Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Po víkendu sa citelne ochladi

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 17:43

Anoooooooooooooooooo.....to ochladenie sa presunulo na 16.11......myslim tych 5-10C

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 17:47

Podla www.meteocentrum.sk to oteplenie ma byt ale len slabe a prechodne ved napr. v Kosiciach ma byt aj v tichto dnoch pomerne chladno a ma padat mrznuci dazd pri teplotach po 16.11.2007 v piatok 2C az -2C a v sobotu oblacno teplota 3C az -3C no a uz v nedelu 18.11.2007 ma byt uz opät ciste snezenie pri teplote cez den do 1C a v noci do -5C Takze resume: aj ked sa urcite nevihneme otepleniu na konci buduceho tyzdna tak to bude len kratkodobe a nevyrazne lebo nas uz ovplyvnuje a tim padom drzi studeny vzduch zo severovychodu teda z Ruska ved v Moskve maju udriet mrazy pocas celeho tohto obdobia az do -10C v noci a teda aj snezenim skoro v celej prognoze na toto obdobie a to nas uz coho vyplyva niak nepusti aj ked v Cesku ktore je viac polozene zapadne a teda je ovplyvnovane teplimy Frontami zo zapadu sa tu as tak radovat nemozu tam napr. v Usti nad Labem ma byt pri otepleni po 16.11.2007 v piatok 1C az -1C a snezenie no ale uz od soboty ma byt pomerne pekne pocasie polojasno s teplotami do 4C do 1C ale v piatok uz treba ratat s dazdom pri teplote 5C cez a v noci 1C Takze s mojeho uzaveru alebo usudku vyplyva ze aj na trvalejsie ochladenie, zimu a snezenie sa mozeme tesit ale nie vzdy a vsade a hlavne Ceskych krajoch kde je zapadne prudenie o cosi mohutnejsie a silnejsie oproti nam a to sa v konecnom dosledku prejavi hlavne v teplotach a v zmiesanich alebo mozno az tekutych zrazkach vsetko zavisy ale od tych previtov frontov a tlaku vzduchu a od okolnosti samozrejme okolo toho. Tak zatial vsetkych moc pozdravujem a opät hlavne Olivera a tak zatial nie dovidenia ale urcite dosnezenia:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 17:48

Takze bude dlhsie chladno a snezit.:snih:

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 17:52

Myslel som nie v tychto konkretnych dnoch ale v tom obdobi tzv.oteplenia po 16.11.2007 dakujem za poruzemenie.

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 18:04

To je pravda....ochladenie sa posunulo a na konci buduceho tyzdna nepride vobec........uintenzivne zrazky sa podla GFS ocakavaju v piatok....bude to snezenie vsade, ale ako byva vo zvyku na zapade to bude dazd alebo dazd so snehom.....v utorok vecer teda pozajtra ocakavaju snehovve zrazky najmä a severe a vychode a budu este doznievet v stredu rano........to vsak ani zdaleka nieje koniec.....kazdy den bude zamraceny so snehovymi prehankami alebo snezenim na mnohych miestach, pricom anoooooooooooo.................................na zapade bude tieto zrazky prechadzat do dazda, popripade mrznuceho.......v piatok pride mensia snehova nadielka na sever a vychod....na zapade to bude opät claptavina......a denna teplota bude dokonca uplne odlisna..na vychode okolo 0C a na zapade az 10C.............
V sobotu sa opät ochladi na hodnoty -2C az 4C a bude vsade snezit...doslova vsade...na zapade dazd so snehom nevylucujem.....
V nedelu na Martina sa vyskytnu snehove prehanky takmer na celom uzemi SR a budu snehove. Na severe a vychode sa to moze pocas celeho dna aj udrzat, ved tam teplota vystupi len an -3 az 0C -* teda celodenny mraz.....
A to staci...
Dalej sa uz nebavme, lebo je to naozaj daleko a nema to vyznam....i ked mozem podotknut, ze ani tam sa situacia nezmeni....lebo k vyraznejsiemu otepleniu dojde az 16. Novembra.
dakujem.
je to dlhe.
Nikdy predtym som nieco take dlhe ako je toto nenapisal...
Nemam na to nervy, ale po tejto skusenosti zrejme ano......
S pozdravom OLiver.
Len piste...chceme predsa vase nazory..y....y......y.....Ci nie????

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 18:09

Takze ej to inak...vyraznejsie ochladenie bude toho 16.11. ale vtedy teplota vystupi na juhu nasho uzemia na 7C, ale 20.11. sa vysplhaju denne teploty na 10C....takze sa este mame na co tesit-minimalne do polovice novembra, ako to povedal p.Jurcovic......

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 18:10

V podstate bude snezit cely najblizsi tazdenn.....

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 18:11

to je dobre

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 18:34

Tu v Dolnom Kubine na Orave je momentalne zamracene ak dobre vidim s dazdom v Lieseku je udajne podla www.meteo.sk 2C dazd a tu je 3.6 s klesajucou tendenciou teploty a s tlakom 1011hPa so stagnujucou tendenciou teda sa ten tlak bud zvysi alebo znizi v najblizsej dobe pozdravujem cely vychod a Kosice a Olivera:).

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 19:06

Zakze takto to zatial vyzera....::::::
Na meteoinfo nie je nic aktualizovane, lebo maju zrejme dovolenku, aspon to tak pisali oni...
Na shmu a dalsich nic novee....uvidime potom, neskor.............

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 19:38

nech uz snezi:snih: :snih: :snih: :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 19:48

V Kubine tu na Orave je uz len 2.6C:prsi: tak sa tesim ked to bude aj:snih:Vsetkych moc pozdravujem a hlavne Olivera:)

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 19:51

v žiline je 4.1 a:prsi: ale mozno bude noci aj:snih:

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 19:55

Pochybujem,ze tam bude sneh..i ked to nevylucujem....

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 20:07

Aj v Martine je 3.9 ale prsi.:prsi:

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 20:07

nechajme sa prekvapit

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 20:12

aj ked sy mislim ze bude ale neva

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 20:13

Podla mna nie az v utorok alebo zajtra.

Anonymní
Avatar
# 04.11.2007, 20:20

Zajtra sa zrazky nepredpokladaju ale az v utorok............

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.