Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Pocasi v lednu

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 17:57

hej Jarda a odkud ses ja totiz taky pochazim s moravy z bošovic u brna a ja si myslim ze bys mnel nejakou tou knizku tomu hujintaovi pujcit a to hlavne o politice v bejvalym CSSR a ZSSR! a ohledem mne, mne zajimaji jenom extremy v pocasi a to hlavne takove jako preed dvema lety u nas spadlo v cervenci behem hodiny az 100mm zrazek! a mam 15 let a bydlim v Dubnici nad Vahom

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:02

Pockaj...ty mas 15 rokov...vies po cesky...takze kedy si sa prestahoval z CR na uzemie SR??

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:06

No ne zebe som tam byval ale ja som tam bol cca aspon 1tyzden s kazdeho mesiaca a tam som chodil za rodinou a aj moj otec je cech takze... ale odvtedy co prababka umrela tak tam uz moc nechodim ale v lete by som tam chcel ist a aj na vysoku skolu by so scel ist do Brna

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:11

Aha..a za akou rodinou si tam chodil????
A za prababkou an prazdniny??

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:15

za sesternicou, tetickou, srykom , prababkou..................... poj na azet

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:18

dobree....
ty si oggy???

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 18:19

uz nie napis mi na jelo15

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 19:32

Přijde mi že se o počasí zajíma spíš slovenskej národ, to neni nic proti vám ale ještě jsem tady neviděl psát někoho z čech. jaký tam máte momentálně počasí? tady to na leden vůbec nevypadá. je oblačno většinou střední a vysokou oblačností po nočním dešti a teplota je tet momentálně 2,8C vítr slabý jižní až jihozápadní , měli jsme tady 5cm sněhu které jsou nenávratně fuč:Down:!!:livere taky mě fascinujou v létě bouřky a v zimě sníh a proto ti doporučuju knížku skoro jasno vadala jí ČHMÚ z Českou televizí.jelo15 já jsem z druhého konce čech;-)morava je daleko.

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 20:02

Diki jaroslavec...tu na uzemi SR je prevazne zamracene nizkou oblacnostou a zajtra sa k tomu moze ojedinele pridat aj slabe snezeni nebo mrholeni-mrznouci.
Je taka inverze...vis co.....myslim......
Nevim kdy se vubec ochladi, ale do konce januara by se to mnelo nebo mehlo odehrat.
S pozdravem OLiver.

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 20:59

Od 21.1.08 sa ochladi na hodnoty -2 az +2 C...uvidime...samozrejme ze GFS nie je dobry model na predvidanie meteorologicych javov, ale aj napriek tomu vam to davam na znamost.
S pozdravom OLiver.
V najblizsich dnoch tu nebudem, takze len aby ste vedeli ze budem mimo dosahu.

Anonymní
Avatar
# 11.01.2008, 07:26

Ja tu nikoho neurazam ja len ze si beres s celku len to co sa ti paci! ja to beriem ako celk verim ze tvje vedomosti su velke ale schvalne tach 30 000 000 milionov mrtvych dalsi vo vyhnanstve a STB a vedel by som tu vymenovaj aj dalsie ekonomicke vecíi ale toto neni diskusia ohladom toho...... a este globalne znamena pre cely svet v zime 05/06 boli teploty 8 stupnov nad normalom takze to este neruci ze bzde dobra zima kludne moze byt slabsie leto a priemerna zima takze....

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 07:34

Prosím, rozprávajme sa tu o počasí.
Vyzerá to, že dnes sa na západe SR inverzia rozpadne a teplota stúpne aj na +8°C. Zatiaľ je v Bratislave len +0,8, ale už je takmer jasno a vidieť rýchlo postupujúce Sc od JV.

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 15:09

Přijde mi že se o počasí zajíma spíš slovenskej národ, to neni nic proti vám ale ještě jsem tady neviděl psát někoho z čech

jaroslavec :
To je taky tím, že tady toto forum toho obsahově moc nenabízí. Kvalita a obsah je zpravidla :!!: :!!: :!!: :!!:. Naštěstí jsou i jiná fora, kde opravdu najdeš to co potřebuješ. to je taky jeden z důvodů proč tady skoro nikoho z Česka nenajdeš. Já se občas podívám, už jenom proto, aby se mi zvedla nálada. Chudák Administrátor, ten z toho musí být občas paf

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 15:46

Zkuste jinou diskuzi na e-počasí ta je velmi kvalitní a jsou tam zajímaví lidé a nikdy není nouze o komentáře.

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 17:27

Dnes bolo v dubnoci nad vahom takmer 11C!

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 18:26

A ve Vsetíně 10 stupňů.

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 19:37

hanz
Samozrejme, kritika je prijata, ale nie na nas ucet............
Takze chodte si tam na svoji diskusii a piste.
S pozdravom OLiver.
matejmilko
A v Kosiciach to na ako vysoko vystupilo napoludnie??
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 20:29

V nedeľu môže byť až -2 st. a priamo nad naším územím bude samostatná tlaková výš, ktorá až v stredu 23.1. odtiahne na východ a my budeme mať zase len juhozápadné prúdenie a v atmosfére -2 až 0 st.. Na štvrtok sa predbežne črtá ochladenie v atmosfére na -5 a na piatok až -9 a na sobotu na cca -12 st. Toto by malo byť konečne prvé veľké januárové ochladenie a aj dobre načasované, pretože to pripadá v ročnej krivke priemernej dennej teploty vzduchu na absolútne minimum. Kedysi to ľudia nazývali fabiánska zima.
Čo bude ďalej zatiaľ môžem len odhadovať na základe iných metód a vychádza mi, že táto fabiánska zima by mala plynule prejsť do hromničnej zimy na začiatku februára a skončí sa niekedy na konci prvej februárovej dekády, keď sa ešte občas prejavuje valentínska zima. Toto obdobie na konci januára a na začiatku februára by malo byť vrcholom zimy 2007/08. Na druhú a tretiu februárovú dekádu sa predbežne prognózuje prevládajúce teplé počasie, ktoré len sem-tam preruší nejaký studený front. Koniec zimy to však nebude.
A potom príde marec, ktorý má byť výrazne studený a v ňom sa sem tam oteplí, keď prejde nejaký teplý front. Jar by sa teda mala naplno prejaviť až v apríli.
O zrážkach som tentokrát písal málo, pretože v prevládajúcom vysokom tlaku ich bude veľmi málo. Len okolo 18.1. na jeden-dva dni bude viac. A ani vietor nestojí za reč. Ale asi to tak bude, že o čo pokojnejší je január, o to divokejší bude február.


© RNDr. Peter Jurčovič

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 20:51

hanz
no jasne tam aj ja chodim na e-pocasi to je vynikajuca diskusia,toto je onicom viac menej,sem chodia 5 ludia:!!:

Anonymní
Avatar
# 12.01.2008, 21:16

tohtorocna zima nie je extremna, jar taktiez nebude a ani jesen................ked, tak uz len v lete bude extremne pocasie...takze 3 proti 1.....Tento rok bude mat menej extremov........
Toto leto ma fascinuje.....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.