Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

370
# 27.04.2022, 19:48

Ruští plynárenští manažeři a oligarchové se dočista pomátli..:!!:
Nejprve odkráglují svou rodinu včetně dětí a pak sebevražda...jeden po druhém, jako přes kopírák..
Vše manažeři Gazpromu nebo jeho dceřiných společností..

https://echo24.cz/a/Sqq4k/zahadna-umrti-ruskych-ol...
Jo a sorry, o počasí to moc není..no..🤔

380
# 27.04.2022, 21:06

ota
Jako bych to tušil:(, říkat si tu něco o morálce můžeme každý den, když dojde na lámání chleba, bude to každý jen za sebe.. jsem holt skeptik, realista..https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/bloomberg-...
No, a teď 28.4. už je to více podrobné.. takže to tak je...https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nemecky-en...
A tady výňatek z článku, jako nevím, co si mám o tom myslet..:D ...

Evropská komise minulý týden uvedla, že pokud kupující ruského plynu potvrdí, že platba byla dokončena po složení eur, a ne až po převodu na rubly, nebude to znamenat porušení sankcí.
A poslední odkaz je na ty demokraticky jednající USA https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/suve...

Jak by měla taková reakce vypadat a zda může vyloučit vojenskou intervenci, náměstek amerického ministra zahraničí odmítl komentovat s tím, že mu nastiňování dalšího postupu Washingtonu nepřísluší. USA, Austrálie a Nový Zéland již dříve avizovaly, že by vybudování trvalé čínské základny na Šalomounových ostrovech považovaly za překročení krajní meze.
A z toho plyne, že velmoci jsou prostě velmoci, a podle toho nakonec situaci, která jim nevyhovuje, řeší..proto trpím skepsí..:cool:

380
# 16.05.2022, 21:25

No, tak počasí už je i na Ukrajině, jarní, až letní, v olistělé vegetaci se dobře ukrývá, dodávky zbraní proudí, v Eurovizi už mají vítězství ( i když po proškrtání hlasů od šesti porot, aby holt vyhráli), do další zimy daleko... a tak mi přišel na mysl jeden starý citát, platný pro tuto situaci jak žádný jiný.."Válka je zprvu naděje, že se nám povede lépe, potom očekávání, že se druhému povede hůře, pak zadostiučinění, že se ani tomu druhému nevede lépe, a nakonec překvapení, že se oběma vede hůře." (Karl Kraus)..
( teď by se asi Ukrajincum nejvíce hodily dlouhé deště, i když je to otázkou, když zvolna přecházejí do protiútoků, to teda babo raď... radši teda sucho a teplo?)

76
# 16.05.2022, 21:42

palma
S tím počasím je to tam prašť jak ouhoď. Když dva se perou, třetí se směje, a Evropa, to rozhodně není.

# 17.05.2022, 14:17

Konflikt na Ukrajině není válkou Ukrajinců s Ruskem (Ukrajina samotná by se neubránila ani týden, což ostatně očekávali mnozí analytici), konflikt na Ukrajině je podobně jako v Iráku, Vietnamu, Libyi a dalších zemích tzv. "proxy war" mezi Východem a Západem o ukrajinské obilí a o Nord Stream 2, jehož existenci Američané nechtěli připustit, a je zajímavé, kolik lidí si nechalo vymlít mozky poměrně primitivní prozápadní propagandou. Invaze do Iráku měla na svědomí statisíce obětí, a přesto tu nikoho moc nevzrušovala. Libye byla nejbohatším africkým státem, a teď je z ní spáleniště - hlavně, že za to dostala EU a Obama Nobelovu cenu míru... předem.
Pro Ukrajinu je to bezpochyby katastrofa - Želenský je propagandista, bývalý autor televizních seriálů (Churchill s ajfounem my ass...), a na ukrajincích umírajících na bojišti mu jako správném psychopatovi pramálo záleží. A kdo jsou vlastně ti "Ukrajinci"? Od puče rozpoutaného na Majdanu americkými tajnými službami roku 2014 je Ukrajina rozdělená - a prozápadní Ukrajinci dnes prchají k nám a dál do Evropy před Putinovými tanky, zatímco rusky mluvící Ukrajinci z Donbasu prchají do Gruzie před "Banderovci" z Kyjeva, kteří se stali americkými spojenci. A tak bude Západ s Ruskem bojovat o uspořádání Evropy do posledního Ukrajince, a nakonec prohrají všichni, někdo víc, někdo méně, ale Ruská ropa poteče všechna do Indie a Číny (ve skladech nezůstane ani barel kvůli globálnímu nedostatku), a německé automobilky zřejmě zhasnou a dělníci půjdou domů, a hádejte, co se bude dít v našem státě, který je montovnou a skladištěm německého průmyslu?

