Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladnější víkend, ale kromě východu většinou beze srážek

Diskuse o počasí Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

242
# 18.05.2022, 13:49

ota
Přesně tak, akorát největší chybou je odpouštět válečné zločiny, takže určitě bych po vyřešení situace na Donbase a ukončení bojů neudělal tu chybu a nenechal se podplatit za neangažování se na území Ruska, právě proto, že hrozí jadernými zbraněmi znamená, že je nepoužijí, protože nic jiného nemají, v okamžiku použití prohrají a to ani oni úplně nechtějí. Viděl bych to na řadu speciálních misí na území Ruska za účelem dopadení pachatelů a postavení před trestní soud, klasika co už známe z Jugošky, novému ruskému vedení se vyplatí spolupracovat, to jsou jednoduché počty, oni se uplatit nechají, je to jejich styl vládnutí, tak bych toho využil. Z Ruska se stává opravdu slabá země, která už 2/3 pozemních sil váže na Ukrajině, kde světu předvedla totální neschopnost, vysloveně si říká o porážku, spíš mám obavy ze sledující Číny, ta je údajně zděšena jednotou Západu a určitě nebude prohlubování spolupráce v jejím zájmu. Připomíná mi to trochu covidovou 1. vlnu, jedna bitva ještě nerozhoduje válku a ta energetická bude i tady zajímavá, ale obecně to vidím jako pro nás kupodivu celkem pozitivní věc, konečně se jedná rychle, věcně, jak na úrovni EU, tak i na vládě, až na nějaké výstřelky typu dárečků 5 litrů nebo snižování spotřební daně o nějakou kajdu, ale jinak celkem gut, do tarifu pro chudé se vejdu;-)

Důchodci a nízkopříjmoví mohou být naštvaní hlavně sami na sebe (kruté ale pravda), kdyby si nevolili v minulosti neschopné agenty, tak by byl finanční polštář mnohem tlustší a pomoc výraznější, ale nečekám, že si budou sypat popel na hlavu (Zeman a spol.), ale to už je moc politická debata, která sem nepatří, sorry.

# 18.05.2022, 17:36

A jéje i tady se objevil tenhle exemplář individua zaslepeného propangadnou a snad i placeného Kremlem. Asi je jasné o kom mluvím. Četl jsem jenom ten jeho první příspěvek a jen chci uvést vlastní zkušenost jak ti Rusky mluvící Ukrajinci prchají z Donbasu do Ruska. Tak jsem se setkal s celou řadou uprchlíků a většina z nich mluvila Rusky a uprchla před válkou sem a bojí se vrátit do svých domovů. To je ta ochrana Ruskojazyčného obyvatelstva v praxi, zničit jim domovy, vyhnat je ze země to je v Ruské slovníku ta jejich ochrana. Dále nemá cenu na pana dezinformátora reagovat.

Jinak ano co se týče sankcí tak ty se samozřejmě projeví až za delší dobu, ale četl jsem několik prognóz, které uváděli pokles Ruské ekonomiky okolo 10% a k tomu si přidejte 20% inflaci. To je docela masakr, takže reálně se třeba zboží vyrobí o 30% méně. Jinak sankce budou působit dlouhodobě a žádný soudný investor do Ruska nebude investovat minimálně příštích 10 let. Putin prostě Rusko posílá zpátky do minulosti a bude to čím dál tím horší. Mladí vzdělaní lidé mu už hromadně utíkají, populace stárne a jako jedna z mála zemí světa klesá počet obyvatel posledních 30 let. EU se odpojí od Ruského fosilu cca během 5 let a pak budou maximálně prodávat do Asie s velkou slevou. Zkrátka budoucnost Ruska je nehezká a víceméně ta země půjde jenom dolů. A to se mohli mít tak krásně a s těmi zdroji co mají to mohla být prosperující země kde se mají všichni dobře. S tím jak to tam od r. 1990 vedou se napakovalo akorát pár oligarchů a většina populace žije v bídě.

Co se týče Ukrajiny tak ta bude ekonomicky zasažena samozřejmě hodně... Na druhou stranu západ je bude hodně finančně podporovat a za 10 let na tom bude dle mého názoru Ukrajina dobře. Je třeba si uvědomit finanční sílu, která jim pomáhá. Např. USA už tam poslali cca 30mld dolarů což jsou 2/3 jejich ročního rozpočtu jestli se nepletu.. to je slušná pomoc. Ukrajina válku vyhraje nějakým způsobem, i když nejsem si jistý že dobije vše zpět. Rusko válku prohraje a je jenom otázkou jak velké ztráty u toho budou.

