Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí?

378
# 24.05.2021, 12:53

Lucina
Petr75
Víte, letošní jaro se jako celek už na nějakých 95% zapíše do dějin jako nejchladnější za posledních 30-40 let.
Takže i pro již vcelku pamětníky to bude nejchladnější nebo jedno z nejchladnějších jar v jejich životě.. Já si pamatuji jaro z roku 1980, bylo mi tehdy 13 let. Od té doby jsme tu takhle chladné jaro neměli..
Takže vaše tvrzení, že to lidé letos vnímají přehnaně chladně jen díky zmlsanosti z teplejších jar několika minulých let mi přijde ve světle faktů poněkud úsměvné..;-)

63
# 24.05.2021, 13:00

swan1
Tak já tady ty statistiky nesleduji, takže nevím, jen mě pocitově přijde,že prostě je dobře, že je to pěkné jaro, bylo už i nad 20 i nad 25, teď je zase chladněji, deštivo.. tak to beru nějak pozitivně a nepřijde mi to extrémní.
Ono tady v tom Zlíně je dycky nějak teplo mi přijde :D

378
# 24.05.2021, 13:15

Lucina
Myslite vzdy 2dny tepleji a pak 14 dní kosa a déšť (v dubnu spise snih:D) .. Protoze to je tak nejak v kostce prubeh letosniho jara..
Tech teplejsich dnu velmi malo, naproti tomu ty studené, teplotne vyrazne podnormalni periody jsou hodne dlouhé..
Proto to jako celek je tak studene, ze nejstudenejsi za posl nekolik desetiletí..
Ja vam verim, ze to pocitove mate, jak to mate..:) A jsem i toho nazoru, ze chladnejsi a pomalejsi nastup jara je pro prirodu lepší..
Jenže jaksi letos chybí ten prechod pak do normalnich teplot.. Coz by ted bylo nejakych 20-25st.. Takove teploty jsou v nedohlednu..

32
# 24.05.2021, 13:16

Petr75
Tak já to myslel spíš tak, že pokud je počasí tak nějak na hranici nějakého běžného vnímání, tak to znamená, že v nejteplejších lokalitách si lidé říkají "jo je to docela dobrý", kdežto např. u vás to již většině vadí, protože je objektivně zima. Jsme stejnej druh a v rámci této diskuze asi vždy i národ a rasa, tudíž na vnímání počasí a teplot se tak nějak většinou shodneme nehledě na to, kde žijeme. Paralela se nabízí se zimou, kdy u vás bude -2°C a sněžit a budete říkat, jak je povedená zima, ale v Polabí bude +3°C a mrholit a lidé budou říkat "to je hrozná zima".
Ale jinak souhlas. Mé sazenice si letos mlaskají a já taky, že nemusím lítat zalévat. A do té půdy, jak se krásně kope :)

69
# 24.05.2021, 13:21

swan1
O letošních chladném jaru, které se zapíše do historických tabulek není pochyb, však jsem taky psal že ideální počasí to rozhodně není. Nicméně na všem je potřeba hledat něco pozitivního ;-) Ideální počasí nastává jen málokdy a existuje vlastně většinou jen formě těch dlohodobých průměrů, ke kterým se vše přirovnává. Takže pokud si mám zvolit tak za mě raději ať je vlhko a chladno, než vedro a sucho ;-)

77
# 24.05.2021, 13:23

Lucina
Taky to tak vnímám, navíc, mrknu na zahrádku a té toto počasí svědčí, takže za mě ok, pohodové jaro.

63
# 24.05.2021, 13:26

swan1
No u vás sněžilo a tady bylo teplo zase.. ono je to těžko no...Ano pár dnů nad 20 pak ochlazení ,ale já to asi cítím nějak jinak a vůbec mi to nevadí no...
U nás třeba dnes 18 má být a to je prostě pro mě teplo...Říkám, já to ale asi vidím jinak.. Vím,že ty tepla přijdou, za mě čím později tím líp.. Teplota kolem 20 za mě stav ideál :cool:

# 24.05.2021, 13:45

swan1
V utery za tyden hlasi bouřky?

# 24.05.2021, 13:47

swan1
No u nas už pomalu odkveta ale myslim že kdysi už nebyly kytky ale malinka Jablička. Jo a Sedmikrasky take.

