Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teploty nad 10 °C a později od jihovýchodu déšť

Diskuse o počasí Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

367
# 18.03.2022, 07:45

ota
Ano, Aidamko1, ač člověk, který nezažil předlistopadovou totalitu a 20ti letou přítomnost sovětských vojáků v ČSSR, má anunk o historií a chápe všechny souvislosti, jj, klobouk dolů...
Vždyť Ukrajinci tu s námi žijí už léta, moje skvělá zubařka je Ukrajinka, můj kamarád, muzikant, úžasnej kontrabasista, je Ukrajinec, atd, atd..
To počasí tam, no, na tom východě je ještě dost kosa, ale jinak už se Ukrajina pomalu otepluje, zaplaťpánbůh..
Aidamko1
Máš přehled a chápeš správně souvislostí;-)
Co se týče těch ruských vládců, tam byly velikou, promarněnou šancí ty devadesátky, tedy Jelcinova éra..
Jelcin tu dekádu prochlastal.., Rusko po rozpadu sovětského impéria šlo strašně hospodářsky i morálně dolů, rozkradlo se tam, co se dalo, obrovské majetky, průmysl, a no všechno..A ruský národ vyhlížel nějakého ,,spasitele, zachránce,, který by jim vrátil hrdost, impériu význam..no a on přišel..:(
Západ se tehdy, v evropském kontextu, věnoval novým, čerstvě demokratickým zemím bývalého východního bloku, jejích konsolidaci a na Rusko se poněkud pozapomnělo.. bohužel..
Tam to chtělo Rusku pomoct, nabídnout spolupráci na všech úrovních, v momentě, kdy se stal prezidentem Putin, už bylo na všechno pozdě..
Vždyť ještě ten den, kdy se stal prezidentem, ještě tentýž den večer odletěl Putin do Čečenska a dal pokyn k masakrům tam..
Od prvního dne jeho prezidentování bylo jasné, kam se to bude ubírat..:(
Putin se evidentně už dlouhá léta snaží bývalé sovětské impérium opět zvětšovat, ale žene ruský národ do katastrofální izolace a bídy..
Rusku už se nesmí dál ustupovat, obětovat Krym byla osudná chyba západu.. Putin má evidentně mnohem širší územní choutky..
Budapešťské memorandum o samostatné, svobodné Ukrajině, z roku 1994, výměnou za její jaderné odzbrojení má Putin zcela ,,u zadnice,,...

ten V, SV zůstává ještě dost studený...
375
# 18.03.2022, 08:31

swan1
Cca od 22.3. to vypadá, že tam budou mít už okolo +12, plošně, a docela to vypadá nadlouho, tudíž lépe než teď..Ohledně těch Ukrajinců,.. každý národ má dobrá a horší období, akorát jim někdo chce sebrat i tu národnost, a tím i ta období..
Když se tak neustále mluví o Ukrajincích tak či onak, občas jako kdyby to byli nějací Marťani, tak bych jen připomněl, že v 1. československém armádním sboru za 2. světové války, čítajícím celkem 60 000 příslušníků, tvořili počátkem září 1944 před bitvou v Dukelském průsmyku vojáci české národnosti, narození na území ČSR, jen 5-6 % z celkového počtu. Nejvíce bylo Volyňských Čechů 40 %, Rusínů a Ukrajinců 24 %, Slováků 20 %, 10% směs ostatních národností....tož tak, pak sem v roce 1968 dorazily opět, společně z Rusy a ostatními z východní Evropy, .. na příkaz nějakého podobného pomatence, který poslal vojska v současné době na Ukrajinu, nebudu kvůli tomu nenávidět jakýkoli národ, ale ty pomatence rád mít nemohu, a kdo jo, spadá do stejné sorty.

166
# 18.03.2022, 13:06

swan1
ota
Díky moc. Upřímně jiný názor mít ani nemohu a popravdě neznám nikoho z mých vrstevníků kdo by měl názor opačný. Rusko je zcela izolovaný stát a dalo by se říci, že začíná pomalu směřovat k režimu jako u soudruhů v Severní Koreii. Když to vezmu od pádu SNS, tak Jelcin byl když to tak vezmu vlastně v pohodě prezident. Na začátku se co nejvíce sblížil s EU a NATO. Prosazoval více demokracie, ale jeho hospodářské manévry Rusko úplně zrujnovaly. Pak ještě jeho Čečensko, které dopadlo neskutečným debaklem a další jeho skandály z něj nakonec udělaly nejméně oblíbeného prezidenta v dějinách Ruska.

