Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

2
# 17.03.2022, 06:41

Stranik Nemyslel jste si to samé o "čínském viru" před více jak dvěma roky :-) jeden post a kolik toho dokáže o člověku vypovědět :-)

370
# 17.03.2022, 06:47

Kokos342
👍
Ono napsat v jednom příspěvku, že jsme EU ale nejsme Brusel, že se nás netýká válečná agrese, kdy dopadají ruské bomby a rakety pár desítek km od hranic NATO i EU, (a to i na civilní cíle a jaderná zařízení) , to už chce opravdu fištróna...
To, čím vším se nás to týká, z jakých všech dalších ekonomických, zeměpisných, lidských hledisek.. nemá smyslu zde vypisovat..
Byl by to dlouhý seznam...
Tomu, komu je to jedno nebo kdo to nechápe, žádná vyšetření ani vysvětlování nepomůžou...To je ztracené...
Smazat , než toto vlákno, by si zasloužil spíše ten, kdo v něm už po několikáté uráží členy fóra...



63
# 17.03.2022, 07:37

Válka je ta nejhorší věc co může být. Bohužel jsou pořád a všude.. Ano dotkne se nás to..
Ale války jsou všude tak nechápu proč se do toho tak pletou všichni.. Je to jejich věc, pomáháme co můžeme,ale myslím,že někdy už je to hodně přes čáru.
A jelikož nejsou ani v EU ani v Natu měli bychom se na to už vys....
Bojím se toho co tady ti naši politici vymýšlí a jaký to na nás bude mít dopad "to nemyslím politicky,ekonomicky"

2
# 17.03.2022, 08:20

Lucina NATO a EU se na vysr....po anexi Krymu a vidíte kam to vedlo. Myslíte , že by bylo rozumné podobný přístup opakovat ? Pokud by to Rusku prošlo, na koho by asi zaútočilo po další olympiádě ?

63
# 17.03.2022, 08:27

Petr82
Já se právě bojím aby neutočilo už teď :(:(:(:(:(:(:(

167
# 17.03.2022, 08:30

Vzhledem k tomu, že můj příspěvek byl smazán, tak to napíši ještě jednou a bez toho sprostého výrazu.

Straníku. Rusko na Ukrajinu vpadlo bez vyhlášení války. Rusové provádějí genocidu, kterou nelze přehlížet s tím, že se nás to netýká. Kdo pamatuje rok 1968, tak přeci nemůže jen tak přehlížet tu hrůzu co tam Rusko dělá.

Naopak musíme Ukrajině pomáhat. Dodávat zbraně, humanitární pomoc atd. Rusko by mělo být dle ženevských konvencí potrestáno stejně jako režim Miloševiče a spol. v Jugoslávii. Lavrov, Putin a Šojgu patří do Haagu. Jinak to nelze ospravedlnit. Ruská propaganda je srovnatelná s režimem Hitlera v Německu ve 30.letech.

Snad se v Rusku stane zázrak. Jelcine koho jsi tam dosadil?

167
# 17.03.2022, 09:08

Ondráš*
Jak by bylo tobě, kdyby na Česko zaútočil jiný stát? Zbraně jsou nutné, jak by se jinak bránili? Tobě by nevadilo kdyby jiný stát provedl invazi do ČR. Podobně jako za Hitlera? Zbraně jsou nutně potřeba. Ukrajinci jsou samostatný stát, který má právo na sebe určení. Rusko ani nevyhlásilo válku. Ukrajinci jsou hrdinové. Ruské vedení a jejich propaganda je banda válečných zločinců.
Tak v roce 1968 sice byla značná část vojáků SSSR tvořena Ukrajinci, ale to v současné době nic neznamená.

Proč Ukrajinská vlajka? Jsem skaut. Mám být apolitický, ale nejde to. když už nic" tak jsem poslal peníze a také tu Ukrajinskou vlajku na podporu. Ta je ale teď víceméně všude, takže nevím kde je problém. Mám si dát bílou profilovou?

2
# 17.03.2022, 09:46

Charlie Myslíš že by konflikt v Doněcké a Luhanské oblasti vznikl bez masivní podpory Ruska ? Líbilo by se ti kdyby Němci chtěli Sudety nebo Poláci Těšínsko ? Vytáčí mě, když někdo zpochybňuje právo suverénního státu bránit své území a za vším hledá konspirace.

2
# 17.03.2022, 09:50

Aidamko1 Ten výraz tam naprosto seděl. A omluva.

370
# 17.03.2022, 10:00

Ondráš*
V roce 1968 sem spousta sovětských, tedy i ukrajinských vojáků přijela a nechápala, proč je tu nechceme..
Vždyť nás přece přijeli osvobodit, pomáhat nám v boji proti ,, vnitřnímu,, nepříteli, takové měli informace od sovětské propagandy..
I teď na Ukrajině jsou ruští vojáci masirovani nesmyslnou propagandou, o osvobozující misi od ukrajinských fašistů..
Vlajka je symbol vnitřní podpory napadeného ukrajinského státu ruským agresorem, tvl co je na tom k nepochopení..?!!
Aidamko 1
👍
No vidíš, student a přesto jsi poslal peníze na podporu ukrajinského lidu, super! A i jinak pomáháš..Já samozřejmě také poslal peníze.
A proč..?
To je lhostejným, sobeckým ,,frajerům,, zbytečné vysvětlovat..
charlie
Ty do kterýho vlákna vlezeš, všude postuješ výhradně ty svý konspirační hovadiny..