Rozkvetla Jabloň
Sedmikrasky
272
# 24.05.2021, 13:59

Lucina
Jako +18 a někomu je teplo? To si děláte srandu, jó kdyby +28, tak to chápu, že už je na někoho trochu moc, ale pod 20kou to není normální, nevím možná pro důchodce-ti nemaj rádi venku teplo, na tričko to pro otužilce být může, ale při tomhle větru ani náhodou, to nemůžete v létě vůbec existovat, letní den je 25 a výš. Já si představuju +18 jako ideální minimální noční teplotu, přes den kolem těch 26-27, touhle dobou by mělo aspoň být tak těch 22, dnes to vypadá na 16 a zítra zase na 12-13, za mě hnus a za týden zase 16 a ještě s deštěm, no aspoň to, ale na dovolenou ani náhodou, oteplení, co mělo dnes dorazit je mizerné a o víkendu se ruší, takže vyjde moje předpověď, že tepleji až v červnu, tam ty 20ky už dorazí, ale já bych raději 25ky.

142
# 24.05.2021, 14:03

Lucina
Jako kdyby těch +18 bylo, a bylo sluníčko a bezvětří, tak by bylo fajn. Ale těch 18 není skoro nikde, ani u nás, venku fouká, je zataženo což pocitově teplotu snižuje a není ani na to triko a takhle je po většinu jara. Touhle dobou mají být normální teploty trochu někde jinde. Těch vašich +25 bylo jen pár dní. A když sněžilo tak teplo nebylo ani u nás na Moravě.

63
# 24.05.2021, 14:04

Yurri
Aha tak to jsme každý jinde, +18 v noci tak to fakt jako ne :D:D:D

63
# 24.05.2021, 14:06

igor127
Tak oproti tomu co bylo jinde tady teplo bylo.. rozhodně tady nesněžilo,že ..
Jo bylo pár dní a co?? letní teploty nemusí za mě být v květnu...No ten :vitr: ten je šílený a hodně často, to je moc škoda

378
# 24.05.2021, 14:06

Petr75
Ani jeden z techto extremu neni objektivne dobry, co ma kdo radsi je jina vec..Imrvere teplo a sucho stejne ale tak mokro a zima, ani jedno neni dobře..Chtelo by to prostridat.. Rostliny i zvirata slunce potrebuji, pokud tahle zima a deste vydrzi jeste cely cerven, bude uroda mizerná, bude malo medu, bude malo zvirecich (hlavne asi ptačích), v poradku vyvedenych mladat.. Atd, atd.. Snad se včas aspon trochu oteplí..

# 24.05.2021, 14:07

Lucina
No ja si přeju 25°C a vic, abych jsme s kamaradama mohli chodit k vodě.

142
# 24.05.2021, 14:09

Lucina
V té době, kdy sněžilo i v nižších polohách v tom dubnu,. bylo dle meteostanice ve Zlíně okolo 5-6 stupňů, což je teda zřejmě pro Vás teplo :D V květnu mají být dle statistických dlouhodobých průměrů teploty nad 20, těch dnů bylo taky málo, ještě k tomu doplněných o větrnější počasí, oblačnou oblohu - skutečně počasí stvořené zejména na krátký rukáv, kratase a pantofle :D Navíc i ta příroda to teplo potřebuje, i slunce - ne pořád chladno, nějaké přeháňky, vítr a zataženo.

378
# 24.05.2021, 14:12

Lucina
No..lichý argument ponekud, v letosnim kvetnu:D
20-25 st fakt nejsou letni teploty..
Spise normalni jarni teploty pro konec kvetna.. Nikdo tu nepise o 30tkach, ty do jara moc nepatri..
Jenze ono neni ani tech 20, vite? ;-)

63
# 24.05.2021, 14:15

swan1
Ale 25 i více bylo pár dní a na to jsem reagovala
No tak není ani 20 teď no..se 1 rok nezblázníme

63
# 24.05.2021, 14:17

igor127
Myslela jsem to tak,že nesněžilo, takže bylo tepleji než jinde...
Tak opálená jsem asi z toho,že je hrozná zima :D:D
Ano neříkám polovina zlína chodí skoro v zimních bundách, druhá zase v kraťasích...

63
# 24.05.2021, 14:19

Mě tady všichni ukamenujte, že si neztěžuju na takovéto počasí v květnu :D
Každý hold rád něco jiného..tak nevím co je na tom špatně

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.