76
# 17.05.2022, 14:43

Kamamura
Lépe to napsat asi nešlo.
Jsem zvědav, kolik zdejších bojovníků za demokracii, UA a ten "správný názor" na tebe 'naskáče'.

ota
Avatar
2119
# 17.05.2022, 14:53

Kamamura
Bože, tohle se teď píše na Sputniku? Rusko zaútočilo na jinou zemi kde nemá co dělat, tohle prostě ani russáčtí trollové neokecají.:)

107
# 17.05.2022, 15:20

Kamamura
"Konflikt na Ukrajině není válkou Ukrajinců s Ruskem (Ukrajina samotná by se neubránila ani týden, což ostatně očekávali mnozí analytici), konflikt na Ukrajině je podobně jako v Iráku, Vietnamu, Libyi a dalších zemích tzv. "proxy war" mezi Východem a Západem o ukrajinské obilí a o Nord Stream 2, jehož existenci Američané nechtěli připustit, a je zajímavé, kolik lidí si nechalo vymlít mozky poměrně primitivní prozápadní propagandou."

Vymlít mozky propagandou v tom smyslu, že masový hrob v Buči byla vlastně skládka voskových figurín nebo jak tomu mám rozumět? Naopak, už dlouho nebylo tak zřejmé, kdo je padouch a kdo hrdina.

# 17.05.2022, 15:45

Otíčku, Ludvíčku, a další nedovzdělaná děcka - těsně vedle, nepíše se o tom (jen) na Sputniku, píše o tom John Mearsheimer. Je to snad redaktor Sputniku či Nóvostí? Těsně vedle, je to politolog z university of Chicago. Dovzdělat se můžete zde:

https://www.mearsheimer.com/wp-content/uploads/201...

Copak, Otíček s Ludvíčkem neumějí anglicky, nečtou světový tisk, pouze levnou propagandu českého korporátního tisku? Inu, hybaj zpět do školních škamen, co zanedbali rodiče a archaický vzdělávací systém, to lze dohnat pílí a úsilím ve zralém věku dospělosti.

# 17.05.2022, 16:42

Kamamura
Mluvíte mi z duše. Dík.

ota
Avatar
2119
# 17.05.2022, 17:02

Kamamura
Nejsem pro vás žádný Otíček a nejsem žadné děcko, tak vám doporučuji abyste se uklidnil. Anglicky umím a proto vím, že článek který tady sdílíte je názorem člověka, který je v naprosté menšině. Ono se i v 30. a dokonce i na úplném začátku 40. let našli lidé, kteří hájili Hitlera, a to i vzdělaných. Několik pomýlených nebo úplatných osob se najde vždy. Naštěstí nejsme v russku, takže tady lidé za názory nevypadávají “záhadně” z oken že. :) Co se týče našeho vzdělání byl bych na vašem místě opatrný. Vás bych hádal na vysokou školu života a hlavní zdroje informací asi řetězové emaily. :)

107
# 17.05.2022, 20:36

ota
Pane Oto, řekl jste to i za mě, tímto končím veškerou debatu na toto téma.

