Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Podzim 2020

# 20.09.2020, 13:33

Yurri
ČHMÚ dává na víkend 10 až 15 ne 15 až 20

238
# 20.09.2020, 14:39

Aidamko
Přesně tak...ten stav je skoro totožný. Kdyby to chtělo hodit do zimy aspoň z poloviny jako tehdy ve srovnání 2005/06, tak si budeme pískat.

272
# 20.09.2020, 15:32

Martin Vítek
Ještě včera zněla předpověď jasně 15 až 20, jak říkám, opět přehnaný optimismus, člověk aby si to korigoval sám.

# 20.09.2020, 18:48

Uvidíme jaká bude nakonec zima, toto je jen věštění z koule, a pranostiky ani výhledy do několika měsíců vám v tom nepomůžou, buď bude nadprůměrná, nebo podprůměrná, záleží, co zvítězí.

386
# 20.09.2020, 18:50

Prady
Já už po posledních dvou letech na ta procenta vůbec nevěřím.. minulý rok prorokovali " na vortex budou útočit postupně dvě tepelné anomalie je 75% pravděpodobnost rozpadu víru".. nerozpadlo se nic..nějak mi připadá, že si nevědí rady se současností, dlouhodobé modely nějak moc často nevycházejí, rychle se mění, navíc právě z těch vysokých výšek mají teď míň dat, a sami říkají, že očekávají díky tomu větší odchylky od modelu k realitě..proto jsem radši pesimista :D, abych byl pak příjemně překvapen, což mi minulý rok nevyšlo..:cool:, tak snad to vyjde tenhle rok, čili nezdá se mi, že by už teď někdo dokázal předpovědět, že se vortex rozpadne, a navíc ještě, kdy se rozpadne.:!!:

386
# 20.09.2020, 18:52

lukaskicz
A nestačila by Vám průměrná zima?;-)

238
# 20.09.2020, 20:19

palma
Jo tak ty dlouhodobý předpovědi jsou vždycky dost orientační a s realitou se můžou výrazně rozcházet. Tady se spíš dá spekulovat o dlouhodobých efektech, jako je polární vortex, QBO, ENSO, rozložení tlakových útvarů, jet stream atp.

386
# 20.09.2020, 21:02

Prady
Tak, tak, teď jsem zkouknul nový výstup GSF od 1.10. tam šoupnul docela teplý mód.. postupně až +25.. a tak se nám ty výstupy budou střídat, aby se nám pak asi tak 4-5 dní před termínem ustálily..:D
P.s. Chudák F4, pokud by to vyšlo, zase to bude na víkend!..V sídle HARP ho někdo evidentně nemá rád..:D

předpověď..
73
# 21.09.2020, 00:18

Už je pomalu čas začít přemýšlet, jak celá ta situace proběhne/dopadne.
Z posledních výstupů začíná docela mizet dlouhodobější chladné počasí, které tam ukazovat třeba GFS.

386
# 21.09.2020, 07:04

spurdo
Jo, jo, další výstup to ukazuje se začátkem oteplení od 1.6. až do 6.6. dál zatím nekouká.. osobně z toho moc nevyvozuji, stejně, jako to ukáže ochlazení za 14 až dvacet dní, a rozvine se jásot, že se ochladí... ale jo, diskuse je bezva, jinak by to ani nešlo..:)

F4
Avatar
109
# 21.09.2020, 07:25

palma
Hele, pro mě je důležitý tento týden, protože je tam na jeho konci svátek, letos tradičně, navazující na víkend a tam zatím ochlazení zůstává. Teď bylo taky slunce a byl klid. Zmetci už jsou asi od dubna vyčerpaní (není divu, bordel každý víkend a i během týdne se už musí někde projevit). Takže víkend jsem si opravdu užil - důkaz, že slunce jako takové mi nevadí (pokud už ho není až příliš), ale projevy "lidí" s tím spojené. Jinak ano, výstupy se začínají přihřívat, což není nic neobvyklého ale už to nebude žádná tragédie, když to bude proloženo aspoň 1 zajímavou epizodou. Navíc už se začnou objevovat častěji mlhy. K tomu Vašemu pláči je ale spíše to, že si z toho ještě děláte srandu, místo abyste byl na straně inteligentních... ;-)

386
# 21.09.2020, 07:30

F4Aha, IQ se měří podle toho, jak vyvádím, když svítí slunce a neprší..:D.

