Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Arktický vzduch do Európy

# 10.09.2008, 19:37

weather_dt
a vcera na mna vsetci nadavali!!!!!!!!!!!Thakze dneska som ja frajer!!!!!A nie Mirko15

# 10.09.2008, 19:41

Anonymní
V tej výške 1458m.n.m. môže snežiť v utorok ráno medzi 5:00-8:00. ALE!: Sneženie sa nemyslí ako čisté, ale takto: DAZD ALEBO DAZD SO SNEHOM. To znamená, že bud bude pršať, alebo pršať zo snehom, čistý sneh to nebude, ani nemusí snežiť, ved sa píše, že dážd alebo dážd so snehom. Denná teplota 6st., nočná 2st., a toho dažda alebo d. so s. nebude veľa--ved má spadnúť iba 3,2mm/3hr.:slunce: :slunce:
weather_dt
V Detve sneženie nehrozí, tam bude cez deň v Ut. 13st. a v noci 6st.!:blesk:

# 10.09.2008, 19:44

mirko 15 rokov kosicke olsany
Nazdar Mirko, vcera sa tvoje predpoklady nejako pomiatli, uz mi veris????Tepoloty po 15st.C

# 10.09.2008, 19:46

puma979 meteoexpress
Tu v kE bude chladno, iba 10st., ale sneh, dážd so snehom nám nehrozí ani v noci!

# 10.09.2008, 19:48

mirko 15 rokov kosicke olsany
To je jedno, ani tak chladno nebude, dolezite je, ze bude pod 15st.C? co znamena, arkticky vzduch a velky vzostup teplot co znamena, choroby, lebo potom babie leto pride zasa, bacilom sa bude darit velmi dopbre

# 10.09.2008, 19:52

mirko 15 rokov kosicke olsany
Vidno, ze nie si teraz spravodlivy a to nei je dobre, treba si priznat urcite veci a dat ich na rovnovahu, thakze sorry, pravda an mojej strane!!!

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 20:51

puma ty nie si frajer ty si idiot.
Nerozumies meteorologii napr meteoinfo.sk to dnes dovodnili a ja ti prinesiem niektore časti z dnesneh headlinu meteo.tym.sk.
Hovoria v ňom, že po okraji tlakovej výše, ktorá sa rozprestrie nad Škandináviou k nám po jej okraji bude prúdiť studený vzduch od SV . Teplota začne výrazne klesať, ale nad východnou Európou sa prehĺbi tlaková niz, ktorá zapricini silnejsie prudenie a teda nizsie teploty.
To či s tu napisal o vydatnom dazdi nezapricin arktcky vzduch. ja som to pochopil tak že ten dazd myslis v suvislosti s arktickym vzduchom ktory je vlhsi ako ten kontinentalny, ae odbornici pisu ze to zapricini tlaková níž, ktorá sa bude nachadzat južne od SK.
Caka nas teda vydatny dazd a teploty budu nizke pretoze prudenie bude od sv stale ale tlakova niz bude zasahovat z juhu. Boze nauc sa trska meteorologie. Akože ked bude pršat a bude len okolo 13°C pokladas za arkticky si idiot. Je to spôsobene tym ze ked je slnko a prudi suchy vzduch, ktorý k nám ude prudit tak sa teploty počas dna vplyvom slnka zdvihnu ale ked bude pod mrakom tak je logicke ze budu nizsie.
A zasa hovorim o kontinentalnom vzduchu. Neviem co tu meles o arktickom jasne za k nam bude prudit dalej ako z Ruska ale to keby bolo v lete juzne prudenie ta mozes to nazvat aj saharske prudenie.

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 20:57

urobim ti tu matematicku rovnicu
SUCHY KONTINENTALNY VZDUCH:
slnko+suchy vzduch = 15 - 20°C
mesiac + suchy vzduch = 2 - 8°C
mrak + suchy vzduch = 10 - 15°C
noc mrak + suchy vzduch = 4 - 10°C

Suchy vzduch sa vplyvom slnka nahreje co zapricini teplotu aj do +20°C cez den a aj +2°C v noci. Ked bude ale suchy vzduch a pod mrakom, tak chladny nocny vzduch nenahreje oblacny den.
Chapeš to....

# 10.09.2008, 20:58

mirko 15 rokov kosicke olsany
ja viem kde hrozi sneh ale dobre ze sa snazis zapojit:snih: :snih: :snih: :snih: :)

# 10.09.2008, 21:01

Anonymní
žiarliš??
weather_dt
Zistit si to mozeme vsade, potreboval by som vsak vediet, viem ze naistotu sa to neda povedat, ak odlho sa u nas taketo pocasie udrzi???

