, že nic neblokují, lodě ovšem nemohou vyjet,.... protože Ukrajina zaminovala přístavy cca 5 km od břehu, aby se rusáci nemohli vylodit...takže rusáci říkají, že zachraňují obilí (tím že ho ukradnou), protože se jinak nedostane k chudákům v Africe, a Afrika jim paradoxně fandí..( a rusáci ukáží pak prstem na Evropu, že to zavinila ona, a že migrantíci mají jít pro jídlo tam..) .jo je už v tom pěknej bordel, tak jak to ve válkách bývá.... pardon v osvobozovacích denacifikačních operacích..:!!:,, Jinak je ovšem tak trochu smutek, že si to jídlo neumí vypěstovat i v té Africe, i když uživit tu populační explosi v budoucnu nedokáže ani produkce celé Ukrajiny s EU a Kanadou dohromady..
Blbý je i to, že zcela určitě bude výpadek produkce pro příští rok, a to má přijít i El Nino, ..plus jsem koukal, že na příštích deset dní to na Ukrajině dává docela festovní teploty...někde se navíc vyjadřoval jakýsi generál z ruska, že by bylo dobré použít na Ukrajině defolianty, aby vojáci viděli na nepřítele, ... no nic dobrého, toto.. Jo, a útočník je jen jeden, o tom žádná, od toho se to pak vše odvíjí.
p.s. teď jsem si něco přečetl, je vidět, že Putinovi opravdu definitivně hráblo..https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ma...
dozvíte se tam, že rusko nedobývá, prý pouze "navrací"..:zz:

ota
Avatar
2126
# 09.06.2022, 23:20

palma
No ono se nelze divit, že Ukrajina nechce odminovat přístavy, pak by je bylo mnohem jednodušší dobýt, kdyby russáci ukončili blokádu přístavů dalo by se obilí odvést celkem snadno. K té Africe to naprosto souhlasím. Třeba takové Zimbabwe má naprosto dokonalé podmínky pro zemědělskou produkci a v minulosti bylo jedním z největších vývozců potravin. Kam to tyto země v posledním půlstoletí dopracovaly je strašné...

# 10.06.2022, 15:52

AŤ si Zelenský a jeho squadra bojují do aleluja, ale za svý.

42
# 10.06.2022, 16:48

Tady je zase nájezd trollů s alternativní pravdou, kteří by pro levný plyn prodali rusákovi svoji ženu, aby ji hromadně znásilnili. Hnus.

76
# 10.06.2022, 21:36

Mike11
Jak řekl J.A.Komenský: ,,Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost."

271
# 11.06.2022, 22:34

Vidím tam paralelu s pandemií, když nezakročíte během 14 dní, pak se budete trápit zbytečně měsíce a bude vás to stát mnohonásobně více obětí i peněz, než rychlá mise, která by se sice mohla prodloužit, ale vytýčila by jasné mantinely a Evropa ukázala sílu, kterou ale evidentně nemá, ale ještě není úplně pozdě.

Na výsledky už čeká Čína, která by způsobila Západu takový kolaps, o jakém se nám ani nesnilo, takže nějaká 16%ní inflace je ještě marginálie.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-jest...

385
# 16.06.2022, 08:38

No, takže asi takhle, že, Ukrajinu už pomalu odepisují...všichni, ale Rusko doposud, dle médii, ustupuje a jde to s ním z kopce, co si teda mám vybrat, abych přestal být v tomto konfliktu pesimistou?..:( https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/za...
(ani jeden scénář nepočítá s Ukrajinským vítězstvím..)
No, ještě tak bokem, měl jsem tu návštěvu z Německa, když jsem zavedl řeč na Ukrajinu, mávnul rukou, že má jiné starosti, akorát mne udivilo, že se tu o tom vůbec (radši asi) nepíše... běží tam debata, zda ještě bude mít Euro perspektivu... ukázal mi, co o tom píšou prestižní časopisy u nich.. možná bude hůře, než čekáme..https://www.focus.de/finanzen/ezb-zinswende-ein-sc...
A jede tam debata, že válka na Ukrajině je problém vhodný k dočasnému překrytí daleko horšího problému celé EU..

# 28.06.2022, 20:27

Doporučuji prozápadním fanatikům, aby se naučili neříkat svým názorovým odpůrcům "trollové". K názorové pluralitě patří respektování názorových odpůrců. Pokud jste si mysleli, že demokracie a svoboda slova znamená, že si všichni budou myslet a říkat to samé, mysleli jste špatně.

Současný konflikt na Ukrajině je válkou dvou znepřátelených frakcí - Banderovců z Kyjeva, které dostal k moci puč z roku 2014 organizovaný CIA, a etnickými Rusy z Donbasu. Obě strany jsou podporovány zahraničními mocnostmi, takže se jedná o další "proxy war", kterých se třeba v Africe už vybojovala celá řada.

Co se agresivity týče, převyšuje vojenská agresivita amerického impéria Rusko o několik řádů - stačí si vzpomenout na Irák a Libyi; jen v Iráku šly počty obětí do statisíců, invaze nebyla schválena OSN, pouze legitimizována zločinným "Dopisem Osmi", který podepsal i Václav Havel. Z výše uvedeného vyplývá, že Západ, a potažmo Česká republika, která tak ochotně naskočila do stejného padajícího výtahu, si s ruským impériem nemá co vyčítat.

2311
# 17.11.2022, 16:10

Peter Sedlák 1
Tak řekni Rusku, ať ten sníh posílají k nám, my ho chceme!;-):snih:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.