Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Velmi vydatné srážky na začátku září 2018

5
# 01.09.2018, 16:09

Omlouvám se za svojí češtinu, hazim to sem přes telefon dost narychlo :D

36
# 01.09.2018, 16:10

Yurri
Co to je za blabol "vidim na mape prehradu Mseno";-)! Takze vsude, kde na google mapach najdete prehradu, neni sucho:D? Tak takhle jsem se dlouho nezasmal...:D
Ano, na jare tu se suchem problemy nebyly, ale pres leto tu skoro neprselo, ta prehrada, o ktere mluvite, kolem ktere chodim 2x denne a kterou jste videl jen na google mapach, je na tom s mnozstvim vody strasne mizerne - totalne nic do ni nepriteka, ale musi z ni porad neco odtekat. Padl v ni i historicky rekord teploty vody (myslim pres 28°C). Za 34 let, co tu ziju, tu nepamatuju takovy sucho, zlutou travu a popadany listy ani tak nizkou hladinu prehrady...Mimochodem oproti normalu ma Liberecky kraj nejvyssi deficit v cele CR, protoze driv tu prselo porad a ted vubec, takze je to vyssi deficit, nez na mistech kde prselo malo a ted vubec...A to nemluvim o soucasnym desti, ktery jde z jihu, takze nejmin spadne samozrejme na severu...
Nevite vubec nic, jen placate a chcete byt zajimavej...

Presne jak poznamenal "soused" Alka, u nas zatim spadlo asi 5mm srazek, takze zatim nic moc, ale je pravda, ze to ICON predvidal, ze tu za noc a dnesek spadne pod 10mm. Vyslo mu to paradne. Nastesti neni vsem dnum konec a ICON i v Libereckem kraji maluje v nasledujicich 24h dalsich 15mm srazek takze i my bychom meli za vikend cca 20mm srazek...:prsi::)

1262
# 01.09.2018, 16:15

Tomas1241980
Dávejte prosím vše co se týče výhradně bouřek do vedlejšího tématu.

# 01.09.2018, 16:20

No, tak za dnešek od 6 do 12 hodin spadlo u nás krásných 21 mm. A to co se teď žena z Rakouska vypadá zajímavě! Sice u nás bouřky asi nebudou, i když je nepříjemné dusno, ale další vydatná zálivka by přijít mohla. :prsi:

# 01.09.2018, 16:53

Zatím to vypadá všechno na jižní Moravu a Vysočinu v Jižních Čechách toho moc nebude

275
# 01.09.2018, 17:11

Tomamir
Klid kolego, já netvrdím, že je u vás teď vlhko, jen jsem se zeptal na tu obrovskou nádrž na mapě, a že byla teplá, to jste mě pobavil zase vy, hlavně když je ne?
Tady se krásně pozná, kdo je v pohodě;-)

# 01.09.2018, 17:13

radek4545
V Čechách obecně toho moc nebude

# 01.09.2018, 17:32

Taky jsi myslím

75
# 01.09.2018, 17:36

Od 4 ráno do oběda bylo 12 mm,teď mám 29 mm jde to přímo přes nás.

25
# 01.09.2018, 17:37

Myslíte, že ten déšť doleze až sem? :prsi:

F4
Avatar
109
# 01.09.2018, 17:44

Tady člověk čte, jak mají všichni alespoň jednotkové úhrn a co my s 0,2 mm? To z Rakouska zalije opět JM a půjde to na sever. Těžko se to přetočí do Čech. Tohle jsou zrovna situace podobné konvektivním srážkám - komu jednou zaprší, tomu bude pršet každý den i několikrát a na koho nedojde, tak už mu do konce dané epizody nic nespadne. Zatím je dnešek ukázkový, byť se může zdát, že jsou srážky plošnější.

11
# 01.09.2018, 17:45

Tak to vypadá, že máme nejspíš s deštěm utrum. Aladin pro naši oblast dává na následující dva dny jenom zanedbatelné množství srážek, vše podstatné by se mělo
odehrávat především v jižní polovině území. Alespoň se dnes zatáhlo a lehce zapršelo, i když to bylo skoro nic.

36
# 01.09.2018, 17:55

Yurri
Ja jsem v pohode, jen nemam rad hloupy reci od cloveka co tu nebyl, nevidel to tu, jen jel prstem po mape a videl vodni nadrz = jsme tu v pohode...
Tady prece neslo o to, ze je rekordne tepla, to jsem jen zminil...slo tu o sucho a jak jsme tu hrozne v pohode, pritom letos je to fakt tragedie...letos je prehrada fakt silene nizko, protoze tu skoro neprsi, nejen tady ale v celem okoli = neni pritok vody, ale odtekat musi, takze se hladina neustale snizovala...Takovyhle sucho tu fakt nepamatuju ani ja, ani co jsem se bavil se starsi generaci...
No nic, nebudem se tu dohadovat...nyni se situace zlepsi, protoze tech srazek bude ted dost...:)
Je to stejne vtipny, ze jaro a leto v CR silene suchy a pak prijde 1.zari, zacatek meteorologickeho podzimu a vody ted bude hodne...Pripomina mi to lonsky rok, kdy presne od 1.9. bylo hnusne a skoncilo leto jako mavnutim kouzelneho proutku. Letos s tim rozdilem, ze nyni od 1.9. razem privaly vody a pristi tyden se vrati letni teploty, coz loni uz nevratily...:D

77
# 01.09.2018, 18:22

Má nějakou šanci ten koláč nad JM se dostat v kompaktním stavu do Čech nebo ne?

# 01.09.2018, 18:26

Myslím že ne i srazky co šly do Jižních čech se prakticky rozpadli

# 01.09.2018, 18:37

Jenom takový tip, kde sledovat srážky po minutě i na našem území. http://www.wi....100,10,p:off Ostrava má za tyto dva dny necelé 2 mm. Zatím se totiž vše odehrává asi 50 až 100 km západně. Srážky,které se ženou ze Slovenska by mohli již některá místa na jižní Moravě vyšvihnout nad 50 mm za 24 hodin do dnešní půlnoci. A to máte před sebou ještě neděli a pondělí. Icon s GFS se pro jižní Moravu docela zbláznil. Ukazují zde totiž , že zde do úterý napadne dalších 75-100 mm srážek. Pro Ostravu má GFS 3 mm a Icon 17 mm. Jediný kdo nám docela přeje je Aladin, jenž má srážky na dnešní večer.

# 01.09.2018, 18:38

No jsem zvedavej, jestli to doleze az do Pardubickeho kraje...mohlo by...jinak na tom jihu M.to museji mit nadherny.

275
# 01.09.2018, 18:49

radek4545
Ty srážky se rozpadly už u nás, skoro nic z toho nezbylo, jak jsem psal dopoledne, je tady moc zima, zato můj oblíbený cípek na JV Moravy (Strážnicko a Veselsko)opět řádí, ach jo.

55
# 01.09.2018, 18:50

Co šlo do Čech se všechno rozpadlo zato na Moravu jede solidní vláček.pripomina mi to situaci z loňského srpna kdy vláček bouřek postupoval přes Jižní Čechy několik hodin v kuse a úhrny byly obrovské.

# 01.09.2018, 18:51

podle GFS to ma snad zacit couvat z vychodu na zapad?:!!::!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.