Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Červenec 2020

F4
Avatar
109
# 23.07.2020, 16:36

No tady praží slunce bez přestávky už od soboty a minimálně další týden to tak zůstane. O srážkách ani nemluvě. Pak že není stabilně...

142
# 23.07.2020, 17:13

Pantau
Jenže já ten text pochopil přesně tak, jak sám píšete a jak vám píši... Ve výhledu totiž vůbec není nic o tom, co píšete - tedy to, co bylo zvykem několik předchozích let, co se týče teplot, výhled ukazuje jen první stabilnější období letošního léta, a teploty, které budou letní, nikoliv takové, jaké bylo obvyklé v letech předchozích...Ale to vy, nemůžete pochopit...

142
# 23.07.2020, 17:15

F4
A to si představ, kdyby bylo obvyklé léto :D - tedy léto, kdy máme touhle dobou za sebou tak 15-20 tropických dnů :D ... změnilo by se tvoje stěžování? :D

F4
Avatar
109
# 23.07.2020, 18:00

igor127
Jako jasně, bylo by to tisíckrát horší, ale v množství srážek by změna stejně nebyla (u nás vedro = sucho, chladno = taky sucho). Schválně si tipněte, s jakou odchylkou červenec skončí. Já tipuji opět kladnou odchylku (soudě dle výhledu na zbytek měsíce) tak kolem +0,5 zhruba jako červen. Takže žádná zima se nekonala ani konat nebude. Bude zhruba normál. A podobné to bude se slunečním svitem, i když už je asi jasné, že nejvíce toho bude v Z půlce Čech, kde bylo míň oblačnosti i srážek.

385
# 23.07.2020, 18:22

F4
Buďte rád, za to, co je v Čechách, jsem teď na rybách v Chorvatsku, Drage, Kornati a okolí, ráno mlha nad vodou +27, plechovka s pivem se orosila během deseti vteřin, ve tři v poledne +33 .. s výhledem na konci týdne +37.., včera večer někdy okolo 22.00 - až půlnoc, bouřka jak kráva někde nad Itálií.na pobřeží už zase občas požáry, za odhozenou skleněnou lahev je pokuta jak blázen (kvůli těm požárum), na vedro si tu nikdo nestěžuje, a vy..je sotva+25 a děláte z toho pohromu..radujte se ze sluníčka!:cool:

142
# 23.07.2020, 18:30

F4
Vy\ si pořád jen stěžujete, a stejně se nic nezmění - pokud vám to pomáhá na psychickém stavu, tak si stěžujte dál... U vás není ani 25 a stěžujete si, nemáte tam ani nejtepleji ani nejvíc slunečných hodin a stěžujete si..

palma
Koukám, že se to v HR už zase vrátilo k normálu to počasí - jen ty požáry nejsou důsledkem ani tak sucha a vedra, ale spíše žhářů :( :( a kde hlásí, že bude 37 v HR, známí jedou, a koukal jsem že o víkendě tam má trochu poprchat a ochladit se.. - ale to už je mimo, tak sorry za odbočení..

385
# 23.07.2020, 18:51

igor127
Cca od 27.7. to má nastoupat postupně do konce týdne, tedy do 31.7. až na těch +37.. aspoň podle zdejší předpovědi.. kouknul jsem i na in-počasí, sice to není zcela ta oblast, ale mezi Biogradem a Šibenikem tam i na in počasí vidím +36..jsem kus od pobřeží...:slunce:

F4
Avatar
109
# 23.07.2020, 20:03

palma
Toho Vašeho sluníčka už bylo letos také dost a navíc jsem si ho od pondělí do čtvrtka užil. Teď bych uvítal zase změnu v podobě nějakých srážek.

igor127
To je jedno, že se nic nezmění. Rozhodně ale nebudu jásat, jak je všechno skvělé a mít růžové brýle. Nemáme ani jedno ale co zaručeně máme je nejmíň srážek a to je to hlavní. Být o pár stupňů více, ale pravidelné a hlavně zaručené srážky, tak OK.

77
# 23.07.2020, 20:24

igor127
Musím souhlasit s F4, slunce a tepla máme azaz, takže z nadcházející řady ještě teplejších, slunečních a hlavně suchých dnů rozhodně jasat nebudu a radost mi to nedělá.:(