On sám si pak nakonec přál Putina jako nástupce, ale jak později v roce 2003 řekl, tak jeho volbu litoval, protože se nakonec ukázalo, že Putin bude směřovat opět do socialistického pekla.
Rusko teď moc na výběr nemá. Buď na Ukrajině neuspěje a s velkou ostudou odtáhne zpět, což by znamenalo patrně Putinův konec, a nebo na Ukrajině uspěje, ale jen s pomocí zbraní hromadného ničení a jednalo by se o velice plytké vítězství.

Je dobře, že Ukrajina má v současné době ve vedení takového vůdce jako je Zelenskyj. Ukrajina a její lid je v dobrých rukou. Janukovyč si může v Moskvě plakat jak chce, ale jeho vize na proruskou Ukrajinu jsou marné.
Mimochodem i přes určitou míru nesnášenlivosti spolu Zelenskyj a bývalý prezident Ukrajiny Porošenko koukám spolupracují. Vidět oligarchu a exprezidenta s kalašnikovem není až tak obvyklé.

palma
No snad se i na to východě oteplí a teplo také i v následujících dnech vydrží. Byla by to spása pro Ukrajinu.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/invaze-ukra...
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/exkluzivni-ro...

# 18.03.2022, 14:38

Tak Bílé Karpaty zná asi skoro každý. Neboj nejsme v Čechách tak nevzdělaní. ;-)

Adi
Avatar
0
# 18.03.2022, 23:06

K počasí v této těžce zkoušené zemi. Příliv studeného luftu končí a nad Ukrajinu se nasouvá vysoký tlak, který v dalším týdnu, podobně jako i u nás přinese slunné, jarní počasí s ranními mrazíky či mrazy. Srážky minimální. Teplota ve výšce znatelně stoupne. Zatímco do soboty tam bude okolo -10, v dalším týdnu vystoupá až někde k +5.
Pokud někde bylo mokro a je stále zámraz, to značí, že ... tanky neprojedou. Ovšem ani ty ruské, ani ukrajinské. Ovšem to usnadní práci obráncům s manpady.
K diskusi o plynu: Našel jsem na netu zajímavý rozbor, který bohužel dává za pravdu skeptikům, že plyn nepůjde jen tak nahradit: Ten problém je daleko hlubší než se zde píše. Výkřiky do tmy,že se zbavíme Ruského plynu . Nezbavíme. Není to možné bez velkých problémů.
Za prvé má vyšší výhřevnost než Norský a nebo zkapalněný. Tedy ten z břidlice. Musely by se finančně náročně změnit parametry stávajících zařízení na Ruský plyn.
Za druhé. Z Ruského plynu se vyrábí více jako 30 produktů !! Ty jde nahradit jenom částečně. Navíc CNG jde použít jenom na spalování a výrobu vodíku ,myšlen břidlicový plyn. Má úplně jiné složení a je nevhodný na výrobu. Norský má jiné složení a vyrábí se z něj jenom asi 16 produktů. Naše republika je zcela závislá na plynu. A je jedno odkud jde.

Různé výstřely jako bioplynky jsou devastátoři orné půdy. Pěstuje se pro ně jednostranně jenom Kukuřice !! A to několik let po sobě na stejném poli. Tisíce ha se takto ničí jenom pro zisk pár jedinců a nesmyslné zelené šílenství jdoucí špatným směrem. Místo malých vodních elektráren co tu byly za 1 republiky se dělá bio. Na náhonu jich bývalo několik za sebou a pracovaly zadarmo ,bez škody . Jezy zadržovaly vodu v krajině a dělaly službu přírodě.A my jen vymýšlíme vymyšlené. Řeky a voda jsou základ

Tolik k věci. Přeji klidnou a ničím nerušenou noc.
A.

375
# 21.03.2022, 16:18

No, kupodivu, válka neválka, Ukrajinští zemědělci zahájily jarní práce, pouze je tíží nedostatek nafty, tak ji musí krást z ruských tanků, a údajně je i zásobuje ruská armáda formou směnného obchodu.. tuhle válku prostě nemůžou vyhrát, ještě by tam mohlo pořádně zapršet..okolo Kyjeva to během 10 dní má dělat nějakých 40mm celkem..
p.s. tenhle odkaz už ukazuje, že jsou v průseru jak Němci na konci války, když nasazovali hitlerjugend...https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/so...