380
# 18.05.2022, 08:31

ota
Jak jsem psal výše, na začátku agrese Ruska na Ukrajinu... jsem pesimista, a ukazuje se že to bylo oprávněné...Ohledně osobních invektiv ze strany kamamura... zcela zbytečné, kdyby šlo o odezvu na předchozí debatu, budiž, ale nezaznamenal jsem z Vaší strany nijaké osobní útoky na výše jmenovaného, takže souhlas s Vámi..

"A jak již přiznávají západní ekonomové, západní sankce na Rusko se zdaleka míjejí účinkem. Jestliže ještě na počátku března byl odhadován pokles ruské ekonomiky v HDP o 20%, v současné době se již hovoří o tom, že ruská ekonomika i za sankčních podmínek roku 2022 spíše poroste. Nejtragičtěji tedy ukrajinská válka dopadá na ekonomiku Ukrajiny, jejíž pokles HDP je dnes odhadován na asi 50% HDP a škody způsobené ruským bombardováním vojenských i průmyslových cílů již dosáhly více než 600 miliard dolarů. Ukrajinu navíc opustily další miliony obyvatel a jejich návrat se prodlužuje tak, jak Ukrajina „změnila“ cíle války a chce získat zpátky všechna území okupovaná Ruskem. To je podle názorů řady pozorovatelů sice cíl krásný, ale v zásadě nerealizovatelný. Případný ukrajinský útok by si totiž vyžádal podobné lidské ztráty jako ruský útok na počátku invaze a Rusko má stále navrch v možnostech mobilizovat rezervisty. Spoléhání Ukrajiny na vojenské vítězství tak není realistický plán." https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/nato-t...

No, jen maně jsem si vzpomněl na dění okolo druhé světové války, když Rusko nabídlo "pomoc" proti Německu,... jistý český velkoprůmyslník tehdy praštil naditou prkenicí o desku jednacího stolu a pravil " Když sem přijde Němec, zůstane mi, když sem přijde Rus, nezůstane mi nic"... nu, Němec nám povraždil několik set tisíc občanů, a vzal si co chtěl, pak přišel Rus, povraždil nám pár tisíc lidí, a vzal si vlastně taky co chtěl.. řešení tehdejší situace by bylo správné jaké?

268
# 18.05.2022, 09:20

palma
Nikoliv, ruská ekonomika poklesne o 10 - 11%, což není málo, ale agresor typu Ruska s takovým poklesem dovede žít, Ukrajina pokles o 45%, proto už nyní sliby o pomoci, to Západ umí, ale pomoci na bojišti se UK zřejmě nedočkají, jen v podobě zbraní, odmakejte si to pěkně sami = hnus, mimoně typu kamamury, který hned v 1. větě napíše totální nesmysl, neberu vůbec vážně.

UK s materiální pomocí Západu Rusáky stejně semelou, už nyní se v Německu školí na nové efektivní zbraňové systémy, Rusko denně konflikt stojí 20 mld., jestli chce Západ zasadit Rusku ránu, musí se odpojit od plynu a ropy, což měl udělat už dávno minimálně po Krymu, samozřejmě že to bude bolet, ale kdo není ochoten pro svobodu krvácet, ten si ji nezaslouží, naprosto bez diskuze, holt riziko podnikání, to není 30letý růst, kdo to lidem nakecal (ekonomové).

# 18.05.2022, 09:55

Otíček, Ludvíček a další děcka - na rozdíl od vás, děcka, jsem naprosto klidný. Špatný odhad, chyby v domácích úkolech, chabé znalosti, sklony k emotivnímu vyjadřování místo chladného úsudku - to vše jsou známky nevyzrálosti, díky které vás prostě nemohu brát vážně, je mi líto.

Otíček ani nezná Godwinův zákon, nechápe marnost přirovnávání ostatních k Hitlerovi, a proto je dobře, že se spolu s ludvíčkem a dalšími fanatiky s diskuze vyzmizíkovali, neboť umění diskutovat neovládají a ničím hodnotným proto do diskuze přispět nemohou. Tímto vám milé děti děkuji za krok správným směrem - doufám, že povede na Wikipedii, k učebnicím historie a cizích jazyků, a těším se, že až se příště setkáme s jejich dospělými inkarnacemi, že se konečně dozvíme něco, co jsme ještě nevěděli. Otíčku, poslední domácí úkol, který dělám za tebe, styď se:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A...

