Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Srážky 2.-8.9.2019

117
# 02.09.2019, 13:19

Včera na Strakonicku bouřilo,ale liják přímý byl cca kolem 16h.20min bušilo,přes 20mm.Směrem na sever dle mapky srážek červená místa.

27
# 02.09.2019, 13:46

Hané jsem tentokrát ukřivdil, docela příjemně tam naprší.

386
# 02.09.2019, 13:51

Tak co dělá to hrozný sucho, Dawe?;-)... a nezaprší a nezaprší...

# 02.09.2019, 13:58

Valep
Ano prsi zde opravdu krasne, velmi si to uzivam.

# 02.09.2019, 14:37

Kosa venku po těch tropech jsem nechápal teď je 15 stupňů a fouká. Víc zima jak ráno. Ale pěkný a do toho už se valí déšť. :prsi:

ota
Avatar
2132
# 02.09.2019, 14:39

Valep
Z Přerovaska také potvrzuji velmi silné srážky. Doslova leje a už máme přes 20mm. Několikrát dokonce zahřmělo. Navíc se silně ochladilo, je jen 15°C a ještě dost fouká takže na větrání také skvělé.

27
# 02.09.2019, 14:44

ota
Prostějovu to teď dalo cca 26 mm, už jen kape. Tohle je to pravé ořechové pro krajinu, plošně 20 až 30 mm (teď to mít tak 2x měsíčně :) ).

Čelákovice za poslední 2 dny 8 mm a to můžeme být rádi... Bída.

48
# 02.09.2019, 14:49

Ve 12:00 hodin bylo 19,2
Nyni nakych 13,5. Ktomu silnejsi studeny vitr. Uplny podzim :snih:

# 02.09.2019, 15:01

ota
Presne tak, take vetram co to jde, stejne je neuveritelne, jak se pocasi meni. Rano jsem byl venku v kratasech a ted je mi zima dokonce i doma ve vyhratem podkrovnim byte:D

40
# 02.09.2019, 15:04

,,Kauza,, Dawe..
Nevim uz kolikrat se tu objevily rozhorcene prispevky uzivatelu, v ruznych tematech, ohledne Daweovych komentaru a dokonce i pozadavky na adminy, aby ho jednou pro vzdy vyloucili z tohoto fora.. Lidi neblnete. Dawe si tu casto dela proste prcu, a to nekdy i sam ze sebe, umyslne vas zlobi a provokuje a dela to fakt dobre, pac tech hodne nastvanych je tu celkem dost. Zkuste mit trochu odstup a nadhled, neberte to tu vsechno tak srasne vazne a akademicky, predevsim sami sebe.. Humor je korenim veskeryho zivota a za sebe, ale myslim ze i za nekere dalsi tady muzu rict, ze se nad jeho vetsinou strohymi a udernymi prispevky casto fakt pobavim a od srdce zasmeju.. Jak tu nekdo poznamenal, je to ikona, uz takovej ,,inventar,, ,ktera by vam tu casem myslim fakt chybela.. a ktera na in- pocasi rozhodne patri. 😉

# 02.09.2019, 15:13

Straky
Moc krasne napsany prispevek:). Musim rict, ze nekdy se taky necham vytocit, ale je pravda, ze dawe sem jednoznacne patri, bez nej by to nebylo zkratka ono. Diky nemu si clovek pak pripada, ze je mnohem vice optimisticky, nez si driv myslel:D

27
# 02.09.2019, 15:19

Straky
Je na světě spousta lidí, kteří věří, že to, co říkají a píší, je fakt pravda, a ani by je nenapadlo si myslet, že si někdo může jejich textíky a řeči přebrat nějak jinak (někteří se nám snaží "šéfovat"). Dawe, ale i jiní tací, to prostě myslí vážně. Nemyslím si, že by si dělal až takovou srandu. Prostě to tak má nastavené v makovici a těžko se mu porovnává s okolím a jinými názory :) Dokud se nebude psát o popadaných stromech v Těšíně, které spadly ve větru kvůli podmáčené půdě, bude tam hold sucho ;-) A ať tu s námi jsou, je to trochu zpestření, lepší než ta baba s 30°C na Silvestra, už nevím nick...

40
# 02.09.2019, 15:30

Valep
Je to hlavně o nás..S nadhledem jde všechno líp a skoro všemu se dá zasmát..Zrovna třeba tomuhle, o těch popadaných podmáčených stromech.. Tomu už se pak i v Těšíně nejspíš dá říct, že ,,slušně,, zapršelo :D :D :D

# 02.09.2019, 16:03

Valep
Jojo, paní Olga95:D, ta ale také jako výmluvu psala, že to bere s nadhledem, rozhodně jsem tomu nevěřil.

# 02.09.2019, 16:27

Frantis95
Ano pani Olga95, pamatuji si jeji legendarni prispevky s 30 stupni na Vanoce. Bylo to jako ctrl c a ctrl v porad dokola, je pravda, ze proti ni je i dawe optimista. Myslim ale, ze ona nepsala nikdy, ze to je mysleno s nadhledem, ona opravdu vse myslela smrtelne vazne podle me. Ale kazdopadne asi uz nemusime tohle tema dale resit a muzeme se spis venovat soucasnemu pocasi. Ja letos ten nas Vyskov proste miluju, to je vynahrazeni za ty predchozi sussi roky se vsim vsudy. Dnes verte tomu nebo ne za necele 3 hodiny zhruba 30-35 mm, alespon tedy podle srazkomernych stanic zde v okoli a vzhledem k tomu, jak krasne prselo tomu nejde neverit. Proste parada a to jsem byl rano velmi skepticky, kdyz jsem se vzbudil a svitilo zde slunce, ale je nam zkratka v letosnim roce prano. Tak jen tak dal, dny jsou uz kratsii, noci delsi a teploty mnohem vice prijemnejsi. Nejake letni dny velmi pravdepodobne jeste budou, ale to prave leto opravdu skoncilo temer na den presne vcerejsim horkym dnem. Ted vzhuru na podzim, snad bude srazkove bohaty a treba i s babim letem, to by byl ideal:love:

# 02.09.2019, 16:44

Tak u nás zatím 18,0 mm a byla i slabá bouřka. V noci jinak 0,9 mm. Ochladilo se až na 14,7 °C a tudíž se skvěle větrá. Od západu jde ještě jedno pásmo deště, takže si myslím, že 20 mm dnes překročíme s přehledem. :) Výstraha ČHMÚ na Vydatný déšť se mi zdá trochu přehnaná, ale proč ne, jen zapomněli zahrnout do výstrahy Jihomoravský kraj, kde také lilo na některých místech.

80
# 02.09.2019, 17:06

Na Moravě zase napršela/naprší plošně raketa - nechápu, proč se něco podobného nestane v Čechách :!!:

386
# 02.09.2019, 17:15

Jo, u nás vykouklo na hodinu a půl slunce a hned jsme tu měli přes +20...(ve stínu samozřejmě)..

ota
Avatar
2132
# 02.09.2019, 17:15

Valep
Tady nakonec 31mm, takže nádhera. Je opravdu krásně zalito. Skvělé taky je, že srážky spadly na poměrně velké ploše, takže dobře je na tom celé okolí.

4
# 02.09.2019, 17:16

Ondra83
Protože to je příroda, přestaňte fňukat tohle fórum začíná být jen o fnukání a křepčení. Jinak k tématu u nás od rána 11mm a stále prší. :):prsi:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.