Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Prva polovica ledna snehova, druha sucha

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:20

V prvej polovici januara bude zvacsa zasnezene pocasie ale od 15.1.08 nas ovladne tlakova vys....
Takze z tohto vychadza, ze januar bude priemerny mestac zrazkovo i teplotne...
S pozdravom OLiver.
Pozdravujem HuJinTao...

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:41

puma979
to su len predpovede,vobec to tak nemisi byt

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:46

Ale to tak bude.....s tym januarom..ten februar je len na 35 percent...takze to je nic....
Ta prva polovica januara je na 100 a druha polovica na 85 percent....
S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:47

puma979
vies meterorologovia nevedia pesne ako bude o 2 dni a nie este o 15 dni

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:50

Niekedy sa mylia, ano,napr. aj s tym zajtrajsim zrazkovym pasmom.....vraveli, ze bude na celom uzemi SR prsat mrznuci dazd a od 1500 m.n.m. snezenie a nakoniec z toho bolo snezenie na celom uzemi len an JZ dazd.
S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 19:45

a na co davas sem temu s nazvom,ze prva polka ledna snehova ,druha sucha,ked na 100 % to nie je iste ale tak na 50.a v nizinach ma bohuzial vacsinou prsat

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 19:51

V nizinach prsat nebude...len do utorka...potom nie...a aj tak len an JZ bude prsat a na ostatnom uzemi snezit..a hlavne na vychodnom SR...
Je to an 100 percent do 11.1.08..potom na 90 percent

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 20:03

puma979
pozeral si si terajsiu predpoved meteoinfo.sk???tak si pozri

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 20:43

NO a???
Zmeni sa to.....ved aj tato sa zmenila...to ochladenie ma byt prechodneee....
A okrem toho...zajtra nema prsat na vychodnom slovensku...ma snezit a taktiez aj v pondelok...
Uvidime...zivot je uz taky ale snehu je v KE vela, vela viac ako an Chopku-kde je 35 cm aaaa tu v KE je pol metra snehu....
Takkze zima este tak ci tak neodklada svoje zezlo.....
Vsak??
A teraz k niecomu inemu..tato prestrelka medzi mnou a tebou sa nejako vyostruje ako medz mnou a Michalom Koupym kedysi....ach jajjjjjjjjjjjjj.
A nepozname sa nahodou???
Povedz??

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 21:38

A na mňa ste zabudli ja sa tiež zaujímam o počasie rovnako ako vy moja predpoved na zajtra znie: sneh iba na juhozápade to bude prechádzať do mrznúceho dažda z čoho vyplíva že na západe bude poľadovica kvôli prechladenej prízemnej vrstvy zeme poľadovica a stotožnujem sa s tím čo hovoria na meteoinfo pán meteorolog Matej Milko že oteplenie klope na dvere lenže je možne že sa tu stane niečo také ako v Rumunsku a že tento frontálny systém je a bude bohatý na zrážky tak ak tu nasype veľa mokrého snehu tak by som sa nedivil aj 30cm a pri silnom vetre sa môžu miestami vyskytovat aj jazyčiská resp. sneh. záveje, ale to všetko len pri silnom južnom až juhozápadnom vetre ktorí bude dosahovať nárazy až 70km za hodinu v zápdnej polovicy úzmia tak nebojme sa aj ked na STV tvrdily že ak sa do 10 dní charakter počasia nezmení zima už na dobro skončila ale ja pevne verím že sa to obráti v náš prospech a že túto zimu pokoríme aj tu -20dvadsiatku tak zatial vám milým priaznivcom lyžovanie a zim.športov odkazujem: že si ešte parádne zalyžujú lebo na horách sa ten sneh určite udrží takže si na čas odýchnu aj snehové delá ktorím sa v poslednývh dňoch dalo dosť dobre zabrať ale ak sa predpovede nemília tak by môhla byť ešte celkom slušná bilancia snehu v zimných lyžiarskych strediskách no a po pomerne intezívnych zrážkach nie všade snehových príde prestávka ktorá potrvá pravdepodobne až do konca mesiaca jedná sa o pomerene silnú tlakovú výš ktorá sa bude rozprestierať na svernou Ukrajinou až nad Ruskom a charakter počasia bude presne takí ako cez kopírák ako teraz v Decembri a Januári to znamená v nížinách pod 600 alebo 500mnm hmla mrznúca a hore vo vyšie položených lokalitách krásne slnečné počasie a preto budú veľké rozdiely v teplotách napr.v nížinách bude pomerne silné denné a nočné mrazy a budú vypadávať z oblohy snehove krúpky hviezdice a hore nad úrovňou teplotnej inverzie a hmly pomorne vysoké Januárové teploty ktoré budú pri lyžovaní veľmy príjemné skôr budú pripomínať jarnú lyžovačku tak zatial vám všetkím majiteľom a priaznivcom lyžiarskych stredísk prajem veľa spokojných lyžiarov a čo najbezpečnejšiu a najdlhšiu lyžiarsku sezonu to vám zo srdca praje Juraj Jančula z Oravy.Ps:Tento rok bude trojkráľovké ochladenie v znamení oteplenia s miernimy mrazmy ale s bohatou zrážkovou činnosťou,ale dobrá správa že na väčšine územia so snežením a nie s daždom tak dosneženia vám:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 12:54

:) uz aby bola konecne jar

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 13:19

puma979
teraz bud mudry:D uz na GFS nemas ziadnu tlakovu vys od 15.1.