Falešné, plážové vlastence, kteří tak touží "bojovat za Ukrajinu" vyzývám, aby zanechali planého žvanění, odjeli na Ukrajinu a nechali se tam zastřelit - od východních Ukrajinců, nebo od západních Ukrajinců, to je jedno, celá válka je naprosto zbytečná a kontraproduktivní v době, kdy měl svět vrhnout všechny světové zdroje na transformaci energetiky a ekonomiky obecně od toxického růstového modelu k trvale udržitelnému modelu cirkulárnímu, a kdy je třeba čelit smrtící hrozbě změn klimatu (fenoménu, o jehož existenci tu některá děcka pochybovala i v době, kdy to bylo už vyloženě komickéú), je hraní si na vojáčky projevem akutního nedostatku pudu sebezáchovy.

Nesouhlasím s Yuriho paušálními a na jakýchsi fantasmagorických přeludech založenými tvrzeními že "Rusko je v této válce agresorem". Napětí vyeskalovala snaha NATO postupovat směrem k Ruským hranicím, čímž nahrála ruskému narativu o tom, že podobně jako během WW2 je existence Ruska ohrožována evropským fašismem (vidíte, děcka, k Hitlerovi může přirovnávat kdokoliv kohokoliv, a naprosto nikam to nevede, tak příště pls zkuste něco jiného), a nedávné rozhodnátí Finska a Švédska toto napětí jen stupňuje, takže konflikt se dále prohloubí.

Dospělí lidé vědí, že politika je uměním možného - výkřiky plážových moralistů typu Václav Havel, za jehož zády byla fakticky rozkradena Česká republika, se vždy ve zpětném zrcátku historie ukaží stejným dílem k smíchu jako k pláči.

Jelikož NATO (potažmo Spojené státy, které tomu gangu velí) nechalo Ukrajinu na holičkách (i když ve stylu antické zásady "rozděl a panuj" nemá problémy dodávat zbraně a nechat cizí lidi umírat za své zájmy - ostatně to se děje v Africe a Latinské Americe už dlouhá desetiletí - Pax Americana je vykoupen potoky a potoky krve, střízlivé odhady na počet obětí amerických agresí po druhé světové válce je 20 - 30 milionů lidí, Chomský uvádí 50 milionů), ukazuje se, že Ukrajinská sázka na NATO a Američany byla špatnou volbou (také postmajdanská ukrajinská reprezentace nevzešla ze svobodných voleb, ale z puče Pravého Sektoru na Majdanu v roce 2014, a o její legitimitě lze tedy s úspěchem pochybovat). Kdyby Ukrajinci prodloužili dohodu s Ruskem devadesátých let o spolupráci a přátelství, žádná válka dnes nebyla, a lidé nemuseli umírat - ale byla by jistě jiná válka, protože agresivní americký režim se bez válčení neobejde, jak ukazují příklady z Iráku a Afghánistánu - zbraně jsou velký byznys, a vojenskoprůmyslový komplex má zásadní vliv na zahraniční politiku USA.

Pro nás jako Evropany a Čechy je celý konflikt katastrofou - Američanům se sice podařilo zabránit spolupráci mezi Ruskem a Německem - nedokázali zabránit stavbě Nord Stream 2 diplomatickými prostředky, tak rozpoutali válku, a svého bezprostředního cíle dosáhli - Nord Stream 2 zbankrotoval, Rusko přestane suroviny dodávat do Evropy úplně (sankce nesankce), protože každý barel ruské ropy a plynu koupí Čína a Indie. Evropa svojí stupidní politikou vehnala potenciálně přátelské Rusko do aliance s Indií a Čínou, a ekonomicky si pod sebou podřízla větev (směšnost sankcí jen podtrhuje odtrženost evropských elit od reality, přesně v havlovském stylu).

