Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Extrémní léto roku 2008

Anonymní
Avatar
# 23.06.2008, 22:25

Ja sa k tomu moc nejdem respektíve nechcem a nevyjadrujem no dnes bol na isto najteplejší deň tohto roku nielen lokálne teda len na na juhu Slovenska a v jeho južných regionoch ale aj tu na Orave okres Dolný Kubín až +28.3stupňa celzia ale aj tak to vyzerá že toto leto viac ako +37stupňov aj keby sme chceli asi ani nebude asi tak do +38st s toho ako hovoril pán Matej Milko budú mať radosť najmä záhradkári a poľnohospodári ktorý sú bez možnosti mechanického zavlažovania svoje ornej pôdy a polí ale viac ako tích +35 alebo až +38stupňov asi skutočne nie teda nebude ale každopádne to bude dosť tesné rozdieli maximálnych nameraných teplôt počas minulého roka bude oproti minulému roku teraz v roku 2008 maximálne 5stupňoví rozdiel ja odhadujem tri stupne celzia ako teplotný rozdiel a ked budú vyššie teploty tak najvyššie horúčavy budú ako už tradične na prelome mesiacov respektíve v poslednú júlovú dekádu od 20.7 do 31.7 ale ja sa do toho až tak nevyznám vy ste odborníci takže nechám surové a hrubé informácie a fakty na odborníkov ako je napríklad pán meteorolog Matej Milko taktiež veľmi pozdravujem ale myslím si tak ako aj moji priatelia a kolegovia že tento rok respektíve až ten budúci rok 2009 bude rok záplav a lokálnych povodní resp. mokrý rok ved už doteraz sa na území Slovenskej republiky vyskytlo možno aj 10 silných búrok takže už to je určitý náznak miernejšieho a vlhkejšieho leta 2008 a roku 2008 ako takého ale ako hovorí pán Matej Milko nemusia to byť vyslovene povodne ale len lokálne prietrže mračien ale nie globálne celoregionové celooblastné záplavy len mierne ale myslím si taktiež že tento rok 2008 bude ako celok miernejší teplotne s menej extrémami ale nemyslím si že táto zima bude až tak tvrdá ako píše jeden anonym ved už máme dve pomerne teplé zimy úspešne za sebou to je dôsledok ako písal aj ten jeden anonym hore uvedený v dôsledku teplotného prúdu a anomálie La nina alebo El nino pri San Franciscu pri pobreží Californie v Tichom oceáne ale aj dôsledkom globálneho otepľovania ako takého tak ja si osobne myslím že tento rok nebude rokom extrémov a asi v ničom ani v zrážkach ale rokom teplotne stabilným a vyrovnaným ani moc teplo ani moc chladno ani v zime ani v lete no zrážkovo teda po zrážkovej stránke je už vysoko pravdepodobné že tento rok bude po zhruba 4 rokoch až 5tich rokoch zlomový a že nám aj trochu viac sprchne respektíve aj viac ale možno viac daždivý bude až rok 2009 nikto to nemôže na 100% teraz potvrdiť a povedať ved je ešte len začiatok leta a polrok roku 2008 takže ešte sa všetko môže vyvinúť úplne iným teda zlým smerom ale jedno je už asi isté a vám všetkým je to už jasné že 40ky horúčavy a teploty padať toto leto nebudú i ked zo tri alebo zo 5 dní po sebe počas tohto leta môže byť aj nad +35 stupňov ale je to len hypotetické tvrdenie asi tak to ja vidím a aj to je pravdepodobné že tento rok bude najvlhkejší teda najdaždivejší za posledných 5 rokov a asi aj najchladnejší v priemere teda v priemernom merítku no nie však chladný stále sa má tento rok zaradiť v globálnom merítku medzi 10 najteplejších rokov ktoré boli zatiaľ za tieto 3 uplynulé storočia namerané tak sa aspoň vyjadrila Britská kráľovská meteorologická agentúra na začiatku roku 2008 ked vydali dlhodobú klimatologickú predpoved ktorú vydávajú už od začiatku 21. storočia alebo začiatku tohto 2 milénia ale ja si myslím že tu na Orave a konkrétne v Dolnom Kubíne a na Slovensku ako takom bude zrážkovo ľahko nadpriemerný rok a teplotne priemerný a v normále teda mierny tak ahojte toto sú len moje názory a konečné konštatovanie na túto aktuálnu situáciu len to čo si ja o tom myslím pri príležitosti začiatku tohto leta 2008 tak zatiaľ je to odo mňa naozaj všetko ahojte ale ak som niečo zle napísal opravte ma prosím ja som len meteo začiatočník tak ma pochopte za to vopred dakujem aj za prečítanie môjho dlhého a neštandartného príspevku a zatiaľ do dopísania priatelia!!! . ...