# 21.09.2020, 07:43

To je super začátek nového týdne koukám :D
F4 a jeho "kkti" co mají rádi slunce a venku si užívají života :D a pak něco o inteligenci.

Jinak tento víkend, žeby první pořádné podzimní počasí ? :)

238
# 21.09.2020, 08:37

Tipuju, že do konce týdne se na horách objeví první sníh a nebudou to pouze vločky, ale také menší pokrývka do 5 centimetrů.

386
# 21.09.2020, 08:57

hellercz
Ty rána jsou bezva, vyjdu ven, nasaju takový ten pěkně prochlazený vzduch, což mne probere, a pak vyleze slunko, což mne zahřeje, a pak nastane pěkný den..:cool:
p.s. doufám, že přijdou ty zmiňované srážky ( 20mm u nás) v závěru týdne, to by bylo supr, pak ještě nějaký zbytek babího léta..

ota
Avatar
2132
# 21.09.2020, 13:16

F4
Možná by se to chtělo trochu mírnit. Podle vašeho slovníku nebudete o moc lepší než ti na které si stěžujete a s tím hodnocením IQ bych byl taky hodně opatrný.
Jinak myslím, že většina uživatelů tady uznává, že už by bylo fajn kdyby slušně napršelo. To ovšem neznamená, že když je hezky tak budeme zavření ve sklepě a nadávát...

F4
Avatar
109
# 21.09.2020, 18:08

Pro všechny viz výše
Prosím Vás přestaňte to tady dále rozebírat. Já vím moc dobře, o čem mluvím. Byli jste se u nás podívat na ta individua (to slovo, co jsem původně napsal, je naprosto vystihuje, přesto v rámci zachování kultury diskuze, jsem ho opravil)? Nebyli, tak nesuďte. Já taky nesoudím Vaše sousedy, protože je osobně neznám. Jinak děláte, jako kdyby jste nikdy nevyslovili vulgaritu. Mohou být lidé, kteří si užívají slunce a tepla rozumně - procházkami, výlety, smysluplné práci na zahradě, posezením venku na houpačce, zametáním terasy, povídáním (v klidu ne s půlkou města) si při kávě atd.. A v tom to je: užívají, ne zneužívají formou kraválu (že o nich člověk ví, i když je na odvrácené straně domu), smradu nebo vysedáváním až do půlnoci nebo ještě později. O víkendu to nebylo a hned jsem si ho užil i se sluncem.

Jako fakt mě mrzí, že se letos ta diskuze takto změnila a uznávám, že i mou vinou. Ale prostě některé věci přejít opravdu nemohu. S příchodem pravého podzimu věřím, že se to zlepší ve všech ohledech. Díky za pochopení.

53
# 21.09.2020, 19:05

Jinak rychlosti k tomu co psal F4... Takové Brno, je dle mých poznatků o dost horší a lokalit je zde více.. Přijed do Brna a porovnej to s Kláštercem.. Jinak vesměs k tobě nic nemám, názory druhých respektuji a v připadné odezvě se vyhýbám a to radím i ostatním tzv. Argumentačním faulům, které tu diskusi celkem dost kazí a je to na houby... Jinak to ochlazení mě zastihne na Vysočině v poloze asi 700m, takže pak pošlu fotky..

238
# 21.09.2020, 20:53

Aidamko
Též se budu motat 600-700m ...
Uvidíme, ale vypadá to, že konec září nakonec dožene srážkovej deficit za tenhle měsíc. Prozatím napršelo cca 30mm, takže s těma 50-70mm bysme se nakonec zase dostali na lehkej nadprůměr.

ota
Avatar
2132
# 21.09.2020, 21:06

Prady
My tu máme od začátku září už téměř 70mm a vzhledem k předpovědi to vypadá, že jich ještě pár přidáme. Takže celkem paradoxně se září nejspíš zapíše jako další srážkově nadprůměrný měsíc. Není vyloučeno ani 100mm, což je, vzhledem k tomu, že průběhu měsíce vlastně prakticky vůbec nepršelo docela atypické.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.