Německý průmysl je bez ruských surovin vyřízený, a česká ekonomika co německé skladiště a montovna dvakrát tak více. Jistě, nějaké zkapalněné karbohydráty se dovezou z USA (draho a v nedostatečných objemech), ale fakt, že se vyrovnal rozdíl mezi WTI a Brentem značí, že volné těžební kapacity pro ropu neexistují (faktický peak oil supply byl někdy v první dekádě tohoto století), a státy ovládající těžbu ropy tak vlastně nemohou podobné konflikty prohrát - narozdíl od spotřebitelů.

Invaze do Ruska se nepovedla ani zmíněnému Hitlerovi, ani Napoleonovi, tak jsem zvědav, jaký mají v Bruselu plán B. Zřejmě roztrhnou svá roucha, posypou si hlavu popelem, a budou vše svádět na Putina - což je jen synonymum pro bezmoc, neschopnost a bezradnost.

# 18.05.2022, 09:57

Jinak než začnou děcka zas vyvádět a bulit - já nestraním ani psychopatům v Rusku, ani psychopatům v USA, ani psychopatům v Bruselu, okay? Nacionalismus je útočištěm zoufalců, a je ostudou vzdělané, myslící bytosti, že se nechá vymlít propagandou a plete si mezinárodní politiku s fotbalem. Války mívají totiž takový efekt, že prohrají úplně všichni.

27
# 18.05.2022, 10:25

Ajaj.. Bééé... No kdybych napsal "hudry, hudry, hudry" nebo "Kamamura, Trutnov, Kurily - Tora! Tora! Tora!", vyjde to nastejno a pseudofilozoficky to tak aspoň nehrotím. Kdo ví, co tady za pána (jestli je to tedy pán) mluví, jestli ID, EGO nebo SUPEREGO, odkud to vychází... Něco se vzít a uchopit dá, jako celek je to mimo. Možná na založení vlastního vědního oboru nebo územního celku, kterému by vládnul (třeba knížectví) ;-)
A neodpovídejte mi na to, nemá to cenu. Počasí zdar :blesk::prsi::slunce::cool:

ota
Avatar
2119
# 18.05.2022, 10:26

palma
Noo, s vámi sice v mnohém nesouhlasím, ale diskutovat s vámi mě baví. Věcná diskuze o faktech, žádné urážky. Tak to má vypadat. Ta druhá osoba si asi plete In Počasí a novinky...

