Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Ráno často nízká oblačnost, od východu se bude protrhávat

Diskuse o počasí Počasí chystá zlom!

Anonymní
Avatar
# 24.01.2008, 19:14

Podle aktuální zprávy na centrum.cz se první dekáda února ponese v zimním duchu, kdy by každý den od 1.2. do 6.2. mohlo připadnout 3 - 4 cm sněhu a sněhové vločky budou pravidelné i v nižších polohách:snih:

Anonymní
Avatar
# 24.01.2008, 19:24

To vazne? A Slovensko co?
Zastihne nas to?

Anonymní
Avatar
# 24.01.2008, 19:39

Těžko říci, ale zimní počasí by mělo vtrhnout do celé střední Evropy, tak se snad dočkáte také. Jinak v té zprávě je zveřejněn celý rozhovor s meteoroložkou Dagmar Honsovou.;-)

Anonymní
Avatar
# 24.01.2008, 19:50

KEDY PRESNE bude ten vpad studeneho vzduchu???

Anonymní
Avatar
# 24.01.2008, 20:25

Mam to..idem....dosnezenia....

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 17:24

No ja by som k tomu zlomu v počasí dodal asi len toľko že na konci týždňa a hlavne v nedeľu má prejsť bohatí zrážkový studený front kedy by sa malo západné prúdenie dočasne zastaviť a môhlo by sa to stočiť na severné prúdenie takže ja pani Honsovej s časti verím ale podla mňa je dosť nadnesené že to čo zima zanedbala teraz február zachráni no nehovorím že tích -10st. byť môže a aj tích 20cm snehu ale túto zimu to nezachráni na to by bolo treba dvakrát tak silný mráz a pol metra snehu od výšok 500 mnm. a o tom pochybujem že či jedno alebo druhé bude.A ked už tu náš milý vždy dôverihodný pán Jurčovič tvrdil že na konci zimy teda v Marci príde niaky väčší zlom v počasí tak čo máme s toho ked to má byť už tesne na hodine dvanástej a naviac aj ked v Marci niake mrazy a sneh prídu nebude to ani zdaleka také ako keby prišiel takí studení front v Januári alebo vo Februári lebo slnko je už bližšie k nám a teda studené fronty ked budú aj s poza polárneho kruhu tak nám -20st. v marci neprinesú to by sa muselo jednať o veľmy veľmy silný a intezívny prílev studeného vzduchu a a tom pochybujem. Táto zima sa my celkovo javí ako neštandartná November pomerne skorí príchod mrazov a zimy časté sneženie i na tú dobu dosť silné mrazy. December o čosi suchší ale o čosi teplejší mesiac čo sa tíka nočných teplôt paradoxne skoro každý den bol celedenní mráz a bol to najsuchší mesiac tejto zimy. V Januári hlavne na jeho začiatku čosi napadlo a mrazy boli vzhruba tu na severe do -7C v prestávkach mimochodom najväčší mráz tejto zimy bol na východe Slovenska na konci Decembra v Kamenicy nad Cirochou až -17st. o 6:00 ráno. U nás tu v Kubíne bolo najchladnejšie na moje narodeniny a to 29.11.2007 -11.5C .V Decembri to bolo do tích -9.7C a v Januári -6.7C najviac snehu tu napadlo v Novembri až do 15cm v tedy takmer každý deň poletoval sneh a v Januári snežilo vzhruba 4 až 5 dní v prestávkach takže neviem neviem táto zima začala prvím snežením už 20.Oktobra čo sa tíka sneženia a z hľadiska mrazov zima začala až v Novembri takže ja už si myslím že ked nám ešte táto zima niečo prinesie nebude to nič zvláštne a mrazy odhadujem do -15C viac nie a snehu v nížinách aj to sú len moje veľkorysé odhady do 20cm táto zima sa dá povedať že je na zrážky rovnaká ako tá minulá alebo ešte suchšia . Tak vážení aj ked by som si prial aby sme aspoň jeden týždeň tejto zimy mali skutočne mrazivý a usnežení zdá sa že to nebude stále to pravé orechové táto zima ma sklamala a z hľadiska mrazov no najme sneženia ešte horšia ako tá minulá tak sa tu majte dobre užite si víkend v pohodlí domova a zatial čaute ešte vám tu pošlem predpoved od Jána Petreka pre Park snow Donovali tak čaute!

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 17:35

To je uplna somarina s tym ez ziam sa vrati...mozno hej, ale uplne vylucujem, ze kazdy den pravidelne napadne 3-4 cm snehu..takyto maju Cesi CHMU????

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 17:58

Pokiaľ som správne čítal, nebolo to z ČHMÚ, ale z nejakého meteocentra...

