Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí Aktuální počasí v únoru

11
# 09.02.2008, 21:39

to uz by bola sila dva rekordy piosebe ale stat saoze leto by vsak malo byt skor priemerne mozno s s jednym extremnym tyzdnom a tu v dca nebol povodnovy stupen na vahu ak som dobre informovany uz 8 rokov a to bola 2 roky dozadu 10 rocna voda jednoducho sme mali vzdu stastie ze sa to nevyprsalo nad Slovenskom ale vzdy nad Ceskom alebo Polskom a to vyjadrenie s pravidla sa nevyskytuju povodne som tusim pocul s ust jurcovica nie urcite s vasich a zijeme v obdobi extremov zajra mopze byt predpoved ze buduci tyzden bude -30C ale to je uz fakt extrem

# 09.02.2008, 21:40

18 rokov.

15
# 09.02.2008, 21:41

jelo15
TO je fakt extrem ale zo dna na den a z tyzdna na tyzden...aj pocasie potrebuje cas sa zmenit...
jaroslavec
Proste je to tak, sem nadseny tím, co sme tu mali tenhle rok.
S pozdravem OLiwer.

531
# 09.02.2008, 21:44

dík ještě vás tady moc neznám, dnes končim mějte se hezky a jak říkáte z oblibou po slovensky dosněženia;-)

15
# 09.02.2008, 21:46

jaroslavec
Pekne se ucis!:)

11
# 09.02.2008, 21:47

no myslim si ze pocasiu staci kratka doa na zmenu a aj najlepsi meteorologovia aj technika mozu nieco prehliadnut urcite vies o vyjadreni isteho britskeho meteorologa v priamom prenose zajtra bude nadherne poocasie a na druhu den na britaniu udrel hurikan a dakujem za nove info ja som si myslel ze to bolo 8 lebo ja som bol vtedy zrovna v kosiciach na vychode a nam telefonovali ze sa vah vilial ale to bol nastastie len spoza 1 valu fruhy co je na 100-200 rocnu vodu nebol nejak vyznamne atakovany a tych 18 rokov je teda dost je cas to teda zmenit

15
# 09.02.2008, 21:49

jelo15:
Tak do snezenia aj Tebe a zajtra okolo 08:30 hod. som tu..
Dosnezenia.

11
# 09.02.2008, 21:54

hmmm to uz by som mal byt hore shak si musim zebrat lieky takze..... shak sa stretneme napismi na pokeci ale pls rp posta sa mi moc nesce vzdy otvarat

Anonymní
Avatar
# 09.02.2008, 22:02

Ale čo sa tu ľudia bojíte zima hádam no nie taká ako niekedy do určitej miery príde ale nemôžeme počítať ako hovoril Jelo že sa z jedného dňa na den poklesnú teploty na -30st! Počasie je o trpezlivosti a skúša nás pravideľne všeljakími vecami a tak preto budme realisti a ked niečo príde nebude to vo veľkom a musíme si uvedomiť že naše počasie dosť ovplyvňuje Atlantik bohužiaľ je to pre nás negatívna správa lebo more otepľuje v zime a ochladzuje v lete my na to že sme vnútrozemská krajina tak my máme len tie negatívne veci horúce letá a suché a na zrážky chudobné zimy a väčšinou mierne no a napríklad na Balkáne a v Rumunsku majú more ale napadne tam viac snehu lebo majú dostatok vody ale napríklad mrazy tam majú dosť silné ved v Bukurešti Sofii bežne behom pár dní tento rok teplota klesla až na -15st. pri hmle a trvalo to takmer 1 a pol týždňa ale v lete tam nie je problém ako sa tam raz stalo že tam bolo až 47.5 stupňa takže extrémy tam majú ešte väčšie ako my a sú pri mori a sú juhovýchodne od nás a súhlasím že žijeme dobu plnú extrémov a nepochopiteľných vecí to nemôže nikto spochybniť ale tvrdiť tu že v lete budú povodne to je teda dosť odvážne tvrdenie fakt to by si žiadny aspoň trochu seriozny meteorolog nemôhol dovoliť tvrdiť len my meteo amatéri tak píšme ak nespíte!

