Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Jaké teploty nábídne červen 2020 ve své 2/2?

F4
Avatar
109
# 20.06.2020, 10:59

igor127
Všichni znamená i já?
Asi to tu už bude navěky ve stylu útoků, kritiky, napadání a zastánců tepla vs. zimy, deště vs. sucha. To tu můžeme rovnou zabalit a zrušit. Ale je to opravdu škoda. Zrovna od Vás bych čekal trochu empatie, když žijeme v podobných srážkových poměrech.

ota
Avatar
2132
# 20.06.2020, 11:09

F4
No, neřekl bych že Igor je zrovna zarputilý milovník slunce a veder a nikoho nenapadá. Jen už se na to po tomhle počasí docela těší, což mám tedy stejně. Navíc vy přemýšlíte opravdu trochu pokrytecky, máte výlet, tak ať svítí slunce, o víkendu ale ať prší a máte klid. Přitom přesně jak píše Igor většina lidí má čas právě o tom víkendu a doufá, že by se třeba dalo vyrazit na kolo, túru, grilovat nebo se koupat.
Každopádně červen je zatím s minimem slunce a nízkými teplotami odpoledne. Na mnoha místech už jsou povodí extrémně nasycená a tlakovou výši už by to opravdu chtělo. Tím samozřejmě neříkám, že by mělo být pak měsíc sucho a vedro, jen už je potřeba pauza.

F4
Avatar
109
# 20.06.2020, 11:13

ota
Však já ho respektuji ale už zase zabředáváme do jiné diskuze. Tak to prostě je, lidi se tu neumějí chovat a z toho pramení má touha po deštivých a chladných víkendech, což nutně neznamená, že to tak musí být i jinde.

F4
Avatar
109
# 21.06.2020, 10:28

Stejně si myslím, ač se to někomu může zdát šílené, že červen nakonec skončí s kladnou odchylkou, byť třeba +0,2°C. Ono je před námi ještě 9 dní, během kterých se dost oteplí (zjm. od čtvrtka) a stačí pár dní nad 26°C a v noci 15-17 a nadprůměr je rychle na světě.

ota
Avatar
2132
# 21.06.2020, 13:47

F4
Já si to myslím taky. Noci jsou teplé. Kdyby se ale vzal průměr maxim, tak budou podle mě podprůměrné. Díky tomu máme pocit, že je hodně chladno.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.