Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Srpen 2020

36
# 05.08.2020, 09:26

Cerven a cervenec se moc nepredvedly a skoncily oba jako zcela teplotne prumerni, nyni budeme pod vlivem vubec 1. ustalene TV v letosnim lete! Ceka nas tak vrchol letosniho leta a tim padem asi nejteplejsi cast roku 2020!!! Beru dovcu...:D Ale ze jsem se nacekal...uz jsem nedoufal, ze se v letosnim lete vubec nejaka TV objevi...:D :slunce: :cool:
Srpen tak bude temer jiste jediny nadprumerne teply letni mesic, vubec prvni opravdu nadprumerne teply mesic od unora :D!
V CR tak letosni rok urcite neskonci jako nejteplejsi v historii (jak v vsude pisou, ze globalne skonci), kdyz nas ceka vyrazne nadprumerny mesic po pul roce...:D

380
# 05.08.2020, 09:52

Tomamir
Souhlas, zatím to vypadá na celý týden teplot okolo +30, aspoň tu u nás, mám taky volno, tak už se na to chystám, i teď od rána už pere slunce..:D:slunce:, konečně i tady...
p.s. teď jsem ještě kouknul do dlouhodobé prognózy, s jedním dvoudenním ochlazením to ukazuje až do konce predikce, což je do 20.8..pořád pěkně teplo..

76
# 05.08.2020, 10:25

Tomamir
Nojo, my jsme ty teplé měsíce měli v všechny v nadprůměru, sice lehkém, ale pořád nad. A zatímco si vy ve středních a vyšších polohách budete chrochňat v teplíčku, nížiny budou mít o další 3-4 st víc s každodenní hrozbou tropických nocí umocňováno posecenymi zcela holými poli všude kolem nás, žádné prochlazovani se konat nebude. Bez deště min.do příštího pátku, no vyhlídky nic moc.

F4
Avatar
109
# 05.08.2020, 15:18

Ježiš marjá, proč jsou všichni z toho vedra a slunce tak unešení? Třeba dnešní teploty bohatě stačí a je příjemně. Srážek je velmi málo a nadprůměrně teplé měsíce jsou od ledna s výjimkou května, ale to se nebere. Musí být 40, aby některým bylo teploučko. Srážky nikde, které SZ půlka nutně potřebuje.

380
# 05.08.2020, 15:45

F4
Ono tady bude +40? ... kdy?:!!:

F4
Avatar
109
# 05.08.2020, 16:29

palma
Já neříkám, že tu 40 bude, ale mluvím obecně, že dokud není 35-40, tak je sluníčkářům a teplomilům zima a není to pravé léto. A paradoxní stejně je fakt, že ti, co adorují slunce, tak první věc, kterou udělají, když vylezou ven, je zalezení pod slunečník :D Proč, když je to tak bezva. Tak mají na sebe nechat pražit celý den ne?

76
# 05.08.2020, 17:20

F4
Budeme jen doufat, že to nebude mít stejný průběh, jako třeba v r.2015, 1.polovina byla nechutná.

# 05.08.2020, 17:49

Konečně můžete chodit na koupaliště .. a já musím nějak přežít :!!:

142
# 05.08.2020, 17:50

charlie
To jste na tom nebyli ještě tak hrozně :D jako my...Ale určitě tak letos nebude, víc jak 2 týdny s teplotami nad 35 a i kdyby, tehdy byl takový i červenec :D ...

76
# 05.08.2020, 17:55

igor127
Nooo, taky pěkný, moc dobře si tyhle epizody pamatuji, kdo v tom maká ví, byl to otřesný zážitek, ale člověk si nepomohl ani když nic nedělal, nebyla úleva, nebylo úniku:D

142
# 05.08.2020, 18:05

charlie
Přesně tak, člověk si neodpočinul ani v noci, ani na horách, vlastně ani nikde...To byl výhled vždy týden a bez konce, takže nějaké teploty okolo 30tky, to ještě není taková tragédie a v noci se člověk i vyspí líp...Takže mě současná výhled až tak nepřekáží...

17
# 05.08.2020, 18:11

Predpoved cajk. Snad to vydrzi a nebude to prelezat moc tech 28. Ale i kdyby... porad lepsi nez TN a vlhkej humus :D

79
# 05.08.2020, 18:39

Na 28 v Praze a teplých oblastech zapomeňte, bude denně 30-33.

# 05.08.2020, 18:51

Předpovídaná teplota se v posledních dnech pomalu navyšuje v hladině 850 hPa. Už jsou tam teploty po celé období mezi 15-17 C, takže to už jsou hodnoty, které přinesou vlnu veder. Teploty budou od 7.8. do 14.8. stoupat na 28-33 C a nyní už se zdá být téměř jisté, že v Praze, na jižní Moravě a v dalších nížinách a možná dokonce i v Ostravě zaznamenáme 8 nebo 9 tropických dnů za sebou. Ale na rok 2015 schází v maximech 4-5 C. To se teploty pohybovaly mezi 33-37 C od 6.8 až do 14.8. A už od 3.8 začaly tropy. A navíc takhle extrémnímu srpnu předcházel i velmi nadprůměrný červenec. Jsou tu ale 2 podobnosti a to ve shodě ve dnech, protože 6.8.2015 byl také čtvrtek a ve slunečném rázu počasí. Letos ale bude proudění východní zatímco v roce 2015 bylo jihozápadní až jižní. Něco podobného jako my v roce 2015 se očekává ve Francii a západním Německu. Zde se budou teploty dostávat nad 35 C.