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 14:17

čaute tak ako je to so snežením tu napadlo do 5 cm spolu aj so starou pokrývkou je tu od 8 do 12cm snehu vonku je 0.3 stupňa ale hlavne poklesol baromterický tlak až na 995 hPa!Ale verím že ešte nasype práve som sa zobudil z poludňajšej siesty tak som rád sníval sa my hrozný sen o Amerike ale to nechajme tak a chcel by som vedieť od našeho aktívneho účastníka tejto stránky že ako sa volá koľko má rokov a kde býva ja som Juraj Jančula mám 16 rokov bývam na Severe Slovenska na dolnej Orave v Dolnom Kubíne ak chceš môžeme byť priatelia cez počasie dobre ja by som súhlasil spolu s Oliverom alias s Pumou979 by sme vytvorily dosť silný meteorologický team tak čo ozvy sa ja tu budem v malých prestávkach takmer celí den tak čau.:) ;-) :cool:!

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 16:43

anonymní-no neny tam ta tlakova vys ale to je len dobre lebo bude zas snezit !!!!!:) ha!

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 18:30

čaute pánové tak jak čtu vaše rozhovory je vidět že vás počasí zajímá tak jako mě, rád bych si sváma vyměnil taky pár názorů a podělil se sváma o spolupráci;-) jsem ze západních čech tak doufám že to neni na obtíž:) budu se těšit na vaší odpověd jarda...........

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 18:59

Ahoj Jardo ja jsem sice ze severu Slovenska ale po česky umím takže o čem budeme debatovat múžeme tady vytvoriť malí meteorologický tím nejdriv ti predstavím mojeho partnera z východu Slovenska Olivera Maksaye z Košíc a ja jsem z Oravy né z Moravy ha ha žertuji ja jsem z Dolnooravského mestečka Dolný Kubín teším se na delší spolupráci to jo zatím dosnežení alebo naschledanou:) ;-)! PS: Tu je pomerne teplo teploty mírne prekračovali nulu ale ted mírne mrzne a bylo cez den temer neustále zataženo a je po snehové prehance tak navidenou!

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 19:15

no oliver,aktualizacia meteoinfo.sk je taka ako vcera, s tym snezenim to je velmi biedne,takze nieco na tom bude

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 19:40

Ahoj anonym chcel by som sa opýtať že s kým mám tu česť ja som sa už predstavil ale opakovanie je matka múdrosti takže ja som Juraj alebo Hu Jin Tao môj nick pochádzam z malebného mestečka na Orave na servernom Slovensku Dolný Kubín a mám 16 rokov tak čo bolo by my cťou s tebou spolupracovať ohľadom počasia tak sa ozvy akýkoľvek ohlas na počasie a na mňa uvítam .Môhli by sme byť super priatelia tak sa ozvy ale do trojice chcem brať aj môjho super kamoša Olivera alias Puma979 tak čavko

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 19:42

ahoj díky za odezvu, jak tak čtu tak máte nedostatek sněhu lépe řečeno už to nejsou ty zimy co byly dříve. :!!: tak ten samej problém máme i tady v nadmořských výškách nad 1000mnm leží sice kolem 50cm ale u nás ve výšce kolem 600mnm napadlo dohromady za podzim a část zimy když přeženu tak 10cm. ted tu máme po včerejším sněžení tak 4cm ráno ještě mírně sněžilo a do 9h byla teplota kolem -3 odpoledne se oblačnost protrhala a to vydrželo až do tet, odpoledne byla teplota kolem +1,5stupně no a tet je lehce pod nulou, no a podle prognozy by měly zejtr napadnout další 2cm, ale za frontou se má opět oteplit, takže já si myslim že takové počasí nás bude provázet až do února:!!: :prsi: :snih:

Anonymní
Avatar
# 06.01.2008, 19:59

anonimny
ale mne sa zda ze to pocasie vichadza ved podla predpovedi u nas malo prsat a od 1500m snezit ale snezilo vsade okrem jz!!!! a dalej cies bude snezit tak neviem neviem komu tu pocasie nevichadza!:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.