# 23.07.2020, 23:16

Tak nové výstupy už opravdu docela přitvrzují v maximálních teplotách a délce trvání letního až tropického počasí. Bohužel opět to vypadá, že nedojde k nějakému rozdělení na teplejší východ a chladnější severezápad, takže v oblastech, kde už nyní opravdu začíná být sucho se žádné zlepšení neočekává. Možná snad až příští středu v bouřkách. Ale to není záruka plošných srážek. Zatím to modely vidí na teploty mezi 26-30 v neděli, 25-29 v pondělí , 28-32 v úterý v Polabí, Poohří a na jihu Moravy ojediněle až 34 C. A ve středu bude asi 26-30 na východě až 33 C. To je můj odhad z dnešního dne. A 2. vlna vysokých teplot se potvrzuje od 1 do 4.8. 2020, ale s tím bych zatím počkal. Zdá se, že ani letos se zcela nevyhneme vysokým teplotám. V Ostravě je letošní červenec velmi chudý na letní a tropické dny, takže mi to vůbec nevadí. Ale zcela chápu, že lidem v oblastech, kde v červnu nespadlo ani 100 mm srážek a v červenci 30 mm srážek, tak jim tohle počasí akorát nadělá problémy a prohloubí sucho. A ani v mém kraji to zrovna všichni neuvítají. Hlavně zaměstnanci v obchodech a v nemocnicích a řidiči veřejné dopravy, kvůli nutnosti nosit roušky.
EDIT: 24.7.0:26 Tak nový výstup GFS ještě trochu přitvrdil a ukazuje teploty v úterý v 850 hPa až okolo 18 nebo 19 C, což už by mohlo přinést dokonce v 1. supertropický den v nejnižších oblastech. Středu naopak trochu ochladil, ale dává bouřky opět spíše na Moravu a do Slezska s nevhodným načasováním v západní polovině území. Fronta by zde přecházela už v 9 hodin ráno.

12
# 23.07.2020, 23:30

F4 je tu věčný stěžovatel, skoro jako Dawe, který už tu asi není. Jeden velký rozdíl tu je, Dawe si stěžoval, i když nebylo na co, F4 tu pláče oprávněně.
Osobně nejsem milovníkem tropů, ale nějaké to teplo bylo normální i v mém dětství, takže pokud bude 14 dní pařák, že se bude dát třeba na Velkém Dářku vykoupat, nebudu proti. A nebude to nic nenormálního...
Zatím letos taková šance nenastala, pokud člověk není otužilec a nevadí se mu koupat ve vodě, která má cca 18st...

32
# 24.07.2020, 01:04

F4 má náhodou pravdu. Nejhůř, alespoň se srážkami, je na tom SZ, respektive tedy ne úplně Klášterec, ale spíše Kladensko, Slánsko a Lounsko.

32
# 24.07.2020, 01:07

A v červnu si SZ Čech teda nezadal, co se týče :slunce: s Jižní Moravou a červenec bych řekl bude podobnej, takže jako.. :D

F4
Avatar
109
# 24.07.2020, 07:16

Rezna85
Děkuji za uznání. Vám se to řekne, když jste věčně zaplavován krásnými dešti. Kdybych měl totéž, tak ani nepípnu. Já ale potřebuji déšť hned z několika důvodů a ideálně o víkendu. Prostě lidi s přebytkem vláhy si neumějí představit, jaké to je, když máte sucho a všechny srážky se Vám stále vyhýbají - sytý hladovému nevěří. Známé to pořekadlo, které platí nejen o jídle.

# 24.07.2020, 07:40

Tak závěr července se nám začíná hezky vybarvovat, co do teplot ... a že by přišla situace, kdy ochalzení v nedohlednu ? Ranní modely to tak čarují :!!:

F4
Avatar
109
# 24.07.2020, 12:32

hellercz
A polední ještě přidávají. Jak říkám, jednou se to otočí do vedra a bude to tu oxidovat až do října, budete vidět. Největší peklo nás teprve čeká a začne už koncem příštího týdne. Co nepřišlo v červnu a červneci, to v dvojité intenzitě přijde v srpnu (jako 2015).

# 24.07.2020, 13:00

Jo no, nedivím se už ničemu. TO se zase budu péct ve vlastní šťávě ... už se na to těším.
Ale tak zase se vyhoví té sortě lidí, co se rádi sluní a koupají ... :D

# 24.07.2020, 13:02

F4
Snad to nebude tak horké :D . U nás 2015 bylo 34 tropických dní a z toho 12 dní s teplotou 35+ ! A letos zatím 3 tropické dny a to jen vždy 30 stupňů na pár minut. To by musel být srpen dost extrémní , aby jsme se k tomu přiblížili. :D

142
# 24.07.2020, 13:35

Srpen 2015 se opakovat nebude, protože to bylo v kuse skoro 3 týdny nad 35+, a bylo přes 40 tropických dnů za celé léto... Takže jsem v klidu, nějaký ten tropický den bude, ale zatím je to pořád všechno OK, vlny veder žádné, spíš příjemné teploty mezi 25-30, co víc si přát... :) za mě ideální léto...Když si vemu, že jiné roky touhle dobou máme i 2,5x více tropických dnů a letos zatím 8...

2273
# 24.07.2020, 17:08

F4
V neděli odjíždím na Korsiku, až se budu vracet přes Rozvadov, zajedu na chajdu do Varů a porovnám klima :D pak napíšu kde je větší :slunce: ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.