Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Pocasi v lednu

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 12:00

Cim nas prekvapi pocasie v januari???
Mal by to byt zrazkovo i teplotne priemerny mesiac.
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 12:47

V sobotu by mohlo snezit aj v nizsich polohach vychodneho Slovenska.
Touto cestou by som chcel aj pozdravit p.Petra Jurcovica a p.dr.Jozefa Ilka + p. Cicmanca.
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 13:52

Ale ja mám trochu iné informácie na STV1 tvrdily pred asi troma dňamy že ak sa do 10dní uvidí či táto zima nepovedala posledné slovo Oliver pozri si záznam resp. archív Stv správy a tam sa to dozvieš tvrdil to neviem či Beránek ale čaplár a na shmú hlásia na štvrtok v mojom meste DK dážd a s teplotou jeden až dva stupne ja vám závadím lebo ten teplí front na váš prechladení východ nebude mať až takí vplyv ale zrážkovo sa plne presadí ale väčšinou tiež snežením i ked hlásajú pre mesto Košice na štvrok tohto týždňa prevažne oblačno bez zrážok a teplotu v Ke do 2st celzia a potom sa my Oliver ozvy bud večer na azet.sk ok a Jelo verím ti že Nova a Markíza majú niaku zmluvu o Superstar ale ešte tam je veľa múch ktoré treba dotiahnuť to neni len tak vysieľať medzištátne vysielanie ako tomu b olo za čssr alebo čsfr takže aj ked ti verím že tomu tak môže byť je to veľmy komplikované kvôli zorganizivaniu toho všetkého castingov hlasovaniu divákov a hlavne a finančnej náročnosti ale verím ti si môj priateľ a pošli my na ICQ tvoje číslo veľmy prosím o to alebo na azet.sk tvoju adresu na ICQ ok prosím si môj kamoš tak aj budme priatelia dobre Ondrej ty starí Moravák tak čaute a dosneženia pozdravujem Valda,Ondreja,Tomáša zo žiliny a samozrejme aj Olivera z Košíc môjho váženého priateľa a aj Jarda z čiech tak dosneženia vám stretneme sa tu opäť dnes alebo zajtra čafte:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 19:30

Nie, neverim tomu..uvidis..to su len informacie od redaktorky resp. moderatorky.
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 20:32

Ale ten dážd v DK neni klam skutočne to tak hlásia na grafickej predpovedi Shmú že v Dolnom Kubíne a v celom žilinskom kraji bude pršať s teplotou až do +1 alebo 2 stupňou a v Košiciach hlasia tiež teplotu nad nulou vo štvrtok to bude podľa tejto predpovede 2st ale za to bez dažda alebo akýchkoľvek zrážok tak ked tu budeš ozvy sa ja pozerám susedov ale somsedov heh ahoj pozdravujem aj touto cestou Valda,teba Oliver Jarda ze západu čech a aj Tomáša.R. čavko tomáš sem tam tu môžeš aj napísať ok čaute.Dúfam že to čo nasnežilo v Košiciach bude aj tu na severe Slovenska tak zatial dosneženia:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 20:37

Tu v Dk sú snehové prehánky a 0.6 stupňa čaute a tlak je 999 hPa slabo vztúpol tak sa majte fajn!Oliver ty čert jeden povedz tej perinbabe aby sa zastavila aj do žilny a DK ok lebo jej tam hore pošlem niaky kianid heh a na košice daždovú bombu ved ty počkaj ale nie, ale môhlo by nasypať aj tu na severe a nie len vám vychodniarom kde mate na miesto dievok dzifky toto predsa nie je fér tak čauko!:!!: :D ;-)

Anonymní
Avatar
# 07.01.2008, 21:36

Na Lysej pod Makytou (okres Púchov, 360 m.n.m.) včera od 6:30 do 13:30 napadlo asi 20-25 cm snehu. Veľa snehu bolo ešte v Púchove až po Trenčín, od Piešťan dole len 3 cm a za Trnavou už len ľad.