# 19.05.2022, 18:32

palma
Kurz rublu je úplně zcestný za ten oficiální kurz si cizí měnu nikde nekoupíte. Rusko zavedlo taková opatření, že měna zpevňuje, protože v Rusku jí musí všichni povinně směňovat, ale nejde si nakoupit valuty. Pro zajímavost posílám odkaz na jednu z nejlepších českých směnáren:
http://www.jindrisska-exchange.cz/
Rozdíl nákup prodej činí u Rublu 50%. Kdežto u Eura je to cca 1,5% takže asi takový rozdíl je v důvěře v Ruskou měnu. :D:D
Rusové dále zakázali cizincům prodej Ruských akcíí, prakticky je tím okradli o veškeré investice. Do Ruska nikdo soudný investovat nebude několik desetiletí. Možná tak Čínani, ale ty to budou dělat s tím, že jako paraziti budou chtít vysát zbytky toho co Rusko má tedy nerostné zdroje.

342
# 01.06.2022, 11:10

JohnBattler
No, tak jsem se koukl na ofiko kurzy v Anglii, a jsou nejvýše v historii (skoro).. čili rubl, bohužel, opravdu posiluje.. za kolik ho mění nějaká směnárna opravdu není též relevantní, tohle docela je - https://www.exchangerates.org.uk/EUR-RUB-exchange-...
A za ten kurz si tam můžete ten rubl i převést...a obráceně s poplatkem..
a tady taky..https://www.bloomberg.com/quote/EURRUB:CUR
A situace se mění i na bojišti..https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ru...
A bez přímého zapojení zvenčí to vypadá na masakr Ukrajinců.. opět bohužel..
"Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského denně padne 60 až 100 ukrajinských vojáků a dalších 500 je jich zraněno. To by znamenalo, že každé dva dny je vyřazen z boje jeden ukrajinský prapor." citace z článku viz odkaz výše uvedený..
No a na závěr... sankce je slovo, co tak libě zní, ovšem jen do té doby, dokud se tu vlasně neusankcionalizujeme k ekonomické smrti, protože tohle je ohromná výhoda jak pro Čínu tak pro Indii a potažno pro skoro celou Asii, nakupují již od Ruska více ropy, jak nakupovala EU, a to, za nižší ceny, což značí značnou výhodu..https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/se-slevou-a-v...

# 09.06.2022, 08:25

palma
Ale jo, můžeme diskutovat, jestli se zbavíme závislosti na Rusku hned nebo do tří let nebo jestli poslat munici s dostřelem 80 kilometrů nebo 300 kilometrů... Ale názory typu, "dejte Rusku půl Ukrajiny, ať je klid", to není názor, to je reinkarnace Chamberlaina. Takže vlastně s výše uvedeným článkem nesouhlasím, jsou věci, o kterých se nediskutuje.;-)

74
# 09.06.2022, 09:52

ludvicek
Nic takového v článku nebylo, 'Dejte Rusku půl Ukrajiny, ať je klid.' Ale v diskuzi toho článku bylo jedním diskutujícím napsáno toto:
Neexistuje pravda universální. Vždycky je to pravda dneška, pravda včerejška, pravda nadšenců, pravda poučených, pravda zkušených, pravda nezkušených, pravda fanatiků, pravda věřících, pravda nevěřících... a mohl bych pokračovat. Tak kterou si vybrat? Tu, kterou určíte vy? Nebo tu, jíž rozumím já? Či někdo třetí?

Tohle by si měla uvědomit spousta lidí, kteří mají patent na tu jednu jedinou pravdu.

242
# 09.06.2022, 10:22

charlie
A přece za všemi těmi názory je jen jedna pravda, jeden agresor, jeden bránící vlast, jedna nemoc, která propukne v pandemii a je jen spousta taktik a momentálně nejlepších řešení jak s tímhle bojovat, že se v nich ztrácíte přece neznamená, že výše uvedené neexistuje, ptejte se v čí prospěch jednáte, tohle přesvědčení odděluje hrdiny od zbabělců a zrádců, v tomhle musíte být pevnější než skála, je snadné podlehnout relativizaci pravdy, ale to je jen obrana rozumu, který si s danou situací neumí dostatečně poradit, ale viníky hledá jinde, to je pro něj totiž vždy nejsnazší a osvobozující.

