Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Jaký bude listopad 2020

13
# 19.11.2020, 19:07

I tady bylo dnes +14st.. Rano mrazik..
Ale uz to pomalu leze dolu, ted destova prehanka, do rana by to melo jit az skoro k nule..kdo vi, mozna k ranu spatrim i snehovou vlocku.. Pekne tam fičí..

13
# 20.11.2020, 11:17

Tak Sumava nejake slabe prehanky ma...
Hrebeny jsou pocukrovane..
Na druhe fotce zubaty vrchol Ostrého, 1295mnm..
Foceno u Nýrska a bohuzel mobilem..

Ostrý, 1295m.n.m. , Šumava
384
# 20.11.2020, 11:46

walden
Jo, tam to znám, u Nýrska jezdíme na chalupu, do Orlovic..:)
Na Kladně aktuálně +5,3 přeháňky 0, polojasno.

13
# 20.11.2020, 13:38

palma
No tak super. Do Nyrska to mam pulhodku autem...
Kolem Nyrska, Janovic, je to srazkove a hlavne i bourkove lepsi nez u nas (asi i nez u vas:D)
Je to tam od Bavor trochu otevrenejsi..
Toz slivovici na chalupu urcite ssebou berete, mozna i strejdu? :)
Jinak tady se krom sumavskych hrebenu uz v podstate vyjasnilo.. Sn vlocku jsem dnes nepotkal..

182
# 20.11.2020, 17:28

Dobrá slivovica sa vždycky hodí když je při ruce ... ;-) :D Rovněž mám v ledničce z Moravy doveženou ... to je drak! :D :) Myslím na jisto že to vypálí i Covida, ne jen červa. :D :D :D

384
# 20.11.2020, 19:08

Stranik
Já jsem zase dneska o kus spokojenější, za měsíc se začne prodlužovat den, tu tmu já prostě nemusím..:cool:..no já budu spokojenej a F4 začne zase pomalu dostávat deprese..( jen v dobrém rýpu..:D)

271
# 21.11.2020, 08:32

Stranik
Nechci vám kazit iluze, slivka je sice dezinfekce, ale oslabuje vám imunitu jako každý vysokoprocentní alkohol, ale na zahřátí to určo bude, proti Covidu to chce stejně nad 60%, stačí obyčejný sprej JOX-ten má 96% + do nosu inhalovat Polar Bear Brand nebo Just 31(používám obojí) a Covid na vás nemůže a nebo jen v malé koncentraci;-)

142
# 21.11.2020, 09:45

Yurri
No, nechci kazit iluze Vám, ale alkohol zahřívací účinky v žádném případě nemá ;-)

271
# 21.11.2020, 10:00

igor127
Určitě jo, roztahuje cévy, zvyšuje tlak, ale tráví spoustu orgánů, prostě zatěžuje organismus, vadí mi i ty 3% v pivu, i když je pak chutnější. Ale je to mimo téma, tak bych to tady nepitval, jsou to snadno dohledatelné věci, ty nesmysly o léčivých účincích vína, je to vše jen reklama a lidi si zbytečně kazej zdraví, telata. Jinak aktuálně mlhavo a - 2,5.

384
# 21.11.2020, 11:00

Yurri
Já to víno, docela rád, slivovici příležitostně tak 3x do roka,..dobře se při tom debatuje..:), jinak to kombinuju se zdravější stravou, teď po ránu moje mňamka, strouhaný jablko, strouhaná mrkev, skořice a strouhaný mandle na plátky, chytnu z toho dobrou náladu a pak hurá do práce..venku nádherně slunečno +0,2 ( v noci bylo minimum -3,3.. ) Jo a kloktam proti covidu slanou vodou, uplně to stačí zvýší to osmotický tlak a virus či bakterie rupne..prostě praskne..plus tu sůl rozpouštím ve výluhu s mátou nebo levandulí.. taky dobrý.., ve spreji do nosu lze použít taky.. propláchne to dutiny..

