Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Teply Rok 2009

Anonymní
Avatar
# 14.01.2009, 18:42

pocasi v dubnanech
U mě byla nejdřívější bouřka nějak kolem 10:00:) a jednou byla dost zajímavá bouřka ještě ve 20:00 večer, bylo jasno, ve 20:30 bylo polojasno a ve 20:45 už jsem slyšel v dálce hromy ze západu ale právě na západ máme kopec Holedná 398m.n.m. takže nebylo nic vidět a potom jsem tomu chvíli nevěnoval pozornost a ve 21:00 už to bylo tu, ze záčátku jenom slabý déšť, později průtrž mračen, napadlo asi tak 10mm srážek protože bouřka trvala zhruba půl hodiny potom jsem se díval asi tak ve 21:30 na východ, tam máme dost dobrý výhled(asi tak 10 až 17 kilometrů) a bylo dost hezké sledovat v dálce ty blesky:) :) :D :blesk: :prsi:

# 14.01.2009, 19:13

Marek
Ahojky,když už jsme u těch bouřek,tak velmi dobré bouřky jsou večer a v noci kdy je tma,tak je dobré pozorovat ty blesky.Nejčastěji k nám přicházejí bouřky od jihu,jihozápadu,západu a severozápadu.Špatné nebývají ani bouřky od jihovýchodu a východu,ale ty trvají většinou krátce.Z těch západních směrů trvají i delší dobu a to mě vyhovuje.Jenom při těch nočních bouřkách nemůže člověk moc spat,protože to budí ze spaní.:blesk:

Anonymní
Avatar
# 14.01.2009, 19:20

pocasi v dubnanech
Jenomže na západě ty blesky moc dobře nevidím protože můj dům je postavený blízko u kopce Holedná, jinak na východě jsou blesky vidět nejlíp ale stejně k nám většina bouřek chodí ze Z.:blesk:

# 14.01.2009, 19:28

Marek
Já mám dobrý rozhled a vidím téměř na všechny strany kromě S a SV tam bohužel nevidím do těch směrů,protože na sever nemáme okna.Jinak je radost pozorovat ty noční bouřky: už i více než hodinu před příchodem bouřky je krásně vidět blýskavice a ta postupně zesiluje a později je slyšitelné i hřmění a potom vlastní bouřka s velmi silným větrem s průtrží a hlavně s velkým množstvím blesků.Pak když už ta bouřka odejde, tak ještě 1 až 2 hodiny po té je vidět blýskavice na V straně nebo tam kam bouřka odešla.:)

Anonymní
Avatar
# 14.01.2009, 19:32

pocasi v dubnanech
To já mám dobrý výhled jenom na V SV a částečně i JV,protože na J,JZ,Z,SZ je kopec a na S nemáme okna, okna nemáme taky na J ale tam je stejně kopec:!!:

Anonymní
Avatar
# 14.01.2009, 19:42

pocasi v dubnanech
A při jedné bouřce v roce 2006 jsem viděl na východě takový rotující se mrak a málem z něho bylo tornádo:D

# 14.01.2009, 20:34

http://tv.e-počasí.cz/video/bliziace-sa-celo-burky -blesk-110/
jo ta stránka nejde zobrazit.:!!:

Anonymní
Avatar
# 15.01.2009, 18:50

pocasi v dubnanech
V tom případě si to asi musíš napsat do horního řádku:)

49
# 17.01.2009, 14:06

krupka- my máme nejlepší výhled na bouřky od jihozápadu a od jihu,ale nejvíc jich chodí od toho JZ .. teda spíš všechny..jen vyjímečně jde náká z jiného směru :blesk:

Anonymní
Avatar
# 17.01.2009, 19:33

pocasi v krupce
My máme nejlepší výhled na východ, nejbližší ale malý kopec je tak 10-17 kilometrů od nás, jinak na obzor až 60 kilometrů:cool:

Anonymní
Avatar
# 23.01.2009, 16:39

pocasi v dubnanech
Řeknu jeden bouřkový případ, bouřka z toho nebyla protože bouřkové mraky odtáhly na JZ od nás: Bylo jasno nebo skoro jasno až do 16:00 a když jsem se v 16:00 podíval na V obzor, tak tam bylo milé překvapení protože po celém tom obzoru byly roztáhlé 3 cumulonimbusy, potom tam asi 2 hodiny visely a potom odtáhly na JZ od nás, neslyšel jsem ani jeden hrom jelikož mračno bylo pořád od nás hodně daleko a potom bylo zase hezky.

2 případ: Už s něho bouřka byla, přišla trochu netradičně z JV:
Jel jsem asi ve 14:00 někam pryč a bylo polojasno, potom se zatáhlo a od S mě západně minula jedna bouřková oblačnost, ale potom jsem se podíval na JV a věděl jsem že je zle, byla tam roztáhlá bouřková oblačnost a velmi rychle se blížila ke mně, nasedl jsem do tramvaje a jel domů, asi 50 metrů před domem už začalo pokapávat a když jsem přišel domů, uvědomil jsem si že jsem přišel tzv. za 5 minut dvanáct, přišla průtrž mračen a bouřka trvala asi 2 hodiny od 16:00 do 18:00, taky se dost ochladilo z 32C. na 21C.