ota
Avatar
1960
# 09.06.2022, 11:33

charlie
To ovšem nemáte pravdu :) Existují spousty názorů, ale pravda je vždycky pravda. Opakem pravdy totiž nemůže být jiná pravda, ale jen a pouze lež. Existují samozřejmě odlišné názory. A odlišnými názory, lze obhájit cokoli. Klidně může mít někdo názor, že Ukrajina nemá právo na existenci a russko, si ji může zabrat kdykoli chce. Pravdou ovšem je, že to russaci zaútočili na Ukrajinu a jejich vojáci jsou na území jiného státua snaží se jej připojit k sobě. Jakékoli jiné tvrzení je lež. Stejně jako to, že představitelé russka lhali před válkou, že na Ukrajinu nezaútočí a podobným zprávám se vysmívali... Opět lhali. Je to prostě říše zla, ale ano, i na tu může mít někdo pozitivní názor.

# 09.06.2022, 12:25

charlie
Můj příspěvek a věta (záměrně v úvozovkách) "dejte Rusku půl Ukrajiny, ať je klid" a dále tvrzení "Takže vlastně s výše uvedeným článkem nesouhlasím," nejsou ve vzájemném rozporu. Dejte Rusku půl Ukrajiny má být příklad "názoru", který je z minulosti prokazatelně potvrzený jako špatný, tudíž škodlivý a není možné jej obecně přijmout, protože přesně kvůli takovým názorům, dojdou-li sluchu, dostávají se do naučných slovníků hesla jako holokaust, Katyň a podobně. Takže bych byl s tou bezbřehou svobodou slova opatrný (ostatně pamatuje na to i legislativa).

342
# 09.06.2022, 13:20

ludvicek
No vidíte, říkáte, ze jsou věci o kterých se nediskutuje a …prave jste o jedné z nich diskutoval a vyplynulo z toho který konkrétní ústupek nelze připustit…:cool:

74
# 09.06.2022, 15:38

ota
Pravdou ovšem je, že to russaci (Rusové?)zaútočili na Ukrajinu a jejich vojáci jsou na území jiného státu a snaží se jej připojit k sobě. Jakékoli jiné tvrzení je lež.
Já jen doufám, že tahle "pravda", nedopadne třeba jako ZHN v Iráku.

342
# 09.06.2022, 19:54

Hmm, co je pravda a co ne...jak vyvolat emoce, z té které strany... v tomhle konfliktě rozeznat informaci od dezinformace může možná akorát tak ten, kdo poskytl původní informaci-dezinformaci, a to vše je jen důsledek činnosti pár parchantů..kteří dali rozkaz.. teď jsem si přečetl toto : https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hromadne-zn...
Dop...le, komu už by jeden věřil, když ne jejich ombudsmance, zůstává mi rozum stát, tohle je voda na něčí mlýn...a důvěra se zákonitě otřásá..:( Holt jednou z obětí této války je i ta pravda..

74
# 09.06.2022, 20:28

palma
Jak jsem zmínil na začátku a byl za to pranýřován, propaganda frčí na obou stranách.
Ombudsmanka v tomto Ukrajině velmi uškodila.

242
# 09.06.2022, 20:59

palma
Pravda je taková, že k hromadnému znásilňování a vraždám ruské chátry dochází každý den, bez ohledu na to, co jejich ombudsmanka zrovna někde v cizině přibarvila a neměla pro tyto konkrétní činy konkrétní důkazy, což je u znásilnění vždy hlavní problém, protože o tom pochopitelně nikdo nechce mluvit, zrovna dneska byl dokument z Borodjanky, sem tam nějakou zastřelili a sem tam znásilnili, typické válečné běsnění jak dobře známe z historie, není nic, co by tuhle pravdu mohlo zvyklat, na to snad stačí úplně minimální míra reálné představivosti, pač důkazy sbírají stejně jen specialisté z řad mezinárodních organizací + místních úřadů.

306
# 09.06.2022, 21:08

Na podstatě toho, kdo je agresor a kdo napadený nic pochybení jedné ženy, byť ombudsmanky, nemění..
Jestli je to voda na něčí mlýn, tak na mlýn notorických zpochybňovačů věcí jasných jako facka, chorobných, ubohých konspirátorů...
Ukrajinci se s ombudsmankou vypořádali rychle a se ctí.. Tečka.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.