146
# 21.03.2022, 18:02

palma
hrozná blbost.. však doslova mají přes 750k profesionálních vojáků v záloze.. to že tam poslali brance neznamená, že jsou na tom špatně...
jednoduše podcenili situaci a Putin si to posral (díky bohu)

prosím berte informace od nezávislého zdroje.. to je něco jako článek o tom že vědí koho chtějí dosadit místo putina. kdo to zjistil ? ukrajinská rozvědka.... nedůvěryhodný zdroj v téhle době to samé tenhle článek

2187
# 21.03.2022, 19:13

Adi
Naprostá pravda ! Ve všem !

3
# 21.03.2022, 19:13

Maj prt a ne 750K profi vojaku... Obrovska čast jich sedi v kancelářích a na zbytečných útvarech... Velka část je v loďstvu ktere je 8 měsíců zamrzle a velká část v raketovem a leteckem vojsku.... Ale bojovat nemá kdo. A Rus má velikou spotrebu vojaku.

146
# 21.03.2022, 19:20

finnnp
a co je teda profesionální voják xD? doslova mají 850k aktivních záloh a 2M pasivních = blbost posílat děti na frontu :D na Ukrajinu poslali jen část tedy 250k "vojáků" z toho sotva 100k bylo profi zbytek branci.. je tedy zřejmé že budou mít takové ztráty a navíc ruští vojáci žijou v propagandě že jedou osvobozovat... další faktor velkých ztrát..

no nic méně začíná jim tam to počasí přitápět a to znamená roztátí rasputnic (močálů) teď to začne hrát do rukou Ukrajinců

146
# 21.03.2022, 21:58

Aidamko1
++

146
# 22.03.2022, 05:30

palma
pravda to být může, ale v týhle době nemůžeme věřit ani jedné straně, protože každá se snaží rozrazit morálku té druhé straně :)

264
# 22.03.2022, 08:58

Adi
Ale jde to, jen to bude holt trochu bolet, za mě to mělo být už dávno, proč vždycky všichni musí dostat facku, aby se vzpamatovali, závislost na Rusku měla být ukončená před 10 lety, EU dovážela Rusku zbraně i přes embargo po Krymu, holt každý chce kšeft, nějaká bezpečnost nikoho nezajímala, nikoho nezajímala Gruzie, Aleppo ani jižní Osetie, stejné jak u klimatu, hlavně ať nám to nesnižuje naše zisky a všichni ušetříme a jiné státy nás nezajímají, homo economicus debilus, tady máte zúčtování, Rusko má nyní uzavřené strategické partnerství s Čínou, proč asi.
https://www.securitymagazin.cz/security/je-cas-zba...

Bioplynky můžete plnit místo kukuřice krmným šťovíkem, což je pícnina, která může být na stanovišti i 10 let, což je pro půdu paráda, stejně se z většiny používá hnůj, má to prý potenciál nahradit čtvrtinu produkce plynu v domácnostech.

270
# 22.03.2022, 16:02

Ruska armada podle vseho vubec nevi, proc tam jdou. Nejdrive meli nahlaseno, ze jdou na cviceni a po te na mirovou misi. Stejne tak v Rusku bezi velka dezniformace a veskere zpravodajstvi je cenzurovano. A tak Rusci obcane vubec nemaji zadne informace, co se vlastne dele. A kdyz jsou na miste, tak se nestaci divit. Jedna flotila se dokonce i vzbourila, ze nebude utocit. Ale neni to pro ne vubec jednoduche, odmitnout utocnou operaci. Dokonce, coz by bylo nejhorsi, jsou vysilani i zazehnavaci prapory, co strileji po Rusech, jez odmitly bojovat. Podobna zverstva se dela za druhe svetove valky.

Spousta Rusu se snazi zbehnout ruznymi zpusoby, napriklad i opousteji takny, nebo se vzdaji. Ale, a coz je nejhorsi, mezi obycejnymi Rusy v armade je dost hajzlu, co s utokem souhlasi a ani utok na civilni oblasti jim nevadi. Mezi Rusi se najde velke mnozstvi smejdu, co tuto akci podporujou a prave ti tam delaji nejvetsi zverstva. Velmi obavanymi jsou Cecenci bez jakekoliv lidskosti a dokonce se snad maji hlasit i zoldaci ze Syrie.