F4
Avatar
109
# 05.08.2020, 19:12

Ondra83
28 tam nemá ani GFS, ten to předpovídá pro střed Čech tak na 29-30, takže v reálu opravdu tak 32-33, o víkendech možná ještě výše. Každopádně si tu většina posteskla nad tím, že nemáme moc tropických dnů v rámci republiky, teď bude přibývat jeden za druhým a minimálně 14 jich od pátku dáme v pohodě.

igor127
Tak jasně, že to nebude takové peklo jako tenkrát. Každý další týden jsem marně a beznadějně vyhlížel ochlazení a to nastalo s vydatným deštěm až toho 17.8. Na druhou stranu, tohle počasí Vám přeci vyhovuje ne? Sluníčko každý den 14-15 hodin a vysoké teploty na koupání... Mně bohatě stačil dnešek, příjemná teplota 24°C se svěžím ránem, sem tam větřík, na výlet ideální, tak k čemu teploty o dalších 7-8°C víc.

142
# 05.08.2020, 19:22

F4
Zapomněl jste, co mě vyhovuje, takže extra Vám to připomenu - teploty mezi 25-30 jsou za mě ideál, sem tam bouřka a jestli tak bude týden v kuse, tak mě to nijak neobtěžuje...U vás stejně nebude tak hrozně, takže můžete být spokojený. Pravda, na rozdíl od Vás se při ranních 10-15 či pod 10 stupnů nekoupu a nekoupu se ani při zataženu, dešti, vichru, či teplotách okolo 20 jako vy a dokonce si ani nepřeji, aby bylo pod mrakem a nehezky a jen když mám já jet na výlet, aby bylo krásně - jak jste jednou psal. To jen tolik, jak miluji ty vedra :D

# 05.08.2020, 19:52

igor127
Ta mapka z toho roku 2015 vypadá, jak teploty někde na jihu Itálie. Až tak mimořádné vedra si teda nepamatuji tady v Ostravě. Tu to bylo párkrát nad 35 C a noci bylo většinou okolo 20 C. A dokonce okolo 12.8. i přišla celkem pěkná bouřka.
Jenom k tomu poslednímu příspěvku. Zkuste takové zprávy psát do SZ uživateli F4. Bylo to prostě trochu moc offense. Jestli je to pravda s tím výletem, tak to by od něj bylo docela sobecké. Od člověka, který nadává na slunečné počasí ve volných víkendových dnech. Ale zase jestli to byl výlet někdy v týdnu a ne o víkendu, tak by to sedělo na uživatele F4 , který nemá rád horké dny a slunečno o víkendech. Přes týden mi nepřišlo, že by uživateli F4 vadilo Slunce a teplo.
Jinak souhlasím s vámi teploty 25-30 a slunečné počasí jsou naprosto ideální. Rok 2015 byl úmorný a navíc hlavně v Ostravě od července suchý. Na 2. stranu letošní léto až na 1. polovinu června a obdobím mezi 11.7. až 19.7. je naprostá pohoda.

142
# 05.08.2020, 19:57

Tomas1241980
Jistěže to tak psal, ale už je to nějaký ten měsíc zpět. To já napsal jen na jeho narážku, že mi prý vyhovují vedra, dál to rozvíjet a s ním debatovat nebudu na tohle. Možná ta vedra nebyla mimořádná v Ostravě, ale na jihu Moravy byly - mrkněte na archiv stanice Sudoměřice, od které je pořízena fotka, můžete mrknout i na archiv stanice Břeclav nebo jiných, třeba profi stanice Kuchařovice...Ten 2015 byl takhle krutý, protože tak bylo polovinu července a pak polovinu srpna...A letošní léto si pochvaluji, protože je ve většině případů v mě vhodném intervalu teplot a že je prostě čas od času nad 30, to mi absolutně nevadí - není to žádná nekonečná epizoda.

1252
# 05.08.2020, 21:24

Přidávám zde mapu jaké je aktuální sucho v Česku.Hned na první pohled je vidět že se situace během 3 dnů podstatně zlepšila a to v rámci celého Česka.Jenže toto zlepšení nebude mít dlouhého trvání.Už od zítřka se začně u nás citelně oteplovat a ještě k tomu se nečekají téměř žádné rážky.Nějaké ojedinělé bouřky se mohou tvořit od pátku,ale bude jich skutečně jen velmi málo.

Využitelná vodní kapacita před 3 dny
Využitelná vodní kapacita dnes
76
# 05.08.2020, 21:39

Tomamir
A propos, tvrdíš, že srpen bude konečně u tebe 1.teplotne nadprůměrný měsíc. Hm, sorry, ale průměrná teplota u tebe v červnu je 14,9 st., v červenci 16,5, podle těchto údajů si byl doteď v pěkných nadprumerech. Myslím si, že na Jablonec hodně solidní léto, ne, že to nebylo ono.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.