Anonymní
Avatar
# 08.01.2008, 13:57

mozem potvrdit ze v lysej tolko snehu mohlo naozaj napadnut bo tam mavaju vzy vela snehu a tu v dca napadlo asi 10cm tazkeho mokreho snehu

Anonymní
Avatar
# 08.01.2008, 16:20

VV decembri sme hovorili o nezvykle stabilnom počasí, aké sa normálne vyskytuje u nás až v januári. teraz sa to obrátilo a prílev vlhkého a teplého vzduchu z Atlantiku priamo do strednej Európy je normálny rys decembrového počasia. A máme ho v januári a zdá sa, že sa tak skoro ani neskončí. Tlaková výš sa stále udržiava nad východnou Európou a zasahuje až nad Stredomorie. Súčasne tlaková níž nad severozápadnou Európou a priľahlou časťou Atlantiku udržiava západné prúdenie teplého vzduchu a v ňom sa nachádza aj naše územie.Tlaková níž nad západnou Európou sa bude ešte viac prehlbovať a vznikne tak rozsiahla brázda nízkeho tlaku. Západné prúdenie sa bude meniť na juhozápadné, a to znamená, že sa bude vo vnútrozemí ešte viac otepľovať. Napriek tomu sa výrazný odmäk na Slovensku nepredpokladá, pretože by sa mali naďalej tvoriť hmly. Takéto počasie v západnom až juhozápadnom a prechodne až v južnom prúdení bude pokračovať pravdepodobne aj v celej druhej januárovej dekáde a až potom sa zase bude ochladzovať a vráti sa zima.
Predpoveď počasia prináša RNDr. Peter Jurčovič

Anonymní
Avatar
# 08.01.2008, 17:00

Ahoj zdravým pumu 979, potvrzuju tvojí předpověd vlhké a teplejší proudění od západu až jihozápadu pocitujem už 2 dny v západních čechá ch teploty jsou přes den už kolem 2 stupnů nad nulou a občas nás přejdou slabé smíšené přehánky nebo dokonce deštové.opravdu tento ráz počasí může přerušit výrazná studená fronta a chladné severozápadní proudění, můžem se toho dočkat ještě tet v lednu??:) jarda

Anonymní
Avatar
# 08.01.2008, 19:36

Aj ja sa s zhodujem s Oliverom ale dnes tu bolo veľmy teplotne rozmanito bolo až +ľ2.2C a teraz pri oblačnej oblohe mrzne a bude sa tvoriť poľadovica je -0.9C tlak je už pomerne vysoký najnižší bol u nás v DK len 998 hPa predvčerom a je teda pomerne mokro ale teraz ked mrzne tak to čo sa neodparilo primrzne všímam si že sa na juhu stredného a na západnom Slovensku sa tvoria pri ktorých teplota stabilne klesá pod nulu a to až do -5C výhodou hmiel čí už mrznúcich v zime je že sú zvyčajne husté a väčšinou vydržia až po celí den tak Oliver zhodujem sa že teraz prevláda brázda nízkeho tlaku vzduchu ale jedná sa o prílev relatívne teplého vzduchu zo západu miestamy z juhozápadu až z juhu ale pochybujem že to oteplenie bude trvať až do konca Januára ja si osobne myslím že sa dostaneme do vplyvu severnej alebo severovýchodnej tlakovej níže ktorá je nad západným Ruskom a celou Ukrajinou pri severozápadnom prúdení sa zemský povrch opäť vychladí a podľa mňa bude opäť typicky inverzné slnečné počasie na horách a dole v nížinách hmla alebo nízka inverzná oblačnosť takže opäť bude pokračovať chladné ranné aj denné počasie v nížinách a teplé na horách a teda zase bude Slovensko bez väčších zrážok tie už pravdepodobne dokonca Januára pravdepodobne ale to je meteorologicky nepredpovedateľné asi až do polky Februára a až potom by môhol prísť zvlnení studený front za ktorím by môhlo začať výdatne snežiť ale či to bude len o snehu ako obvykle nie je to na 100% a preto sa zo snehu nebudú tešiť asi všetci vám tam na východe nasnežilo viac než dosť za to by ste si zaslúžily poriadny odmäk alebo ak nie ten aspoň poriadnu prestávku v snežení nech zasype sneh aj nám v Kubíne Ondrejovy v Dubnicy nad Váhom, Tomášovy v žiline a Jardovy na západe čiech to by bolo najspravodlivejšie ale je to málo pravdepodobné i ked by som si to prial z celého srdca najviac ale skôr si myslím že tento rok bude najviac snehu už len na východe pochybujem či my v Kubíne Ondrej v Dubnici alebo Tomáš v žiline budeme mať vyše polmetra snehu ako tomu je v KE závidím vám takú zimu ste tam dlho nemali a pochybujem že aj niekedy budete mať pretože v srdci východoslovenskej nížiny je len málo pravdepodobné že vám toľko ešte niekedy nasype lebo ste skoro rovnako južne ako Bratislava a tam je takí to jav nie je rutinou ale zriedkavosťou a dalo by sa to spočítať na jednej ruke takže je to málo pravdepodobné i ked vám prajem takéto zimy každý rok ale aj nám aby sa trochu z toho koláča ušlo tak aj ked neverím že či budeme mať toľko snehu čo teraz vy v Košiciach prajem vám všetkím aj napriek tomu na sneh bohatú a aj ked nie na sneh tak aspoň na mráz tuhú zimu tak dosneženia vám:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 13:34