# 10.09.2008, 21:07

Anonymní
Sorry, ale vcera si tvrdil, ze ak bude +20st.C? takze to nie je arkticky vzduch, pricom si este spomenul, ze ak by teploty šplhali takmer 15st.C, tak vtedy mozeme hovorit o akrtickom vzduchu, a dneska zase inac pretacas!!Tak sa rozhodni chllape, inac v pocasi nebude pre teba miesto!!!Neviem ktory anonym si, ci tommm, jelo alebo dajaky vrah, dolezite je, ze teploty klesnu o 15-20stupnov celzia oproti predoslym dnom, znamena to, snezenie nielen v Skandinavii a mozno aj v Rusku-to som nepozeral-takze nemusim mat pravdu, ale aj na uzemi Slovenska vole!!
Uz si to dost zretelne pochopil???

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 21:28

pre takych pubertiakov ako si ty tu neni miesto. Ty sa divas len na model čo tak si prečitať vystup z modelu drbko: http://www.wetterzentrale.de/pics/avnpanel1.html

Naco ni to davam aj tak nevieš z toho čitat. Ty len davas to co je na teplotach. Vcera mal byt prilev po okraji tlakovej vyse ano ale nad vychodnou europou sa prehlbi tlakova niz a ta zosilnie prudenie takze ti bude zima jasne. Keby padlo pod 15°C tak bude arkticky. To som ja netvradil asi iny anonym, ktory vie hovby tak ako ty. Zas len niekto kto sleduje len teplotu. 15 rocny pubertiak zacina ale ja to chapem je rozdiel slabe SV prudene a silne a este k tomu ci je pod mrakom alebo nie volovia.
Takyto idioti co ked si myslia ze je +3 bude snezit tu nemaju robit co chapes. Sa nevyhrazaj. Nejaky freemeteo alebo kery vred prinesie vystup. Ked je na Sahare +50 tak aj u nas bude ked bude prudit vzduch od juhu.
na zaver predpoved sa zostavje nasledovne

POZOROVANIE-SPRACOVANIE NA PC/počitačova predpved/ - UPRAVA METEOROLOGOM-UPRAVA REGIONALNYM METEOROLOGOM - PREDPOVED.

Tie freemeteo su PC predpovede

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 21:29

sorry ale vyklzli mi nervy sto razy to moze clove opakovat ale vy len teploty a to co da freemeteo alebo iny americky čerep tak si verte len nestudujte meteorologiu lebo by sme dopadli venujte sa len amatersky

# 10.09.2008, 21:36

Anonymní
Ved to aj robime a okrem toho, ked ste taki hlupi ANONYMOVIA-cest vynimkam, preco sa NEPRIHLASITE??????Preco sa skryvate pod anonymnym????hm????Predstavte sa!

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 21:46

puma979 meteoexpressZe to hovoris prave ty Pan puma 979 meteoexpres puma 979weather a dalsich 1000 nickov + mam pocit ze si aj ten 15r mirko...Som voci tebe zaujaty ano je to tak...a vies pre co?chces to vedet?cakaj...

# 10.09.2008, 21:47

Anonymní
nie??Nauc sa spisovnu slovencinu chlapčisko nepodarene"""takí tu nemaju co hladat, potvrdi ti to MIrečko z Kosickych Olsan-moj super partakk,aspon dufam;-) ;-) ;-)ale k veci, viem ze si to ty vodca--aspom myslim,,,laskavo pis svoje prispevky v duchaplnosti a k danej teme, aby si ty neskoncil zle!!

# 10.09.2008, 21:51

Anonymní
nechcem cakat, pretoze tato diskusia je pre uzivatelov, ktorí sa z pocasia chcu nieco dozvediet a aj si nieco odniest, bol by som laskavy, keby ti pan Administrator zablokoval ucet, neprekvapilo by ma to!nechcem robit zle, chcem len v dobrej spolocnosti, ako je Mirek, Dubnanec a jaroslavec, tomm nebo i jelo a weather dt robit tejto diskusii in-pocasi dobre meno!!!!

Anonymní
Avatar
# 10.09.2008, 21:51

Budem za registrovat ak idiot ja tu mam druhy prispevok leb nemozem citat ake hovadiny tu pisete preto som sa vyjadril .
Vieš mi povedať čo znamenaju tie farebne odtiene napr. zelena a červená a čo pismenka H a T
Ak mi teda zodovies vo je
1, zelena a cervena farba
2, pismena H a T

tak potom sa môžeš chvalit a nevyhovaraj sa

# 10.09.2008, 21:52

Anonymní
Mam trosku viacej nickov, no a co???Je na to mnieco??Ked ti vadia taketo malickosti, tak sa chod liecit, najlepsie do ustavu pre tazko-retardovanych ludi!!:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.