11
# 09.02.2008, 22:10

shak som poukazal na to ze nejsom meteorolog a ze si to mozem teda dovolit a tie povodne budu shaj sa mozes aj stavit

8
# 09.02.2008, 22:12

boli by tu zaujimace zimy keby sa nejak odklonil Golfsky prud :-D :-D

8
# 09.02.2008, 22:15

inak aktualne pocasie Jasno ( sa konecne vyjasnilo ) absolutne bezvetrie, teplota -3,8

11
# 09.02.2008, 22:17

jj to by bolo goodne ale neboli bby nejak vyznamne zrazky:( a tiu je tiez v dubnici nad vahom okolo -3-4

8
# 09.02.2008, 22:20

by sme si zadovazili snezne dela a snehu by sme si vyrobili kolko by sme chceli :) :) :)

11
# 09.02.2008, 22:27

jj uz o tom vazne uvazujem:D

8
# 09.02.2008, 22:31

uz je -4,1 pojde to pekne dole, ale kde su tie casi zo zimy 05/06 ked bolo o takomto case 140 cm snehu a mrazy -15 az -25 boli take bezne ako tento rok -5 :) :) :)

Anonymní
Avatar
# 09.02.2008, 22:37

Však aj ja tu otom hovorím že raz budú na miesta rady na pomaranče rady na snežné delá aby si tak ľudia môhli pri mínusových teplotách vytvoriť pravú atmosferu zimy a Vianoc ale pochabuejem že bude niakee mimoriqadne daždivé leto a stavujú sa deti a nie rozumný ľudia nie kvôli tomu že by som sa bal ale že to v bnlízkej budúcnosti nemá význam lebo nikto nemôže na 100% tvrdiť aé leto bude ale jedno je už asi všetkím jassné že telotný strop prekonaný nebude lebo to by už bolo nennormálne aby sme tu v strednej Europe mali 40st. teploty to tak asi len pri chrípke heh tak zatial sa tu majte dobre je už idem do ríše s nou a mojím heslom dňa je teda sú: Ak chcete späť voľte plnou parou back! alebo: Pána beka nevoľ paroubeka!:cool:Ja viem je to trošku trápne a od veci jednoducho scestné ale nedalo my to tu nenapísať tak sa majte všetci hoši a kluci hezky aj vy tam na Moravsko-Slovenském pomezí tím myslím tebe Ondro ja viem že si v Dubnici ale aj tak si tam myslím odtiaľ tak navidenou!:) ;-)

8
# 09.02.2008, 22:47

HuJinTao dobru aj tebe :)

inak si sa mi ozval na to ICQ :(

Anonymní
Avatar
# 09.02.2008, 23:11

Presne tak Kysučan tá zima bola jednoducho z iného cesta toto asi moc dobre nevykyslo nie pošlem vám tu náhlady na tú zimu na meteorologickej stanici Liesek tu na Orave ale vážne už idem buvať aj vy by ste mali človek aby sa prebudil do nového dňa s nabitou energiou by mal spať aspoň 8 až 9 hodín u deti a u dospelého o hodinu menej tak sa majte dobre ale vážne ráno múdrejšie večera aj zajtra ja den haloo treba ma aj počúvať ale nie robím si žarty Jelo ma už hádam pozná tak tu to máte o tej na sneh bohatej zimy u nás boli vtedy tri výrazné snehové chumelice alebo metelice skrátka cez naše územie nad Oravou prešli výdatné zrážkové frontálne systémy a napadlo prvý krát tyždeň pre Vianocami v roku 2005 až 50cm snehu za jeden den a fakt tu na severe vtedy snežilo neustále celí den také dklhé a husté sneženie si tu v DK nepamätám a potom po Vianociach 31.12005 tu bolo dalšia kalamita a to ochromilo dopravu na celom území no najviac zaviate snehom boli práve Orava a Kysuce napríklad to odrezali horské dediny Makov a Klokočov tak by to malo byť každú zimu u nás vtedy bolo až 90cm snehu čo je na mesto dosť a najväčšie mrazy prišli až po páde lietadla Antonov v Madarskej obci Hejce vtedy tu bolo na vtedy ešte klasickom nie digitálnom škoda že som ho vtedy nemal sa nameralo u nás aj tích -25.5st a cez den bolo pod -10st. a takto to bolo asi trikrát po sebe naozaj ale mrazy pokračovali takto skoro aj mesiac v kuse a ešte aj v Marci boli -20tky tu na severe vtedy prišla aj tá snehová búrka bola aj Blave tam bolo vtedy za dve hodiny 40cm snehu a nepamätáte si že vtedy bol aj zaľadnení Dunaj čo by teraz by bolo raritou lebo na také mrazy bude Bratislava asi dlho uchránená ale hovorím asi lebo tento rok má byť resp. to vvyplíva zo správy na Anglickej meteoslužbe Met. office že tento rok bude z globýálneho teda z celosvetového merítka najchladnejší za posledných 8 rokov teda od začiatku tíchto oficiálnych a dlhodobých klimatologickích predpovedí ale aby som nezabudol pošlem vám tu tie odkazy na stránky ale už sa opakujem tak čaute: http://www.novinyorava.sk/index.php?act=show&c...
Tak je to pravda či ani tomu neveríš Ondrej!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.