První případ v červenci a druhý v srpnu tohoto léta co bylo:)

# 23.01.2009, 17:49

Marek
Já zas popíšu jednu doslova pekelnou bouřku z 20.8.2007.To bylo polojasno až oblačno s vrstevnatou oblačností a bylo nesnesitelně dusno teplota byla sice nějakých 29°C a vysoká vlhkost vzduchu až 85% tak prostě hnus.Odpoledne kolem 16.hodiny se nad JV obzorem začala vytvářet mohutná oblačnost a pomalu se sunula k sz pak bylo slyšet i hřmění,ale bylo to stále daleko tak jsem tomu nepřikládal žádný význam.Ta vzdálené hřmění trvalo více než hodinu a pak se od toho jihovýchodu přihnala černá oblačnost a hřmění a blesky zesílily,vlastní bouřka však ještě byla opodál.Pak to zase jakoby zesláblo a říkal jsem si že z toho už nic nebude ani téměř nepršelo.To pravé "peklo"přišlo po 17.hodině to se od jv-j přihnala tmavě šedá až namodralá oblačnost a prudce zesílil jižní větr,mnohem silnější než ten dnešní co fouká.Nárazy přesahovaly 30m/s 110km/h a strašná průtrž mračen,nešlo vidět doslova na krok a to vše bylo doprovázené mohutnými blesky a hřměním.Byla to hrůza ta bůřka trvala přes hodinu asi 70minut,ale byly to minuty pekla.Dokonce jsme byli vytopení a mnoho dalších domů bylo vyplavených.Srážky byly výrazné během té bouřky spadlo 67mm z toho 45mm během 35minut.Byla to nejsilnější bouře za můj život zatím.Už bych to po druhé nechtěl zažít tu hrůzu.:blesk: :blesk:Samozřejmě se vylil i místní potok a bylo dost polámaných stromů.Třeba orkán Kyrill nebo Emma to bylo slabé oproti té bouři.:blesk:

Anonymní
Avatar
# 23.01.2009, 20:00

pocasi v dubnanech
U nás při té druhé co jsem popsal tak bylo taky strašně dusno a 32C.:cool:

Anonymní
Avatar
# 23.01.2009, 20:00

Oprava:Před tou druhou

Anonymní
Avatar
# 24.01.2009, 14:35

Další případ bouřky popíšu, stal se v červnu léta co bylo:
Díval jsem se na fotbal, který se hrál v Olomouci, běžela 44 minuta a obrovský hrom, a liják, rozhodčí ukončil poločas o půl minuty později, o poločasové přestávce jsem se podíval z okna na SV, a tam byl cumulonimbus, poté jsem se šel dívat na druhý poločas, až zápas skončil tak jsem se znova podíval na SV a mrak byl už skoro nad námi, už jsem slyšel první hřmění asi v 18:45, od 19:15 se rozpršelo a dost silně a dobré blesky i hromy, bouřka skončila asi ve 21:30, a oblačnost se přetáhla dále na JZ, při bouřce napadlo dobrých 20 mm srážek, viděl bych ji mezi 10 nejsilnějšími

A druhý případ: druhá nejsilnější bouřka minulého léta- srpen 2008
Ještě ve 14:30 bylo polojasno potom jsem se na oblohu chvíli nedíval a v 15:30 bylo skoro zataženo, trochu netradičně bouřka z J, v 16:00 se pořádně rozpršelo a blesky i hromy v plné parádě, v 17:00 déšť ustal i blesky ustaly a už jsem slyšel jenom ze S vzdálené hřmění, bouřka se přehnala dále na S a v 18:30 už zase bylo polojasno, při bouřce napadlo 35 až 50 mm srážek:)

Anonymní
Avatar
# 24.01.2009, 14:38

V druhém případu napadlo s těch 35 až 50 mm srážek 20 mm za 20 minut, což odpovídá 1 mm za 1 minutu:)

Anonymní
Avatar
# 24.01.2009, 17:07

ved aj pre d 50 rokmi boli rekordy v zime -30 aj v lete +38 a nemusi byt kazdy rok teply u nas toto leto posledne bolo + 18 st najchladnejsi den a najteplejsi +33 a vravel ize ma byt horuce leto ale vecinou bolo +25 moznoze kazdy piaty rok bude horuci to nikto nevie na teraz zamrzol odpad a este neodmzrol aj brana sa neda zatvarat tuto zimu u nas mrzlo 19dni od 0st az po -19 st a v lete 2007 bolo u nas +39 na priamom slnko bolo dokonca +50 a ptok vobec netiekol aj rieka bola velmi uzka len 2 m a hlbka len 25cm a pri intenzivnom dazdi ma 5m a hlbku 1 m cize tento rok moze mat horuce leto a studenu zimu alebo teplu zimu a studene leto nikto to nevie:)

Anonymní
Avatar
# 24.01.2009, 18:36

Anonymní
U nás byla nejnižší teplota 19C., a nejvyšší 36C.:)

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 13:46

pocasi v dubnanech
Chtěl bych se zeptat jestli mezi ty bouřky tohoto roku mám počítat i cumulonimbusy(třeba 60 km vzdálené) :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.