76
# 17.03.2022, 10:29

swan1
Netušil jsem, že aktualne.cz patři mezi konspirační weby🤦🤦🤦

380
# 17.03.2022, 10:29

swan1
Asi takhle, teď, v tuhle dobu se nebudu vyjadřovat k tomu, co se mi místy na tom dění, spojeném s exodem před válečnou mašinerií, nelíbí a i silně nelíbí ( nemyslím teď politiku). Máme veterinu, takže manželka dělá pro jejich zvířata ty prohlídky zdarma, plus čipování taktéž, je to pomoc a plní to i účel, registrace a ochrana třeba před vzteklinou, která se na Ukrajině vyskytuje.. Pomoct je potřeba a bude potřeba, mnoho let.. No a k tomu, co se mi silně nelíbí (nelíbilo), se vyjádřím až na to bude doba...
No, koukal jsem včera na zprávy, leckde na Ukrajině ještě pěkně sněhu a asi i mrazy, tak snad to brzo roztaje a bude bahýnko, rozmrzlá půda v močáliskách apod..:D

146
# 17.03.2022, 10:33

palma
už aby to bylo... zpomalí to postup vojsk ruské armády

370
# 17.03.2022, 10:44

charlie
Nenarážim na Aktuálně.cz, ale na tvojí konspirační, manipulátorskou hlavu...
palma, kokos
Jj, oblevu na Ukrajině by to chtělo...

# 17.03.2022, 14:00

Nereagujte v tématu na trolly. Před přispíváním si také přečtěte nápovědu k diskusi. Při urážení jiných a psaní sprostých slov se vystavujete riziku trvalé blokace. Do tématu nepatří ani žádné bojové písně, nesouvisející videa, vtipy atd. (ty už jsou zcela mimo téma). Pokud k tématu nemáte co napsat, tak do něj prostě nepište a ignorujte ho. Jiných témat, kam můžete psát, je tu spousta.

146
# 17.03.2022, 18:16

Stranik
to je fakt.. dělala hodně :D rozdávala peníze a všichni se měli dobře a starší generace ji bez myšlenkovitě volila z důvodu vyšších důchodů.. jenže odkud se bralo na ty důchody a prémie atd atd? no dávalo se to na dluh.. je jasné, že když se musí splácet dluh, nemůže být posvícení.. bohužel to odpyká tahle vláda, ale takhle to chodí

167
# 17.03.2022, 22:21

swan1
Peněz jako student pracující v obchodech a stravovacích zařízení nemám nijak moc, ale rozhodně mě to přišlo lepší poslat to na Ukrajinu. Člověk si totiž uvědomí, že kdyby byl na jejich místě, tak by ty peníze doopravdy potřeboval. Nemají často nic, jejich domy jsou zničené, nemají kde bydlet, takže nebylo o čem přemýšlet a hned jsem pár tisícovek poslal a posílat i nadále budu.

Jako ještě víc mě namotivovalo to, že můj spolužák je z Ukrajiny. V Česku je dva roky, takže jen to jeho povídání láme srdce člověku. Otec mu bojuje v Kyjevě v obranné linii, kde probíhají v poslední době velké boje. Mimochodem paradoxně ve stejných místech bojuje i Porošenko, tedy exprezident Ukrajiny. Spolužák má o otce velký strach, to stejné i o jeho prarodiče.

Je to zvěrstvo. Rusáci si nezmění. Nic ve zlém, ale politické špičky Ruska jsou posledních několik set let velký špatný. Pokud bych měl najít nějaké střípky, tak leda Gorbačov a možná s velkou dávkou sebezapření i Jelcin, ale jinak tam nikdo demokratický nebyl. Poslední byl Mikuláš II. i když i ten nebyl svatoušek.

ota
Avatar
2119
# 17.03.2022, 23:31

Aidamko1
Klobouk dolů za takové uvažování ještě na střední škole! :)
Jinak jsem rád, že tentokrát konečně stojí jasná většina lidí za Ukrajinou a těch pár exotů co invazi háji už jsou všude v úplné menšině. Nejvíc mě ale fascinují příspěvky o tom, že Rusko tam jelo chránit Rusy, protože jim Ukrajina ubližovala. Těmto lidem bych doporučil si přečíst něco o Sudetech a postupu Nacistického Německa. Putin se prostě chová úplně stejně jako Hitler.
Lucina
Rusku právě nelze ustupovat, pokud už nejsme ochotni zasáhnout přímo vojensky, tak je nutné posílat co nejvíce zbraní. Pokud znáte historii, tak víte že politika appeasementu není zrovna úspěšná...
Zlo to chce zastavit co nejdřív, což už jsme tedy po Krymu prováhali, ale dál to odkládat opravdu nelze.
Ukrajině alespoň konečně začíná přát počasí a teploty rostou, což bude dobrá zpráva nejen pro obranu, ale i pro uprchlíky.

268
# 18.03.2022, 07:43

Neuvěřitelná vojenská neakceschopnost Evropy, Irák, Afghánistán, tam se našla odvaha zasáhnout, ale na evropské půdě nikoliv, při souvislém bombardování civilistů? Okamžitě utvořit humanitární letecký koridor, který pokud by ohrozila jediná střela, tak bez milosti zaútočit na všechny pozice ostřelující města, nikdo nemůže ani ceknout, cíl zajištění bezpečnosti civilního obyvatelstva, vůbec bych o tom nediskutoval, až se Rusové stáhnete, můžeme sednout ke stolu a domluvit se na vydání všech zločinců, kteří rozkazy nejen provedly, ale i vydaly nebo si jen na území Ukrajiny vyzvedneme sami a nejsme schopni za přítomnosti Ukrajinců garantovat jejich přežití. Jestli Rusko provede při odsunu sebemenší prasárnu, ihned bych otevřel otázku nelegální anexe Krymu, na to by Putin sakra slyšel a vyjednávací pozice by byla úplně jinde, přece nejsme takový slaboši, že rozumíme jen ekonomickejm sankcím?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.