Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky od 24.7.2020

# 23.07.2020, 21:59

Jo, to rozhodne. Nemec dava zitra lokalni srazky spis na na SV Cech. Aladin zase jen na jih. V nedeli na rozpadajici se fronte taky nejspis nic. Tohle je Libus za cervenec, normal je 77mm. Bida s nouzi. Hlavne nerikej furt "zase" prijde me to uz jako troleni...:)

48
# 23.07.2020, 22:01

30?
Me staci tohle normalni stredoevropske leto. Na tropy, si lette do tropu :D

17
# 23.07.2020, 22:33

godlike
Ja chci po ty 3 mesicni holote aspon 14 dni klid. Ono nakonec nemusi z toho ani prset, jenze vlhko a zatazeno bude i tak. A jestli do toho prijdou ty 30...

# 23.07.2020, 22:34

Frnda
Zase chcanec? Tady v červenci pršelo asi tak 3krát, nechápu, co je na tom nestabilního, pokud chcete stabilní počasí, tak jeďte na Blízký východ, tam mají letos stabilně 50 °C. A jestli si někdo libuje ve žlutém trávníku, tak je na tom taky dost špatně:cool:.

# 23.07.2020, 22:42

Frnda
twl, co bereš? U nás za červenec nic moc a zaléváme, tráva na dvorku zasychá. Ono Česko není jen Prágl, kde může uschnout leda tak asfalt a beton. Typickej názor lidí, kteří nemaj vztah k přírodě a postrádaj selskej rozum. Vražedná kombinace

# 23.07.2020, 22:57

V Praze vladne zcela standardni leto. Vcera bylo +24,5 dnes kolem +26. Zitra +28 a vikend +27. Co vic si prat? Cerven a cervenec jsou nejdestivejsi mesice v roce.

1252
# 24.07.2020, 02:15

Vypadá to že na začatku příštího týdne nás čeká oteplování.V úterý má být teplota nejčastěji od 28°C do 32°C.Koukal jsem jaká má být vlhkost vzduchu a vůbec se mi to nelíbí.Rosný bod okolo 20 a vlhkost vzduchu přes 50%.To vypadá na únavný a upocený den.Nad bouřkami je zatím spousta otazníků.Podmínky vypadají až moc dobře jak v úterý tak ve středu.Možná v noci na úterý něco příjde s Bavorska.Necháme se překvapit.

F4
Avatar
109
# 24.07.2020, 07:23

Predators2
No je to jako vždy, jakmile se to jednou otočí do suchého, slunečného a horkého módu, tak to jen tak neskončí. Poslední léta je počasí hodně zacyklené. Ranní výstupy GFS jsou vždy přihřáté, třeba to odpoledne trochu zmírní.

Frnda
Na druhou stranu v Praze pršelo naposledy v sobotu večer resp. v noci na neděli. Od té doby nic a vlhkost také nijak závratná není. Větrat se dá přes noc v pohodě a oproti loňsku je to OK. Stabilně, jak jsem psal, také je. Od té soboty svítí každý den slunce a ne jen pár hodin a vždycky tak 10 i více a teploty jsou kolem 25 s občasným větrem. To bude pokračovat minimálně do úterní/středeční fronty.

Docela dobrá otázka pro všechny je, co si představujete pod pojmeme stabilní letní počasí. Že je na chcípnutí 3 týdny v kuse a beze srážek jenom se sluncem 15 hodin denně? Nezlobte se na mě, ale tohle patří někam na jih Španělska, Řecka či zmíněný Blízký východ. Kdo to chce, ať si tam jede na dovolenou.

10
# 24.07.2020, 07:41

Za následující tři dny očekávám 0,3 mm, což by teda bylo žalostně málo!

