Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Hojnější srážky od 1.10. do 10.10.2019

# 04.10.2019, 23:53

Srážky jsou potřeba, to jo, ale k podzimu patří i stálejší slunečné počasí babího léta, a to letos zatím postrádám, i v létě to stálé počasí chybělo, nepřálo to výletům, čundrům.

2
# 05.10.2019, 06:59

Anketa - kdo z Vás má rád slunečné počasí, při kterém se dá i něco dělat? A kdo z Vás má rád deště, při kterých se dá jen pozorovat počítač a meteostanice?

385
# 05.10.2019, 08:00

Já z toho fakt umřu, je deset- čtrnáct dnů s oblačností (občas přece jen to slunce vykoukne,), a už je to moc.. když je v létě čtrnáct dní slunce, už je to moc.. až bude čtrnáct dní mrznout, už to bude moc...:D, až bude jeden rok teplotně podprůměrný, začnou se množit předpovědi doby ledové, a nějaká nová Gréta v zimníku bude říkat, že jsme jí zničili dětství... jdu se posadit na verandu s hrnkem kafe v ruce, čelit podzimnímu počasí!:cool:

77
# 05.10.2019, 08:23

Toho slunce bylo letos málo??? Svítilo jako o život v měsících, kdy té vody mělo spadnout nejvic, podle statistik. Holt se může stát, že budeme bez babího léta, a co.....nic, nic se nestane. Za mě paráda, já si to užívám.

40
# 05.10.2019, 09:14

No jo, no.. Po par sychravych podzimnich dnech, dokonce i s nejakym destem, vylezou zmrzliny a modli se za suche babi leto.. Porad je nekdo nespokojeny.. :D Ale malo platny..vsichni by sme meli bejt za ten dest predevsim RADI !!!

272
# 05.10.2019, 10:05

Ano jsem rád za další 2mm, bohužel všude kolem prší více, aktuálně další slabá přeháňka, někdo si na tohle stěžuje? Jsou to dámičky, jdu plevelit jahody, zároveň je odkamenit, vyhnojit zetlelým hnojem a guánem, bez ohledu za vlhkost, vítr nebo chlad, žádný lepší hadry jak měšťáci, boty i rukavice mokrý, klidně 4-5 hodin, každý druhý den do tmy s čelovkou, každou žížalu nesu do kompostu a když šlápnu na záhon, tak mám špatný svědomí, takhle vypadá totiž vztah k přírodě vážení, já jen doufám, že nejsem sám.

F4
Avatar
109
# 05.10.2019, 10:39

Ježiš marjá, naopak dejte pokoj se sluncem. Toho bylo letos až moc. Každý měsíc nadnormální nebo aspoň normální ve slunečním svitu. V červnu na chcípnutí a i dnes, kdy mělo být zataženo svítí zase slunce a neprší. Konečně bude venku klid a člověk se nemusí tolik obávat, že se nevyspí.

385
# 05.10.2019, 12:49

Tak teď sem dorazila další vlna deště, a pěkná...

73
# 05.10.2019, 13:16

Dnes napršelo zatím 6 mm. Uvidíme, co přinesou odpolední přeháňky.

# 05.10.2019, 13:57

Tak nakonec napršelo docela plošně v celé ČR. V Praze a okolí cca 8-10 mm. Nejvíce spadlo na hřebenech Šumavy asi 20-35 mm za posledních 24 hodin. V Čechách už bude déšť pomalu ustávat, ale na Moravě mají před sebou ještě pár hodin na navýšení skóre.

Další várka deště zdá se že z úterý na středu a pak to vypadá na příští víkend na poměrně výrazné oteplení. Tedy ti co mají rádi teplo tak se dočkají a dáme si ještě pár dní s dvacítkou. Tedy takové opožděné menší babí léto.

F4
Avatar
109
# 05.10.2019, 14:43

Ale Aladin ty srážky dnes dost nadhodnotil. mělo být napršíno kolem 15 mm a je půlka. I na horách to není tolik, co se čekalo. Ale aspoň něco, pršelo teď každý den. Samozřejmě se to ale o víkendu jako vždy neobešlo a neobejde bez slunečního svitu.