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 18:19

Ahoj Oliver ani ja si nemyslím že sa zima vráti aj ked niečo pravdy od tej Dagmar Honsovej môže byť pravda ale podľa mňa už niake väčšie mrazy teda pod -10 až -15 stupňou nebudú a sneh ten kľudne môže napadnúť cez víkend lenže je otázne kde na Slovensku v akej zemepisnej dlžke lebo ako aj tvrdí pán meteorolog Matej Milko tak čím východnejšie prejde front a sním aj studení vzduch tak iba tam bude snežiť rolu v počasí ako sa tu už spomínalo može oddeľovať sneženie od dažda aj len 50 alebo 100km ale zase čím západnejšie tím intezívnejšie zrážky budú lenže aj tím mokrejšie takže v Bratislave ja viac než istý verdikt v počasí čo znamená iba poriadny dážd a o snehu na Záhorí alebo v Podunajskej nížine nemožno vôbec hovoriť bude šťastie ak tu v Kubíne budeme mať čistý ale mokrý sneh u vás sa v Košiciach až tak toho sneženia neobávam tam by snežiť malo viac ako na 50% ale zrážky sa presunom na východ budú slabnúť ale podstatné je to že tam by mali byť určite snehové čisto to závisý od polohy frontu a ktorou častou stred. Europy sa bude presúvať ak pôjde východnejšie od Slovenska s čim by som až tak nesúhlasil tak to bude mrznúci dážd alebo len dážd.Zatial vás tu všetkích pozdravujem!

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 18:24

Na vychode by malo snezit a verim ze aj bude...su to intenzivne zrazky takze pripadne urcite minimalne 5 cm...

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 18:46

Zdravím na Slovensko,
opravdu ta předpověď nebyla dílem ČHMÚ, ale Meteopressu, kde paní Honsová pracuje. Také beru jejich předpovědi s velkou rezervou, protože se často od předpovědí ČHMÚ hodně liší. Faktem ale zůstává, že i ČHMÚ dnes ohlásila na začátek února výraznější ochlazení, kdy dešťové srážky přejdou i v nižších polohách ve sněžení a teploty přes den se budou pohybovat v blízkosti 0°C. Jsem trochu větší optimista a tak věřím, že zima to ještě nevzdala.

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 19:00

Tak to si mozeme podat ruky Anonymní..pretoze ja aj napriek niektorym ludom ktory ma odhovaraju ze uz nepride zima verim v to....A urciet to zima nevzdala....uvidiet vswtci a potom nas budete obdivovaat..treab trpezlivost...ja osobne nie som trpezlivy, ale v tomto ano...
S pozdravom Oliwer.
PS: Preco Vas tu je malo?????

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 19:55

Oliver aj ja som v zime trpezlivý ale môj ľadový kľud sa už naplnil takže ak do konca Februára nepadne -20st. tak to môže zima rovno zabaliť ja osobne odhadujem vrchol zimy v prvom týždni Februára kde by malo vo výške 1450mnm. teplota klesnúť počas dňa na -13 a v nížinách v noci upozorňujem v noci do -15st. odhadujem že maximálna výška snehovej pokrývky v nížinách bude asi 20cm ale to sú len moje nadnesné odhady skôr si myslím že v okolí Bratislavy a Záhoria to bude od 10 maximálne do 15cm a tu v DK asi do 25cm dúfam že aspoň toľko ale ak bude Marec aspoň trochu studený tak ten sneh čo teraz resp. vo Februári napadne sa môže udržať aj do konca Marca a tam kde bude teraz pršať teda na juhozápadnom a západnom Slovensku tam je šanca že od poprašku tam napadne niečo vo Februári ale skôr až v Marci

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 20:02

ved na shmu hlasaju 0c tak bude u nas snezit a podal mna tie zrazki intezivne budu na zapade

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 20:04

Oliwer:
Já osobně si myslím, že zima ještě přijde, jen nemám rád předpovědi na období delší než 9 dní. Na ty jsem tak trochu alergický. možná tak za 50 let to už asi budem znát počasí o mnoho líp a výhled na 14 dní nebude problém vypočítat a ty vypočtené hodnoty budou skutečně sedět. Ale to je hudba budoucnosti.

Meteopress
Firma, která děla předpovědi počasí na prodej. Dřív tyto předpovědi kupovala od CHMI a posléze je dál prodávala třeba TV NOVA, taky podle toho ty předpovědi vypadaly. Bohužel se u těchto předpovědí člověk dost nasmál. Každý něco změnil a výsledek stál za to :). nevím jak je to dnes.

Mimochodem CHMI je financována ze státního rozpočtu asi jen z poloviny, zbytek si musí vydělat sama.

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 20:16

ty si ten anonymni???A som Oliver...aj len pisem ze Oliwer...Vdaka za reakciu od teba..

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 20:34

cawte! pozdravujem ta oliver a ostatnich to som ja tomáš

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 21:07

Nie ty...len napriklad jaroslavec ubehol-ktorey sa mi zapacil /ohladom meteorologie, nie vztahu, dufam, ze ste to pochopili v dobrom no a o chvilu tu pride aj moj kamos z Kosic z tahanoviec a vola Edo.....nie Juro, nie je to ten moj spoluziak Peto Szakacs....ale s Edom chodievam na rovnaku skolu, len on je odo mna o jeden rok mladsi..
S pozdravom Oliver.
Takze, co hovorite na to, ze ako to dopadne s tou nedelou???

Anonymní
Avatar
# 25.01.2008, 21:13

ok uz som tu:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.