Anonymní
Avatar
# 30.06.2008, 20:46

:) :) :slunce: :) ;-)

Anonymní
Avatar
# 30.06.2008, 20:47

a jaké bude počasí v létě na jižní Moravě(Zlín)?děkuji:) :) :) :cool:

# 01.07.2008, 12:03

Anonymní
Počasí bude na jihu různé,jak slunečné tak i oblačné s přeháňkami a bouřkami.Hlavně hodně teplo bude.Teploty v noci většinou 17 až 11°C,Přes den 20 až 27°C může i přes 30°C hlavně v červenci,nelze tyto teploty vyloučit i v srpnu.:slunce: :oblak: :blesk: ;-) :)

Anonymní
Avatar
# 01.07.2008, 20:07

No podlě mě léto nebude moc extrémní mělo by být lehce nadprůměrné možná i průměrné.

# 19.07.2008, 20:22

začátek léta má mít normální teplotu:27.7 st.
během léta od 29.0 st. do 34.9 st. a více
konec léta od 19.3 st. do 22.5 st.

# 19.07.2008, 20:44

Toto léto není zrovna extrémní,sice bylo u nás jeden den skoro 35°C,ale jinak jsou teploty pod 30°C mezi 20 až 26°C.:) :slunce: :)

# 30.07.2008, 10:36

U nás byla naměřena nejvyšší teplota. 40.2 st. v Praze-Uhříněves a to bylo takové horko jak v Africe.

# 30.07.2008, 12:44

pocasi v praze
U nás bylo rovných 40°C loni 20.července.:) :slunce:Letos bylo nejvíce 34,6°C.:)

# 30.07.2008, 17:18

pocasi v dubnanech
U vás bylo 40.0 st.?
U nás o 0.2 st. více tak to u vás bylo 20.07.2007.
Byl jsem v Africe(v Egyptě)tam byla teplota až 43 st. někde kolem 50 st. Dokonce v květnu(začátek května kolem 3.května)teplota na sluníčku byla až 46 st. na sluníčku v Olomouci.32 st. v Šumperku.

# 01.08.2008, 12:36

toto leto bolo len 33,1°C:slunce:

Anonymní
Avatar
# 01.08.2008, 12:45

weather_dt
Souhlasím s tebou.

# 05.08.2008, 18:41

Teplotně to letošní léto není,ale na bouřky je velmi bohaté a na silné bouřky,kterých bylo u nás už 9.:oblak: :blesk: :) :)

Anonymní
Avatar
# 12.08.2008, 13:15

pocasi v dubnanech
Opravdu?Ty bouřky a deště za léto byli už opravdu moc.:) :) :)

# 12.08.2008, 15:15

Moravsko
Opravdu to tak je.Nejvíc nás letos zasahují bouřky ze Slovenska a z Rakouska a to stojí za to.:) :)

Anonymní
Avatar
# 13.08.2008, 22:09

pocasi v dubnanech
Nás zasahují možná i z Polska nebo Slovenska. Do Rakouska to máme asi 131 km. Město:Šumperk

# 13.08.2008, 22:23

Moravsko
Od nás je to na Slovensko 10km do Rakouska je to asi 20km.Hlavní město Rakouska Vídeň je cca 100km na jihozápad.Hlavní město Slovenska Bratislava je zhruba 85-90km jižně.:) :oblak: :blesk:
Vzdálenosti jsou z Dubňan.:)

Anonymní
Avatar
# 16.08.2008, 15:35

pocasi v dubnanech
Od nás je to do Polska asi tak 40 km. Do Německa to je 338 km,do Rakouska 69 km, na Slovensko asi tak 80 km. Do vašeho města to je asi 113 km.

To je ze Šumperka.

# 16.08.2008, 17:51

:) :oblak:Moravsko
To může být tak těch 113-115km ze Šumperka do Dubňan.Od vás je to kousek do Jeseníků.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.