# 05.10.2019, 15:54

F4
Tak nevím jaký sluneční svit. V Praze dnes slunce prakticky nesvítilo vůbec a koukal jsem schválně na stanici Tušimice, která je docela blízko Klášterce a tam také skoro nic. Tohle už mi fakt zavání nějakou alergií na sluneční záření, když si někdo stěžuje v den kdy slunce vylezlo možná na malou chvilku.

# 05.10.2019, 16:17

Tak po necelých 15 mm z úterka a středy napadlo za dnešek dalších 10 mm od dnešní 1. ráno, kdy začalo pršet. Prší ve vlnách. 1. vlna přišla od 2. do 8. ranní a ta přinesla 6 mm. Další 3,5 mm napadli mezi 13. a 15. hodinou a nyní přišel velmi intenzivní déšť z kterého by do noci mohlo napadnout dalších až 10 mm. Podtrženo sečteno po dnešku bych mohl mít za říjen 34,8 mm srážek, což je velmi vysoké číslo a blíží se už téměř k dlouhodobému normálu srážek.

F4
Avatar
109
# 05.10.2019, 16:52

JohnBattler
Stačí se podívat na družici. V Tušimicích opravdu slunce nesvítilo ale u nás dnes cca 1 hodinu. Tady je aspoň názorná ukázka toho, že všeho moc škodí. Celý rok plno slunce a každá další hodina už vyčerpává...

142
# 05.10.2019, 16:57

Ondráš*
Na Slovácku k 50 mm? jsem koukal na 24 úhrny z dostupných stanic v té oblasti, a spíš tak polovina toho co píšete :D Víc napršelo i na Šumavě nebo v Krušných horách...

F4
No spíš to vypadá, že to vyčerpává jen tebe, na druhou stranu, když máš sílu psát, tak to tak strašné není. A nějaké hodinka, to přece nic není...

F4
Avatar
109
# 05.10.2019, 17:57

igor127
Já neříkám, že tato hodina zrovna je. Spíše jen konstatuji, že dnes slunce svítit nemělo a přesto aspoň tu hodinu svítilo. Dokud je venku klid a jsou nějaké srážky, tak mi to nevadí a je pravda, že slunečnímu svitu neholduji.

# 05.10.2019, 18:01

Tak i v Ostravě mě srážky docela překvapily, protože už nyní jsem na skoro 20 mm za dnešek. Zatím spadlo 19 mm, což je nejvíc z celé Ostravy. Srážky moji oblast zasáhly mezi 16. a 17. hodinou a spadlo za pouhou 1. hodinu dalších 6,5 mm srážek a vypadá to, že ještě dneska nekončíme. Srážky budou opravdu vysoké a navíc už se začínáme dostávat do chladného vzduchu a v Krkonoších od 1200 m.n.m sněží, ale zatím je ochlazení mírnější, než bych čekal. Myslel jsem, že už dneska večer bude sněžit i v Beskydech a v Jesenikách, ale zatím nic.

# 05.10.2019, 18:14

Jak si někdo může toto počasí užívat... za mě nejhorší počasí, jaké může o víkendu být. Podzim mám spojený s babím létem a nádhernými výlety do přírody, a to mi letos chybí. Snad to vyjde příští víkend. Mimochodem, toho sluníčka bylo hodně v červnu, ale červenec a srpen nic moc, úhrny 200 hodin za měsíc nejsou na léto nic moc.

4
# 05.10.2019, 19:33

Paráda zatím 24 mm :prsi: a stále prší bez přestávky.

80
# 05.10.2019, 19:39

Tady se to cmrndá po pár mm každý den, což je hrůza na to, že to jsou solidní TN. Nevím proč tu nespadne něco konstruktivnějšího. Naposledy za den spadlo přes 20 mm na začátku června(!) a jen 6x spadlo nad 10 mm za ty 4 měsíce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.