Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Další vpád studeného vzduchu od 12.4.

238
# 11.04.2021, 22:50

Upřímně už se těšim na pořádný jaro a teplo. Na druhou stranu mě mrzí, že z té situace nakonec u nás nic moc nebude a většina je odsunuta východněji. To co zažijou Beskydy, sever Slovenska, jih Polska...o tom si můžeme nechat zdá i v zimě.:( Tedy místo těch ušmudlaných vlhkých 0-2°C se sem tam sněhovou přeháňkou bych tenhle zásyp bral jako zážitek...i na úkor toho, že by pak bylo ještě víc bláta.

33
# 11.04.2021, 23:26

ROFA
Pokud to má manželka stejně, tak asi v pohodě. Ale já bych bez kamen opravdu nemohla být. :D
----------
Možná někdo bude při tom nadcházejícím teplotním "masakru" opět řešit ochranu meruněk. U nás tady už snad mráz nebude, ale minulý týden se podařilo již hodně rozkvetlé meruňky ochránit postřikem Champion (funguje to do -5 včetně). Sice tady v okolí to padalo až k -7, ale v dědině (v zástavbě a blízkém okolí) zjevně tolik nebylo. Květy jsou v pořádku, včetně vnitřních částí. Snad by letos mohla být dobrá úroda, pokud se to ještě nějak nepokazí. Principem postřiku je likvidace bakterií v květech a znemožnění vzniku ledových krystalů (jádry krystalů se právě stávají ty bakterie).
------
Prady
U nás je tady bohužel už dost sucho. Zima byla velmi suchá a březen + uplynulá část dubna taky. Sice sucho k této krajině patří, ale všeho s mírou.
-----
ludvicek
Já se hlavně bojím, aby na toto nedoplatily včely. I tak jsou velké problémy s úhyny včelstev + ještě takové počasí v době jejich velkého rozvoje.

168
# 12.04.2021, 00:16

Co se tak koukám, tak pro zítřek je Aladin, ICON a GFS ve shodě, tak jsem zvědav co a jak to bude. Bude to pořádné fujavec, tak uvidíme. Připomíná mě to trochu rok 1997, kdy i v dubnu v Brně napadl sníh a i celkem dost. Tady na severu až k 8cm.

Jsem zvědav jak to nakonec dopadne, ale aktuálně je zde největší nouze o srážky. Z celé republiky máme aktuálně nejméně, tak je třeba aby napršelo.


Aladin má pro nás celkem slušný zásyp při teplotě +1°C.

Aladin
ICON
GFS
147
# 12.04.2021, 05:41

tak zase bych si nemyslel že při kladné teplotě napadne víc jak 2cm sněhu...:D
to jsem si myslel několikrát taky a drželo se to až ke konci...
Aladin za hodil zpátečku a tak silný to tam nemá:)
ty Beskydy dostanou pěknej zásyp ale nížiny a okolí dostanou taky jen prd

378
# 12.04.2021, 06:03

andy206
Ten komentar od SHMU je moc pekny a realisticky. Fronta se vlni, je brzdena rozestavenim tl utvaru nad Evropou a velmi bude zalezet, kde a kdy vznikne pripadne samostatne jadro, stred TN.. Velmi spravne tam mluvi o tom, ze predpovedet presneji prubeh srazek je nejiste, protoze vznikla TN toto muze radikalne zmenit..Uvidime..
Aktualne to dle druzicovych zaberu vypada, ze se stred TN zacal zatacet, prohlubovat nad SZ Itálií..Takze dost vyznamnym hracem ve vyvoji budou zrejme Alpy...

# 12.04.2021, 06:30

Jedno ale víme jistě že u nás a kolem nás nebude žádný sníh v dalších dnech

11
# 12.04.2021, 07:17

PatrikMO
Sám jsem na to zvědav, kolik tu toho napadne :!!:

258
# 12.04.2021, 07:34

No tak to je docela síla, bude úspěch, pokud u nás z původních 30mm srážek spadnou 3mm a o sněhu už se nemá cenu vůbec bavit, aby nám později nezačalo sucho i tady ve středních Čechách :slunce::D

386
# 12.04.2021, 08:00

Když na to koukám, tak na příští víkend, budou u nás silný místní srážky, využiju 15 kubíků vody z bazénu na zalití zahrady...:cool: Těch pár mm z nebe stačit nebude..:D

1262
# 12.04.2021, 09:17

Před chvilkou už začalo čistě sněžit.Jenže teplota je ještě dost vysoká +2.5°C a sníh se zatím nedrží.To pásmo nevypadá úplně špatně.Srážky jdou od JZ,ale vítr fouká od SZ.

168
# 12.04.2021, 09:18

Zatím skoro jasno a poctivých +12°C, takže fajnová pohodička. Uvidíme co večer spadne, ale nové výstupy začínají být lehce skeptické vyjma GFS. Tak jsem zvědav co zase bude nebo spíše nebude.
Kokos342
Já nepsal, že napadne sníh. To, že jsem připomněl rok 1997 je správné, jelikož se tehdy také takto výrazně ochladilo. A já si vážně nemyslím, že něco napadne. GFS mě vážně nijak nevzrušuje.

378
# 12.04.2021, 09:33

palma
Ja aktualne kousek od Kladna, u Slaneho. Dest se snehem tady, +4st.. Co u vas? Hrablo pripraveny?:D

# 12.04.2021, 09:36

Už se mi ta zima fakt zhnusila. Tak jsem měl rád sníh, ale už je to dost. Už by mohlo být teplo. Dneska u nás v Karviné ještě krásné jarní počasí s vysokými teplotami a zítřejší předpověď sněžení. Už by mohlo být konečně stabilně teplo. Kdy si myslíte, že se k nám už nastěhuje ? :)

# 12.04.2021, 09:38

Tak po mnoha změnách v předpovědi teplot a srážek to tak nakonec drasticky nevypadá. Původně jsme tu měli předpověď, že bude kolem 0°C a 25mm srážek .. a jsou z toho 3°C a 9mm ... :)
I tak se tomu momentálně až nechce věřit. Od rána azuro, bezvětří a 12°C.

386
# 12.04.2021, 09:45

Kladno +3,5 a sněží..😁, konec hlášení ...

386
# 12.04.2021, 09:48

swan1
Jo, jak píšu, aktuálně sněží, soused má i frézu na sníh, na půjčení...😎

378
# 12.04.2021, 09:57

palma
Tak to je dobré, frezu..
Soused se pristehoval asi nedavno z Alp, i s tou frezou, ze?🤔:D
Zrovna jsem minul dalnicni sjezd k vam..
Tak snad to hodi nejaky mmtřík..

32
# 12.04.2021, 10:02

Tyjo od zítra, aby byly na SV nejvyšší denní teploty v nížinách v půlce dubna víckrát pod 5°C, to teda nepamatuju. Chtělo by to trochu toho starého dobrého globálního oteplování :D

386
# 12.04.2021, 10:05

swan1
To ne:D, má nějakou multifunkční potvoru, vymění předek a seká to, vertikutuje, zametá a tak..no a tady fakt paráda padaj vločky velký jak dětský dlaně..:snih::snih::snih:

7
# 12.04.2021, 10:30

No a modely začínají překopávat i ten následující, původně, slunečnější víkend na deštivější. Takže nějaké zlepšení asi opět nebude.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.