Mrazy po vetsinu brezna vedly k tomu, ze baziny jeste poradne nerozmrzly, rozmrznuti je s nekolika tydennim zpozdenim. Snad uz se ale ted konecne otepli.

264
# 22.03.2022, 21:07

TommyAst
Určitě bych vyslal na Ukrajinu humanitární jednotky a kdokoliv by na ně vystřelil, ten by byl okamžitě zlikvidován leteckou podporou koridoru, cíl zajištění bezpečnosti od nacistických jednotek se symbolem Z, takže bych Putinovi s denacifikací vlastně pomohl, zřejmě jsou to ony problematické skupiny z Donbasu, které tam nemají co dělat, přesně v souladu s Putinovými tvrzeními;-) Pokud by byla vypálena raketa z jiného státu, automaticky by bylo odpaliště zničeno, jak to dělají Izraelci, humanitární mírové jednotky nemůže nikdo beztrestně ostřelovat, každému přece naprosto jasné.

270
# 23.03.2022, 12:19

Yurri

Presne tak, mirovy koridor, a jakmile na nej nekdo vystreli, okamzite odveta. Putin ale tu svoji denacifikaci mysli trochu jinak, bohuzel.

Rusko a Belorusko prichazi o meteorogicka data:
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ru...

Jedna se ale jen o nektere typy dat podle clanku, druzice a radary z Evropy. O predpovednich modelech tam nic nepisou, Rusko zadny svuj poradne nema. A data ze stanic (SYNOP treba na Ogimetu, nebo METAR, nebo aerologicke sondaze, napr. meteciel.fr a University of Wyoming) to jim asi zustane a zablokovat to poradne nejde. Jedine nejak ban na Ruske-Beloruske IP.

264
# 23.03.2022, 13:37

TommyAst
Je to přesně jak říkal Kasparov, 1. fáze 3. světové války, ruská vládní letadla tuhle přece nacvičovala rychlost evakuace na sibiř při odpovědi NATO na jaderný útok Ruska, o kterém už Putin mluvil, je o tom záznam někde na youtubu, klidně zničí Západ, hlavně ať už není hegemonem ve světě, o čemž nedávno uzavřel strategickou dohodu s Čínou, které se to teď sice nehodí, ale stejně to měla později kolem půlky století v plánu. Oni si myslí, že je zachrání velikaja matička Rus, stejně jako při velké vlastenecké válce (jejich podání 2. sv. války). Evidentně měl Putin špatného učitele dějepisu, jako většina Rusů. To už asi nedoženeme, je to zkratkovitý zhrzený nasraný důchodce, kterému nemůžete dávat nějaká ultimáta nebo mu něco vysvětlovat, proto ta jednání zkrachovala, on za ta léta dobře ví, kdo je z politiků silnej, uznával jedině Merkelovou, která už je bohužel z velké politiky venku a předpokládám záhradničí;-)

Proto ten můj návrh na pomoc s dosažením jeho cílů, je úplně jedno, že to je trochu nepřesné, ale každopádně by návrh pomoci rozhodně nečekal a samozřejmě s ním nesmí přijít USA, spíše země stř. a vých. Evropy, oslovil bych Čínu, ať rozkryje konečně karty, NATO bych tam netahal, jen jakoby dobrovolníky, prostě bratrská pomoc při speciální operaci k zastavení násilí (je jedno z jaké strany), tomu přece Putin rozumí, evidentně se mu to tam zadrhlo, když vyhodil 8 generálů. Samozřejmě by tomu musela předcházet nějaká informační kampaň, aby to bylo převzato ruskými médii a bylo bráno vážně, nepřítele musíte zničit jeho zbraněmi, jednoduchá strategie.

375
# 23.03.2022, 14:22

Yurri
Mno, s tím zabavením financí v dolarech a eurech Rusku se to začne trochu obracet proti nám, jestli budeme z Ruska nadále odebírat, de facto se začneme podílet na zpevnění kurzu rublu, plus se může časem stát, že bude do jisté míry brán jako rezervní měna... kouzlo nechtěného ( plyn a ropa budou pouze za rubly) ..:( https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/plyn-rus...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.