142
# 21.11.2020, 11:18

Yurri
Pitvat to nebudeme, to co píšete je částečně pravda, ovšem to vede k ochlazení - proto se např. doporučuje dát si v horkých letních dnech večer malou koštovačku, aby se tělo lepší ochladilo...Naopak v zimě hrozí i podchlazení z konzumace alkoholu, to jen tak mimo tému a tímto končím....

palma
Tak víno je super, a má to i dobré účinky, když to člověk nepřehání... Jinak, není lepší, než osolená voda, proplachovat dýchací cesty vincetkou? Dobrý je také výluh se šalvějí :) a čaj z fíkových listů

238
# 21.11.2020, 12:50

Za poslední 2 dny máme 6mm srážek. Celkově tak budeme mít ke 40mm za Listopad prozatím, to je téměř dlouhodobý průměr. Počítám, že za listopad ještě něco trochu kápne.

108
# 21.11.2020, 20:01

Yurri
Omlouvám se za off-topic, ale víno jakožto produkt kvašení má významné množství vitamínů (analogie se zelím). V malém množství je to opravdu "na zdraví". A barviva v červeném, k nezaplacení. Ať slúži.

384
# 21.11.2020, 21:07

ludvicek
Jen úvodem, máme -1,6, jasno, námraza už se tvoří.. nicméně ještě k tomu vínu, nevím, čím to je, v létě piju skoro výhradně bílé a v zimě přepínám samovolně na červené, a bílé nemusím, i když někdo dovalí nějaké dobré, nevím dodnes čím to je, ale prostě .. přepínám,asi to zimní proudění, či co, asi za to může ten Atlantik..:D

271
# 21.11.2020, 21:38

ludvicek
Bohužel víno je často doslazováno invertním cukrem a ládováno siřičitany (všechno lahvované), už jsem o tom nedávno psal, jestli chcete profitovat z kvašení, dejte si burčák, onoho vychvalovaného resveratrolu u červeného je tam naprosto zanedbatelné množství, pouze určitá odrůda ho má malinko víc (stačí vypít pouhých 200 lahví), proto je dostupný jen v doplňcích, jsou léčivá vína jako maltoferrin, kde se přidává zředěný lihový extrakt z léčivé kůry a nechává zrát v dubových sudech (barrigue) a tohle už mě zajímá, samotný základ je na léčení fakt málo, spíš hrozí závislosti a opíjení se, ruku na srdce, kdo skončí u pár deci týdně? Dávám tomu tak 90% to nedodrží a stejné procento vinařů nesplňuje moje kritéria kvality viz výše, takže nic, co tam máte dál, doufám, že ne pivo:)

Jinak přízemní teplota už je na -5, to bylo v listopadu naposled jasný?

384
# 21.11.2020, 22:07

No, tady se otepluje, před hodinou bylo -3 teď už jen -1 a stoupá..a přitom je pořád uplně jasná obloha, inverze nikde..

271
# 22.11.2020, 06:07

Aktuálně - 5, při zemi kolem - 6, mrkněte na tabulku na konci celkem pěkného rozhovoru o závislostech a drogách a nejhorší je tolerovaný alkohol, udělal bych to jak ve Švédsku, by jsme to tady potřebovali jako tu sůl jak říká Palma (stačí Vincentka?): https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/dr...

384
# 22.11.2020, 19:12

Tak tady asi mráz nebude, teď je +5 a skoro neklesá..

271
# 22.11.2020, 20:48

palma
A u nás dnes v maximech tohle, fakt nej díra z republiky

14:30
384
# 22.11.2020, 22:05

Yurri
A pak se divte těm rozdílům v předpovědích..:), já zapomněl na terase epiphillum ( velký vánoční kaktus, asi metrový, s patnácticentimetrovými květy) a kupodivu přežil beze ztráty listu či květů, čumím, v maximech dal -3,5..) teď máme +4,5..a jsme také, pro změnu opačná nej díra z republiky, ostatně je to trochu vidět z té vaší mapky..:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.