# 24.07.2020, 07:47

igor127
To u nás nebyla ani v tom červnu. Letošek je ještě sušší jak loňský rok

# 24.07.2020, 07:56

Frnda
Tak tam problém opravdu nebude, budete se divit, ale používám záchod, který neústí do trávníku, ale do kanalizace, a věřím, že u ostatních se žlutým trávníkem to bude podobné:D. A stabilní počasí s 25 °C a mírným větříkem příliš normální není, normální je v červenci nestabilní počasí s bouřkami a deštěm jednou za 3 dny, to ale ne a ne přijít.

385
# 24.07.2020, 08:22

F4
Jasně.. stabilní počasí je tři týdny okolo +22 v poledne déšť, konec deště v 16.00, pak opět +22, v noci +12. a tak měsíc dokola, pak týden "tropické nesnesitelné" horko +25 a pak zase to předchozí.. mám pravdu?:)

# 24.07.2020, 09:30

F4
Posledni roky bych rekl, ze lidi v Praze by chteli +30 nonstop od dubna do rijna a hlavne at vubec neprsi, protoze je to otravny a nemuzou kalit na naplavce. V zime by zase melo byt ve meste sucho a +10, snih jenom o vikendu ve Spindlu. Ale jen tam, cesty by mely bejt vsude suchy.
Celkem je taky prdel, jak jsou lidi schoulostiveli. Chodim kolem 8h do prace, je treba +18 oblacno s tim, ze realne bude pres den +25 a lidi jsou obleceny, jako v rijnu pri +5.
Pravdou je, ze letos chybi stabilni TV, jen ty obcasne vybezky byvaji utnuty prechazejici frontou. Jenze predtim ta stabilita byla az abnormalni, kdy se na jihem Evropy neustale obnovoval vysoky tlak a po jeho predni strane luftovalo ze Sahary. Ale musime dodat, ze lezime na pomezi oceanskeho a kontinentalniho klimatu a prestaveni TU by zde melo probihat teoreticky kazdy tri dny.
Vzpominam si, ze na prelomu cervence a srpna byvavalo stabilnejsi pocasi, ale nebylo to vzdy pravidlem...

74
# 24.07.2020, 10:23

Díky všem za gratulace.

Yurri
Desinfekce je dostatek akorát jsem pro ni musel na jižní Moravu k příbuzným. A opatření jsou zatím v pohodě sice něco zpřísnili a pohoda. Jinak to vypadá že dneska něco málo spadne a zítra snad ne.

karelzbrd
Chce to nesekat trávu na 2cm ale nechat ji vysokou 5-10 cm potom hned tak zasychat nebude.😉 To je problém lidí že tak sekaj trávu a potom se diví že po týdnu bez deště jim to žloutne.

147
# 24.07.2020, 10:29

Poslete sem někdo estofex mně se nechce načíst

73
# 24.07.2020, 10:40

Kokos342
Dávají 50 % šanci na bouřky v celé ČR kromě severozápadu..Pár silných bouřek může být i u nás, ale spíš je zablokuje vysoká oblačnost z bouřek jižně od ČR.

1615
# 24.07.2020, 10:46

Tady je předpověď estofexu. Na jihu Moravy by se možná nějaká silnější bouřka mohla vytvořit.

estofex.org
147
# 24.07.2020, 10:59

spurdo
matyty
Díky 😉

182
# 24.07.2020, 11:17

No, měl jsem pravdu ... nebude ani :prsi: .

# 24.07.2020, 11:30

F4
přesně, kdo chce slunce a hic, nechť jede na jih, tady je mírné pásmo, ten název není náhodný. Celý život chodím fotit do lesa a vnímám, co udělaly sucha a vedra za posledních cca 20 let na vegetaci a jak klesla voda v tocích všeobecně. Mám skalku, kde pěstuju rosliny z naší přírody - mě sem tam krásné porosty brusinek, borůvky, kapradiny - nyní vše musím neustále obměňovat, protože to slunce spálí. O zasychání stromů při cestách a v lesích na skalách, kde je minimum půdy, ani nemluvím. Chce to vnímat v souvislostech a ne jen se radovat z několika týdnů veder, kdy se dá koupat. Anu to vodu v petkách nikdo nevyrobí, musí se odněkud vzít, že

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.