Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Snehove burky aj na uzemi SR

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 18:58

Na Markize davali na televiznom programe hlasili, ze v noci sa moze okolo Tatier a na severe a v Poprade VYSKYTNUT OJEDINELE BURKY-SNEHOVE BURKY...

Ale POZOR, nerobim tu ziadnu reklamu a nechcem ani krivo odsuduovat televizne relacie...
Napisal som tu len to co som videl...
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:05

mas pravdu :)

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:11

Naozaj to davali.......ale v KOsiciach nema vobec prsat, praveze tu ma snezit.......to davaju na shmu a na meteoinfo.sk

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:13

viem a tie snehove burky môzuá bit aj v kosiciach?

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:33

Toje veľmi malá pravdepodobnosť že sa snehové búrky
vyskytnú aj v Košiciach,
prakticky sa nevyskytnu

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:39

ziadne snehove burky tu nebudu pretoze ten front je uz taky rozbity ze uz ani intenzivne zrazky z neho nepadaju.basta fidli:)

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:42

Ale snehové búrky ani nemali byť na studenom fronte, ale až za ním, v studenom vzduchu.
A písal som, že je to len malá šanca, skôr len prehánky.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:44

no ved to.a tiez neviem preco sa tu niektori nad tym tak vzrusuju:D

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:48

vska uvidime co budu tie snehove burky:)

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:50

Snehové búrky sa vôbec nemusia vyskytnúť, je to len istá pravdepodobnosť, istý predpoklad. A snehová prehánka vznika presne rovnako ako búrka. Jediný rozdiel je v tom, že nedosiahne také vývinové štádium, aby v nej došlo k elektrickým výbojom - k bleskom.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 19:59

jj ok

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 20:02

no tak je tam rozdil rozhodne v intenzite v bource muze za 30 min napadnoudt klidne 10 cm snehu a to v prehance sotva...:snih: :snih: :snih: takze uz se tesim uz se to k nam priblizuje z Nemecka :) do rana cekam snih :snih: :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 20:13

Samozrejme, búrka je intenzívnejšia. Ale môžu byť silné aj prehánky, resp. potenciálne búrky, pri ktorých sa blesky nevyskytnú.

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 20:18

A co Dolny Kubin aj v nom sa môzu vyskytovat take javy ako snehove burky bol by som rad keby aj nam poriadne nasnezilo teraz je tu bez snehu iba na kopococh vo vyskach nad 900 mnm je sneh ale to tiez nesuvisli teplota je 2.8 C s tendenciou klesajucou a tlak je 1005 hPa tiez s tendenciou nadol a moja metostanica prepoveda dazd az burku tak co je mozne ze aj tu do zajtra nasnezi a dufam ze mrazivo zostane aj na moje narodeniny este raz sa pitam Mateja Milka bude cez den teplota vo stvrtok pod nulou 29.11.2007 je mozne ze pri hmle alebo nizkej oblacnosti ktora by zotrvala po celi den by sa mohla stat aj taka situacia ako na meterologickej stanici Liesek pred 1 alebo 2 tyzdnami kedy tam bola o 17:00 hod ze bolo az -11C co mohlo by sa to zopakovat pri inverzii aj teraz vo stvrtok a cez vikend to by znamenalo ze oteplenie by sa dotklo aj nizin ale hl. hôr ale v nizinach by aj napriek otepleniu nevystupila teplota na teplomeri vysie nez na nulu a to myslim aj Kubin tu na Orave na severnom Slovensku samozrejme tam kde by sa hmla alebo oblacnost rospadla resp. by netrvala celi den tam by sa môhlo a to najmä vo vyskach nad 1000 alebo 1200 mnm by sa môhlo cez vikend oteplit aj na 5 az 6C ale v nizinach by ortut teplomeru nemala vystupit nad bod mrazu teda nad nulu a môze byt aj slabo pod nulou verim ze sa to vyplni a ze sneh ktory behom zajtrajska a pozajtrajska napadne sa aspon v nizinach na severe a juhu Slovenska nebude topit ak by teplota co si myslim ze nevystupi nad bod mrazu v to pevne dufam len musi byt ta inverzia dostatocne silna aby sa vytvorila v nizsich polohach hmla alebo nizka oblacnost ale verim ze to tak aj bude a ze to oteplenie nepostihne nizsie polozene lokality alebo len mierne a ze iba na horach bude pomerne teplo a slnecno a ze sneh sa bude topit len tam a ze to co behom buduceho tyzdna napadne sa v nizinach pri hmle ale nizkej oblacnosti v druhej polovici tyzdna a vikendu nebude topit a ze sa budemo sa môct tesit zo snehu a mrazu az dovtedy kedy sa zaujimavejsie neochladi a take ochladenie by môhlo prist na Mikulasa ale to sa este bude upresnovat uvidime co povedia skuseni meteorologovia zajtra Jozef Ilko so svojou 10 dnovou predpovedou na Markize v telerane, Peter Jurcovic na cestovatelovi.eu a na Park snow Donovali a Jan Petrek na Park snow Donovali vsetko uz zajtra ale som zvedavi ako sa plne prejavi arkticky vzduch v noci a zajtra az z poza polarneho kruhu a ci sa bude aj tu v Dolnom Kubine aj inde na Slovensku vyskytovat snehove burky ale dufam ze u nas aj v Kosiciach a by aj mojemu kamaratovy nasnezilko a potom do zavisi uz len na dostatocne silnejsej inverzii aby v nizinach na severe a na juhu bola hmla a vtedy sa aj udrzi sneh a mraz alebo teplota na bode mrazu este raz sa pitam udrzi sa sneh a teplota pod nulou tu v Dolnom Kubine na moje narodeniny 29.11.2007 vo stvrtok pan Matej Milko alebo niekto kto je skuseny v obore jednoducho niekto kto sa do toho vyzna odpovedzte mi na to niekto za odpoved vopred dakujem zatial vam vsetkim prajem prijemny zvysok vikendu tak dosnezenia vam :) ;-) !