počasí dnes 13:26 oblačno jihozápadní vítr , teplota 1,8 C nasouvá se vysoká oblačnost před blížící se studenou frontou která je ale poměrně slabá a do čech přinese srážky max od 2 až 3 mm, na východě čech a na moravě začíná převládat inverzní počasí, mrznoucí mlhy a nízká oblačnost, sněžit by mělo jen v krkonoších a částečně i v krušnejch horách a na šumavě., větší příděl sněhu na hory očekávám v sobotu kdy nás bude přecházet silnější frontální systém.sníh bude ale mokrý protože teploty se budou pohybovat i na horách slabě nad nulou. tato fronta by měla z plnou parádou přijít i na slovensko a doufám že vám tam pěkně na sněžííííííííííííí:snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 14:28

V KE je 68 cm snehu.....je tu zamracene inverziou a teplota pod nulou....dakujem ti JAROSLAVEC......aj ta zdravym...si tu asi novy....prajem ti velA stastia..
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 19:31

ahoj oliver děkuju, a doufám že si s váma můžu vyměnovat názory velice mě meteorologie baví, jsem sice laik ale věnuju se tomu prakticky od malinka co jsem spatřil první mrak:)rád si čtu tvoje názory a předpovědi s pozdravem jarda západní čechy

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 20:53

Ano........diki....ja sem ze Slovenska z Kosic..........ja som zrejmne mladej clovek, ale venuji se meteorologii uz dobrych 5 let.Ted mam 14 rokov.
A vy???Nebo ty???
Este raz dekuji a musim povedat, ze tady casto nebudem psat, protoze mi vypadava internet.
Este raz diki a pozdrav odo mne Cechy.
S pozdravem OLiver.

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 21:40

Oliver krásne si to po česky napsal ale co tem chtel básnik rícy co a preto že ti vypadáva internet tu môžeš sem tam aj napísať tak čawes.Ahoj Jardo aj je tebe velmy zdravím a posílam ti vroucí pozdrav ze severu Slovenska tak nazdar!:) ;-). ...Ja mám 16 a meteorologi sa venuji už dobrých 2,5 let ale zajímam se spíš o extremní jevy v počasí o snehové boure blizzradi výdatné zrážky a silný vítr tak když budeš chtít pýchnout s počasím obrať se tu na mne ale mého výborného prítele Olivera z Košic zdar a dosnežení!

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 22:01

Cavko......pekne Juri.....vdaka az ochotu..
S pozdravom OLiver a dobru noc...

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 14:58

nepochopim preco tu pisete slovaci po cesky,ved by vam ten chech porozumel aj po slovensky

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 16:30

To víš že rozumim, je mi 25 let a pamatuju federativní republiku;-)pro olivera a huJinTao znám zajímavé knížky sice jsou asi jen v češtině ale myslim že by vám pomohly v zdokonalení:) já se zajímám spíš o frontalní systémy srážky jako takový tlakové níže víše oblačnost její druhy a teploty .

Anonymní
Avatar
# 10.01.2008, 17:07

Ja vam nieco poviem o sebe.
Som clovek, ktory sa zaujima momentalne o meteorologiu uz 5 rokov a chcel by som ju aj vystudovat a stat sa clenom SHMU v Blave alebo v tu v Kosiciach byt v meteorologickom ustave.
V letnom obdobi sa zaujimam najmä o burky, tropicke horucavy a take tyzdnove zaplavy z horucavy-POZOR, musi sa to tykat Slovenskej republiky a okolitych statov a nie USA.
V zimnom obdobi je to intenzivne snezenie, mrazy a extremy-tykajuce sa celej Europy.
V skratke, v lete su to burky a extremne teploty alebo v zime je to vydatne snezenie a mrazy.
S pozdravom OLiver.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.