Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Ochlazení? Ano či Ne

238
# 30.01.2020, 12:20

No vypadá to, že od úterního odpoledne/večera by se alespoň částečně mohl vrátit sníh od středních poloh. Každopádně, délka ochlazení je dost nejistá. Některé modely udávají mrazy až do konce týdne, jiné pouze na 2 dny.

U nás už teda začíná profuk...při zemi se sníh stále celkem drží (2-4cm), ale počítám, že do neděle roztajou poslední zbytky. Škoda, toho oteplení...kdyby místo deště přišel sníh, tak máme aspoň dobrý základ a konečně by napadalo.
foto dnes ve 12:00h , občas polojasno, čerstvý vítr a +3°C

15
# 30.01.2020, 12:57

Leden u nás jede přes kopírák s loňskem. Loni 16,7 mm vody, letos zatím cca 14 mm a nevypadá to, že se to za poslední dva dny výrazně změní.

Ochlazení, myslím, ještě bude, ten týden mrazů přichází skoro vždy. Jen aby to nebylo až když se rozjede vegetace.

69
# 30.01.2020, 13:01

Já se obávám, že ochlazení nakonec bude ta letošní klasika - dočasné zhoupnutí dolů a pak hurá zase do tepla. Už i ecák se v tom přiklonil k ostatním modelům :(
Přitom u nás po včerejším a dnešním sněžení nastaly zatím nejlepší podmínky za tuto zimu - od včerejška připadlo téměř 10 cm nového sněhu a už to tady konečně začíná vypadat jako v normální zimě :snih::led:...škoda teplota už vylezla nad nulu a oteplení se blíží

3
# 30.01.2020, 13:14

Prt a né ochlazení...Už je to od včera úplně přemalované...A to počítám,že to ještě více přemalují....A já myslel,že letos u nás uvidím poprvé sníh...První zima co u nás pamatuji úplně bez sněhu.

27
# 30.01.2020, 13:34

Ursus
Držovice - v zimě jedna z nejsušších lokalit v ČR. Jak já to vždycky nesnášel. Proto teď bydlím v Čelákovicích, které jsou hned za Držovicema!! Ach jo :)

272
# 30.01.2020, 15:42

Valep
Tady je nám též JZ-Z-SZ-S k ničemu, jen na vítr je spoleh, ten je tady na otevřené planině bez lesů jako doma, já budu snad konečně sázet česnek a vylejvat vodu ze sudů, takže vsakovat bude co;-)

54
# 30.01.2020, 16:21

Je možné že by v tom příštím týdnu mohla nastat situace která je letos nevydaná že by za SF nemusela hned nasledovat anticyklona od jihozápadu, ale že bysme mohli byt letošní zimu poprvé pod vlivem TN východně od nás. Ale asi bysme chtěli po přírodě příliš aby to tak nakonec i dopadlo :D

F4
Avatar
109
# 30.01.2020, 16:47

Yurri
Dnes odpoledne jsem jel přes Vysočinu a všude svítilo slunce s trochou vysoké oblačnosti, foukalo a bylo kolem 4°C, odkud berete tu Vaší 0?

386
# 30.01.2020, 17:44

Tak já nějaké zvláštní ochlazení v mé oblasti ani za ten týden nečekám, maluje to sice v noci do -4 ale každý den okolo poledne máme být stejně nad nulou, navíc je to tam na dva - tři dny.. čili vlasně nic moc.. Dneska větrno a skoro +7...to houpání teplot je na prd, jedna holka už má chřipku, tak čekám, co to udělá s tou druhou... a se mnou...manželka je imunní..:)

32
# 30.01.2020, 17:58

Já se musím smát tomu úvodnímu textu na první stránce :D
Ještě k tomu mohl napsat "Čekají náš šílené třeskuté mrazy, POZOR! stoletá zima se konečně blíží.. a my s naší televizí budeme u toho" :D

292
# 30.01.2020, 18:27

Podle mě žádné významné ochlazení nenastane, maximálně teplota klesne někam k +5st. a v noci k 0st. Třeskuté mrazy ať radši nechodí, protože by to stejně byly holomrazy beze srážek a pod vlivem tlakové výše. Dnes ráno tu podle předpovědi měl být -1st. a ve finále minimum bylo +1st. a oblačno.

238
# 30.01.2020, 18:37

Tak výstup od výstupu to zatím vypadá pořád stejně....úterní večer - ochlazení, středa/čtvrtek sněžení. Zatím nám pořád dávají tak 5-10cm, takže asi se letošní zimu budem muset spokojit s tím, že na Vysočině bude sice občas bílo, ale žádné velké závěje určitě ne.

272
# 30.01.2020, 18:43

F4
Ráno jsem šel do školky a zamrzlo fest, posílám fotku z dneška odpoledne, to už bylo nějakejch +5, tak to konečně povoluje, vždyť ta trocha sněhu drží už skoro 14 dní, o ochlazení nechci slyšet, ale je fakt, že +12 nebo někde +15 není normální, ale vadit to bude málokomu, mě je to ještě jedno, třeba březen nakydá.

74
# 30.01.2020, 21:58

Sranda je že když modely kreslí ochlazení týden do předu tak se tu řeší že je to blbost a moc daleko ale když modely ukazují oteplení za 10 dní tak je to tu hned bráno jako hotová vec. Zima má ještě 2 až 3 měsíce na to aby něco ukázala.

# 30.01.2020, 22:01

Samik
To bude tou pravdepodobnosti:D:D:D:D pokud hlásí oteplení, tak pravděpodobnost, že se otepli je asi 90%

386
# 30.01.2020, 22:09

Samik
Když ono to oteplení nějak víc vychází... alespoň tedy poslední dva roky...a zima fakt už nemá na to aby ukázala něco, tři měsíce, dva maximálně, kdy že to začíná jaro? Pamatuju, pravda, i sněhovou přeháňku v červnu, ale rozhodně bych to nenazýval zimou, či projevem zimy..zrovna tak nenazvu současný vpád teplého vzduchu, jarem, nebo létem.. pravda, na Frýdecku pro to mají speciální výraz, "přišly tropy"..:D. Jinak vždycky říkám, že to co je nad pět dní dopředu, není jisté..

238
# 30.01.2020, 23:35

Technicky vzato máme před sebou ještě 1 a 3/4 měsíce zimy, což je docela dlouhá doba a počasí se klidně může zbláznit s tím, že v půlce března napadne 20-40cm a hned na to budeme vzpomínat trochu lépe. Ono jde o to, že čím víc se bude blížit jaro, bude slábnout/rozdělovat se vortex a tím pádem možnost změny proudění a větších výkyvů...tedy možnosti teplejších vpádů, ale také studených front se sněžením. Zkrátka, tohle proudění nemůže trvat věčně a za měsíc se klidně může výrazně změnit.

32
# 31.01.2020, 00:25

Samik
Na duben jako zimní měsíc prosím zapomeňte. To se maximálně někdy stane, že přijdou 3-4 dny kdy je kolem 5°C a může padat déšť se sněhem, kterej hned taje, ale to je tak všechno.
V březnu ještě teoreticky může něco přijít, i když alespoň pokud se dívám na mojí lokalitu, tak za poslední 4 roky bylo pár ledových dnů jen v roce 2018 a naopak běžně ke konci března šplhají teploty k 15°C, výjimečně i 20°C.
Ale každopádně v diskurzu meteorologie jsou to JARNÍ měsíce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.