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 20:27

vsak ked je silna snehova prehnka tak môze napadnut aj 5cm ale burka ej 30cm mam pravdu? ved k nemecka to ide aj sem tak hm

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 20:41

Ale...p. matej milko..ako bude v Kosiciach zajtra...lebo to fakt neviem vycitat z webu....
Vdaka

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 21:17

Haloo.........SUperstar..ide..konrad vypadne.....pardon..viem ze sa netyka pocasinka nasho milovaneho..

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 21:46

To nevadi aj ja si myslim to iste

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 22:10

Bude v Dolnom Kubine tu na dolnej Orave snehova burka alebo vydatnejsie snezit teraz z nedele na pondelok a v pondelok cez den a bude na moje narodeniny 29.11.2007cez den teplota pod nulou prosim odpovedzte mi niekto mojim najväcsim darcekom by na narodeniny bolo keby poriadne snezilo ale to asi nebude vysnezi sa hl. v pondelok a utorok teraz je tu teplota 2.4C tendencia klesajuca tlak: 1005 hPa tak fakt povedzte mi ci na moje narodeniny bude snezit a sneh a bude vsade bielo potesilo by ma to ale ak bude inverzia tak bude tak maximalne hmla alebo nizka oblacnost ale co je na tom pozitivne je ze pri celodennej hmle bude cez den vsade v nizinach no najme tu na severe a tu v Kubine pod bodom mrazu asi -1C - alebo aj -3C zalezi aka bude silna inverzia. A na horach bude krasne slnecno no ale tam oproti nizinam sa ten sneh co zajtra a pozajtra napadne bude topit lebo vo vyskach 1500 mnm bude cez vikend 5 az 6C v nizinach pri hmle celodenny mraz to je dobre to je jedina sanca na zachranu ze sa ten snech v nizinach udrzi ale musi byt hmla alebo nizka oblacnost ale odpovedzte na to ci zajtra a dnes v noci bude snehova burka tu v Kubine na Orave alebo vydatnejsie snezenie behom zajtrajsieho dna a aj to ci bude na moje narodeniny 29.11.2007 teraz vo stvrtok snech a snezenie ale by ci bude aspon pri hmle celodenny mraz myslim tu Oravu severne Slovensko Dolny Kubin tak mi na tieto 2 otazky niekto odpovedzte prosim zatial vopred dakujem tak dosnezenia:)!

Anonymní
Avatar
# 26.11.2007, 16:12

NO viditeeeeee..........V Bratislave, Tisinci, Kosiciach a v kamenici nad Cirochou sa vyskytli burky, ci uz to boli snehove alebo normalne/ved vy viete ake-letne...nieco take..
V KE napadol 1 mm snehu...ale lepsie poovedane to nebol sneh ale polystiren....male snehove krupky tu pocas obeda prinielsi mensiu burku...
S pozdravom OLiver.
P.s.:Vidite, vsetko je mozne a cakajme aj to neocakavane.
POzdravujem...OLiver......teraz dlhsiu dobu nebudem takze astala vista...
Vsetkych moc pozdravujem a aj HunJintaa..
Papa.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.