I v Dánsku padl absolutní teplotní rekord 36,6°C,předchozí byl z roku 1975,a to 36,4°C.To jsou desetinky,ale třeba na Z Polska se očekává až 42°C a dosud platný rekord je z toho zmiňovaného roku 1921,a to 40,2°C.No a docela velké skoky to zřejmě budou i jinde ve střední Evropě.Německo dnes dle předběžných údajů “vylepšení”na 41,5°C.
Diskuse o počasí Extrémní vlna veder a sucho - červen/červenec
nakonec jsem dohledal že u nás je absolutní rekord z 1. července 2019 a to 32,6 ,sice tu má dlouhou tradici měření srážek (1905) ale až od roku 1971 se zde měří teplota a to přerušovaně,momentálně je tu stanice od roku 2016...dnes bylo nejvíc 31,2 tak uvidíme jestli zítra nebo v pondělí bude nějaký rekord
Tak Kladno dalo dneska +37.. též rekord.. no ale tak jak ve Francii to tu dnes po ránu teda nevypadalo...
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-to...
Udaje uz nebudou, stanice v Doksanech shorela
Tady teď 35,7°C a moje meteostanice přepisuje rekordy: 33,5°C v 9 m nad zemí, nejvíc za komplet tři roky měření + zatím nejvyšší průměrná teplota dne, 27,3°C (jasné, do půlonci to asi o něco klesne, ale zatím to pořád enom stoupá). Jinak dneska první tropická noc a první supertropický den v roce 2026 (4. tropický od začátku roku a zrovna takový masakr :!!. V baráku je 25,5 a to máme zatažené žaluzie, zastiňovací závěsy, roztáhnutou markýzu. Vyspat sa v tomto hnusu je absolutně nemyslitelné, nedovedu si ani představit, jak ty teploty můžou polézt ještě výš v nedělu...a co teprv v pondělí
Doufám, že po těch vedrech a suchu to pořádně spláchne, bouřky nepotřebuju, dal bych si pěkné 3-4 dny trvalého zahradnického a max. 20°C
Marcyn
3-4 dny, to je mokry sen
Zde max 38.3°C, ted 36°C, fouka J vitr, je to jak z fenu. No mozna se ta 40tka podari i zde.
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.