ota
Avatar
2119
# 18.05.2022, 10:59

Kamamura
Tak to je milé, já vás měl pouze za pomatenou osobu, ale vy jste nejspíš i komunista a ještě navíc ani nemáte základní znalosti práva. Za Václava Havla se toho zase tolik rozkrást nemohlo. Bohužel po 40. leté vládě komunistů jsme byli zhlediska průmyslové úrovně východní skanzen, jehož průmysl prostě tomu západnímu konkurovat nemohl. Ano takový krásný výsledek udělalo ze špičkové ekonomiky 1. republiky období vlády soudruhů a spojenectví se SSSR. :) Navíc pokud byste měl znalosti Ústavy, věděl byste, že prezident ekonomickou transformaci vážně neřídí. To si stěžujte u pánů Klause a Zemana, ti vládli a měli tudíž faktickou moc.
Co se týká argumentačních faulů pobavil jste mě, umíte sice hezký odkazovat na články z Wikipedie, ale pochopení toho článku vám už dělá problémy. Za 1. já vás určitě nepovažuji za nacistu, to by mě ani nenapadlo. K nacistům přírovnávám postup dnešního russka, které tvrdí jak je jeho občanům na východě Ukrajiny zrovna teď ubližováno a jak jsou diskriminováni. Světě div se, přesně tohle tvrdil Adolf Hitler o nebohých Němcích v Sudetech. Zajímavé že. To, že přestavitelé russka vyhrožují vlastní opozici a lidem, jež jsou proti válce sterilizací asi taky nepotřebuje komentář.
Dále, mluvit o argumentačních faulech opravdu sedí od někoho, kdo ostatní označuje za děcka a místo jejich jmen používá zdrobněliny. Vůbec nic o nás nevíte a přesto se snažíte hned shazovat naše názory, protože jsou jiné než vaše, jak tohle označit? Já bych vás taky mohl nazývat nevzdělaným staříkem a nedělám to, protože to považuji za neslušné.
Co se týče vašeho tvrzení, že USA vlastně můžou za tuhle agresi. Aha.:D USA tedy nejspíš mají tisíce vojáků na území Ukrajiny a vraždí tamní obyvatele. Russko si za tuhle situaci může zcela samo. Protože světu nenabízí vůbec nic. Jen fosilní suroviny a despocii. A ono to jaksi není pro nikoho atraktivní. Spousta zemí má historicky k russku blízko, Ukrajina obzvlášť. Kdyby mělo těmto zemím co nabídnout, rádi by s ním spolupracovali. Bohužel russko se rozhodlo být chudou a zaostalou východní despocii, která je navíc agresivní, a tak samo tlačí země do NATO. Finsko a Švédsko tam nikdy nechtělo a co se putinovi povedlo? Udělal NATO tu nejlepší možnou reklamu. Dnešní russko má k nacistickému Německu hodně blízko. Němci těžko nešli ostudu z 1. sv války. V russku zase vadí rozpad SSSR. A nebojte, invazi do russka opravdu nikdo neplánuje. Všichni ví, že mají jaderné zbraně. Chybu udělala Ukrajina, když se jich v 90. letech vzdala. Pravda russko se zavázalo respektovat její území celistvost, ale to je pro ně zjevně cár papíru...
Jediné v čem s vámi lze souhlasit, že na válku doplatí všichni. Ale za svobodou je bohužel potřeba někdy i bojovat. A tímto se přidávám k uživateli Ludvicek a v této diskuzi končím. Nevím čím trávíte čas vy, ale já musím i pracovat a sem si chci chodit odpočinout diskuzí o počasí.

268
# 18.05.2022, 13:49

ota
Přesně tak, akorát největší chybou je odpouštět válečné zločiny, takže určitě bych po vyřešení situace na Donbase a ukončení bojů neudělal tu chybu a nenechal se podplatit za neangažování se na území Ruska, právě proto, že hrozí jadernými zbraněmi znamená, že je nepoužijí, protože nic jiného nemají, v okamžiku použití prohrají a to ani oni úplně nechtějí. Viděl bych to na řadu speciálních misí na území Ruska za účelem dopadení pachatelů a postavení před trestní soud, klasika co už známe z Jugošky, novému ruskému vedení se vyplatí spolupracovat, to jsou jednoduché počty, oni se uplatit nechají, je to jejich styl vládnutí, tak bych toho využil. Z Ruska se stává opravdu slabá země, která už 2/3 pozemních sil váže na Ukrajině, kde světu předvedla totální neschopnost, vysloveně si říká o porážku, spíš mám obavy ze sledující Číny, ta je údajně zděšena jednotou Západu a určitě nebude prohlubování spolupráce v jejím zájmu. Připomíná mi to trochu covidovou 1. vlnu, jedna bitva ještě nerozhoduje válku a ta energetická bude i tady zajímavá, ale obecně to vidím jako pro nás kupodivu celkem pozitivní věc, konečně se jedná rychle, věcně, jak na úrovni EU, tak i na vládě, až na nějaké výstřelky typu dárečků 5 litrů nebo snižování spotřební daně o nějakou kajdu, ale jinak celkem gut, do tarifu pro chudé se vejdu;-)

Důchodci a nízkopříjmoví mohou být naštvaní hlavně sami na sebe (kruté ale pravda), kdyby si nevolili v minulosti neschopné agenty, tak by byl finanční polštář mnohem tlustší a pomoc výraznější, ale nečekám, že si budou sypat popel na hlavu (Zeman a spol.), ale to už je moc politická debata, která sem nepatří, sorry.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.