Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Ráno často nízká oblačnost, od východu se bude protrhávat

Diskuse o počasí Snehove burky aj na uzemi SR

Anonymní
Avatar
# 26.11.2007, 20:53

No mohla by sa tu radsej usadit niaka poriadna tlakova vys, ako napr. minuly rok v decembri - konkretne od 21.12.2006.
Podobne to bolo aj v rokoch 2005, ci 2004 (hreben).

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:15

Dufam pevne verim ze sa nesplni prognoza pocasia na vikend lebo na vtedy hlasia premenlivu velku oblacnost s dazdovimy zrazkami i v Dolnom Kubine tak dufam ze sa to radikalane zmeni a ze tich 10 cm noveho snehu co napadlo sa uz neroztopi ale to by som chcel od prirody resp. od pocasia vela ale preboha nech uz zacne zima ja uz som z toho nervozni a znechuteni tak na co nam je take ochladenie najlepsie aby to ochladenie vydrzalo aspon mesiac a nie 2 az 3 dni cela zima je sice o ochladzovani a o oteplovani lenze mam taki pocit ze sa castejsie otepluje ako ochladzuje a naviac to oteplenie trva o mnoho dlhsie ako to ochladenie fakt to bude ta zima taka na nervy ako ta minula a to som sa tesil ze si po dlhej dobe dobre zalyzujem s poriadnim mrazom a snehom aj ked snezenie pri lyzovacke nie je moc dobre ale je dobre ked ho poriadne nasype aspon to urobi peknu atmosferu zimy a Vianoc a toto co je teraz to je fakt zase predlzovanie doby kedy pride zima uz na trvalo Jurcovic hovori ze vyrazne studene obdobie ma prist az v druhej Decembrovej dekade a ani to este nepovedal ze na 100%! Tak vazeni je to fakt riadne posrate a ze toho dobreho byva malo teda myslim snehu samozrejme a co mame z takichto kratkych posranich ochladeni ked vsetko co nasnezi sa behom opätovneho oteplenia roztopi alebo aj da sa takto povedat strasia tu niektori ake ma prist velke ochladenie 4.Decembra a uz ani nestihlo prist ten studeny vzduch alebo front aj ked to ochladenie prislo o cosi skôr ale ja sa môzem vykaslat na to ze prislo ked zachvlinku len skutocne za okamih sa opätovne otepli to radsej nemuselo taka poondiane ochladenie prist vôbec no nie naco priroda strasi akimsi nastupom zimy ked ani zdaleka to nie je definitvny nastup zimy ako napisal ten Jurcovic skutocne dristal somarinu ked si dovolil taketo tvrdenie povedat na verejnu stranku cestovatel.eu asi pred tyzdnom v jeho predpovedi na konci textu so slovami potom tomto otepleni pride dalsi studeni front a po nom môzeme ocakavat definitivny nastup zimy a vidime ako to jeho vyhlasenie skoncilo nakratko sa ochladilo a ani to nie moc vyrazne a ani poriadne nepresiel cez nase uzemie arkticky studeny front podla neho az z polarnych oblasti a uz znova hlasia vyrazne oteplenie ktore sa prejavi pocetnimy dazdovimy zrazkami a to uz tento tyzden tak jeho dristy rovnako ako zacali tak aj skoncily a to cim nas zima nachvilu prekvapila a obdarila myslim snehom atd. bude uz coskoro aj tu na severe len bolestivou a smutnou spomienkou na tohtorocni november takou ceresnickou na torte na ukoncenie Novembra a to co tu trvdim sa na tom potvrdzuju a zhoduju vsetky zname meteosluzby a internetove stranky pocasia skutocne to oteplenie nas zastihne môzeme sa len modlit aby bola k nam priroda a pocasie milostivejsie aby to oteplenie az tak moc nepoznamenalo novu snehovu pokryvku tu aspon na severe na juhu bude s velkou pravdepodobnodstou roztopena uz v piatok skutocne je to vsetko v zadku fakt to ochladenia mame na hovno nic s neho nebude prepacte ze sa tak vulgarne vyjadrujem ale pravda musi byt aj vulgarna drza trnista a kruta a ani v tomto pripade to zial inak nebude a ani inak nebyva a tak vazeni co ktomu dodat len aby sa to v najblizsich dnoch aspon to velke oteplenie ktore ma prist cez vikend nas az tak moc nezastihlo a nepostihlo alebo najlepsie aby neprislo vôbec skutocne co mame z peknej predvianocnej atmosfery ducha Vianoc, Jeziska ,Santa Klausa a Mikulasa ked ani nebude môct prist ako by mal prist na sanoch preto sa modlim nech tieto Vianoce a zaciatok zimy December a potom aj Januar a Februar boli na snehu a mrazu ved co je na tom nepochopitelne ked chcem aby bola biela a mraziva zima a Vianoce chcem tak vela ved je to prirodzene a normalne aby bola aspon raz zima od roku 2005 ktora by zacala od 1.Decembra a skoncila presne 1.Marca ako to bolo za starych dobrich cias nasich rodicou a prarodicou ci je to dan za to ze sa teraz mame lepsie ze uz nemusime tak tvrdo pracovat a driet ako vtedy ze mame cas aj na lyzovacku a vtedy na to nielenze nebol cas ale väcsina z nas na to nemala ani peniaze a teraz na to väcsina ludi ma prostriedky len co stoho ked tie sucasne zimy aj asi tato stoja za hovno fakt bohaca ak mi nenasnezi krucinal fagot na Vianoce tak budem mat skazene a smutne Vianoce fakt Jurcovicovi neverte ked trepne taku somarinu ze teraz mal prist definitivny zaciatok zimy ako to hovoril minule a co stoho hovno ani zdaleka sa to nesplnilo teraz prisiel akysi naznak zimy a to hl. tu na severe ale co stoho ked sotva co to ochladenie stihlo tu prist tak uz sa stihlo zmestit do predpovedi na tento tyzden ktore zdaleka vyvracaju Jurcovicove tvrdenia a to co teraz napadne sa na väcsine uzemia aj tu v Dolnom Kubine stihne roztopit tak hovno stohto ochladenia ked sa zas prudko otepli a teda sa ten sneh nema sancu udrzat ani tu na severe a uz teraz aj pochybujem ci sa ta predpoved o Katarine vyplni ze Katarina na blate Vianoce na lade, ach a myslel som si ze si tentokrat tak skoro zalyzujem na narodeniny ktore su sice uz 29.11.2007 ale v Oravskej Lesnej a v lyziarskom stredisku Orava snow otvaraju neoficialnu sezonu az 1.Decembra a tu oficialnu dokonca az 8.12.2007 a do Strbskeho plesa na zjazdovke Interski aj v inych Tatranskych strediskach je to tak drahe ze vas hned prejde chut na lyzovanie a to doslava najviac ma sere ze ak bude prsat cez vikend v Oravskej Lesnej tak ze neotvoria tu sezonu ani vtedy na teraz ako hlasia aj ked tam je momentalne vela snehu ale na hovno sa lyzuje pri dazdi a na mokrom snehu fakt na hovno tak ak na niaku lyzovacku pôjdem tam Or.Lesnej bude na hovno kvôli tomuto kratkemu ochladeniu a posratemu otepleniu tak ale uz koncim lebo som znechuteni z toho ako sa znova ide posrat pocasie k horsiemu a ako naschval jedno oteplenie bude trvat aj dva tyzdne a jedno ochladenie aj len 3 dni tak ak vas to neznechutilo rovnako ako mna tak zatial dovidenia kiez by dosnezenia ale o tom sa nam môze teraz v Novembry len snivat tak caute!:( :( :) :) :!!: :!!: :!!: :!!: a len:prsi: :prsi:!!!!!!!!!! PS: Prosim nemazat môj pripevok ja by som sa vam tiez nesnazil zmazat vas prispevok keby som mal nad tim pravomoc ako vy pan Admistrator a naviac ked sa to tak tika pocasia ako prave môj pripevok za porozumenie vopred dakujem. Dovidenia:) ;-)

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:15

No minulý rok to nejakú veľkú zimu neprinieslo, max. nočné mrazy, ale od 1.1.07 začalo teplé prúdenie, ktoré inverziu, čo sa vytvorila, rozrušilo.
Pre nástup chladného počasia je výhodnejšie, aby tlaková výš mala západne od SR, keď sem môže prenikať (aspoň okrajovo) studený vzuch z kontinentu.

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:19

Ako to teda s tým oteplením vyzerá: napíšem do témy Počasí v prosinci.

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:29

konecne bude uz od druhy dekady prosince opravdicka zima a uz na stalo protoze mne se zda ze si kazdej z nas u dela legraci a tiez prosim pana administratora aby mi uz nikdy nemazal spravy i ked v nich mu casto protirecim ale toto je diskusia takze podla mna by sa tu protirecit aj malo a aj diskutovat!

Anonymní
Avatar
# 27.11.2007, 17:54

Ve 22:21 26.11. se vyskytla bouřka u Prahy - dva blesky

Anonymní
Avatar
# 13.01.2008, 23:32

Ešte chcem dodať, že v BA sa po rannej búrke vyskytli večer ďalšie 2. 1. okolo 17hod. silná snehová prehánka (trvala asi 2hod. - párkrát zahrmelo a zablízkalo sa). 2. bola okolo 22 až 23h. Tiež išlo o intenzívnu prehánku pri ktorej sa blízkalo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.